Vinyl is Back 2016!

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,101
Αθήνα, Ηλιούπολη
Η ετήσια διοργάνωση στη χώρα μας για τους φίλους του βινυλίου και πάλι κοντά μας.
Ανανεωμένη και με ιδιαίτερα πλούσιο πρόγραμμα παράλληλων μουσικών και καλλιτεχνικών εκδηλώσεων!

Την Παρασκευή και Σαββατοκύριακο που μας έρχεται στις 8, 9 και 10 Απριλίου 2016, στο Μουσείο Αυτοκινήτων, Ιουλιανού 33, Αθήνα, Τ.Κ. 10433.

Όλο το πρόγραμμα και οι λεπτομέρειες εδώ.

Vinyl is Back

Αφιερώματα στα 90's, στον David Bowie και πλήθος άλλα!

Θα έχουμε την ευκαιρία να συζητήσουμε αναλυτικά.

Όποιος ενδιαφέρεται να πάμε παρέα ή να συναντηθούμε εκεί, ας στείλει π.μ. -bye-
 
Last edited:

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
853
Μπραχάμι - Μύκονος
Είχε κάτι κάτι αντίστοιχο το ΣΚ στο γκάζι . Όχι του ίδιου μεγέθους βέβαια . Θα περάσω όπως κάνω κάθε φορά αν και χωρίς ιδιαίτερες προσδοκίες
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
853
Μπραχάμι - Μύκονος
Πέρασα σήμερα και άφησα μερικά από τα δυσεύρετα ευρώ μου . Ο χώρος ειναι αρκετά καλύτερος τόσο απο γκάζι που έγινε το προτελευταίο όσο και από το σινεμά που έγινε το τελευταίο . Για πρώτη φορά δεν σκας , εχει βεράντα με καφετέρια και γενικά αερίζεται . Φυσικά αυτή η αναβάθμιση δεν ήρθε δωρεάν μια και υπάρχει μία είσοδος 3 που είναι κοινή και για το μπαζαρ και για το μουσείο . Δεν ξερω αν η τιμή είναι πάντα 3 ή μειώθηκε για το μπαζάρ .Έχει κάποια αυτοκίνητα στον χώρο του μπαζάρ , και πρέπει να έχει και σε κάποιον άλλο όροφο που δεν έψαξα να βρω . Οσοι πάτε και ασχολείστε με φωτογραφία πάρτε και μια μηχανή μαζί σας , αφού το πληρώσετε το παστέλι . Οσο αφορά το ίδιο το μπαζάρ δεν είμαι και ο ειδικός ναεκφέρω αποψη μια και ασχολούμαι με το βινύλιο μόλις τα τελευταία 4 χρόνια . Εχει τιμές για όλα τα γούστα , απο 2 εντελώς λιωμένα , απο 5 που ψιλοακούγονται και μάλιστα κάποια είναι και σφραγισμένα και μετα ανεβαίνουν κατα τα γούστα του εκάστοτε μαγαζάτορα . Προσωπική και παγιωμένη άποψη μου πως είναι όλα εώς πολύ υπερτιμημένα αλλά αυτα τα έχουμε ξαναπεί και θα τα ξαναπούμε . Γενικά πάντως μια βολτούλα να την κάνετε .
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,476
Πειραιάς
Πήγα χθες κ έκατσα να ψάξω να βρω κρυμμένους θησαυρούς περίπου 3 ώρες.
Πράγματι οι τιμές ξεκινούν απο τα 2 και ανεβαίνουν...στον ουρανό...300 ...!!!
Βρίσκεις τα πάντα, ο κάθε πωλητής κοστολογεί όσο νομίζεις, ενώ παζάρι γίνεται ειδικά αν εχεις επιλέξει μερικούς δίσκους.
Η είσοδος των 3 κατ εμε μια χαρά, αφού βλέπεις κ το μουσείο αυτοκινήτου, πραγματικά καταπληκτικό!!
Βεβαια, το μουσείο αξίζει μια δίκη του βόλτα, αλλά κ έτσι εχεις ευκαιρία να το δεις.
Όσοι μπορείτε, πηγαίνετε σήμερα κ δεν θα χάσετε.
Στην χειρότερη θα κάνετε βόλτα, θα χαζέψετε κ θα έχετε πληρώσει 3 .
Να προσθέσω κ την πολυ αξιόλογη παρουσία του Ορφέα, με βινύλια, πικαπ & αξεσουάρ βινυλίου.
 

wynn

AVClub Enthusiast
20 September 2011
753
Περασα και γω μια βολτα και χαζεψα 2-3 ωρες συνολικα. Μεταξυ αλλων πηρα 2 καλα κομματια απο ιδιωτες που δεν τα εβρισκα στα καταστηματα. Γενικα πολυ καλο το κλιμα και κατι τετοια events αποτελουν την ωρα του παιδιου για ολους τους βινυλιοφιλους.
Μονη ενσταση αν μπορουσα να πω ηταν οτι στην προηγουμενη εκδηλωση στο σινε κεραμεικος ειχε περισσοτερους καταστηματαρχες- παγκους. Κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο να γινονται τετοιες εκδηλωσεις για να ξεφευγουμε λιγο απο τη μιζερια των ημερων που ζουμε.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wynn

AVClub Enthusiast
20 September 2011
753
Τι πήρες;
Eloy - Floating
Judas Priest - Sin after Sin
Camel - Snow Goose
Eric Clapton - Eric Clapton
Manfred Mann's Earth Band - The Good Earth

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
853
Μπραχάμι - Μύκονος
To snow goose κάπου το βρήκα στα 8-10 αλλά επειδή είχα ήδη τσιμπήσει το rain dances ειπα να το αφήσω .Χτύπησα επίσης στο 5ευρώ ολοκαίνουριο το αμπρακαταμπρα των στιβ μιλερ μπαντ και το raven απο stranglers στα 8 . Παντως ψαχνω εδω και καιρό να βρώ μέχρι 10 σε καλουτσικη καταστάση το rumors των f.mac και ούτε εχτές σταθήκα τυχερός . Το εχω σταμπάρει καινούριο σε κάνα δυό δισκάδικα και καιροφυλακτώ για ρεκορντ στορ ντει να πάω κλαιόμενος για σκόντο
 

dimmanoukas

AVClub Enthusiast
11 March 2009
900
ΑΘΗΝΑ
Δισκαρα...ειναι απο αυτους που ακουγονται "μονορουφι" κατα την προσφιλη εκφραση ενος γνωστου μου
Ελπιζω να τον βρεις συντομα