Frequency (2016, CW)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

Frequency.jpg


Imdb | Cinemode


Το CW κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Frequency», την τηλεοπτική μεταφορά της ομώνυμης κινηματογραφικής
ταινίας του Gregory Hoblit, που κυκλοφόρησε το 2000 με πρωταγωνιστές τους Dennis Quaid και Jim Caviezel.

«Μια νεαρή αστυνομικός ανακαλύπτει ότι μέσω ενός παλιού ασυρμάτου μπορεί να επικοινωνεί με τον αποξενωμένο
πατέρα της που πέθανε το 1996. Μέσα απο αυτήν την ‛ιδιαίτερη’ επικοινωνία θα χτίσουν μια νέα σχέση, ενώ την ίδια
ώρα δουλεύουν μαζί πάνω σε μια ανεξιχνίαστη υπόθεση δολοφονίας. Ομως οι ακούσιες συνέπειες του φαινομένου
της πεταλούδας θα προκαλέσουν το χάος στο παρόν.»

Το σενάριο της μεταφοράς έχει αναλάβει ο Jeremy Carver, ο παραγωγός του «Supernatural» & του «Being Human»,
που θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους John Rickard, Dan Lin και Jennifer Gwartz.

Πρωταγωνιστούν οι Peyton List, Riley Smith, Mekhi Phifer, Devin Kelley, Anthony Ruivivar, Jennifer Spence, Lenny
Jacobson, Daniel Bonjour, Sean Owen Roberts. Το «Frequency» θα κάνει πρεμιέρα το φθινόπωρο στο CW.



 
Last edited by a moderator:

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Στη σελιδα αυτη - δημοσκοπηση δεν γραφει το θεμα και το πλαισιο επανω;
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Ααα οκ..
απλώς ο Admin όταν προσθέτει μία σειρά στο Ευρετήριο εδώ..
http://avclub.gr/forum/showthread.php/86729-ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ-ΘΕΜΑΤΩΝ

.. βάζει και το Poll μαζί.. (έτσι βλέπει και ποιες σειρές έχει βάλει εκεί και ποιές όχι μάλλον..)

Βέβαια εμείς δεν ψηφίζουμε μέχρι να αρχίσει η σειρά! :cool:
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,817
Θεσσαλονίκη
Ταινια γεματη ευαισθησια το Frequency . Απο αυτες που ουτε
ρημεικ δεν σηκωνουν. Αν την αφηναν στην ησυχια της
θα αισθανομουν πολυ καλυτερα.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Σήμερα είχα επιτέλους χρόνο να δω το πρώτο επεισόδιο. Στην αρχή ήμουν προκατειλημμένος ότι πρόκειται για ακόμη μια συνηθισμένη αστυνομική σειρά από αυτές που βλέπουμε κάθε χρόνο , και τότε άρχισαν οι ανατροπές...χρησιμοποιώντας το τρικ της επικοινωνίας της Raimy με τον πατέρα της πριν 20 χρόνια το παρελθόν αλλάζει αλλά μαζί με αυτό αλλάζει και το παρόν. Πλέον πατέρας και κόρη δουλευουν σε δυο διαφορετικές εποχές αλλά τα γεγονότα επηρεάζουν και τους δύο.

Δεν ξέρω πόσο καλά μπορεί να δουλέψει το συγκεκριμένο σεναριακό εύρημα σε βάθος χρόνου αλλά προς το παρόν το αποτέλεσμα αξίζει την προσοχή μας.

Βαθμολογία (προσωρινή) 9/10.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Θέλω να το δω και εγώ.. ακόμη δεν το μεταφράσανε..

8.2 στο Imdb.. αλλά μάλλον δεν το βλέπουν πολλοί..
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Ειδα το 1ο αποψε. Μολις συναντηθηκαν τα 3 παραλληλα συμπαντα, ειπα να σβησω και τα 11 επεισοδια, ηταν αργα και βαρεθηκα!
Αφηστε που η νεαρα ειναι κρυοκωλη εντελως (οπως και καπου αλλου που επαιζε, δεν θυμαμαι που!)