The Catch (2016, ABC)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα

The_Catch_ABC.jpg


ABC | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter




"Follows a female private investigator whose career specialty is exposing fraud for a living."

Βασικοι πρωταγωνιστες η Mireille Enos, απο το βροχερο The Killing και ο Peter Krause, γνωστος απο τα Sports Night,
Six feet under, Parenthood. Μου αρεσουν παρα πολυ οι ιστοριες με "απατεωνες" (con artists). Απο τις αγαπημενες μου
ταινιες ειναι το Matchstick Men και το Catch Me If You Can, επομενως καταλαβαινετε οτι προσεγγισα τη συγκεκριμενη
σειρα με μεγαλη συμπαθεια. Η αληθεια ειναι οτι με ξενισε λιγο η επιλογη της πρωταγωνιστριας, αλλα αυτο δεν εχει να
κανει με τις υποκριτικες ικανοτητες της παρα με το γεγονος οτι την ειχα συνηθισει σε ενα τελειως διαφορετικο ρολο
στο The Killing. Ο Krause παντως παιζει τελεια το ρολο του αξιαγαπητου con artist. Για λιγο φοβηθηκα οτι η δομη
της σειρας θα ηταν το "con of the week" (κατα το monster of the week :D ), κατι το οποιο ευτυχως μεχρι στιγμης
δεν ισχυει. Υπαρχει μια ιστορια που συνεχιζει απο επεισοδιο σε επεισοδιο, χωρις ομως να καταφευγει σε τρικ τυπου
cliffhanger.

Εχω δει 4 επεισοδια και νομιζω θα τη συνεχισω γιατι εχει ενδιαφερον. Για αυτον το λογο αποφασισα να ανοιξω και νημα.
Πριν λιγο καιρο διαβασα οτι ανανεωθηκε για 2η σαιζον. Ξεκιναει πολυ δυναμικα, αλλα το 2ο και 3ο ειναι μετρια επεισοδια.
4ο και 5ο ανεβαινουν και ελπιζω η συνεχεια να ειναι αντιστοιχη. Ειναι μια σειρα που καλλιστα μπορειτε να δειτε με το
ετερον σας ημισυ και χωρις να ειναι κωμωδια, ειναι πολυ διασκεδαστικη. Μου θυμισε λιγο, σε στυλ, το White Collar.

Συνισταται σε οσους αρεσε το Thomas Crown affair οπως και οι ταινιες που ανεφερα πιο πριν. Νομιζω οτι δεν ειναι
η σειρα που θα σας καθηλωσει και θα περιμενετε πως και πως να βγει το επομενο επεισοδιο, αλλα θεωρω οτι θα
περασετε ομορφα βλεποντας την!




 
Last edited by a moderator:

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: The Catch (2016)

Καταπληκτική σειρά από την τύπισσα που γράφει το Scandal .Την προτείνω 100% . Η ανατροπή της ανατροπής .
Ακόμα και με ξένους υπότιτλους είναι οκ γιατί έχουν βγει όλα τα επεισόδια σχεδόν .
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: The Catch (2016)

Είχα δει το πρώτο επεισόδιο εδώ και καιρό και δεν μου είχε κάνει κλικ (σε σημείο που το παράτησα στην μέση). Ίσως κάποια στιγμή δοκιμάσω ξανά.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Re: The Catch (2016)

Είχα δει το πρώτο επεισόδιο εδώ και καιρό και δεν μου είχε κάνει κλικ (σε σημείο που το παράτησα στην μέση). Ίσως κάποια στιγμή δοκιμάσω ξανά.

ρε συ @yperion ..ταμα θα το κανω, μια φορα να συμφωνησουμε σε καποια σειρα! :D
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: The Catch (2016)

Καλά σίγουρα συμφωνούμε κάπου. :p

Δεν είπα ότι είναι κακή σειρά αλλά από το λίγο που είδα δεν με ενθουσίασε κιόλας.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: The Catch (2016)

Εγώ μπήκα στο IMBD , για να δω ποια είναι η πρωταγωνίστρια ,αλλά δεν κατάλαβα ότι ήταν αυτή που παίζει στο The Killing ,το The Killing το είδα σε δυο , τρία επεισόδια και είπα θα είναι κάποια άλλη που έπαιζε στη σειρά .

Από την αφίσα της σειράς , όπως έξυπνα την έκαναν , νομίζεις ότι η πρωταγωνίστρια είναι μια ψηλή γκομενάρα .
Όταν έκατσα να δω τη σειρά κατάλαβα ποια είναι η πρωταγωνίστρια .
Για τον συγκεκριμένο ρόλο , νομίζω θα ταίριαζε μια πιο εντυπωσιακή πρωταγωνίστρια .
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Απλα καλουτσικος ο πρωτος κυκλος αντε να δουμε και την συνεχεια,μιας και ανανεωθηκε....αλλα αυτες οι ψευτικες βλεφαριδες της Enos στο λαιμο μου εκατσαν.