Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 5 απο 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 131

Θέμα: macOS 10.12 Sierra

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    in orbit

Απάντηση: macOS Sierra

Άμα σου πω Μιχάλη, δεν έχω ιδέα. lol
    (δεν τον έχω και μπροστά μου τώρα)
    βέβαια, εδώ που τα λέμε, εγώ τρώω ήδη άγριο ζόρισμα με τις θερμοκρασίες και το ανεμιστηράκι τραβάει ζόρια ώρες ώρες οπότε μάλλον καλύτερα που δεν το δίνει το sierra για παλιά μηχανάκια)
    Δημήτρης - Clusterhead

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Re: macOS Sierra

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Σπυρου Εμφάνιση μηνυμάτων
    ta 8 gb ram ειναι απαραιτητα... και ο ssd επισης.
    SSD εχει μπει ενας evo750 αν θυμαμαι καλά. Ωστόσο, όσο και να τον ζόριζα, τα 4GB δεν μου ειχαν φανει λίγα, μεχρι τωρα. Το νεο mbp θα κοστιζει τα κερατα του οπως φαινεται, οποτε μενουμε οπως ειμαστε προς το παρον. Παντως, χωρις καθαρη εγκατασταση, θα βαλω τα 8GB και θα πω εντυπωσεις..
    Ενημερωθείτε για νέα και διαγωνισμους και απο τα κοινωνικά δικτυα του AVClub.gr :

Φιλικά,
    Κωστής

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    NEO HRAKLEIO

θα σερνεται προφανως.... μ

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Με εκκινηση στα 8δευτερολεπτα και το handbreak να κανει encoding στα 130/140 fps, οποτε δε το λεει και καποιος συρσιμο. Για μηχανημα σχεδον 6 χρονων.. Κατι συμβαινει με τη διαχειριση μνημης και το ποσο ειναι βελτιστοποιημενες καποιες εφαρμογες για τα Sierra.
    Ενημερωθείτε για νέα και διαγωνισμους και απο τα κοινωνικά δικτυα του AVClub.gr :

Φιλικά,
    Κωστής

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από kostikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με εκκινηση στα 8δευτερολεπτα και το handbreak να κανει encoding στα 130/140 fps, οποτε δε το λεει και καποιος συρσιμο. Για μηχανημα σχεδον 6 χρονων.. Κατι συμβαινει με τη διαχειριση μνημης και το ποσο ειναι βελτιστοποιημενες καποιες εφαρμογες για τα Sierra.

Παιδιά sorry, δεν θέλω να γίνομαι σπασίκλας, αλλά είναι ΤΟ Sierra. :-)

Σε on-topic τώρα, το δικό μου MBP του 2010 με i7 2πύρινο (4 threads), 8 GB Ram (full) και SSD, πάει σφαίρα με το νέο λειτουργικό. Αν σας ανεβάζει θερμοκρασία κτλ, φαντάζομαι να έχετε ελέγξει για ύπαρξη σκόνης στους αεραγωγούς/ανεμιστήρες.

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Ειναι επιβεβαιωμενο πως ειναι θεμα μνημης. Φαινεται στο activity monitor πως καποιες εφαρμογες καταλαμβανουν ολους τους πορους μνημης, οποτε ο επεξεργαστης υποχρεωνεται να γραφει στον σκληρό παραλληλα με τις υπολοιπες διεργασιες του.

Φιλικά,
    Κωστής

AVClub Addicted Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Washington, DC

Απάντηση: macOS Sierra

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από PETRAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη -ή όποιος άλλος- ξέρεις γιατί δεν υποστηρίζονται παλαιότερα μηχανάκια?
    πχ έχω macbook pro mid 2009 με ssd και 8giga μνήμη(δεν παίρνει βέβαια παραπάνω) και σύμφωνα με όσα λέτε θα μπορούσε να τα σηκώσει.
    Φαντάζομαι είναι θέμα επεξεργαστή?
    Μάλλον γιατί και εγώ έχω αντίστοιχο MBP mid 2009 με SSD και 8GB RAM και έφαγα πόρτα. Η CPU μου είναι 2,26 GHz Core2Duo.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν κανένας έκανε την υπέρβαση και να εγκατστήσει σε τέτοιο μηχάνημα (με χακάρισμα προφανως) Sierra. Θα ήθελα να ακουσω εντυπώσεις.
    Νίκος

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2014

Re: Απάντηση: macOS Sierra

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από nsamar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον γιατί και εγώ έχω αντίστοιχο MBP mid 2009 με SSD και 8GB RAM και έφαγα πόρτα. Η CPU μου είναι 2,26 GHz Core2Duo.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν κανένας έκανε την υπέρβαση και να εγκατστήσει σε τέτοιο μηχάνημα (με χακάρισμα προφανως) Sierra. Θα ήθελα να ακουσω εντυπώσεις.
    Τα γνωστά κόλπα των εταιρειών είναι αυτά, μ αυτά τα χαρακτηριστικά είναι και το δικό μου mbp 13 mid 2010 το οποίο παίρνει κανονικά αναβάθμιση. Δεν την βάζω μέχρι να βγάλει το πρώτο update!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Γιώργος

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Re: Απάντηση: macOS Sierra

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από nsamar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και μαλλον μονο καποια ΚΕΧT θα προσθετει, δε νομιζω να ειναι φρονιμο να εγκαταστησει καποιος τετοια εκδοση λειτουργικου στο μηχάνημά του. Εκτός του ο,τι λένε πως το wifi σε καποια μοντελα δε δουλευει.

Φιλικά,
    Κωστής

Συντονιστής κατηγορίας

Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Δυο μερες με 8GB και τα πραγματα ειναι καλύτερα ίσως και απο τότε που αγοραστηκε το mbp. Με τα παντα ανοικτά, 4Κ βιντεο να παιζει, skype calls κτλ και ουτε που ακουγεται ο ανεμιστηρας της ψυξης. Η apple ειχε ευκαιρια να πουλησει modules. Θα πει καποιος όμως. Γιατι να πουλησει modules οταν μπορει να πουλησει νεες συσκευες; Η αναβαθμιση θα πρεπει να περιμενει για τη μεθεπομενη γενιά μαλλον.

Φιλικά,
    Κωστής

Σελίδα 5 απο 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης