The Exorcist [FOX]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
2v1w5jk.jpg


FOX | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter

Πρώτο Trailer Απο Το «The Exorcist»

Το Fox κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «The Exorcist», την τηλεοπτική μεταφoρά του του κλασικού θρίλερ του 1973.

«Η ιστορία ακολουθεί δυο πολύ διαφορετικούς ιερείς που αντιμετωπίζουν μια τρομακτική υπόθεση δαιμονισμού, που ταλανίζει μια οικογένεια.

Ο Πατέρας Tomas Ortega (Alfonso Herrera, «Sense8», «The Chosen») αποτελεί το νέο πρόσωπο της Καθολικής Εκκλησίας, καθώς είναι προοδευτικός, φιλόδοξος και συμπονετικός.
Ο Tomas λειτουργεί μια μικρή αλλά πιστή ενορία στα προάστια του Chicago. Δεν έχει ιδέα ότι η ήσυχη ζωή του πολύ σύντομα θα αλλάξει για πάντα.

Την ίδια ώρα, στην άλλη άκρη του κόσμου, ένας άλλος ιερέας βρίσκεται σε μια μάχη ζωής και θανάτου με το κακό.
Ο Πατέρας Marcus Brennan (Ben Daniels, «Flesh and Bone», «House of Cards») είναι ένας σύγχρονος Ναϊτης Ιππότης, ένα ορφανό που ανατράφηκε απο το Βατικανό.

Ο Πατέρας Marcus είναι όλα αυτά που ο Tomas δεν είναι: αμείλικτος, σκληρός και τελείως απορροφημένος απο την αποστολή του.
Ανάμεσα τους βρίσκεται η οικογένεια των Rance, που είναι και μέλη της ενορίας του Tomas. Εκ πρώτης όψεως οι Rance είναι μια φυσιολογική οικογένεια των προαστείων,
όμως η πραγματική κατάσταση της είναι πολύ διαφορετική.

Ο πατριάρχης της οικογένειας Henry Rance (Alan Ruck, «Ferris Bueller’s Day Off»), αργά αλλά σταθερά χάνει το μυαλό του.
Η μεγαλύτερη κόρη του Katherine έχει μετατραπεί σε μια ερημίτισσα που αρνείται να βγεί απο το δωμάτιο της.
Η νεότερη αδελφή της Casey, νομίζει ότι ακούει περίεργες φωνές μέσα απο του τοίχους, ενώ η μητέρα της Angela (Geena Davis, «Thelma & Louise»)
υποφέρει απο συνεχείες εφιάλτες που ο καθένας είναι πιο τρομακτικός απο τον προηγούμενο.

Η Angela πιστεύει ότι κάτι υπάρχει μέσα στο σπίτι, μια δαιμονική παρουσία που γίνεται ισχυρότερη μέρα με την μέρα. Απελπισμένη αναζητά την βοήθεια του Πατέρα Thomas, θέτωντας άθελα της τον νεαρό και αφελή ιερέα σε τροχιά σύγκρουσης με τον Πατέρα Marcus. Ο καθένας τους αντιμετωπίζει μια ανυπέρβλητη αποστολή, όμως μαζί αποτελούν την μοναδική ελπίδα απέναντι σε μια σατανική δύναμη που προετοιμάζεται εδώ και αιώνες.»



Το σενάριο της σειράς έχει γράψει ο Jeremy Slater(«Fantastic Four», «The Lazarus Effect»), ο οποίος θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους James Robinson, David Robinson,
Barbara Wall
και τον Rupert Wyatt («Rise of the Planet of the Apes») που σκηνοθέτησε το επεισόδιο-πιλότο.


Πρωταγωνιστούν οι Geena Davis, Ben Daniels, Alfonso Herrera, Alan Ruck, Camille Guaty, Brianne Howey,
Hannah Kasulka, Andrew Morgado, Melissa Russell, Hans Dieter Wolff
.

.....

Cinemode.gr







--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

The Exorcist TV Show Comic-Con Trailer Released
http://screenrant.com/exorcist-tv-show-fox-trailer-comic-con/

Η σειρά θα κάνει πρεμιέρα στις 23 Σεπτεμβρίου
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Λοιπόν πολύ καλό θα έλεγα το 1ο επεισόδιο για την σειρά.

Το FOX έστησε καλά τα διάφορα σκηνικά.
Έχει εμπειρία.

Και το cast θα έλεγα ότι είναι πολύ καλό!
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Χμμμ... δεν ειναι Ελληνας ο ιερεας στην σειρα ε ;

Γιατι στο φιλμ αν και καθολικος ηταν Ελληνας. Βεβαια αυτα ειναι απο αυτα που περνουν απαρατηρητα.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Exorcist (2016, FOX)

IGN Review : ;)

The Exorcist (FOX) - Πρεμιέρα 1ου κύκλου: Hell Yeah!

Το πιλοτικό επεισόδιο του "The Exorcist" ήταν η έκπληξη του FOX και μία από τις καλύτερες πρεμιέρες του Σεπτεμβρίου.
Το πρωταγωνιστικό cast είναι εξαιρετικά ταιριαστό με τους ρόλους του και ιδιαίτερα ταλαντούχο, η σκηνοθεσία του ιδανική,
με ένα αρκετά τρομαχτικό και πολλά υποσχόμενο σενάριο που κάνει λαχταριστές νύξεις στην αρχική ταινία του 1973,
κι όλα αυτά πλαισιωμένα σε ένα τρομερά εναρμονισμένο χρώμα εικόνας.

Η πρεμιέρα του Εξορκιστή καταφέρνει να πει φωναχτά πως δεν χρειάζεται να γίνει κάποια σύγκριση με την αρχική ταινία,
γιατί πολύ απλά δεν έχει το ατού της πρωτοτυπίας, έχει όμως το ατού της γνησιότητας και της ιδιαίτερης μαγιάς των ψυχολογικών θρίλερ τρόμου.


http://gr.ign.com/tv/33546/feature/oi-premieres-tes-neas-teleoptikes-sezon-meros-1o
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Exorcist (2016, FOX)


- Father Marcus Recounts The Time He First Met A Demon | Season 1 Ep. 2

Επεισόδιο 2ο και ψηφίζω πολύ καλή την σειρά!
Δεν το πίστευα ότι το FOX θα μπορούσε να φτιάξει τόσο δυνατή σειρά για το θέμα και με πολύ σοβαρή ματιά δοσμένη..

Όλα αυτά βέβαια στηρίζονται και στο πολύ καλό cast και κατά πρώτον την μοναδική ερμηνεία του Ben Daniels ως Father Marcus!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Όπως είπα.. θα το βλέπω μεσημεριάτικα με ντάλα ήλιο! :p :laugh:
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,671
--------------------
Re: The Exorcist (2016, FOX)

για να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε αν ψήφιζα τώρα θα έβαζα κακή , ειναι μια από τα ίδια που στο τέλος καταλήγουν σε μια σειρά χωρίς τέλος και αρχή
φυσικά καμιά σχέση με την ταινία
θα τις δώσω μια ευκαιρία ακόμη αν δεν αλλαξει κάτι θα πάει στο κάλαθο όπως και κάποιες αλλες
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Εγω την ξεκινησα οντας ετοιμος να την πεταξω πριν καν την δω.

Δεν αντεχω πλεον σπλατεριες και θριλεριες χωρις ενα στορυ σοβαρο.

Εφαγα τετοιο κολλημα με το πρωτο επεισοδιο που στο καπακι εκατσα να δω και το δευτερο.

Για εισαγωγη το θεωρω εξαιρετικο και τους δυο χαρακτηρες των ιερεων απλα πολυ καλα στημενους.

Εκπληξη η παρουσια της 60!!χρονης Τζινα Ντεηβις που στεκεται παραδοσιακα πολυ καλα.

Δεν το περιμενα αλλα θα την συνεχισω τρεχοντας.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Εγώ δεν έχω/είχα δει κάτι σχετικό τα τελευταία χρόνια σε σειρά.. (αν και κάτι μπορεί να υπάρχει.. π.χ Outcast..)

.. οπότε μου άρεσε αρκετά η προοδευτική ανάπτυξη του θέματος σε επεισόδια..
ιδίως αν βγει κάτι καλό όπως έκανε τώρα το FOX!
 

dimitrisdsg7

New member
28 December 2013
29
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Παιδιά ο πιλότος κατά τη γνώμη μου ειναι αρκετά καλός. Σε βάζει άμεσα μεσα στο κλίμα θα ελεγα..

Sent from my Galaxy Note 4 via Tapatalk
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Eχοντας δει τα 3 πρωτα επεισοδια νομιζω οτι εχουμε μια πολυ καλη σειρα.

Δεν ξερω ποσο μπορει να μεινει τοσο καλη θα δειξει.

Παντως αν λεει κατι εγω πλεον αποφευγω σπλατερθριλεροσειρες......τις απεχθανομαι και δεν εχω καμια ορεξη.

Αυτη εχει κατι ομως.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,819
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: The Exorcist (2016, FOX)

Eχοντας δει τα 3 πρωτα επεισοδια νομιζω οτι εχουμε μια πολυ καλη σειρα.

Δεν ξερω ποσο μπορει να μεινει τοσο καλη θα δειξει.

Παντως αν λεει κατι εγω πλεον αποφευγω σπλατερθριλεροσειρες......τις απεχθανομαι και δεν εχω καμια ορεξη.

Αυτη εχει κατι ομως.

Απόλυτα σύμφωνος .Εχει κάτι και μάλιστα έντονο εκεί που δεν το περιμένεις
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Πιστευα οτι θα περιστραφει η σαιζον με την πρωτη "παθουσα" .....αλλα εδω δειχνει να χοντραινει πολυ το πραγμα....


Εξαιρετικη σειρα.
Που ειναι οι Γουιντσεστερ να τα κανουν ολα λιμπα ? πολυ πραγμα μαζευτηκε !!
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: The Exorcist (2016, FOX)

Προς το παρόν την έχω αφήσει στην άκρη..
αλλά η σειρά φαίνεται ότι όντως είναι πολύ καλή..

Το κακό είναι ότι έχει περιορισμένο κοινό όπως φαίνεται..
και αυτό την βάζει σε έναν κίνδυνο για το εάν θα ανανεωθεί..
 

vagos08

AVClub Enthusiast
29 May 2010
1,046
Re: The Exorcist (2016, FOX)

παιδια την τελειωσα εχθες.Αξιζει και με το παραπανω θα ελεγα παρολο που δεν βλεπω τετοιου ειδους!!