Dirk Gently's Holistic Detective Agency [BBC America]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)

Dirk_Gentlys.jpg


BBC America | Imdb | Cinemode | Facebook | Twitter



Το BBC America κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Dirk Gently’s Holistic Detective Agency», μια νέα σειρά οκτώ
επεισοδίων
που είναι βασισμένη στις νουβέλες «Dirk Gently’s Holistic Detective Agency» που έγραψε ο Douglas Adams.

«Το Dirk Gently είναι ένα κωμικό θρίλερ που ακολουθεί τις περίεργες περιπέτειες του εκκεντρικού ‛ολιστικού’ Nτετέκτιβ
Dirk Gently και του διστακτικού βοηθού του Todd, καθώς αντιμετωπίζουν ένα μεγάλο και φαινομενικά απίθανο μυστήριο
την σαιζόν, διασταυρώντας τα μονοπάτια τους με ένα πλήθος άγριων και κάποιες φορές επικίνδυνων χαρακτήρων, με
το κάθε επεισόδιο να τους φέρνει κάποια βήματα πιο κοντά στην αποκάλυψη της αλήθειας.

Ο Todd δεν θεωρεί τον εαυτό του μέντιουμ. Απλά είναι καλύτερος στους περισσότερους τομείς απο τον Dirk. Πάντα
προσπαθεί να δώσει λύσεις με τις λιγότερες δυνατές προσπάθειες. Παρά το γεγονός ότι είναι ένας συμπονετικός, γλυκός,
εξυπνότερος απο το μέσο όρο άνδρας, ο Todd βρίσκεται συχνά διχασμένος ανάμεσα σε ηθικά αμφιλεγόμενα μονοπάτια.»

Το σενάριο της μεταφοράς έχει γράψει ο Max Landis, ενώ στον πρωταγωνιστικό ρόλο του Dirk Gently θα βρεθεί ο Samuel
Barnett. Πρωταγωνιστούν επίσης οι Elijah Wood, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund,
Jade Eshete, Mpho Koaho και Hannah Marks.

Με υπόβαθρο τις νουβέλες του Douglas Adams και τον – ικανό για το χειρότερο και το καλύτερο - Max Landis στην
θέση του σεναριογράφου και του παραγωγού, το «Dirk Gently» αναμένεται αρκετά ανατρεπτικό αλλά και απρόβλεπτο.

To «Dirk Gently» που αποτελεί μια συμπαραγωγή των AMC Studios, Ideate Media, IDW Entertainment
και Circle of Confusion, θα κάνει πρεμιέρα στις 22 Οκτωβρίου, στο BBC America.





 
Last edited by a moderator:

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Dirk Gentlys Holistic Detective Agency (2016, BBC America)

Max Landis... τρελλαρας.. τρεμω :)
Απο οτι βλεπω εχει ξεκινησει. Αποψη κανεις;
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Dirk Gentlys Holistic Detective Agency (2016, BBC America)

Ειδα το 1ο. Δεν υπαρχουν λεξεις να το περιγραψω. Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα ακριβως τι ειδα. Πρωτοτυπο υλικο απο τον Adams + μεταφορα στην οθονη απο τον Landis = θα μας παρουν με ζουρλομανδυα. Κανει το Utopia και το Mr. Right να μοιαζουν απολυτα φυσιολογικες και με λογικη συνεχεια ιστοριες. Θα συνεχισα να βλεπω απλα και μονο απο περιεργεια.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,591
Αθηνα
Re: Dirk Gentlys Holistic Detective Agency (2016, BBC America)

Νομιζω οτι αυτο ειναι υπερβολικα παρανοϊκο ακομα και για εμενα. Θα κανω μια προσπαθεια ομως να φτασω εως το 3-4 τουλαχιστον.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Dirk Gentlys Holistic Detective Agency (2016, BBC America)

Ααα δε θέλω να σε πιέζω.. :p
Εγώ προτιμώ κάτι που βλέπω και εγώ.. να έχουμε να λέμε! :cool:
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Dirk Gentlys Holistic Detective Agency (2016, BBC America)

Και εγώ είχα δει το πρώτο και ήταν σκέτη παράνοια οπότε το άφησα να το δω μέσα στις γιορτές που θα έχω χρόνο.
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Dirk Gentlys (2016, BBC America)

Τι ωραίο τρελοκομείο σειρά!

Στο πρώτο δεν κατάλαβα και πολλά, αλλά φαινόταν ότι είχε ενδιαφέροντα τρελοπράματα να εξηγήσει (ή τουλάχιστον δικαιούταν μια ευκαιρία).
Στο 2ο και 3ο κολλάς :a0210:

Μέσα σε μερικές μέρες με βλέπω να ξεπετάω όλες τις σεζόν με τον Frodo...εεε τον Γουντ ήθελα να πω! :p

(Βλέπεται και ως παλαβοκωμωδία, επίσης)