Pitch (FOX, 2016)

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα

Pitch.jpg


FOX | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter


"A young pitcher becomes the first woman to play in the Major Leagues."


Το ειχα δει στο line up των καναλιων και ειχε μπει στα "προς θεαση" εδω 1-2 μηνες. Ευτυχης δηλωνω οτι
ειδα το 1ο επεισοδιο και ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλο! Ενδιαφερουσα ιστορια, δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατον
κατι τετοιο, αλλα δεν με πολυενδιαφερει :)

Ωραιοι χαρακτηρες και καλη παραγωγη. Ψαχνοντας μετα να δω ποιος παιζει τον Mike Lawson ειδα οτι ειναι
ο Mark-Paul Gosselaar και επαθα πλακα! Εχουν περασει πολλα χρονια απο το Saved by the Bell!

Το πρωτο επεισοδιο λεει μια αυτοτελη ιστορια και θα μπορουσα καλλιστα να ειναι μινι-ταινια. Ειμαι περιεργος
προς το που θα το πανε, αλλα ακομα και αν ειναι μια "κλασσικη" ιστορια αποδυτηριων, το twist της γυναικειας
παρουσια, θα κρατησει το ενδιαφερον μου. Ακομα και αν δεν σας ενδιαφερει το baseball (δεν με ενδιαφερει
ουτε εμενα), αξιζει αν το δειτε αν σας αρεσουν, εστω και ελαχιστα, οι αθλητικες ιστοριες.





 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Pitch [FOX 2016]

Εξορκιστή στο FOX δεν θα δεις ? :cool:

Αργά.. όταν πάνε οι άλλοι για ύπνο βέβαια!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Re: Pitch [FOX 2016]

Είδα Damien και outcast. Ας δω και κανένα άλλο θέμα ;)
Άσε που θυμάμαι όταν είχα δει την ταινία είχα λερώσει το βρακακι μου. Δε λέει :)

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Pitch [FOX 2016]

Καλά.. μπορεί να ρίξω μία ματιά εγώ που δεν είδα, Damien και outcast ..

Να δω και ως που το πάει το Fox.. :cool:

Αλλά θα το δω μεσημέρι/απόγευμα.. με ντάλα ήλιο! :laugh:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
2ο επεισόδιο συνεχίζει στο ίδιο υψηλότατο επίπεδο. Είμαι περίεργος αν η σειρά αυτή θα είναι εφαλτήριο για αναγέννηση της καριέρας του gosselaar.

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
3ο επεισοδιο. Με εχει πεισει πλεον. 3 επεισοδια το ενα καλυτερο απο το αλλο, δεν ετυχε πλεον αλλα πετυχε. Καταλαβαινω οτι το θεμα ειναι λιγο δυσκολο για ελληνικο κοινο που δεν εχει καμμια σχεση με το αθλημα (και εγω το σιχαινομαι το συγκεκριμενο), αλλα επικεντρο της σειρα δεν ειναι το αθλημα, αλλα η προσπαθεια ενος ανθρωπου να ενταχθει και να γινει αποδεκτος απο ενα συνολο στο οποιο δεν "ανηκει". Μου αρεσει επισης παρα πολυ οτι μεταφερουν με ρεαλισμο αυτο το "what if" σεναριο, δινοντας λεπτομερειες του πως θα συνεβαινε, αλλα και τι προβληματα θα αντιμετωπιζε.

Θα συνεχιζω να γραφω διθυραμβους μπας και ψησω κανεναν ακομα να το δει :)

ΥΓ: φανταστικη μουσικη υποκρουση!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Συνεχιζω να βλεπω. Ειχαν μαζευτει μαλιστα 2 επεισοδια και τα ειδα μεσα σε 2 μερες. Η σειρα μου θυμιζει πολυ West Wing, οχι στη θεματολογια (καμμια σχεση), αλλα στον τροπο που προσεγγιζει καταστασεις/ανθρωπους. Ο κοσμος της, στο μεγαλυτερο του μερος, ειναι "ιδεατος". Οι ανθρωποι συμπεριφερονται "οπως θα επρεπε" (οχι ολοι βεβαιως). Ακομα και οι ανταγωνιστες στην πορεια συνετιζονται. Δεν το αναφερω ως κακο, ισα ισα που μου αρεσει και παρα πολυ να βλεπουμε τα πραγματα με λιγο αισιοδοξια.

Ειναι τυχαιο που κανει ενα μικρο περασμα ο Ed του West Wing (ή μηπως ειναι ο Larry :D );
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Τελος 1ης σαιζον. Θεμα οχι πολυ ενδιαφερον στο ελληνικο κοινο και ισως για αυτο δεν ειδα ανταποκριση και στο φορουμ. Αν και ξοδεψα αρκετες ωρες να διαβαζω και να γραφω σχετικα με το Westworld, το Pitch ειναι η αγαπημενη μου σειρα για το 2016. Ενδιαφερουσα ιστορια, πολυ καλογραμμενοι χαρακτηρες, προσπαθει να περασει μηνυμα ισοτητας των δυο φυλων μεσω της ιστορια και των διαλογων και τελος, οταν χρειαζεται, πολυ ωραιο χιουμορ. Πηγε καπου στη μεση της σαιζον να πεσει σε μια κλασσικη παγιδα,
να "ζευγαρωσει" τους δυο πρωταγωνιστες
, αλλα βγηκε πολυ ωραια. Περιμενω με ανυπομονησια την επομενη σαιζον!

Καποια στιγμη που θα εχετε τελειωσει ο,τι βλεπετε δωστε του μια ευκαιρια βλεποντας το 1ο επεισοδιο. Το καλο ειναι οτι το 1ο φτανει για να εχετε εικονα αν θα σας αρεσει ή οχι.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Δυστυχώς δεν ανανεώθηκε. Κρίμα γιατί πραγματικά μου άρεσε. Θα συνεχίσω να βλέπω baseball με το Brockmire, αν και είναι τελείως διαφορετική σειρά.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Όταν λες "προσπαθει να περασει μηνυμα ισοτητας των δυο φυλων" εννοείς στον χώρο του baseball.. ??

Αν ναι.. βασικά δεν ξέρω τι παίζει στο άθλημα αυτό.. για άνδρες και γυναίκες..
αλλά μπορεί να υπάρχουν κάποια ζητήματα.. "πραγματικά" ή όχι..
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,592
Αθηνα
Όχι, γενικά απλά χρησιμοποιεί το "εργασιακό περιβάλλον"του συγκεκριμένου αθλήματος ως πεδίο αναφοράς.