Cable Girls [Netflix]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Cable-Girls-Netflix.jpg


Netflix | Imdb | Cinemode | Facebook



Το Netflix κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Cable Girls», μία νέα τηλεοπτική σειρά που αποτελεί την πρώτη Ισπανική τηλεοπτική
παραγωγή της συνδρομητικής υπηρεσίας streaming.

«
Η ιστορία εξελίσσεται στη Μαδρίτη του 1928. Η κρατική τηλεφωνική εταιρεία ανοίγει τα κεντρικά της γραφεία στο κέντρο της πόλης και
χιλιάδες νεαρές γυναίκες σπεύδουν να αποκτήσουν μια θέση τηλεφωνήτριας, την μοναδική θέση εργασίας που αντιπροσωπεύει την
πρόοδο για την γυναίκες της εποχής. Τέσσερις νεαρές γυναίκες που προέρχονται απο πολύ διαφορετικά υπόβαθρα, ξεκινούν να
εργάζονται σαν χειρίστριες. Απο εκείνη την ημέρα και μετά, η ζήλεια, ο φθόνος και η προδοσία θα αναμειχθούν μαζί με την
δίψα για την επιτυχία, την φιλία και την αγάπη.»


Δημιουργοί και σεναριογράφοι της σειράς είναι οι Teresa Fernandez-Valdes, Gema R. Neira και Ramon Campos,
ενώ την παραγωγή υπογράφει η Bambu Producciones.


Πρωταγωνιστούν:
Blanca Suarez, Ana Fernadez, Nadia de Santiago, Maggie Civantos, Ana Polvorosa, Yon Gonzalez και Martino Rivas.


Με αισθητική που θυμίζει κάτι απο το «Mad Men» και το «The Great Gatsby», η πρώτη αμιγώς Ισπανική, τηλεοπτική σειρά του
Netflix φαίνεται πως διαθέτει υψηλό επίπεδο παραγωγής και μια ιστορία που συνδυάζει το δράμα, την κωμωδία και το ρομάτζο.


Πρεμιέρα στις 28 Απριλίου μέσα από το Netflix.




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Cable Girls (2017, Netflix)

Ξεκίνησε αυτό και έχει καλή βαθμολογία.. 7.5 ..

Το Imdb λέει και για 2η σεζόν..
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Re: Cable Girls (2017, Netflix)


25 Δεκεμβρίου βγαίνει η 2η σεζόν της σειράς.

Η σειρά έχει ανανεωθεί και για 3η σεζόν..

Δεν την έχω δει καθόλου.. αλλά θα ήθελα να της ρίξω μία ματιά..
 

alexa

Established Member
29 May 2012
180
Re: Cable Girls (2017, Netflix)

Θα τα ξεκίναγα εγω αλλα φοβαμαι οτι θα φτασω στα προθυρα του εγκεφαλικού , ειναι ισπανοφωνη απ οτι καταλαβα και μαλλον θα χτυπησει μπλε οθονη ο εγκεφαλος μου διοτι καταλαβαινω αρκετα καλα Ισπανικα αλλα θα πρέπει να βάλω και τους υπότιτλους που ειναι αγγλικοι για να ειμαι 100% σιγουρος μη χασω καμια λέξη οποτε το κομφουζιο δεν το γλυτώνω.

Το πηρα χαμπαρι απο τα πολυ αργα σε ωρα του Αντ1 προβολές, που εβαζε καποια Ελληνια σηριαλ με υπότιτλους Ελληνικούς που το μάτι πάει αυτόματα στο διάβασμα και ο υποτιτλισμος είναι οτι να ναι και μετα απο λίγο σε εχει πιασει πονοκέφαλος και το αλλάζεις μπας και ηρεμησεις. Αρα σε αυτο εδω με βλέπω σε χειρότερη κατάσταση
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

14 Φεβρουαρίου βγαίνει η 5η και τελευταία σεζόν της σειράς..

Ούτε εγώ το έχω δει, καθόλου..