iPhone Software

17 June 2006
23,822
Αθήνα
Από τον κατάλογο έχω βάλει τις εξής εφαρμογές που δουλεύουν απροβλημάτιστα:

-Sendpics για να στέλνετε τις φωτογραφίες με email στην original διάσταση που τραβήχτηκαν (1600 Χ 1200)

-Light , απλά 100 IRE όλη η οθόνη (για να το πω στην γλώσσα μας)

-Sketches , ένα προγραμματάκι για να κάνετε σχεδιάκια πάνω σε υπάρχοντες φωτογραφίες ε σε κενό. Κι αυτό παίζει απροβλημάτιστα.
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
ρε παιδιά υπάρχει κάτι που τα videakia από το youtube να τα αποθηκεύει και να τα παίζει χωρίς να είμαστε σε σύνδεση wi fi.
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,483
Πειραιάς
Το καλύτερο πρόγραμμα για κατόχους Apple υπολογιστών είναι το iFuntastic. Με αυτό μπορούμε να βλέπουμε όλο τον δίσκο του iPhone, όπου με τα μενού του που μας καθοδηγεί, μπορούμε να αντιγράψουμε μουσική χωρίς το iTunes, να εγκαταστήσουμε προγράμματα κατευθείαν, να αλλάζουμε την φωτογραφία στην αρχή, να αλλάξουμε την φωτογραφία του παρουχού κινητής τηλ (cosmote/vodafone ktl.) κ πολλά ακόμα... Όλα τα παραπάνω προσφέρονται δωρεάν.

Πηγή : http://www.iphonealley.com/news/ifuntastic-v3-released-you-now-have-permission-to-go-nuts

Αρχείο εδώ
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Last edited:
17 June 2006
1,443
Άλιμος
Xαζό, αλλα το ibeer κτλ, τα εχετε δεί; έχουν σχετική πλάκα. Υπάρχει και σε σαμπάνια, νερό κτλ. Όποιος δυσκολευτεί να το αγοράσει, ας μου πεί.

Έβαλα και την πρώτη ταινία απο DVD με υπότιτλους κανονικά και σκίζει.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,911
Παλλήνη
Απάντηση: Re: iPhone Software

Xαζό, αλλα το ibeer κτλ, τα εχετε δεί; έχουν σχετική πλάκα. Υπάρχει και σε σαμπάνια, νερό κτλ. Όποιος δυσκολευτεί να το αγοράσει, ας μου πεί.

Έβαλα και την πρώτη ταινία απο DVD με υπότιτλους κανονικά και σκίζει.
XAXAXAXA!! Αυτο το Ibeer ειναι κορυφαιο!!:grinning-smiley-043:grinning-smiley-043
 
17 June 2006
23,822
Αθήνα
Απάντηση: Re: iPhone Software

Xαζό, αλλα το ibeer κτλ, τα εχετε δεί; έχουν σχετική πλάκα. Υπάρχει και σε σαμπάνια, νερό κτλ. Όποιος δυσκολευτεί να το αγοράσει, ας μου πεί.

Έβαλα και την πρώτη ταινία απο DVD με υπότιτλους κανονικά και σκίζει.


Οντως χαζό. Εγώ νόμιζα ότι θα ήταν live και όχι στημένο βιντεάκι που το παρουζιάζουν και καλά ότι είναι Live. Το έβαλα και όταν είδα την απάτη το έβγαλα.
 
17 June 2006
1,443
Άλιμος
Re: Απάντηση: Re: iPhone Software

Τι χώρο πιάνει μια ολόκληρη ταινία;


Apocalypto 2:12' 1,25Gb
James Bond-Tomorrow Never Dies 1:54' 1,08Gb

Και οι δυο με 480Χ320. Οι υπότιτλοι διαβάζονται άνετα και η κίνηση ειναι απίθανη. Είδα όλο το apocalypto χωρις να χαλαστώ σε τίποτα. Οτι θα μαυρίζω το καλοκαίρι στην ξαπλώστρα, βλέποντας ταινίες τόσο άνετα με το ....... τηλέφωνό μου δεν το περίμενα.

:2thumb22sup:
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
ρε παιδιά υπάρχει κάτι άλλο εκτός από το fugu για το mac πάντα διότι έχω πρόβλημα σύνδεσης του τηλεφώνου με το ψάρι:smash:
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Θέλω πρόσβαση του τηλεφώνου για να διορθώσω το youtube σε mac τώρα στα καλά καθούμενα το fugu δεν συνδέετε με τίποτα έχω κοιτάξει πολλές φορές τις ρυθμίσεις αλλά τζίφος.
btw την αναγνώριση κλήσης την κάνει χωρίς +30,0030,κλπ:twoguns:θα μας τρελάνει.
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Mια ενδιαφέρουσα υποσημείωση για να συνδεόμαστε με το iphone η με το fugu η με το transmit είναι να βάζουμε σωστά το user και το pass.
Aνάλογα με το usser πάει και το pass για αυτό με το
Usser:root,
Pass:dottie
και με το
Usser : phone
Pass : alpine.
 
Last edited: