Ταίριασμα προενισχυτή audiolab με τελικό parasound

vagmak

Established Member
19 August 2009
233
Καλησπέρα.
Υπάρχει ελπίδα παντρειάς γι αυτό το ζευγάρι? Δεν έχω ιδεα τι αποτέλεσμα θα μπορούσε να προκύψη ηχητικά και δεν μου δίνετε η δυνατότητα να ακούσω τον τελικό μαζί με τον προ. Ο τελικός που κοιτάζω είναι ο Parasound Α23. Εχει κάποιος απο εδω εμπειρία με τον συγκεκριμένο τελικό?

ευχαριστώ
 

vagmak

Established Member
19 August 2009
233
Δε διαφωνώ με αυτή την προσέγγιση, αλλά έχουν αναφερθεί και πετυχημένα ταιριάσματα προ-τελικών απο διαφορετικούς κατασκευαστές....δε μου έρχεται κατι αυτή την στιγμή
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,464
Θεσσαλονικη
Καλησπέρα.
Υπάρχει ελπίδα παντρειάς γι αυτό το ζευγάρι? Δεν έχω ιδεα τι αποτέλεσμα θα μπορούσε να προκύψη ηχητικά και δεν μου δίνετε η δυνατότητα να ακούσω τον τελικό μαζί με τον προ. Ο τελικός που κοιτάζω είναι ο Parasound Α23. Εχει κάποιος απο εδω εμπειρία με τον συγκεκριμένο τελικό?

ευχαριστώ

Αυτό που ρωτάς είναι λίγο δύσκολο να απαντηθεί γιατί πέρα από τις παραμέτρους προ-τελικού ,υπάρχει και η παράμετρος των ηχείων σου ,της πηγής σου και φυσικά των ακουσμάτων σου.
Το ιδανικό ,όπως πάντα ,είναι να έβρισκες κάποιον να τον δοκιμάσεις στο χώρο σου και να διαπιστώσεις εσύ ο ίδιος αν σου προσφέρει αυτά που ζητάς .
Μη ξεχνάς ότι αυτό που πιθανόν αρέσει σε μένα σαν άκουσμα ,κάποιος τρίτος το θεωρεί τουλάχιστον αδιάφορο .
Ξέρω ότι δεν σε βοηθώ ,άλλα δυστυχώς λίγο -πολύ αυτή είναι η πραγματικότητα