AVRX2400 + M-Audio Set αξίζει?

Spyr0s91

New member
11 March 2018
18
Καλησπέρα! Θα ηθελα την γνωμη σας για την "προσφορα" που εχει το Media Mark, που δινει τον Denon AVRX2400H + ενα σετ 5 ηχειων της M-Audio. (https://www.mediamarkt.gr/el/product/_m-audio-set-hcs9950se-front-c-s-blk-avrx2400h-1207179.html). Εχω καταληξει στον ενισχυτη καθως οπως εχω διαβασει η ποιοτητα και οι δυνατοτητες του ειναι μεγαλες και ειμαι στην αναζητηση για τα ηχεια που θα τον πλαισιωσουν. Ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με το συγκεκριμενο θεμα οποτε δεν εχω καμια εμπειρια αλλα ουτε και σχετικες γνωσεις!

Ευχαριστώ εκ τον προτερων!
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Re: AVRX2400 + M-AUDIO SET αξίζει?

Τίμια πρόταση.
Αν μπορείς να προσθέσεις και ένα sub ακόμα καλύτερα

+1 αλλά δώσε και κάποια πληροφορία για το χώρο σου μήπως γλιτώσεις μία κακή αγορά, καλώς ήρθες στο φόρουμ.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,695
Αθήνα
Θα χρειαστείς οπωσδήποτε sub με το συγκεκριμένο σετ. Η γνώμη μου είναι αν δεν μπορείς να φτάσεις το χρηματικό όριο που απαιτείται, να το χτίσεις σιγά σιγά με ποιοτικότερα ηχεία.
 

Spyr0s91

New member
11 March 2018
18
Καλως σας βρηκα και ευχαριστω για τις απαντησεις! Το σαλονι μου ειναι 12τ.μ. Σαν πρωτη σκεψη μετα απο ψαξιμο ειχα καταληξει να παρω τον εν λογο ενισχυτη μαζι με τα Dali Zensor 5. Και να πηγαινα σταδιακα μετα σε Κεντρικο-Sub-Rear με αυτη τη σειρα. Η χρηση που τα θελω ειναι για gaming+ταινιες κυριως και λιγο μουσικη ολα σε νορμαλ επιπεδα. Φυσικα με το σετ ηχειων θα εβαζα και ενα sub. Σε αυτη την περιπτωση θα εβγαινα με το sub σε ενα συνολο ~1000ε, απλα δεν ξερω τλκ αξιζει.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,695
Αθήνα
Το σετάκι που βλέπεις (M-Audio), έχει περίπου το ίδιο μπάσο με ηχεία βάσης. Δεν είναι κακό στη μουσική, απλά δεν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στο χαμηλό. Για gaming+ταινίες φυσικά είναι ακόμα πιο επιτακτικό να έχεις sub.

To zensor 5 είναι σε ίδια φάση (μικρό 85 πόντους ύψους) αλλά ο ήχος του είναι Dali. Ούτε αυτό θα σε καλύψει χωρίς sub.
 

Spyr0s91

New member
11 March 2018
18
Ναι 12τ.μ καθαρα για τα ηχεια και στο μελλον ισως και περισσοτερα τ.μ. μιας και θα αλλαψω σπιτι.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk