Pioneer vsx-d1s

Jean-Paul

Established Member
10 February 2008
205
Καλημέρα. Βρέθηκε στα χέρια μου ο παραπάνω ενισχυτής. Μπορω να κανω καποιο συστημα για μουσικη κ home cinema? Αξιζει? Εχω κατι ηχεια bose τα μικρα τα κουτακια αλλα φεν εχω ενεργο γουφερ. Αλλιώς ελεγα να βαλω ta magnat 5.1 1002 σειρα. Θα τα παίζει η θα το τσουρουφλισουμε το ρετρο εργαλείο?
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
15,078
Αγιοι Αναργυροι
η γνωμη μου ειναι οτι, οτι ηχεια και να του βαλειs μπροστα δεν Θα`χει προβλημα. (σχεδον οτι... δεν εννοω και μεγαλα ATC...)
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,420
Θεσσαλονίκη
Πριν το οτιδήποτε θα πρότεινα να τον δει τεχνικός.
Τώρα, αν υποθέσουμε ότι είμαστε ΟΚ με τον ενισχυτή, ο χώρος είναι μικρότερος των 20 τ.μ. και μπορεί να ανέβει ένα δύο κλικ το budget (όχι απαραίτητα με τη μια, γίνονται και σταδιακά αυτές οι "δουλειές") θα έλεγα να λάβεις υπόψη σου και μια τετράδα Polk audio s20 με το κεντρικό τους και κάποιο sub. Καλό είναι αν μπορέσεις και βρεις χρόνο να πας μια βόλτα να ακούσεις και κάποιες επιλογές από μόνος σου. Η μισή χαρά εκεί είναι άλλωστε :)
 

Jean-Paul

Established Member
10 February 2008
205
Πηγα media markt κ ακουσα dali zensor 7k 5. Kef kai magnat. Τα magnat μου αρεσαν πιο πολυ απολα. Γιατί? Μηπως ειμαι μπασατος κ οχι ποιοτικός? Μουσικη ακουω τα παντα κ ταινιες θελω να τις νιωθω. Εν τω μεταξυ εχω κ mia seira bose 901. Κατι αντίστοιχο σαν συνολο δεν εχω ξανακουσει. Αλλά τα ηχεια αυτα είναι άχρηστα γιατί παιζουν μονο με τη δικη τους μοναδα cd. Δοκιμασα να τα παιξω χωριστα κ δεν ακούγονται καθολου. Μαλλον στην βαση τους εχουν εκουαλιζερ με ενισχυτη. Δεν μπορω να τα βαλω στον μικτη με τα υπόλοιπα συμπραγκαλα αλλα ουτε κ σε home cinema
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,695
Αθήνα
Πλάκα θάχει να μπαίνει το κουτάκι ανάμεσα σε προενισχυτικό και τελικό στάδιο και έτσι ο ενισχυτής σου να κάνει για τη σύνδεση...

VSX-D1S481.jpg
 

Jean-Paul

Established Member
10 February 2008
205
Δεν υπάρχει ξεχωρο κουτάκι. Είναι κομπλε μεδα στη βαση των ηχειων οπου συνδεονται στην μοναδα με κατι pin