Tidelands [Netflix]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..

Imdb | Cinemode.gr

Πρώτο Trailer Απο Το "Tidelands" Του Netflix

Το Netflix κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το "Tidelands", την πρώτη αυστραλιανή τηλεοπτική σειρά της υπηρεσίας streaming.
Το πρώτο trailer φανερώνει μια τηλεοπτική σειρά με young adult ύφος και πλοκή που θυμίζει κάτι απο το "Twilight",
με τους βρυκόλακες να έχουν αντικατασταθεί απο γοργόνες.

"Η ιστορία ακολουθεί την Cal McTeer, μια νεαρή γυναίκα που επιστρέφει στο σπίτι της, στο μικρό ψαροχώρι του Orphelin Bay, ύστερα απο δέκα χρόνια στο αναμορφωτήριο και την φυλακή.
Όταν το πτώμα ενός ντόπιου ψαρά ξεβράζεται στην ακτή, η μυστική σχέση της πόλης με το εμπόριο ναρκωτικών, έρχεται πλέον στην επιφάνεια.
Η Cal θα πρέπει να ξεσκεπάσει τα πολύ καλά κρυμένα μυστικά της πόλης, ενώ την ίδια ώρα θα πρέπει να εξερευνήσει μια ομάδα περιθωριακών που ζούν σε μια κρυφή περιοχή του κόλπου,
μια ομάδα όμορφων αλλά και επικίνδυνων πλασμάτων."


Το σενάριο της σειράς έχει γράψει ο Stephen M. Irwin ("Secrets and Lies", "Harrow"),
ενώ στη σκηνοθεσία βρίσκεται η Catriona McKenzie ("Satellite Boy").


Πρωταγωνιστούν οι Charlotte Best ("Home & Away", "Puberty Blues"), Elsa Pataky ("Fast and the Furious"), Aaron Jakubenko ("Spartacus: War of the Damned"),
Peter O’Brien (X-Men Origins: Wolverine), Marco Pigossi, Mattias Inwood, Madeleine Madden, Caroline Brazier, Dalip Sondhi.


Το "Tidelands" θα διατεθεί μέσα απο το Netflix στις 14 Δεκεμβρίου.

Δείτε το trailer:

 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
tidelands-02.jpg


Λοιπόν είδα το 1ο, και μου άρεσε αρκετά! :a0210:

Σίγουρα η σειρά έχει κάτι από την ποιότητα του Netflix!

Η σειρά φαίνεται να μοιάζει με το Siren, (2 μόνο είχα δει από αυτό..)
αλλά η ιστορία που έστησε το Netflix σαφώς φαίνεται καλύτερη και έχει ενδιαφέρον!

7-8 για αρχή!
Και συνεχίζω! ;)

Μμμμμ.. πολύ ζόρικη η Elsa Pataky... προσοχή!! :cool:
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,070
Mitilini
tidelands-02.jpg


Λοιπόν είδα το 1ο, και μου άρεσε αρκετά! :a0210:

Σίγουρα η σειρά έχει κάτι από την ποιότητα του Netflix!

Η σειρά φαίνεται να μοιάζει με το Siren, (2 μόνο είχα δει από αυτό..)
αλλά η ιστορία που έστησε το Netflix σαφώς φαίνεται καλύτερη και έχει ενδιαφέρον!

7-8 για αρχή!
Και συνεχίζω! ;)

Μμμμμ.. πολύ ζόρικη η Elsa Pataky... προσοχή!! :cool:

με τετοια ρογα σιγουρα :music-smiley-005:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
202.jpg


Tidelands: Στο πρώτο trailer κάνουμε βουτιά σε ένα ανεξήγητο μυστήριο

by Στέλλα Παπασαραφιανού

Με το Netflix να μας ξεναγεί σε νέα, αχαρτογράφητα νερά της επιστημονικής φαντασίας

Σύμφωνα και με συναφές δημοσίευμα του Collider, κυκλοφόρησε το πρώτο trailer του επερχόμενου Tidelands του Netflix,
που πρόκειται για μια φρέσκια πρωτότυπη αυστραλιανή sci-fi σειράς, όπου πρωταγωνιστεί η Charlotte Best (Home & Away, Puberty Blues).

Τα γυρίσματα της εν λόγω συμπαραγωγής του Netflix και της βραβευμένης με Emmy και BAFTA εταιρείας Hoodlum, πραγματοποιήθηκαν στο Queensland.
Η υπόθεση του τηλεοπτικού αυτού project που θα απαρτίζεται από οκτώ επεισόδια συνολικά, εστιάζει στην ‛Cal McTeer’ (Charlotte Best),
μία κοπέλα η οποία ύστερα από δέκα χρόνια παραμονής της σε αναμορφωτήριο, επιστρέφει πια στην γενέτειρά της, ένα μικρό ψαροχώρι στο Orphelin Bay.

Βέβαια, εκείνες τις μέρες ξεβράζεται στην ακτή το πτώμα ενός ντόπιου ψαρά και κάπως έτσι έρχεται στην επιφάνεια η ένοχη σχέση της πόλης με το εμπόριο ναρκωτικών κάτι που ξαφνικά παίρνει τεράστια έκταση στα μέσα.
Η ‛Cal’ καλείται να ξεσκεπάσει ανείπωτα μυστικά του τόπου της, καθώς ερευνά μία κοινότητα αυτοεξόριστων που ζουν σε μια δυσπρόσιτη τοποθεσία του κόλπου,
μία ομάδα όμορφων αλλά και επικίνδυνων όντων που συνιστούν ένα υβρίδιο σειρήνων και ανθρώπων, γνωστοί και ως "Tidelanders"€.

Η αινιγματική και γοητευτική αρχηγός της ιδιαίτερης αυτής φυλής, ‛Adrielle Cuthbert’ (Elsa Pataky) δείχνει αποφασισμένη να προστατέψει τον λαό της από το σκάνδαλο που έχει ξεσπάσει
και το οποίο μπορεί να καταστήσει κάλλιστα ως εύκολο στόχο τους δικούς της.

Το cast συναπαρτίζουν επίσης οι: Aaron Jakubenko (Spartacus: War of the Damned), Peter O’Brien (X-Men Origins: Wolverine),
Marco Pigossi (Caras e Bocas), Mattias Inwood (Will), Madeleine Madden (Mystery Road), Caroline Brazier (Rake) και Dalip Sondhi (Secret City).

Καθήκοντα εξωτερικού παραγωγού επωμίζονται εν προκειμένω οι Tracey Robertson και Nathan Mayfield που υπήρξαν παραγωγοί του επιτυχημένου σόου Secret & Lies,
ενώ ως δημιουργοί ανέλαβαν οι Stephen M. Irwin και Leigh McGrath.

To Tidelands έχει δρομολογηθεί να κάνει πρεμιέρα στην πλατφόρμα του Netflix στις 14 Δεκεμβρίου του 2018.
Παρακάτω έπεται και το σχετικό trailer:

https://unboxholics.com/movies-tv/t...ler-kanoume-voutia-se-ena-aneksigito-mystirio
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Που να δεις μία σκηνή που έχει το 1ο που βάζει έναν κάτω (κυριολεκτικά) τι του κάνει !! :p
(Είναι η αρχηγός της "φυλής") :cool:

Απ' ότι θυμάμαι από το Altered Carbon έχουμε να δούμε τέτοια! :laugh:

Να πω ότι πολύ καλά και ωραία είναι και τα εξωτερικά γυρίσματα, τα οποία όπως λέει το άρθρο παραπάνω έγιναν στο Queensland.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Καλό και το 2ο!

Είναι καλή η πλοκή που στήσανε μεταξύ των διαφορετικών ομάδων και προσώπων!
Και τα μυστήρια που κρύβονται..

Είχαμε και αποκαλύψεις με την Charlotte! :p
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,070
Mitilini
Εγώ είμαι στο πέμπτο βλέπετε ευχάριστα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..


Annabelle Stephenson

Είδα και το 3ο.

Εντάξει, ανάλαφρη σειρά είναι..
αλλά σαφώς για το είδος της έχει κάτι από την ποιότητα του Netflix! :cool:

Μπήκε και νέα παίκτρια στο παιχνίδι! :p

Αρχίζει να μου θυμίζει Banshee η κατάσταση! :laugh:
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Είμαι στο 7ο..

Βλέπω η σειρά κράτησε ένα 7ράκι..
αλλά εγώ μάλλον θα την πω μέτρια προς καλή τελικά..

Ενώ ξεκινάει καλά, και στήνει μία πλοκή και ένα μυστήριο,
μετά γίνεται ψιλομπάχαλο η ιστορία.. πολλά γεγονότα με όλους τους χαρακτήρες μέσα..
που χαλάνε την καλή πλοκή..

Ακόμη και οι γκόμενες τα έχουν μπερδεμένα τα πράγματα.. εκεί που πάνε με τον έναν,
μέχρι το τέλος του επεισοδίου πάνε με τον άλλον! :laugh:

Ακόμη και αυτή η αισθησιακή ατμόσφαιρα των πρώτων επεισοδίων χάνετε στην συνέχεια..
Φαίνεται ότι ήταν μόνο για να σε φτιάξουν στην αρχή για να δεις παρακάτω. :p

Δεν ξέρω τι να βαλω.. μέτρια ή καλή.. χμ..

Άντε να δω και το φινάλε μιας και έφτασα εδώ..