Αγορά HISENSE H 43 A 6140

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
446
Τι γνώμη έχετε για την τηλεόραση του τίτλου, μιας και η μάρκα ειναι σχετικά καινούρια στην χώρα μας.

Την θέλω για εξοχικό, χρήση πιο πολύ από γονείς που περνάνε όλο το καλοκαιρι εκεί. Περιοχή Κόρινθος, οπου εχουν ανέβει και τα HD της Digea, ενώ το καλοκαιρι πηγαίνουν και το ΟΤΕ ΤV. Για εμένα, δεν έχω καμία απαίτηση από την εικόνα, απλα μονο το Netflix να δουλευει σωστά και να μην κολλάει, με πετάει ή κανει 15 ώρες να ανοίξει/μπαφαρει.

Επειδή βλέπω οτι παίζει στα €300 και δεν θέλω να ανέβω παραπάνω ουτε ευρώ, υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική; Από τα λίγα που είδα, θεωρώ οτι ειναι οτι πιο ValueForMoney αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ.
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά Hisense H43A6140

Για απόσταση θέασης κάτω από δύο μέτρα, καλή είναι. Για μεγαλύτερη απόσταση, μην πας κάτω από 48", κρίμα είναι. Υπάρχουν κάποιες λύσεις κοντά στα 300 ευρώ στην αγορά.
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Για τη συγκεκριμένη τηλεόραση υπάρχουν παράπονα ως προς την εικόνα στα τηλεοπτικά κανάλια και την κίνηση καθώς και τις κακές γωνίες θέασης. Σε 4Κ, youtube και netflix η εικόνα είναι καλή. Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα για τη τηλεόραση στο www.insomnia.gr/forums/topic/692374-hisense-smart-tv-uhd-50-369ε-και-43-269ε-germanos-τελοσ/page/11/
 

Serialakias

Senior Member
24 April 2017
446
Με αποθαρρυναν πολύ τα σχόλια. Τελικά βρήκα ετοιμοπαραδοτη μια Hitachi 43HE4000 στα €270 και την πήρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.