Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 2 απο 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 22
    Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αγρίνιο

Re: Απάντηση: Re: Router Forthnet σε VDSL 100

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από petronik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ζητούμενο είναι να μην έχεις προβλήματα ,όχι λόγω ρούτερ, από κεί και έπειτα βλέπεις στη πράξη τι θα κάνεις
    Ωχ ... εννοεις να κάνει νερά η γραμμη ε? Τι να πω, δεν ξέρω απο που περνάνε ή απο που δίνουν γραμμές για τη φορθνετ, έχω ένα κουτί που λέει ΟΤΕ στα 60 m εαν έχει καμία σχέση.

Με την ADSL κλείδωνα 17.800 αλλά θα μου πείτε άλλο το ένα άλλο το άλλο.Μακάρι να μν έχω θέμα γτ πραγματικά θαναι ξενέρωμα. Εαν θελήσω υποβάθμιση μου είπαν οτι έχω πρόστιμο.
    Verba volant - Scripta manent

AVClub Fanatic

Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη

Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Router Forthnet σε VDSL 100

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από iceage2609 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ ... εννοεις να κάνει νερά η γραμμη ε? Τι να πω, δεν ξέρω απο που περνάνε ή απο που δίνουν γραμμές για τη φορθνετ, έχω ένα κουτί που λέει ΟΤΕ στα 60 m εαν έχει καμία σχέση.

Με την ADSL κλείδωνα 17.800 αλλά θα μου πείτε άλλο το ένα άλλο το άλλο.Μακάρι να μν έχω θέμα γτ πραγματικά θαναι ξενέρωμα. Εαν θελήσω υποβάθμιση μου είπαν οτι έχω πρόστιμο.
    Εχω κλείδωνα κοντά στα 20+ και είχα την ατυχή έμπνευση να πάω σε 50αρα ,ενα μήνα υπέφερα .
    Δεν θα πληρώσεις πρόστιμο γιατί το πρόβλημα θα είναι δικό τους .Εξ άλλου έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης σε 14 μέρες .
    Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά .

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Απάντηση: Router Forthnet σε VDSL 100

Εγω με 50αρα δεν εχω voip και ειμαι με zte

Supreme Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Εγω παντως για να μην εχω θεματακια κρατησα το δικο τους και το γυρισα σε bridge mode και απο πισω εβαλα ενα router της αρεσκιας μου που το βρικα φθηνα & το ξερω.
    Οποτε οτι προβλημα υπαρχει στην γραμμη (αποσυνδεσεις, διακοπες κτλ) ειναι δικο τους προβλημα να το βρουν μια και ειναι δικος τους ο εξοπλισμος και δεν υπαρχουν φθηνες δικαιολογιες τυπου 'να, η γραμμη ειναι ενταξει, φταιει ο εξοπλισμος σας'.
    Παντως εσενα αν δεν σε ενδιαφερει το voip τοτε δεν θαχεις κανενα θεμα με το δικο σου -εκτος ισως- απο μια πολυ μικρη πτωση στην ταχυτητα συχρονισμου.
    http://500px.com/leonkoum1

«Θαρσείν Χρή Ταχ’ Αύριον Εσται Αμεινον»

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αγρίνιο

Re: Απάντηση: Router Forthnet σε VDSL 100

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από leonkoum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εσενα αν δεν σε ενδιαφερει το voip τοτε δεν θαχεις κανενα θεμα με το δικο σου -εκτος ισως- απο μια πολυ μικρη πτωση στην ταχυτητα συχρονισμου.
    Ναι ε? Και εγώ για να είμαι ειλικρινής αγόρασα ένα ας πούμε πιο ποιοτικό ρούτερ ( εαν τώρα είναι οντβς πιο ποιοτικο απο αυτό της μαμάς εταιρείας) για να εχω καλύτερη ταχύτητα συγχρονισμού και επιδόσεις γενικά. Εαν τώρα δω το ανάποδο θα έχω καια υτό που θα μου στείλουν και βλέπουμε .

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αγρίνιο

Re: Router Forthnet σε VDSL 100

Καλησπέρα παιδιά, άλλη μια ερώτηση, σημερα μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε κανονικά η VDSL, το μοντεμ της εταιρείας δν μου ήρθε ακόμη οπότε είπα να βάλω κανονικά αυτο που αγόρασα. Δυστυχως δν ξέρω τι σετάρω λάθος αλλα δν παιρνει ip απο το δικτυο, εννοω δν αναβει το λαμπακι στο Tp link archer της VDSL.
    Πηρα τηλ το απόγευμα μου έδωσε user name ξανα και Password.Έβαλα προφιλ Forthnet_VDSL τπτ.
    Έβαλα Custom ΤΠΤ . Έβαλα προφιλ ΟΤΕ_VDSL μηπως κ φταιει το 1102 (στο Αγρίνιο δν πρεπει να εχει ιδιοκτητο η Φορθνετ) στο Vlan id οποτε να παρει 835 απο Οτε...ΤΠΤ.
    Έχετε καμια ιδεα ή παρόμοιο μοντεμ γτ πελάγωσα ;
    Ευχαριστω

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2012
    Περιοχή
    Πάτρα

#iceage2609 να ρωτήσω κάτι; Πότε έκανες αίτηση και πότε ενεργοποιήθηκε το VDSL; Έχω κάνει αίτηση σε ήδη υπάρχον ADSL NOVA για VDSL από 17 Νοεμβρίου και μου λένε συνέχεια ότι κάνει απεργία ο ΟΤΕ κλπ κλπ...

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αγρίνιο

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Aris-Nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    #iceage2609 να ρωτήσω κάτι; Πότε έκανες αίτηση και πότε ενεργοποιήθηκε το VDSL; Έχω κάνει αίτηση σε ήδη υπάρχον ADSL NOVA για VDSL από 17 Νοεμβρίου και μου λένε συνέχεια ότι κάνει απεργία ο ΟΤΕ κλπ κλπ...
    Έκανα νομίζω 20 Δεκεμβρίου τηλεφωνικα; 22; Ακριβως δν θυμαμαι.

https://ibb.co/dJQtLvt

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2012
    Περιοχή
    Πάτρα

Ευχαριστώ πολύ...Σε υπάρχουσα γραμμή Nova-Forthnet ή φορητότητα...;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αγρίνιο

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από Aris-Nektarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ...Σε υπάρχουσα γραμμή Nova-Forthnet ή φορητότητα...;
    Σε υπάρχουσα γραμμη Forthnet στο Αγρίνιο. Βέβαια ουτε εγω βλεπω να συγχρονιζω αλλα λέμε...

ΣηΜερα θα ερθει κ το εταιρικο μοντεμ,θα το βαλω πανω και ειμαι σιγουρος πως ουτε αυτο θα παιξει, η γραμμη θα εχει το θέμα.
    Το παλιο μου το τομσον θα επρεπε να παιζει σαν adsl ακομα και τωρα που αλλαξε η γραμμη ; Γτ ουτε εκεινο εχει σημα.

Σελίδα 2 απο 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης