Snow Crash [HBO Max]

Βαθμολογήστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..


Cinemode.gr

Το HBO Max Ετοιμάζει Το "Snow Crash"


Σύμφωνα με το Deadline, το HBO Max ετοιμάζει το "Snow Crash",
την τηλεοπτική μεταφορά της νουβέλας επιστημονικής φαντασίας του Neal Stephenson ("Zodiac").

"Το 'Snow Crash' πλέκει την εικονική πραγματικότητα, τον Σουμέριο μύθο και σχεδόν οτιδήποτε ανάμεσα τους, με μια έξυπνη και μοδάτη κυβερνοευαισθησία,
για να μας μεταφέρει το μέγα-θρίλερ της εποχής της πληροφορίας.

Στην πραγματικότητα, ο Hiro Protagonist παραδίδει πίτσες για την πιτσαρία CosoNostra Pizza Inc. του θείου του Enzo, όμως στο Metaverse είναι ενας πολεμιστής-πρίγκηπας.
Βυθισμένος μέσα στο μυστήριο που περιβάλλει εναν νέο ιό των υπολογιστών, που χτυπά τους hackers σε όλο τον κόσμο,
ξεκινά εναν αγώνα μέσα στους φωτισμένους με neon δρόμους, σε μια αποστολή αναζήτησης και καταστροφής για τον σκιώδη εικονικό τρομοκράτη,
που απειλεί να φέρει μια νεα αποκάλυψη."


Στη σκηνοθεσία της σειράς βρίσκεται ο Joe Cornish ("The Kid Who Would Be King", "Attack the Block"),
ο οποίος θα γράψει και το σενάριο μαζί με τον Michael Bacall ("Scott Pilgrim vs. the World", "21 Jump Street"),
ο οποίος θα εκτελέσει και χρέη showrunner με την Angela Robinson ("The L Word").

Η δυστοπική νουβέλα του Neal Stephenson, εκδόθηκε το 1992 και καλύπτει πολλά θέματα όπως ιστορία, γλωσσολογία, ανθρωπολογία, αρχαιολογία, θρησκεία, computer science,
πολιτική, κρυπτογραφία και φιλοσοφία.

Η σειρά που θα υλοποιηθεί απο την Paramount TV,
αναμένεται να κάνει πρεμιέρα μέσα στο 2021.


------

Ωραία! ;)



 

lukepanour

New member
6 October 2013
63
Δεν ξέρω αν είναι off topic αλλα hbo πως μπορώ να δω;

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lukepanour

New member
6 October 2013
63
Re: Απάντηση: Re: Snow Crash [HBO Max]

Δεν ξέρω αν είναι off topic αλλα hbo πως μπορώ να δω;

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
θα πρεπει να περιμενεις λιγους μηνες ακομα για συνδρομη στην ελλαδα.απο 15 ευρω το μηνα.

https://flix.gr/news/hbo-max-announcement.html
Δηλαδή δεν υπάρχει σαν εφαρμογή όπως το netflix... Το prime του Amazon αξίζει;;;

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Snow Crash [HBO Max]

εχω την εντυπωση οτι και το amazon και το hbo δε θα ναι διαθεσιμα στην ελλαδα.το ποτε θα ναι διαθεσιμα αγνωστο.στην ελλαδα μονο το νετφλιξ ειναι διαθεσιμο