Κανονισμός Αγγελιών

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,332
Αθήνα...
Κανονισμός Αγγελιών




1. Αγγελίες μπορούν να αναρτήσουν μέλη που είναι εγγεγραμμένα στο Forum πάνω από 3 μήνες. Η διαδικασία έγκρισης είναι αυτοματοποιημένη. Δεν ορίζεται αριθμητικό όριο αγγελιών.


2. Δεδομένης της κατηγοριοποίησης, οι αγγελίες δεν μπορούν να περιέχουν πολλαπλά προιόντα διαφορετικού είδους. Σε κάθε περίπτωση οι αγγελίες πρέπει να έχουν συνάφεια με την θεματολογία και το αντικείμενο του χώρου.


3. Οι αγγελίες θα πρέπει να είναι σαφείς και περιεκτικές, να εμπεριέχουν πάντοτε αρχική τιμή, μια μικρή περιγραφή και φωτογραφίες του προς πώληση προϊόντος ώστε να είναι φιλικότερες προς τους χρήστες. Στο θέμα της εκάστοτε αγγελίας, εφόσον κριθεί σκόπιμο, μπορεί οποιοσδήποτε αγοραστής να απευθύνει στον πωλητή ερώτημα σχετικό με το προς πώληση προϊόν.


4. Δεν επιτρέπεται καθ' οποιονδήποτε τρόπο το ''Up'' από τον πωλητή. Μπορεί με νέο πόστ να ενημερώνει μόνο για διαφοροποιήσεις στη διαθεσιμότητα των προιόντων της αγγελίας ή αλλαγή τιμής.


5. Η Διαχειριστική Ομάδα διατηρεί την απόλυτη ευθύνη του συντονισμού των Αγγελιών ενώ μπορεί κατά τη διακριτική της ευχέρεια να τροποποιεί ή να διαγράφει οποιαδήποτε αγγελία δεν συνάδει με το γράμμα και πνεύμα του παρόντος κανονισμού και του κανονισμού λειτουργίας του forum. Επιπλέον, σε περιπτώσεις κατάχρησης του δικαιώματος ανάρτησης αγγελιών, διατηρεί το δικαίωμα ανάκλησης αυτού.


Το AVCLUB και η ΔΟ δεν έχουν τη δυνατότητα να ελέγχουν τις αγοραπωλησίες και τις συναλλαγές, από άποψης ποιότητας, ασφάλειας, νομιμότητας, τιμής και λοιπών χαρακτηριστικών, δεν εγγυώνται την ταυτότητα των χρηστών που λαμβάνουν μέρος στις συναλλαγές, δεν έχουν κανένα χρηματικό ή ανάλογο όφελος από τις συναλλαγές και δεν φέρουν καμία ευθύνη σε κάθε περίπτωση βλάβης, ζημίας ή απάτης.
 
Last edited:

john gabriel

AVClub Enthusiast
Ερωτηση δεν καίγομαι για αγγελια αλλα γιατι ο λογαριασμος μου δεν πληρει τις προδιαγραφες??? μπηκα στις αγγελιες για να δω και αναγραφεται πανω ψηλα!!
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,332
Αθήνα...
Γίνονται κάποιες τροποποιήσεις από τεχνικής σκοπιάς ακόμη, όποιος είναι εγγεγραμμένος άνω των τριών μηνών μπορεί κανονικά να καταχωρήσει αγγελία.
 

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,099
Αθήνα, Ηλιούπολη
Μπράβο παιδιά!
Ο καλύτερος κανονισμός αγγελιών από τότε που μετέχω στο AVClub.
Απλά, καθαρά και διευκολυντικά.
Και για τυχόν καταχρήσεις υπάρχει η αναγκαία πρόνοια.

Και πάλι συγχαρητήρια! :smile:
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,884
Μπραβο και απο εμενα, απλα και κατανοητα χωρις πολλους αχρηστους περιορισμους που μονο γκρινια και ενταση δημιουργισαν.
 

jim_markou

Senior Member
8 October 2009
396
δε ξερω αν κανω λαθος αλλα εχω την εντυπωση οτι δε βλεπω σωστα τις αγγελιες...Πχ στη κατηγορια τηλεορασεις-προβολεις-οθονες βλεπω 8 αγγελιες με πρωτη μια απο 5/5/19 εχω καποιο περιορισμο η δε πληρει ο λογαριασμος μου καποιες προυποθεσεις??
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Σωστά βλέπεις. Έχει γίνει καθαρισμός στις κατηγορίες και έχουν μείνει μόνο οι τελευταίες ενεργές.
Αν κάποιος που έχει θέσει αγγελία την βλέπει ακόμα ενεργή ενώ δεν έπρεπε, απλά ενημερώνει μέσω της αγγελίας του και ο εκάστοτε Συντονιστής θα την αφαιρέσει.
 

midros

Established Member
13 April 2011
147
πάντως ενημερωτικά παρ' όλο που εγώ έβαλα αγγελίες, μου βγάζει μήνυμα ότι ο λογαριασμός μου δεν τηρεί τις προϋποθέσεις για καταχώρηση αγγελιών
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Καλησπέρα και ευχαριστούμε για την δυνατότητα που μας δίνεται.

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ώστε να μπορέσω να φτιάξω μια αγγελία σύμφωνη με τους κανονισμούς του forum.

Επιτρέπεται εάν κάποιος επιθυμεί να ανεβάσει αγγελία με ένα σύστημα ως σύνολο λ.χ ηχεία-ενισχυτής-βάσεις ή πρέπει η κάθε αγγελία να αναφέρεται σε ένα μόνο είδος ξεχωριστά? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορούν να ανέβουν φώτο με υψηλή ανάλυση για την καλύτερη ποιότητα εικόνας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλους υγεία και υπομονή σε αυτές τις καταστάσεις που ζούμε.
 

jamca

New member
13 June 2014
94
Καλησπέρα, έχω αγγελία ζήτησης και οχι πώλησης και επιθυμώ να κάνω UP . Είναι εντός των κανονισμών? ευχαριστώ!
 

Zaratustra

New member
13 April 2012
31
Τι κανει κανεις σε περιπτωση που ο πωλητης δεν απανταει (η μαλλον δεν διαβαζει) τα PM του, σχετικα με το αν ειναι ακομα διαθεσιμο καποιο προιον;

ευχαριστω
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,411
Θεσσαλονίκη
Βασικά τίποτα.
Είναι πρόβλημα του πωλητή.
Μπορείτε να δοκιμάσετε να απαντήσετε στην αγγελία μήπως και το δεί.
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
22,241
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Απάντηση: Re: Κανονισμός Αγγελιών

Καλησπέρα, έχω αγγελία ζήτησης και οχι πώλησης και επιθυμώ να κάνω UP . Είναι εντός των κανονισμών? ευχαριστώ!

Αν έχει αλλάξει κάτι στην αγγελία ζήτησης μπορείτε να την κανετε UP π.χ. αν είχατε καθορίσει μια τιμή και την αλλάξετε ή διευρύνατε την γκάμα απο τα προϊόντα που αναζητάτε ή άλλαξαν ελαφρώς τα τεχνικά χαρακτηριστικά αυτών.

Παροτι έχει περάσει καιρός από την ερώτηση ας απαντηθεί :

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για την δυνατότητα που μας δίνεται.


θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ώστε να μπορέσω να φτιάξω μια αγγελία σύμφωνη με τους κανονισμούς του forum.


Επιτρέπεται εάν κάποιος επιθυμεί να ανεβάσει αγγελία με ένα σύστημα ως σύνολο λ.χ ηχεία-ενισχυτής-βάσεις ή πρέπει η κάθε αγγελία να αναφέρεται σε ένα μόνο είδος ξεχωριστά? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορούν να ανέβουν φώτο με υψηλή ανάλυση για την καλύτερη ποιότητα εικόνας.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλους υγεία και υπομονή σε αυτές τις καταστάσεις που ζούμε.

Ανεβάζετε την αγγελία ως συνολο εφόσον τα επιμέρους κομμάτια λειτουργούν ως σύνολο και μπορείτε να βάλετε τιμές τόσο για όλο το σύνολο όσο και ξέχωρες τιμές για κάθε ένα κομμάτι αν υπάρχει η διάθεση να δοθουν ξέχωρα. Αν πουληθεί κάτι ενημερώνετε κατάλληλα την αγγελία.
 

vglsamaras

New member
11 February 2016
4
Καλησπέρα μόλις έκανα αλλαγή τιμής στην αγγελία μου αλλά δεν ξέρω αν έγινε σωστά μήπως μπορείτε να βοηθήσετε.