Αγορά τηλεοαρασης μέχρι 500ε

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να πάρω μια τηλεόραση σε 55" για να βλέπω Netflix και cosmos tv. οχι για Blu-ray κτλ. Τα χρηματα που δινω ειναι 500ε. Τωρα εαν ειναι και 350ε ή 400ε δεν θα με πειραζε. Εκτος απο καποιες samsung και lg που υπαρχουν ειδα καποιες tcl και hisense.

Από τα χαρακτηριστικά που είδα είναι αρκετά καλύτερες από τις samsung και lg στα ιδια χρηματα ή και παραπανω. ειναι οντως ετσι οπως ειδα ή χανω κατι; απο αξιοπιστια και εγγυησεις τι παιζει; απο καμενα πιξελ υπαρχει ανησυχια;

Σας ευχαριστώ.
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,988
nickvas19 αν θες πες δυο λόγια και για τα υπόλοιπα παρακάτω:


Απόσταση θέασης :

Χώρος θέασης :

Θέση θέασης (απέναντι σχετικά,πλάι):

Συνθήκες φωτισμού (φως ημέρας,χαμηλός,σκοτεινός,καθόλου):

Χρήση-περιεχόμενο (ταινίες,σειρές,αθλητικά,gaming,digea,) : για να βλέπω Netflix και cosmos tv. οχι για Blu-ray κτλ

Πηγές (sd,hd,HDR,streaming):

Απαιτήσεις σε ποιότητα:

προϋπολογισμός : 500

προηγούμενη/υπάρχουσες τηλεόρασεις:
 

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
σωστά ...λοιπον
Απόσταση θέασης : 3 σε ευθεία και 4μετρα από την γωνία του καναπέ από όπου κάθομαι

Χώρος θέασης : 35τμ είναι το σαλόνι εάν εννοείς αυτό

Θέση θέασης (απέναντι σχετικά,πλάι): τώρα αυτό δεν ξέρω τι εννοείς νομίζω στο 1ο το αναφέρω.

Συνθήκες φωτισμού (φως ημέρας,χαμηλός,σκοτεινός,καθόλου): συνήθως μέρα και το βράδυ αφήνω ένα φως από την κουζίνα που είναι δίπλα

Χρήση-περιεχόμενο (ταινίες,σειρές,αθλητικά,gaming,digea,) : για να βλέπω Netflix και cosmos tv. οχι για Blu-ray κτλ

Πηγές (sd,hd,HDR,streaming): streaming

Απαιτήσεις σε ποιότητα: όση καλύτερη μπορώ να πάρω από streaming

προϋπολογισμός : 500

προηγούμενη/υπάρχουσες τηλεόρασεις: μια samsung 40αρα σειρα 6 του 2008

σας ευχαριστώ
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά τηλεόρασης μέχρι 500Ε

60" LG UM7100 (VA panel, 50 Hz). Εκτός αν θα κάθεσαι πολύ πλάγια, οπότε ίσως θα είναι καλύτερη μια λύση με IPS panel (65", εφόσον η βασική θέση παρακολούθησης είναι στα τέσσερα μέτρα).
 

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. αναφέρθηκα αναγκάστηκα σε 55 διότι μπαίνει σε συγκεκριμένη θέση. δεν χωράει 60αρα.

επίσης θέλω και μια άποψη για tcl και hisense.