Αγορά LG CX,να πληρώσω την επέκταση εγγύησης ,καλύπτει burn in;

krasatos

New member
26 September 2010
11
Καλησπέρα στην ομάδα.

Κοιτάω να αγοράσω μια LG CX και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα καλύπτουν brun in στην επέκταση εγγύησης, πχ 200 5 χρόνια από πλαίσιο, ή το αντίστοιχο του Κωτσόβολου.

Γενικά, αν προτείνετε να το πληρώσω ή όχι :)

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού, αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,891
Re: Poll :Burn In σε Oled

Καλησπέρα στην ομάδα.

Κοιτάω να αγοράσω μια LG CX και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα καλύπτουν brun in στην επέκταση εγγύησης, πχ 200 5 χρόνια από πλαίσιο, ή το αντίστοιχο του Κωτσόβολου.

Γενικά, αν προτείνετε να το πληρώσω ή όχι :)

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού, αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.
Μπορείς να αγοράσεις την επέκταση από το site της ίδιας της lg , που καλύπτει κατά κανόνα το burn in.
 

tgiamour

Senior Member
12 January 2012
377
Καλησπέρα στην ομάδα.

Κοιτάω να αγοράσω μια LG CX και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα μεγάλα καταστήματα καλύπτουν brun in στην επέκταση εγγύησης, πχ 200 5 χρόνια από πλαίσιο, ή το αντίστοιχο του Κωτσόβολου.

Γενικά, αν προτείνετε να το πληρώσω ή όχι :)

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού, αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ.

Παραθέτω αυτούσιο το σχόλιο που είχα κάνει σε κάποιο άλλο νήμα και αφορά την δική μου προσωπική εμπειρία.

"Έχω την εντύπωση ότι η LG εξετάζει την κάθε περίπτωση burn in ξεχωριστά.Δεν καλύπτει γενικά και επίσημα το burn in. Κατόπιν ελέγχου και εαν διαπιστώσουν οτι το φαινόμενο δεν οφείλετε σε κακη χρήση ,η εν πάση περιπτωση,υπαιτιότητα του καταναλωτή την επισκευάζουν η και την αλλάζουν ακόμα.Όλα αυτά εντός εγγύησης φυσικά.Τουλαχιστον έτσι μου είχανε πει εμένα.Εγω βεβαια δεν ειχα παθει burn in αλλα ειχε εμφανισει το αλλο φαινομενο,μου διαφεύγει τώρα πως το αποκαλουν όμως σε μια γενικότερη κουβέντα τοτε με το service ειχα μια ενημέρωση για το τι και πως ισχυει όσο αναφορά το burn in.Οι oled μέχρι το 17 ηταν επιρρεπείς και η LG στις περισσσότερες περιπτώσεις, αν όχι σε όλες ,το αναγνώριζε.Πλέον όμως έχουν πολλά συστήματα καταπολέμησης του φαινομένου και ταπεινή μου γνώμη είναι πως αν παθεις burn in σε oled του 19 η και του 20 και εντος εγγύησης να είναι η τηλεόραση δε θα στην αλλάξουν τόσο εύκολα."
 

krasatos

New member
26 September 2010
11
Παραθέτω αυτούσιο το σχόλιο που είχα κάνει σε κάποιο άλλο νήμα και αφορά την δική μου προσωπική εμπειρία.
Μπορείς να αγοράσεις την επέκταση από το site της ίδιας της lg , που καλύπτει κατά κανόνα το burn in.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα αναζητήσω τη λύση της LG, πάω να χαζέψω στο site της να δω τιμές.

Σχετικά με την εγγύηση του Κωτσόβολου, γνωρίζει κανείς;
Η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε "ναι... βεβαίως" αλλά αμφιβάλω αν γνώριζε τι είναι το Burn in.