ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ IPOD CLASSIC 80GB

fidelio

New member
14 April 2008
3
Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις μπήκα και εγω στην παρέα σας.
Μπορεί να μου πει κάποιος, πως μπορώ να βάλω βιντεάκια στο ipod classic 80gb?

Ευχαριστώ πολύ
 
17 June 2006
23,740
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις μπήκα και εγω στην παρέα σας.
Μπορεί να μου πει κάποιος, πως μπορώ να βάλω βιντεάκια στο ipod classic 80gb?

Ευχαριστώ πολύ

με το dvdfab , κάτω αριστερά επιλέγεις φορματ για ipod και μετά το εισάγεις στο itunes.
 

fidelio

New member
14 April 2008
3
ναι το γνωρίζω ότι για οτιδήποτε χρειαστώ χρησιμοποιώ το itunes.
παρόλα αυτά κάνω drag & drop ένα βιντεάκι, αλλά δεν το παίρνει.

φίλε μου Τάσσο, σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου, αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
που ακριβώς βρίσκεται το dvdfab και που ελιναι το κάτω αριστερά για να κάνω format?
μπορεί να σας φένεται γελέιες οι ερωτήσεις μου, αλλά είμαι καινούργιος με την συγκεκριμένη τεχνολογία και μαθαίνω σιγά-σιγά.

Ευχαριστώ πολύ
 

sTeLiTo

AVClub Enthusiast
10 November 2007
797
Thessaloniki
το dvdfab ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιουμε για το ripping των dvds. Αν δε μπορεις να το βρεις καπου ελευθερα, ζητα απο κανεναν θειο απο την αμερικη να στο στειλει:p
 

Mihalis S.

Supreme Member
19 June 2006
3,497
Απάντηση: Re: ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΒΙΝΤΕΟ ΣΕ IPOD CLASSIC 80GB

ναι το γνωρίζω ότι για οτιδήποτε χρειαστώ χρησιμοποιώ το itunes.
παρόλα αυτά κάνω drag & drop ένα βιντεάκι, αλλά δεν το παίρνει.

Για να μην στο δέχεται το iTunes μέσω drug & drop σημαίνει πως δεν αναγνωρίζει το φορμά του. Σε τι φορμά είναι τα αρχεία βίντεο που προσπαθείς να μεταφέρεις στο iPod; Το iTunes δέχεται συγκεκριμένα φορμά. Αντιγράφω από την σχετική ιστοσελίδα της Apple:

"QuickTime and MPEG-4 movie files that end in ".mov", ".m4v", or ".mp4" and are playable in QuickTime Player."
 

Joe D.

Established Member
9 April 2008
177
ΑΘΗΝΑ
το dvdfab ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιουμε για το ripping των dvds. Αν δε μπορεις να το βρεις καπου ελευθερα, ζητα απο κανεναν θειο απο την αμερικη να στο στειλει:p
Απο το www.dvdfab.com κατέβασε το Platinum edition. κάνει 50 ευρώ, αλλά επιτρέπει free download για 30 μέρες. Δεν έχω ipod και δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει. Δοκίμασέ το, τσαμπα θα είναι για 30 μέρες. Πως μπορείς να το βρείς σπασμένο για μετά τις 30 μέρες δεν ξέρω.
 

fidelio

New member
14 April 2008
3
Eυχαριστώ όλους όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν σε κάτι το οποίο έχει αναφερθεί ξανά στο παρελθόν.
Όμως είμαι τόσο νέος με αυτήν την τεχνολογία που δεν μπορώ να καταλάβω τί ακριβώς μου λέτε.
Θα εκτιμούσα αν μου λέγατε βήμα-βήμα τι ακριβώς πρέπει να κάνω ώστε να περάσω στο ipod ή iphone μου, κάποια βιντεάκια.


Ευχαριστώ πολύ όλους,