Ερώτηση για βάση τοίχου

giannis11

New member
17 June 2006
58
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum.
Μια περίεργη ερώτηση:
Όπως έχω αναφέρει σε άλλο post είμαι στην διαδικασία αλλαγής της plasma LG 50 ιντσών που έχω με μια lcd 52'.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω καταλήξει ακόμα αν θα πάρω την Sony 52x3500 ή θα περιμένω τέσσερις - πέντε μήνες για το καινούργιο μοντέλο.
Όμως....
... το σπίτι πρόκειται να βαφτεί σε κανα μήνα οπότε πρέπει να αλλάξω την βάση τοίχου που έχω για την LG ( την οποία όταν είχα τοποθετήσει είχα κάνει ενα ωραιότατο ξήλωμα του σοβά) με μια που θα με καλύψει για την επόμενη τηλεόραση.
Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχουν universal βάσεις τοίχου, βάσεις δηλαδή που επάνω τους μπορούν να προσαρμοστούν συσκευές απο διαφορετικές μάρκες, έτσι ώστε να ξαναβάλω την lg τώρα και μετά την sony ή κάποια άλλη σε διάδταση 52 - 52 ίντσες.
Υπάρχει κάτι τέτοιο που ψάχνω σε vogel's μιας και διάβασα οτι αυτές είναι οι καλύτερες;
Σας ευχαριστώ
Φιλικά
Γιάννης
 

verbatim

Established Member
11 October 2007
286
Νέα Ιωνία Αττικής
Συμφωνό!

Θα μπείς στο site που έχει www.vogels.com και έχει να επιλέξεις ποιά μάρκα ΤV έχεις, τι είναι LCD ή Plasma και πόσες ίντσες. Τσεκάρωντας αυτά σε εμφανίζει ποιο μοντέλο από τα παρακάτω υποστηρίζουν οι βάσεις που έχει βγάλει. Πατώντας το μοντέλο βλέπεις τους τύπους βάσεων. Άμα το ίδιο μοντέλο βάσης που έχεις ήδη προτείνεται για την LG και την Sony, τότε δεν αλλάζεις τίποτα!
Έχει απίστευτες βάσεις πάντως, με τηλεκοντρόλ σε μερικές για αλλαγή γωνία θέασης.