Το champions league σε MEGA, NET και... ON TELECOMS

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Το άλλο το μάθατε; Τα τηλεοπτικά δικαιώματα του champions league για την περίοδο 2009-2012 τα έχει το MEGA, η ΝΕΤ και... η ON TELECOMS (τα υπόλλοιπα 14 ματς!)
Τα τηλεοπτικά δικαιώματα για το Κύπελλο UEFA τα εχει ο ΑΝΤ1 (2 ματς) και η ON TELECOMS (όλα τα υπόλλοιπα!)

σσ.: Κάτι μου μοιρίζει μιας και η ON TELECOMS έκανε προσφορά αντι της NOVA... και πήρε τα δικαιώματα. Λέτε η ψηφιακή πλατφόρμα της ON να ονομαστεί στο μέλλον σε... NOVA-ON ΤELECOMS;
 

tazio

New member
14 September 2008
86
Σπίτι μου.
Η ΟΝ δίνει ,μέσω κάποιου πακέτου της, τα κανάλια της nova με κανονική χρέωση. Από την άλλη η nova (Netmed) αν δε κάνω λάθος, έχει αγοραστεί από την Forthnet, οπότε πιθανή ονομασία σα κι αυτή που αναφέρεις ίσως είναι δύσκολο να γίνει.
 

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Ειναι αλήθεια οτι η Nova εχει αγοραστεί από τη Forthnet αλλά και ποιος μου λέει ότι η ΟΝ δεν μπορεί να αγοράσει από την Forthnet μόνο τη χρήση της Νova, πράγμα που μπορεί να γίνει νομικά. Επίσης η ΟΝ δεν δίνει μέσα από δικό της πακέτο τη Nova, απλά μπορείς μέσω του IPTV να εγγραφτείς στη Νova (παρέχει δηλαδή μέσω κάποιας συμφωνίας προφανός, αυτή τη δυνατότητα). Το πάγιο το πληρώνεις απευθείας στη Netmed ή Forthnet.
 

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Απλά dimitri, το λέω αυτό γιατί μόνο έτσι θα μπορέσει η ON telecoms να μεταδώσει τους υπόλλοιπους αγώνες του champions league και του uefa πανελλαδικά!
σσ.: Ελεος, ο άνθρωπος μια υπόθεση έκανα.
 

dimitris__

AVClub Addicted Member
23 November 2007
2,013
Γλυκά Νερά Αττικής
Τη Nova δεν είναι τόσο εύκολο να την "αγοράσεις" καθώς κοστίζει όσο η forthnet και η on telecoms μαζί...

Το καλό της ιστορίας είναι ότι θα μπορεί επιτέλους ο Έλληνας να βλέπει τις ομάδες του στο CL δωρεάν... κάτι είναι κι αυτό!
:fahne90:
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Η on-telecoms πήρε τα δικαιώματα, αυτό δε την αποτρέπει να δώσει μέρος των δικαιωμάτων στη nova για δορυφορική μετάδοση και να κρατήσει για τον εαυτό της την μετάδοση μέσω IPTV.
 

Spyros_V_S

Senior Member
30 June 2008
444
Νέα Σμύρνη
Δεν ξέρω κατα πόσο η ΟΝ θα ήταν διατεθειμένη εκτός απο το να τα πουλάει στη nova, να δίνει δυνατότητα pay per view ανα παιχνίδι, όπως π.χ. στο on cinema. Έτσι θα βλέπουμε ζωντανά αυτό που πληρώνουμε και τα υπόλοιπα απο τα δημόσια μεσω on rec:a0210:! Πολύ καλό για να είναι αληθινό;;;
 

Eki_13

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,208
απο αθλητικο site:

* Η On Telecoms, που εξασφάλισε τα δικαιώματα αποκλειστικής μετάδοσης 14 αγώνων του Τσάμπιονς Λιγκ εβδομαδιαίως, από επτά την Τρίτη και την Τετάρτη) μέσω του πακέτου triple play (112 συνολικά) και άλλους 180 του Κυπέλλου UEFA, υπόσχεται ταυτόχρονη μετάδοση πολλών αγώνων, interactive υπηρεσίες και high definition για όσους το επιθυμούν, μέσω των αθλητικών καναλιών που ετοιμάζει. Μοναδικό πρόβλημα είναι το γεγονός ότι καλύπτει μόνο την Αττική, ενώ ορισμένες φορές απαιτείται χρόνος μέχρι να ενεργοποιηθούν οι συνδρομές.
 

dimitris__

AVClub Addicted Member
23 November 2007
2,013
Γλυκά Νερά Αττικής
Πάντως είναι απορίας άξιον πώς μια πλατφόρμα με τόσο μικρή διείσδυση πήρε τα δικαιώματα από την UEFA. Οι κάτοικοι της επαρχίας πάλι στην απέξω. Μάλλον money talks, bullshit walks...
 

tazio

New member
14 September 2008
86
Σπίτι μου.
Και να σκεφτείς ότι η νέα διαπραγμάτευση (όχι μόνο στη χώρα μας) έγινε με τη λογική τα δικαιώματα να περάσουν σε ανοικτά δίκτυα. :stupid: