Προβλημα με ipod classic

spiros64

New member
14 January 2008
58
Ο γιός μου έχει το ipod classic 80 giga. Πρόσφατα άγόρασα νέο PC και έχει θύρες στο μπροστα μέρος συνδεσα εκεί το ipod αλλα δεν το αναγνώριζε. Εκανα αρκετες προσπάθειες αλλά τίποτε. Το έβαλα στο δικό μου PC αλλά και πάλι δεν το αναγνώριζε. Ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; Τι μπορώ να κάνω; Μήπως να απευθυνθώ στο σέρβις; Ποιά εταιρεία έχει το σέρβις στην Βόρεια Ελλάδα ; Να υπενθυμίσω ότι μένω στην Ξάνθη.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
και το δικό μου το classic έχει προβλήματα στις μπροστινές θύρες, αλλα στις πίσω δουλευει κανονικά...δεν το δοκιμάζεις?
 

spiros64

New member
14 January 2008
58
Θα το δοκιμάσω τώρα αλλά δεν πιστευω να γίνει κάτι γιατί δεν το αναγνωρίζει ούτε ο δικός μου υπολογιστής ενώ παλιοτερα κανένα πρόβλημα
 

spiros64

New member
14 January 2008
58
Υπάρχει πρίπτωση να έχει πάθει κάτι η θύρα του ipod γιατί σε όλα τα υπόλοιπα δουλεύει κανονικά
 

spiros64

New member
14 January 2008
58
Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί ούτε να το φορτίσει και όταν τελειώσει η μπαταρία του ...;
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
τότε..

ή έχει χαλάσει το καλώδιο (δοκίμασε άλλο)

ή έχει πιάσει σκόνη ο κονέκτορας (dust free,contact cleaner χωρις λάδι)

ή κάηκε το τσιπακι που ελεχει το interface (ελπίζω όχι!)
 
Υπάρχει πρίπτωση να έχει πάθει κάτι η θύρα του ipod γιατί σε όλα τα υπόλοιπα δουλεύει κανονικά

Αν δε δουλεύει σε κανένα pc και σε καμία usb μπρος ή πίσω τότε φταίει η θύρα.... αλλιώς φταίει το pc.
 

spiros64

New member
14 January 2008
58
θα κάνω το απόγευμα μια προσπάθεια με τον imac στο γραφείο και αν δεν γίνει κάτι τότε πάει για το σέρβις.
 

spiros64

New member
14 January 2008
58
Το ipod δουλεύει κανονικά κανει τα πάντα το μόνο πράγμα που δεν κάνει είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με κανέναν υπολογιστή.