Επιλογη sub

@$p$

New member
14 March 2009
32
Kαλησπερα,

Ηρθε επιτελους η στιγμη για την αποκτηση subwoofer και εχω καταληξει στα εξης 3 :

Velodyne CHT-R 8 (αν και δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο βοηθανε τα DSP σε subwoofer οποτε και το απλο CHT 8 ισως κανει.)

Earthquake Super Nova ΜΚ IV10Β (ειναι δεκαρι οποτε ισως υπερτερει του Velodyne.Παρεπιπτοντος γνωριζει καποιος ποιος ειναι ο αντιπροσωπος.)

Earthquake S 10 Kompressor. (Αν εχει την καλοσυνη ας πει καποιος της διαφορες που εχει με το δευτερο της επιλογης μου.)

Οποιοι ειναι κατοχοι των παραπανω subs ας πουν τις εμπειριες του και τη γνωμη τους.
Επισης απ'οτι διαβαζω ειναι δυσκολο να ακουσεις subwoofer σε καταστημα και να καταλαβεις αν σου αρεσει η οχι.
Θα χρησιμοποιηθει για ταινιες οσο και για μουσικη σε πεντακαναλο συστημα.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,462
Μεταμορφωση
Eπειδη τυχαινει να ψαχνομαι και εγω για ακριβως αυτα τα 3 , υπαρχει καποια προτιμηση?Ο χωρος δεν ειναι πολυ μεγαλος (4χ4 περιπου).
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,508
Κερατσίνι
Η προτίμηση μου είναι γνωστή. Το earth το είχα και το ξέρω και πραγματικά κάνει ότι λέει το όνομα του.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,508
Κερατσίνι
Μιλάς για μια μεγάλη αγάπη (sunfire). Δεν ξέρω αν έχει έρθει το συγκεκριμένο μοντέλο ακόμα στην Ελλάδα, αλλά για μένα όλα τα sunfire έιναι κορυφαία.
 

master74

Established Member
14 January 2011
126
Re: Απάντηση: Επιλογη sub

Μιλάς για μια μεγάλη αγάπη (sunfire). Δεν ξέρω αν έχει έρθει το συγκεκριμένο μοντέλο ακόμα στην Ελλάδα, αλλά για μένα όλα τα sunfire έιναι κορυφαία.

Εχει ερθει και μαλιστα σε πολυ λογικη τιμη σε σχεση με το HRS-10 το οποιο ειναι περιπου στα 750 με 800
το συγκεκριμενο ειναι στα 450 και μιλαω για το sunfire SDS-10
 

vageliskokos

Established Member
14 August 2009
188
Πάντως μεταξυ kompressor και Supernova, ποιο; Ποια η διαφορά στην πρόσθια ακτινοβολιά; Ο extra παθητικός κώνος τι προσφέρει;
 

jimakosk

New member
30 December 2008
67
Πάντως μεταξυ kompressor και Supernova, ποιο; Ποια η διαφορά στην πρόσθια ακτινοβολιά; Ο extra παθητικός κώνος τι προσφέρει;
Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτή την ερώτηση;

Φίλε τελικά ποιο πήρες;