LG LV3550 LED-LCD: Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,050
Πριν από καμιά 20αριά μέρες, αγόρασα αυτή την TV στις 32 ίντσες.

Είναι νομίζω το πιο φρέσκο εισαγωγικό μοντέλο Full HD LED-LCD της LG.

Την πήρα για το υπνοδωμάτιο, όπου χρησιμοποιείται κυρίως σαν monitor για το pc και το xbox 360. Ενίοτε και για λίγο τηλεοπτικό.

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ ικανοποιητικές, αφού με ένα στοιχειώδες καλιμπράρισμα δίνει αρκετά καλή εικόνα (αν και υπολείπεται σαφέστατα σε σχέση με την panny plasma στο σαλόνι, παρόλο που η τελευταία είναι 2 χρόνια παλαιότερη). Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερα θετική εντύπωση είναι ο οδηγός που διαθέτει για το καλιμπράρισμα, καθώς επίσης και το πλήθος των ρυθμιστικών που έχει.

Ακολουθούν 2 pics, στις οποίες βέβαια δεν πρέπει να δώσετε ιδιαίτερη βάση, καθώς η sony compact ψηφιακή μου, έχει μια τάση προς το ψυχρό (π.χ. στο wallpaper η κοπελιά στα αριστερά, φαίνεται αρκετά πιο γαλάζια, απ' ότι είναι στη πραγματικότητα).





Εν κατακλείδι, είναι νομίζω μια τίμια και αξιόλογη πρόταση, που δεν θα σας απογοητεύσει.
 

apotsi

Established Member
29 July 2008
281
Με το media player της, έχεις παίξει καθόλου; Ελληνικούς υπότιτλους σε mkv files (720p ή 1080p) παίζει κανονικά ;
 

georgex

New member
3 March 2010
8
Άλλες εντυπώσεις από κατόχους αυτής της TV;

Ψάχνω για κάτι πολύ οικονομικό σε LED στις 37 ίντσες, και μάλλον δεν βλέπω κάτι φτηνότερο από αυτό.