LG PK250 / PLASMA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

johnpan

New member
16 January 2011
13
Την έχω εδώ και πέντε μήνες, πολύ καλή για τα λεφτά της.
Μερικές παρατηρήσεις.

1. Οι αντανακλάσεις είναι όντως πολλές. Αλλά μάλλον έτσι είναι λίγο πολύ όλες οι πλάσμα. Εμένα δε με πειράζει γιατί σπάνια την ανοίγω κατά τη διάρκεια της ημέρας. Την έχω κυρίως για ταινίες.

2. Δεν έχει θύρα USB. Για την ακρίβεια έχει αλλά με την ένδειξη servive only. Δεν συνδέεται με δίσκο ούτε έχει media player. Θα πρέπει να αγοράσετε player. Πήρα τον crystal pico παρεμπιπτόντως και είναι απίστευτος!

3. Παίζει άψογα στο νορμάλ και στο cinema, αλλά στο έντονο και στις άλλες ρυθμίσεις κάνει αναβοσβήματα του λευκού στις έντονες αντιθέσεις. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω αλλά σίγουρα θα υπάρχει όρος. Ολα αυτά χωρίς να έχω πειράξει τίποτα από ρυθμίσεις. Σίγουρα μπορεί να γίνει καλύτερη.

4. Πολύ καλός ήχος αλλά στα πολλά μπάσα τα ηχεία θα τρίξουν. Ομως αυτό συμβαίνει μόνο σε κακογραμμένες ταινίες. Σε 720p και πάνω δεν το έχει κάνει ποτέ.
 

portof

Established Member
4 September 2006
146
θεσσαλονικη
Απάντηση: LG 250pk60 plasma

Σκέφτομαι να πάρω την 60pz250 φαντάζομαι το πάνελ είναι πανω κατω το ίδιο η διαφορά είναι στο 3d και στη θύρα USB ισως και σε κανα δυο άλλα, αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω, απο τηλεοπτικό σήμα πως πάει (Digea) και απο τη απόσταση το βλέπεις?
 

johnpan

New member
16 January 2011
13
Re: LG 250pk60 plasma

είμαι Πάτρα, δεν έχω ψηφιακό σήμα.
Έχω μεγάλο σαλόνι και βλέπω από 3 - 3.5 μέτρα.
Για βραδίες ταινίας είναι άψογη, έρχεται όλη η παρέα αρκετά συχνά :SFGSFGSF:
 

johnpan

New member
16 January 2011
13
Re: LG 250pk60 plasma

Ρε παιδιά, μπορεί να βοηθήσει κανείς για σετάρισμα? Υπάρχει καμία λίστα με δοκιμασμένες ρυθμίσεις? Και κάτι ακόμα, η service USB άκουσα ότι ξεκλειδώνει και έχει και κρυφό media player ή δεν ισχύει σε όλες τις LG?
 

portof

Established Member
4 September 2006
146
θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: LG 250pk60 plasma

είμαι Πάτρα, δεν έχω ψηφιακό σήμα.
Έχω μεγάλο σαλόνι και βλέπω από 3 - 3.5 μέτρα.
Για βραδίες ταινίας είναι άψογη, έρχεται όλη η παρέα αρκετά συχνά :SFGSFGSF:

Και εγω για ταινίες 60% και τηλεοπτικο σήμα 40% τη θέλω και η απόσταση μου είναι 2,8 - 3 μετρα και το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως και το ψηφιακό της Digea είναι τόσο χάλια απο αυτή την απόσταση σε αυτές τις ίντσες που δε θα βλέπετε με τίποτα, και την πατήσω.
 

johnpan

New member
16 January 2011
13
Re: LG 250pk60 plasma

portof δε σε πιάνω, το ψηφιακό πιστεύω θα είναι άψογο, ένα κυπριακό που έτυχε να πιάσω είναι σα να βλέπω 720p. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με τις αντανακλάσεις χτύπα τη