Αγορά DVB-S/S2 Δέκτη (και αν γίνεται +DVB-T+αναλογικά)

kgeorgeg7

Senior Member
30 August 2007
389
Καλησπέρα παιδιά,

Σκεφτόμουν τελευταία να πάρω Dreambox αλλά με κρατάει πίσω η τιμή τους.
Έτσι αποφάσισα να πάω σε μια λύση Internal/External DVB-S/S2 tuner.

Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Skystar HD2.
Το θέμα είναι όμως πως θέλω αν γίνεται και να έχει αναλογικά και ψηφιακά επίγεια... Σε αυτή τη κατηγορία έχω δεί τον Hauppauge WinTV-hvr-4400 που τα έχει όλα (εκτός μου φένεται απο εγγραφή σε mpeg-4)


Και σας ροτάω λοιπόν από αυτούς τους 2 ποιός είναι καλύτερος μόνο για δορυφορικά;

Εννοείται πως αν υπάρχει κάτι καλύτερο να το προτείνετε.

Θέλω επίσης να βλέπω και διάφορους "free servers" με newcamd5.25 cccam Κλπ... Επειδή δεν γνωρίζω , είναι παράνομο αυτό; Αν όχι, μπορώ σε αυτές τις κάρτες να δω; ή θα πρέπει οπωσδήποτε να πάρω Dreambox;


Υ.Σ.1:Ασχολούμαι με πολλά θέματα της τεχνολογίας, αλλά με τα δορυφορικά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και μου φένονται λίγο βάσσανο. Θα αρχίσω να παρακολουθώ εκτενέστερα τα νήματα των δορυφορικών...

Υ.Σ.2:Να πω ότι έχω Astra και Hotbird
 
Last edited:

newlynx

AVClub Enthusiast
28 August 2006
1,198
Ψάξε στο skroutz.gr αλλά δεν θα βρεις την ποικιλία του εξωτερικού.
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
γιατι δεν παιρνεις ενα δεκτη hd οπως px edision που ειναι και φθηνοι και με πολλες δυνατοτητες?

να ξερεις οτι η καρτα δεν ειναι την καρφωσες και επαιξες..θελει σεταρισμα codecs κλπ..εγω ειχα skystar 2 και τωρα skystar hd και μεχρι να τις φερω εκει που ηθελα μου βγαλανε την παναγια.

βεβαια με win 7 ειναι πιο ευκολα τα πραγματα..αλλα εχει διαφορα κουλα.καλυτερα να στραφεις σε δεκτη ειναι η γνωμη μου.ασε που στον υπολογιστη δεν υποστηριζονται ευκολα plugin οπως cccam mgcamd κλπ!
 

Φίλιππος Φ.

Supreme Member
12 February 2007
3,910
Αθήνα
Αν θέλεις κάρτα για HTPC, καλά λόγια ακούγονται και για την BGT3600

Διπλό DVB-S/S2 tuner για τα δορυφορικά, Διπλό DVB-T/T2 tuner για τα επίγεια ψηφιακά, ΚΑΙ αναλογικό tuner επίσης !
 

kgeorgeg7

Senior Member
30 August 2007
389
Οκ σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά !

Ήρθε σήμερα ο VU+ Uno, και θα ασχοληθώ πολύ με αυτόν, οπότε η κάρτα dvb-s/t/anlg θα πάρει παράταση για αργότερα. Και μάλλον θα είναι αυτή που πρότεινε ο φίλος από πάνω.