ΓΙΟΡΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ 2006-ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

     

    Σας προσκαλούμε να γιορτάσουμε μαζί τα 15α γενέθλια του AVclub.

    Την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 2021, και ώρα 21:00 θα πραγματοποιήσουμε το πάρτι των γενεθλίων του φόρουμ μας στο ROOT Cafe - bar - Restaurant

     

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Απο το δελτίου τύπου που έφτασε στα χέρια μου μέσω του ραδιοφωνικού σταθμού που δουλεύω......

ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
ATHENAEUM International Cultural Center MARIA CALLAS (έναντι σταθμού Θησείου)
Ώρα Έναρξης: 00:00 έως 02:30: (εξωτερικός χώρος)
"Μουσική για θεούς και ανθρώπους" κλασική και προκλασική μουσική
02.30 - 04.30: Αίθουσα Μαρία Κάλλας (εσωτερικός χώρος)
08:00 - 14:00: Ρομαντική Μουσική και Τραγούδια από όλο τον κόσμο (στερεοφωνική μουσική)
19:00 - 24:00: "Μουσική για θεούς και ανθρώπους" Ελληνικό Τραγούδι και Jazz (εξωτερικός χώρος)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ - Opening Stage
Ώρα Έναρξης: 17:30
Electree, 3 Eυχές, Ouzo the Band, Empty, Cibelle (Βραζιλία), Sigmatropic, Pallyria
Special Guests: Los Tsirkos
Dzihan & Kamien & VJ Superb Surface (Αυστρία)

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ – Jazz Trad
Ώρα Έναρξης: 17:30
Ανδρέας Γκομόζιας Quartet, Mickey Pantelous, Βασίλης Ρακόπουλος, Ήως Quartet, Πυρός Αιθήρ, The Happy Dog Project, Erik Truffaz Lady land Quartet feat.
Mounir Troudi (Ελβετία)

ΑΙΘΡΙΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΠΕΝΑΚΗ (Πειραιώς) - Gala Όπερας
Ώρα Έναρξης: 20:30
Έργα: Puccini και Verdi
Σοπράνο: Σόνια Μιλένκοβιτς, Τενόρος: Γιάννης Χριστόπουλος
Συμφωνική Ορχήστρα & Μικτή Χορωδία Δήμου Αθηναίων
Μουσική Διεύθυνση: Ελευθέριος Καλκάνης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ – Παραδοσιακή & Έντεχνη Μουσική Ώρα Έναρξης: 17:30 Sed Nove, Fabrizio Lobasso (Ιταλία), 7Bo4, Χρήστος Θεσσαλονικεύς – Δημήτρης Κατραντσιώτης

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ - Γιορτή της Μουσικής με το Sonik
Ώρα Έναρξης:17:30
Marvin Odd, Modrec, Folder, Simon Bloom, Night on Earth, Victory Colapse, Bolek & Lolek, Monika, Dfault, Βασίλης Γκουνταρούλης

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΑΒΙΛΗ – Γιορτή της Μουσικής με το The Pins
Ώρα Έναρξης: 18:00
Novox, Out of time VJs feat. Chevy, Klinik, Mud Max (Mr Statik & Motek)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ – Νέα Μουσική του Δρόμου
Ώρα Έναρξης: 17:30
Mirror, Αέρα Πατέρα, Γενική Χημεία (Jam Session)

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – Κρουστά και Θεατρικά Δρώμενα
Ώρα Έναρξης: 19:00
Ομάδα Κρουστών και Θεατρική Ομάδα του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου

ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ – Paysages Musicaux
Ώρα Έναρξης: 19:00
Nosferatu, Intravenus, Goya’s Dream, Dr. Atomik

ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ – Παρέλαση Κρουστών
Ώρα Έναρξης: 12:00
Ομάδα Κρουστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου

ΕΡΜΟΥ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ (μεταξύ Ασωμάτων και Πειραιώς) - Μουσική & Αθλητισμός
Ώρα Έναρξης Πάρκου: 12:00 – 24:00
Ώρα Έναρξης: 17:30
HUISH, F.O.S., Best Radio Dj, Black Athena Sound System

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ - Αφρικάνικος Χορός και Κρουστά
Ώρα Έναρξης: 19:00
Ομάδα Seli Kanou

ΓΚΑΖΟΧΩΡΙ – Δικαίωμα στην κατοίκηση
Ώρα Έναρξης: 19:00
Κρουστά του 87ου Δημοτικού Σχολείου

ΠΕΜΠΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ - Up to Electro
Ώρα Έναρξης: 17:30
Parallel Worlds, Transistor, Zebra Tracks, Sugah Galore, Teknic Old Skool (Γαλλία), Milto Eph, Birdy Nam Nam (World DMC Champions Team – Γαλλία)

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ – World Reggae Funk
Ώρα Έναρξης: 17:30
Ρεμπετόβεν, Ιστορίες για κρουστά με το Βασίλη Βασιλάτο, Ειρήσθω εν Παρόδω, Professor Skank, Dr.Vodkatini, Salvatore Sango (Νιγηρία), Sharp Ties

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ - Τραγούδι και Χορωδίες
Ώρα Έναρξης: 16:00

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ
Ώρα Έναρξης: 17:30
Elxis, Ρόδες, Mary and the Boy, Σταμάτης Κραουνάκης - Σπείρα Σπείρα κ.ά.

ΕΡΜΟΥ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ (μεταξύ Ασωμάτων και Πειραιώς) – Μουσική & Αθλητισμός
Ώρα Έναρξης Πάρκου: 12:00 – 24:00
Ώρα Έναρξης μουσικής: 17:30
DJ Ace, DJ WhoaMi, Dark Riders & Propaganda, El Pap Chico (Human Beat Box Show), Soul Bro

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ
ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ - Dance
 

Άρης Συν.

AVClub Enthusiast
17 June 2006
1,034
Αχαΐα
Αν σας ρωτήσω περαιτέρω πληροφορίες για κάποια από τις συναυλίες ξέρετε ή απλά τα ονόματα μάθατε;

Off Topic: "Location: Το μικρό σπίτι στι Πικέρμι!!!"
στι-->στο