Αθλητικός τηλεοπτικός χάρτης 2020-2021

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Από το κανάλι της ΑΕΚ στο YouTube το ΑΕΚ Β' - ΑΕ Καραϊσκάκης​


Η ΑΕΚ Β' θέλει να κάνει το 3Χ3 στο πρωτάθλημα της Super League 2 με αντίπαλο την ΑΕ Καραϊσκάκης, ένα ματς το οποίο θα μεταδοθεί από το κανάλι της Ένωσης στο YouTube.

Την ευκαιρία να δουν την ΑΕΚ Β' με αντίπαλο την ΑΕ Καραϊσκάκης το απόγευμα του Σαββάτου (20/11 - 15:00) θα έχουν οι φίλοι της Ένωσης και όποιος το επιθυμεί.

Η ΑΕΚ Β' υποδέχεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σπάτων την ομάδα από την Αρτα με στόχο την τρίτη της σερί νίκη και όπως έγινε γνωστό, η αναμέτρηση θα μεταδοθεί από το κανάλι της ΑΕΚ στο YouTube με παραγωγή της INA TV.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Αποκάλυψη: Προς συμφωνία για τα τηλεοπτικά Super League 2 και ΕΡΤ​


Λευκός καπνός» στις συζητήσεις της ΕΡΤ με τη Super League 2 για τα τηλεοπτικά του φετινού πρωταθλήματος, σύμφωνα πληροφορίες του SDNA.
Μετά από μια μακρά περίοδο διαπραγματεύσεων από την οποία δεν έλλειψαν οι δημόσιες αντιπαραθέσεις, το ετήσιο σίριαλ της συμφωνίας της Super League 2 με την ΕΡΤ για την τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων θα έχει happy end.

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA στο αυριανό ΔΣ της SL2 θα συζητηθεί και αναμένεται να γίνει δεκτή η νέα πρόταση που κατέθεσε ΕΡΤ.

Και στη «δημόσια τηλεόραση» η άποψη που υπάρχει είναι ότι η πρότασή τους θα γίνει αποδεκτή.

Άλλωστε οι ΠΑΕ της Super League 2 γνωρίζουν ότι ο χρόνος κυλάει σε βάρος τους αφού το πρωτάθλημα έχει αρχίσει, έχουν εξαντλήσει όλες τις διαπραγματευτικές τους δυνατότητες και κυρίως δεν υπάρχει ενδιαφέρον από άλλον τηλεοπτικό πάροχο.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Αποφάσεις Διοικητικού Συμβουλίου 22.11.21​



Ολοκληρώθηκε το διοικητικό συμβούλιο της Super League 2, όπου λήφθηκαν οι εξής αποφάσεις:


1) Έγινε αποδεκτή η πρόταση της ΕΡΤ ως προς το οικονομικό της σκέλος με διαφοροποίηση στον διαμοιρασμό του μπόνους.


Επιβεβαίωση SDNA - Συμφωνία Super League 2 με ΕΡΤ για τα τηλεοπτικά​


Το διοικητικό συμβούλιο της SL2 αποδέχθηκε τη νέα πρόταση της ΕΡΤ για την τηλεοπτική κάλυψη των αγώνων του πρωταθλήματος, επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ του SDNA.
Έστω και με καθυστέρηση, Super League 2 και ΕΡΤ θα δώσουν τα χέρια για την τηλεοπτική κάλυψη του πρωταθλήματος.

Επιβεβαιώνοντας πανηγυρικά το ρεπορτάζ του SDNA, το διοικητικό συμβούλιο της μικρής λίγκας που συνεδρίασε τη Δευτέρα 22/11 μέσω τηλεδιάσκεψης, αποφάσισε να αποδεχθεί τη (νέα) πρόταση που έριξε στο τραπέζι η ΕΡΤ.

Σύμφωνα με πληροφορίες, θα καλύπτονται τηλεοπτικά έξι παιχνίδια ανά αγωνιστική, τρία ανά όμιλο, ενώ το ύψος της πρότασης ανέρχεται σε 3.1 εκατ. ευρώ που θα το μοιραστούν οι ομάδες και επιπλέον 1.3 εκατ. ευρώ σε μορφή μπόνους.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Μπίκας: «Αυτά προβλέπει η συμφωνία με την ΕΡΤ» – Αγώνες και μέσω live streaming​


Ο αντιπρόεδρος της Super League 2 και διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ Βέροια, μίλησε για την συμφωνία με την ΕΡΤ, αποκάλυψε πως θα υπάρχει προβολή αγώνων και μέσω live streaming από τις ομάδες.

Μεταξύ άλλων ανέφερε τα εξής:​

«Είμαστε ένα βήμα πριν την οριστική συμφωνία. Απομένει μία λεπτομέρεια για το μπόνους και αν θα είναι για ένα έτος ή για τρία. Δεν νομίζω να αλλάξει, πλέον, κάτι. Μετά από τόσο καιρό δεν υπάρχει νικητής ή χαμένος.

Σίγουρα δεν πήραμε το ποσό που θα θέλαμε, τουλάχιστον επιτρέπεται στις ομάδες που δεν θα μεταδίδονται οι αγώνες τους να μπορούν να δείχνουν τα ματς μέσω live streaming.

Αν προλάβει η ΕΡΤ είναι πιθανό να ξεκινήσει και την Τετάρτη. Το σχέδιο είναι για να δείχνει έξι παιχνίδια κάθε αγωνιστική. Η ΕΡΤ 3 θα δείχνει τρία και άλλα τρία η ERTFLIX» είπε αρχικά.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Διήμερο UEFA Champions League με 16 ματς, στην COSMOTE TV​


Δυο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League το ποδοσφαιρικό θέαμα συνεχίζεται με 16 αναμετρήσεις ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV, το διήμερο 23-24/11.

Τον παλμό της δράσης θα μεταφέρουν από τα γήπεδα της Ευρώπης, λεπτό προς λεπτό, οι δημοσιογράφοι των καναλιών COSMOTE SPORT, ενώ μέσα από τις ειδικές εκπομπές «UEFA Champions League Show» οι τηλεθεατές θα έχουν στη διάθεσή τους όλο το ρεπορτάζ των αγώνων.

Τα ματς που ξεχωρίζουν

Την Τρίτη 23/11, η Μπάγερν Μονάχου, που έχει ήδη προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης θα έχει τη δυνατότητα να διασφαλίσει την πρωτιά του 5ου ομίλου, με ισοπαλία κόντρα στην Ντινάμο Κιέβου (19.45, COSMOTE SPORT 3HD) ή σε περίπτωση ήττας της Μπαρτσελόνα στο ματς με την Μπενφίκα (22.00, COSMOTE SPORT 3HD). Οι «αετοί» του Οδυσσέα Βλαχοδήμου χρειάζονται δύο νίκες για να κάνουν δική τους τη 2η θέση του ομίλου, ανεξάρτητα από τα υπόλοιπα αποτελέσματα του γκρουπ. Στον 6ο όμιλο, αν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιστρέψει στην Αγγλία με τη νίκη επί της Βιγιαρεάλ (19.45, COSMOTE SPORT 2HD), θα βρεθεί στην πρώτη φάση των νοκ άουτ αγώνων. Στο 8ο γκρουπ, η Γιουβέντους έχει προκριθεί και χρειάζεται έναν βαθμό στο ματς με την Τσέλσι (22.00, COSMOTE SPORT 2HD, COSMOTE SPORT 4K) για να περάσει στους «16» ως πρώτη του ομίλου της. Οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται, επίσης, έναν βαθμό, αλλά για να προκριθούν.

Την Τετάρτη 24/11 η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν για ένα ματς που ενδέχεται να καθορίσει την κορυφή του 1ου ομίλου (22.00, COSMOTE SPORT 2HD, COSMOTE SPORT 4K). Η Σίτι θέλει έναν βαθμό για να προκριθεί, και με νίκη, θα κάνει το πέρασμα στους «16», ως πρώτη του γκρουπ. Οι Γάλλοι θα συνεχίσουν την πορεία τους, με δύο ισοπαλίες ή με ήττα της Κλαμπ Μπριζ στα δυο τελευταία ματς, με πρώτο αυτό, εναντίον της Λειψίας (22.00, COSMOTE SPORT 9HD). Στον 2ο όμιλο, η Λίβερπουλ είναι η πρώτη που πάτησε στους «16» του UEFA Champions League. Αν χάσει από την Πόρτο (22.00, COSMOTE SPORT 3HD) και η Μίλαν νικήσει την Ατλέτικο (22.00, COSMOTE SPORT 5HD), θα την ακολουθήσουν οι Πορτογάλοι. Για να προκριθεί η Μίλαν, πρέπει να κάνει το 2 στα 2.

Η δημοσιογραφική κάλυψη της COSMOTE TV

Και τις δύο ημέρες της αγωνιστικής δράσης η εκπομπή «UEFA Champions League Show» με τους Αριάνα Παπαγιάννη, Βασίλη Σαμπράκο και Μιχάλη Τσόχο θα δίνει ραντεβού με τους τηλεθεατές πριν από την έναρξη των αναμετρήσεων στο COSMOTE SPORT 1HD (18.30), για να τους ενημερώνει για όλες τις εξελίξεις που αφορούν στα αντίπαλα ζευγάρια.

Μετά τη λήξη των ματς κάθε ημέρας, η εκπομπή θα επιστρέφει (00.00, COSMOTE SPORT 1HD) με απευθείας συνδέσεις με τους αγωνιστικούς χώρους, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση των κρίσιμων φάσεων, τον απόηχο από τα social media και τα καλύτερα στιγμιότυπα. Για λεπτό προς λεπτό real time ενημέρωση για τα ματς της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League, το διήμερο της αγωνιστικής δράσης, οι συνδρομητές της COSMOTE TV έχουν τη δυνατότητα να συντονιστούν στην εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό» με τους Τόλη Χριστοφοράκη και Μιχάλη Τσόχο (19.45 – 00.00, COSMOTE SPORT 1HD).

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Champions League – Μάντσεστερ Σίτι – Παρί Σεν Ζερμέν ζωντανά την Τετάρτη στο Mega​

H πρωτιά του πρώτου ομίλου του UEFA Champions League κρίνεται στο «Έτιχαντ» και το μεγάλο ευρωπαϊκό ντέρμπι παίζει την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου, στο MEGA.​

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν, στις 22:00, στην αναμέτρηση των μεγαλύτερων αστέρων, και λύνουν τις μεταξύ τους διαφορές. Τον αγώνα θα περιγράψει ο Ηλίας Βλάχος.

Το Pre-Game ξεκινά στις 21:30 με την προϊστορία του αγώνα, τις συνεντεύξεις των κεντρικών προσώπων του ματς και την ανάλυση των δεδομένων, λίγο πριν από τη σέντρα. Στο Pre-Game θα απολαύσουμε παράλληλα και τα γκολ των αναμετρήσεων Μπεσίκτας-Άγιαξ και Ίντερ-Σαχτάρ Ντόνετσκ που θα ολοκληρώνονται εκείνη την ώρα.

Μετά τη λήξη του αγώνα, στο Post-Game, θα παρακολουθήσουμε τα highlights από όλα τα ματς της βραδιάς μαζί με τον Αντώνη Κατσαρό και σχολιασμό από τον Αντώνη Καρπετόπουλο και τον Άκη Ζήκο. Η πιο δυνατή δημοσιογραφική ομάδα μεταφέρει στις οθόνες μας όλη την αγωνιστική δράση από την καθοριστική 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League, μέσα από την ξεχωριστή τρισδιάστατη προσέγγιση του MEGA.

Στην εκπομπή θα απολαύσουμε τις καλύτερες φάσεις από την «ελληνική» μάχη της Σέριφ με τη Ρεάλ Μαδρίτης, από την κρίσιμη αναμέτρηση Ατλέτικο Μαδρίτης-Μίλαν, καθώς και από τον αγώνα της Λίβερπουλ του Κώστα Τσιμίκα με την Πόρτο. Επίσης, κατά τη διάρκεια της εκπομπής, θα προβληθεί ρεπορτάζ για τους αγώνες του Ολυμπιακού στο Europa League και του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Μπασκετικό υπερθέαμα στο Novasports​


Πανδαισία μπάσκετ με 24 αναμετρήσεις περιμένει τους φίλους του μπάσκετ με την Εθνική Ελλάδας και τα προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023 της FIBA, την κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, την EuroLeague με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και το αμερικάνικο κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA στο παρκέ του Novasports! Από την Πέμπτη 25 Νοεμβρίου έως και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου οι φίλοι της πορτοκαλί μπάλας θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τους αγώνες της Εθνικής μας ομάδας με αντιπάλους εκτός έδρας την Μ. Βρετανία (25/11, 20:30) και εντός έδρας τη Λευκορωσία (28/11, 17:00) για τις δύο πρώτες αγωνιστικές των προκριματικών αγώνων της FIBA για το Μουντομπάσκετ 2023.

Η Εθνική Ελλάδας μπάσκετ, η «επίσημη αγαπημένη», ξεκινάει αυτή την Πέμπτη 25/11 το ταξίδι της για την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο που θα διεξαχθεί τον Αύγουστο του 2023 σε Ινδονησία, Ιαπωνία και Φιλιππίνες. Με τη συμμετοχή της στον 2ο όμιλο της ευρωπαϊκής ζώνης θα έχει αντιπάλους τις Μεγάλη Βρετανία, Λευκορωσία και Τουρκία. Όλοι οι συνδρομητές Nova θα έχουν τη δυνατότητα να απολαύσουν τους πρώτους αγώνες της ομάδας κόντρα σε Μεγάλη Βρετανία και Λευκορωσία που διεξάγονται αυτή την εβδομάδα σε δύο αγωνιστικές. Παράλληλα, στο ίδιο διάστημα, θα γίνουν και οι προκριματικοί αγώνες για την Ασία, Αμερική και Αφρική. Εκτός όμως από τις αναμετρήσεις της Ελλάδας οι συνδρομητές Novasports θα παρακολουθήσουν ακόμη οκτώ αγώνες με κορυφαίες Εθνικές ομάδες μπάσκετ.

Η EuroLeague, συνεχίζεται με την 12η αγωνιστική και το ενδιαφέρον στρέφεται στους αγώνες Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζενίτ (25/11, 21:30) και Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός (26/11, 21:30), ενώ αγωνιστική δράση έχουμε και στο κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA με αμφίρροπες αναμετρήσεις και μοναδικό θέαμα με τα αυριανά αστέρια του NBA.

Παράλληλα, η εκπομπή «Playmakers» με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και την κορυφαία δημοσιογραφική ομάδα, (Πέμπτη 25/11, 19:00 & 23:30, Παρασκευή 26/11, 20:30 & 23:30 και την Κυριακή 28/11, 16:00 & 19:00 σε ζωντανή σύνδεση από το «Nick Galis Hall») θα μεταφέρει τον παλμό των αγώνων με πλούσιο ρεπορτάζ, αναλύσεις, σχόλια, συνεντεύξεις, στατιστικά και εκλεκτούς καλεσμένους για όλες τις μπασκετικές διοργανώσεις. Στην εκπομπή της Πέμπτης 25/11, καλεσμένοι στο στούντιο της Nova στην Κάντζα, θα είναι οι Άννυ Κωνσταντινίδου και Κώστας Τσαρτσαρής.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Οι επόμενες ευρωπαϊκές αναμετρήσεις του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ αποκλειστικά στην COSMOTE TV​

Στην προτελευταία «στροφή» των ομίλων του UEFA Europa League και UEFA Europa Conference League, Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ δίνουν δύο κρίσιμες μάχες, με διακύβευμα την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση. Η COSMOTE TV θα συνοδεύσει τις δύο ελληνικές ομάδες και σε αυτές τις αναμετρήσεις, παρουσιάζοντας ειδικές εκπομπές με όλο το ρεπορτάζ των ματς και αποκλειστικές δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Ειδικότερα, στο πλαίσιο του UEFA Europa League, ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τη Φενέρμπαχτσε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» (Πέμπτη 25/11, 22.00, COSMOTE SPORT 2HD), σε μία προσπάθεια να επαναλάβει την εμφάνιση που έκανε στις 30/9 στην Κωνσταντινούπολη, επικρατώντας με 3-0 της τουρκικής ομάδας. Σε περίπτωση νίκης, οι «ερυθρόλευκοι» θα «κλειδώσουν» την πρόκριση και θα κατακτήσουν τη 2η θέση του ομίλου.

Την ίδια μέρα, ο ΠΑΟΚ θα βρίσκεται στην Μπρατισλάβα, για το UEFA Europa Conference League, σε έναν κρίσιμο αγώνα με αντίπαλο τη Σλόβαν (Πέμπτη 25/11, 19.45, COSMOTE SPORT 3HD). Ο νικητής θα διασφαλίσει την παρουσία του στην κορυφαία δυάδα του 6ου ομίλου, ενώ ο ηττημένος θα χάσει κάθε ελπίδα πρόκρισης.


Η κάλυψη των καναλιών COSMOTE SPORT

Ενόψει του αγώνα του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσε, η εκπομπή «UEFA Europa League Show Pregame» (21.00, COSMOTE SPORT 2HD & YouTube κανάλι COSMOTE TV) θα μας βάλει στο κλίμα της αναμέτρησης. Μέσω ζωντανών συνδέσεων με το «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και τους δημοσιογράφους Κώστα Ψάρρα, Δημήτρη Σπηλιόπουλο, Έλενα Παπαδοπούλου και Γιώργο Θαναηλάκη, οι τηλεθεατές θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για όλο το ρεπορτάζ πριν τη σέντρα του αγώνα.

Στην Μπρατισλάβα μαζί με τον ΠΑΟΚ θα ταξιδέψουν οι δημοσιογράφοι της COSMOTE TV, Αντρέα Παλομπαρίνι και Μιχάλης Μελισσίδης. Μετά τη λήξη του αγώνα, η ειδική εκπομπή «UEFA Europa Conference League Show Postgame» (21.45, COSMOTE SPORT 3HD) με τους Στέφανο Αβραμίδη και Βασίλη Σαμπράκο, θα παρουσιάσει όλο το ρεπορτάζ της αναμέτρησης και αποκλειστικές δηλώσεις των παικτών.

Πριν και μετά τους αγώνες των δύο διοργανώσεων της UEFA, οι συνδρομητές θα έχουν την ευκαιρία να συντονιστούν με την εκπομπή «European Football Show», για την ανάλυση και τα καλύτερα στιγμιότυπα όλων των ματς της ημέρας (Πέμπτη 25/11, 18.00, COSMOTE SPORT 1HD & YouTube κανάλι COSMOTE TV – Παρασκευή 26/11, 00.00, COSMOTE SPORT 1HD). Για λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλα τα γήπεδα της ποδοσφαιρικής δράσης, οι τηλεθεατές θα έχουν στη διάθεσή τους την εκπομπή «European Football Λεπτό προς Λεπτό» (19.45, COSMOTE SPORT 1HD) με τον Τόλη Χριστοφοράκη.

Ακολουθεί το πρόγραμμα μεταδόσεων της Πέμπτης 25/11.

UEFA Europa League

ΑγώναςΏραΚανάλιΌμιλος
Γαλατάσαραϊ-Μαρσέιγ19.45COSMOTE SPORT 4HD5ος
Λεβερκούζεν-ΣέλτικCOSMOTE SPORT 5HD7ος
Ραπίντ Βιέννης-Γουέστ ΧαμCOSMOTE SPORT 7HD8ος
Λοκομοτίβ Μόσχας-ΛάτσιοCOSMOTE SPORT 8HD5ος
Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 22.00COSMOTE SPORT 2HD4ος
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-ΑντβέρπCOSMOTE SPORT 4HD4ος
Λέστερ-Λέγκια ΒαρσοβίαςCOSMOTE SPORT 5HD & COSMOTE SPORT 4K3ος
Μονακό-Ρεάλ ΣοσιεδάδCOSMOTE SPORT 7HD2ος
Ρέιντζερς-Σπάρτα ΠράγαςCOSMOTE SPORT 8HD1ος

UEFA Europa Conference League

ΑγώναςΏραΚανάλιΌμιλος
Φλόρα Ταλίν-Παρτίζαν17.30COSMOTE SPORT 8HD2ος
Καϊράτ Αλμάτι-ΒασιλείαCOSMOTE SPORT 9HD8ος
Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ19.45COSMOTE SPORT 3HD6ος
Καραμπάγκ-ΟμόνοιαCOSMOTE SPORT 6HD8ος
Μούρα-ΤότεναμCOSMOTE SPORT 9HD7ος
Ανόρθωση-Γάνδη22.00COSMOTE SPORT 6HD2ος
Ρόμα-ΖόριαCOSMOTE SPORT 9HD3ος

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Ο κόσμος της ΕΟΝ και η εθνική μπάσκετ ΔΩΡΕΑΝ για 4 ημέρες για ΟΛΟΥΣ​


Η Nova ανοίγει τον κόσμο της ΕΟΝ σε όλους από την Πέμπτη 25 Νοεμβρίου και για 4 ολόκληρες ημέρες και δίνει την δυνατότητα σε όλους να δουν τους προκριματικούς αγώνες της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ για το FIBA Basketball World Cup 2023.

Ξεκινώντας από τον αγώνα της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ με τη Μεγάλη Βρετανία, η Nova μας δίνει την ευκαιρία να ζήσουμε τη μοναδική εμπειρία ΕΟΝ δωρεάν μέχρι και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου με τον αγώνα της Εθνικής ενάντια στη Λευκορωσία.

Η διαδικασία είναι πολύ απλή: Το μόνο που έχουν να κάνουν οι τηλεθεατές είναι να μπουν στο nova.gr/fiba/ και να συμπληρώσουν τη φόρμα εγγραφής οποιαδήποτε στιγμή από το πρωί της Πέμπτης 25 Νοεμβρίου. Στη συνέχεια θα τους σταλεί ένας μοναδικός κωδικός με τον οποίο θα μπορούν να ξεκλειδώσουν όλα τα αθλητικά και επιλεγμένα ψυχαγωγικά κανάλια της ΕΟΝ από τις 25 έως και τις 28 Νοεμβρίου στον υπολογιστή, το tablet ή το smartphone τους.

Η Nova έχει τα αποκλειστικά δικαιώματα για τη ζωντανή προβολή των αγώνων της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ στην προκριματική και τελική φάση του FIBA Basketball World Cup2023 αλλά και του Εurobasket 2025. Έτσι, τώρα που η «επίσημη αγαπημένη» των Ελλήνων, ρίχνεται στη μάχη του δεύτερου ομίλου των προκριματικών για να προκριθεί στην τελική φάση του Mundobasket 2023, μπορούμε να είμαστε όλοι εκεί με την ΕΟΝ και τα κανάλια Novasports. Όλα τα κανάλια του τηλεοπτικού μπουκέτου της Nova καθώς και όλο το on-demand περιεχόμενο (εκτός από τα κανάλια Novacinema, Novalife και Adult) θα είναι διαθέσιμα δωρεάν για 4 μέρες.

Όμως η ΕΟΝ δεν τελειώνει εκεί. Με πλούσιο αποκλειστικό περιεχόμενο με περισσότερους από 3.000 liveαγώνες σε πάνω από 40 κορυφαίες διοργανώσεις και τουρνουά ποδοσφαίρου, μπάσκετ, τένις, βόλεϊ από την Ελλάδα και διεθνώς, ταινίες και σειρές από τα μεγαλύτερα στούντιο του κόσμου όπως τα UNIVERSAL, SONY PICTURES, MGM, WARNER BROS, περισσότερα παιδικά κανάλια από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα, ντοκιμαντέρ και lifestyle επιλογές περιεχομένου, η ΕΟΝ δημιουργεί έναν κόσμο με νέες δυνατότητες για τους τηλεθεατές στην Ελλάδα.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542
Ανανέωση με τον τηλεοπτικό χάρτη της σεζόν 2021-22.Αν βρείτε κάποιο λάθος ή βρείτε κάτι που έχω ξεχάσει να συμπληρώσω,παρακαλώ αναφέρετε το.


Ο χάρτης αυτός θα ανανεώνεται συνεχώς μόλις ανακοινώνεται κάποια νέα συμφωνία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του forum που με έχουν βοηθήσει ώστε να κρατάω ενημερωμένο συνέχεια το thread. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στο Digital TV Info και τον κ. Μποζιονέλο, που αποτελούν τις κύριες πηγές για τη σωστή συμπλήρωση του χάρτη.


* Όπου υπάρχει αστερίσκος, σημαίνει ότι δεν υπάρχει 100% επιβεβαίωση απόκτησης των δικαιωμάτων της διοργάνωσης που αντιστοιχεί στον αστερίσκο

- Έχω αφαιρέσει τα spoilers από κάθε τηλεοπτική πλατφόρμα, διότι δε λειτουργούν σωστά ακόμη.




Ενημέρωση (25/11/2021)





Nova ( Tα κανάλια Novasports είναι διαθέσιμα και μέσω του πακέτου WIND VISION Full Pack)

Ποδόσφαιρο





1. Superleague + μετάδοση εντός έδρας αγώνα της ομάδας της Superleague για τα πλέι-άουτ: Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Άρης, Αστέρας Τρίπολης (-2023), ΠΑΣ Γιάννινα, Ατρόμητος: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις των ομάδων αυτών + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων των ομάδων αυτών (Ζώνες μετάδοσης: Σάββατο και Κυριακή 15:00, 17:15, 19:30, Δευτέρα 17:15, 19:30) (Τα δικαιώματα ΑΕΚ, Παναθηναϊκού, Βόλου, Λαμίας, Απόλλωνα Σμύρνης, ΟΦΗ, Παναιτωλικού, Ιωνικού τα έχει η COSMOTE TV)
2. Primera Division (-2026): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο και Κυριακή 15:00, 17:15, 19:30, 22:00, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
3. Bundesliga (-2025) + DFL-Supercup (Σούπερ Καπ Γερμανίας) (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:30, Σάββατο 16:30, Σάββατο 19:30, Κυριακή 16:30, Κυριακή 18:30, Κυριακή 20:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση μπαράζ υποβιβασμού
4. Πρωτάθλημα Γαλλίας (-2024) + Trophee des Champions (Σούπερ Καπ Γαλλίας) (-2023): 6 αγώνες κάθε αγωνιστική (Zώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 18:00 ή 20:00, Σάββατο 22:00, Κυριακή 14:00, Κυριακή 18:00, Κυριακή 21:45) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση μπαράζ υποβιβασμού
5. Πρωτάθλημα Ολλανδίας: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των ματς των τριών μεγάλων (Άγιαξ, PSV Αϊντχόβεν Φέγενορντ) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
6. Πρωτάθλημα Βελγίου: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (Με μετάδοση δύο αγώνων κάθε Παρασκευή στις 21:45 και κάθε Κυριακή στις 14:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
7. Championship + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45 ή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00 και Κυριακή 14:00) *Το πρόγραμμα μεταδόσεων εξαρτάται από τους ορισμούς των αγώνων, οπότε κάποιες αγωνιστικές αλλάζουν και οι ζώνες μετάδοσης + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής *Tις μεσοβδόμαδες αγωνιστικές τη σεζόν 2021-22 δε μεταδίδεται κάποιος αγώνας
8. 2η Κατηγορία Ισπανίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2026): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (με μεταδόση δύο αγώνων συνήθως Παρασκευή στις 22:00 και Δευτέρα στις 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
9. 2η Κατηγορία Ιταλίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή ένας αγώνας συνήθως στις 21:30, Κυριακή 21:30)
10. Bundesliga 2 (-2025): 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - 1 αγώνας κάθε ημέρα από Παρασκευή μέχρι Κυριακή (Ζώνες Μετάδοσης: Παρασκευή 19:30, Σάββατο 21:30, Κυριακή 14:30) + μετάδοση μπαράζ ανόδου με 1η Κατηγορία και υποβιβασμού με 3η Κατηγορία
11. MLS (Πρωτάθλημα ΗΠΑ): 2 αγώνες κάθε Σ/Κ + μετάδοση αγώνων μεσοβδόμαδα + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + Μετάδοση αγώνων Πλέιοφ + Μετάδοση MLS Cup (Μεγάλου Τελικού)
12. Κύπελλο Ιταλίας (-2024) + Supercoppa Italiana (Σούπερ Καπ Ιταλίας) (-2023) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
13. Κύπελλο Γερμανίας
14. Κύπελλο Γαλλίας
15. Κύπελλο Ολλανδίας + Σούπερ Καπ Ολλανδίας
16. Κύπελλο Βελγίου + Σούπερ Καπ Βελγίου
17. Carabao Cup (Λιγκ Καπ Αγγλίας) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
18. Supercopa de Espana (Σούπερ Καπ Ισπανίας)
19. Εθνική Γυναικών Ελλάδας: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων και επιλεγμένων εκτός έδρας αγώνων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023
20. Premier League (2022-28): Απόκτηση αποκλειστικών δικαιωμάτων για προβολή όλων των αγώνων
21. UEFA Nations League 2022/23, 2024/25, 2026/27: Μετάδοση της πλειοψηφίας των αγώνων (Όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από τη Nova, οι αγώνες αυτοί θα μεταδίδονται live από ελεύθερο κανάλι) - Η τελική φάση της διοργάνωσης (με τη συμμετοχή 4 ομάδων από τη League A) μπορεί να μεταδοθεί παράλληλα και από ελεύθερο κανάλι + Μετάδοση πλέι-άουτ υποβιβασμού League C + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
22. Προκριματικά Euro 2024, Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 και Euro 2028: Μετάδοση της πλειοψηφίας των αγώνων (Όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από τη Nova, οι αγώνες αυτοί θα μεταδίδονται live από ελεύθερο κανάλι) - Από τα πλέι-οφ πρόκρισης κάποιοι αγώνες μπορεί να μεταδοθούν και από ελεύθερο κανάλι παράλληλα + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
23. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν από Euro 2024, Παγκόσμιο Κύπελλο 2026, Euro 2028 αλλά και μέσα στο διάστημα Ιούνιος 2022-2028 σε κάθε παράθυρο εθνικών ομάδων (Όλοι οι αγώνες της εθνικής Ελλάδας σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από τη Nova, οι αγώνες αυτοί θα μεταδίδονται live από ελεύθερο κανάλι)
24. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα)
25. International Champions Cup: Καλοκαιρινά φιλικά τουρνουά ανά την υφήλιο με τη συμμετοχή των κορυφαίων ευρωπαϊκών συλλόγων
26. Εmirates Cup, Premier League Asia Trophy: Καλοκαιρινά φιλικά τουρνουά
27. Socca World Cup (mini ποδόσφαιρο): Μετάδοση αγώνων εθνικής Ελλάδας, των δύο ημιτελικών καθώς και του Τελικού





Μπάσκετ





1. Euroleague (-2023): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. Eurocup (-2023): 2 με 8 ματς κάθε αγωνιστική + μετάδοση Ημιτελικών και Τελικών
3. Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ: 2 ματς κάθε αγωνιστική + Ιταλικό Supercoppa
4. NCAA: Αγώνες κανονικής σεζόν + March Madness + Final Four
5. Παγκόσμιο Κύπελλο 2023: Μετάδοση όλων των αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας και άλλων σημαντικών αγώνων από ελεύθερο κανάλι
6. Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023: Επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων απ' όλο τον κόσμο (μ' έμφαση στην ευρωπαϊκή ζώνη), οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδας μεταδίδονται παράλληλα μέσω ελεύθερου streaming στο κανάλι YouTube Novasports.gr και προωθητικών ελεύθερων ενεργειών της EON πλατφόρμας
7. ΠροΟλυμπιακό τουρνουά 2024 (Άνδρες και Γυναίκες): Μετάδοση επιλεγμένων αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από ελεύθερο κανάλι
8. Eurobasket 2025: Μετάδοση όλων των αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας και άλλων σημαντικών αγώνων από ελεύθερο κανάλι
9. Προκριματικά Eurobasket 2025: Επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων, , οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδας μεταδίδονται παράλληλα μέσω ελεύθερου streaming στο κανάλι YouTube Novasports.gr και προωθητικών ελεύθερων ενεργειών της EON πλατφόρμας




Τένις





1. Γουίμπλεντον (-2022): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. ATP Cup (-2022)
3. Davis Cup: Μεταδόσεις αγώνων από τα Finals
4. Αγώνες επίδειξης





Γκολφ






1. The Masters
2. PGA Championship
3. US Open (Ανδρών και Γυναικών)
4. The Open





Υπόλοιπα






1. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων
2. Volleyball Nations League Ανδρών και Γυναικών (επίπεδο Εθνικών Ομάδων): Μετάδοση αγώνων από τη φάση των Ομίλων καθώς και των Final-Four Ανδρών και Γυναικών
3. DTM: Μετάδοση των αγώνων από κάθε γκραν πρι (Σάββατο και Κυριακή στις 14:30)
4. Τρίαθλο: Μετάδοση SLT Championship Series
5. Μαχητικά σκορ MMA: Ζωντανή μετάδοση διάφορων events
6. Ιστιοπλοΐα-Ράλι Αιγαίου: Στιγμιότυπα
7. Διεθνή μίτινγκ Στίβου και Μαραθώνιοι + Προβολή μαγκαζίνο με ειδήσεις
8. Στιγμιότυπα από Ράλι, Ιππασία, Χειμερινούς αγώνες Audi Quattro, Freesports (εναλλακτικά αθλήματα), Ιστιοπλοΐα, Kiteboard, Formula 1 Powerboat, Tour Auto Optic 2000, UIM-ABP Aquabike, Τρίαθλο, Καγιάκ, Ποδηλασία (Γύροι και Ορεινή Ποδηλασία), Μπιλιάρδο
9. Εκπομπές - Ανασκοπήσεις - Αγώνες από παλιότερες εποχές






COSMΟΤΕ ΤV

Ποδόσφαιρο





1. Superleague (-2023) + μετάδοση εντός έδρας αγώνα της ομάδας της Superleague για τα πλέι-άουτ: ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Βόλος, Λαμία, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, Ιωνικός: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις των ομάδων αυτών + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων των ομάδων αυτών (Ζώνες μετάδοσης: Σάββατο και Κυριακή 15:00, 17:15, 19:30, Δευτέρα 17:15, 19:30) (Τα δικαιώματα Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ, Άρη, Αστέρα Τρίπολης, ΠΑΣ Γιάννινα, Ατρομήτου τα έχει η NOVA)
2. Champions League (-2024): Όλοι οι αγώνες από τη φάση των πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από πλέι-οφ ως φάση των Ομίλων), παράλληλη μετάδοση ενός αγώνα της Τετάρτης με το Mega TV (αγώνας πρώτης επιλογής) από τη φάση των πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά. Παράληλη μετάδοση του Τελικού με το Mega TV και το YouTube κανάλι της COSMOTE TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση κληρώσεων από πλέι-οφ και έπειτα. (Ζώνες Μετάδοσης: Τρίτη και Τετάρτη: 2 αγώνες στις 19:45, 6 αγώνες στις 22:00)
3. Europa League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των προημιτελικών), παράλληλη μετάδοση του Τελικού με ελεύθερο κανάλι και το YouTube κανάλι της COSMOTE TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 και σε άλλες ημέρες)
4. Europa Conference League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των προημιτελικών, παράλληλη μετάδοση του Τελικού με ελεύθερο κανάλι και το YouTube κανάλι της COSMOTE TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 και σε άλλες ημέρες)
5. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με Mega TV
6. Premier League (-2022):Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00, Σάββατο 19:30, Κυριακή 16:00, Κυριακή 18:30, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής *Τα δικαιώματα από το διάστημα 2022-28, τα απέκτησε η Nova
7. Serie A (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45, Σάββατο 16:00, Σάββατο 19:00, Σάββατο 21:45, Κυριακή 13:30, Κυριακή 16:00, Κυριακή 19:00, Κυριακή 21:45, Δευτέρα 21:45) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
8. Πρωτάθλημα Πορτογαλίας (-2023): 5 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των ματς των τεσσάρων μεγάλων (Μπενφίκα, Πόρτο, Σπόρτινγκ, Μπράγκα) κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης [όχι πάντα σταθερές]: Παρασκευή ένα ματς μετά τις 21:00, Σάββατο και Κυριακή 20:00 και 22:30, Δευτέρα ένας ματς μετά τις 21:00) κάθε Δευτέρα η COSMOTE TV μεταδίδει στιγμιότυπα από όλους τους αγώνες της αγωνιστικής σε εκπομπή της
9. Πρωτάθλημα Σκωτίας: 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική (μετάδοση συνολικά 48 αγώνων σε ολόκληρη τη σεζόν, μεταδίδονται συνήθως οι αγώνες που έχει επιλέξει το Sky Sports για μετάδοση - συνήθως μεταδίδεται αγώνας κάθε Κυριακή στις 14:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
10. Πρωτάθλημα Ρωσίας (-2022): 2 αγώνες κάθε αγωνιστική *όχι πάντα live και οι δύο αγώνες (μετάδοση των αγώνων για τους οποίους υπάρχει αγγλική περιγραφή στο premium YouTube κανάλι της Russian Premier Liga - οι υπόλοιποι αγώνες μεταδίδονται μέσω συνδρομής από το premium YouTube κανάλι της Russian Premier Liga σε ρωσική μετάδοση)
11. Κύπελλο Ελλάδας (-2022)
12. Κύπελλο Αγγλίας (FA Cup) (-2022): Μετάδοση αγώνων + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
13. Κύπελλο Ισπανίας (Copa del Rey) (-2022)
14. Λιγκ Καπ Σκωτίας
15. Community Shield Αγγλίας * (Σούπερ Καπ Αγγλίας)
16. Copa Libertadores: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα ως και τον Τελικό + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
17. Copa Sudamericana *: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα ως και τον Τελικό + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
18. Ευρωπαϊκά Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022: Μετάδοση όλων των αγώνων των Πλέι-οφ πρόκρισης - 2 αγώνες από τη φάση των Πλέι-οφ πρόκρισης θα μεταδοθούν παράλληλα και από το Open Beyond, + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
19. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικοί αγώνες της εθνικής από Ιανουάριο έως Μάρτιο του 2022 καθώς και στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 (σε παράλληλη μετάδοση με Open Beyond)
20. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 αλλά και μέσα στο διάστημα 2018 έως Μάρτιο του 2022 σε κάθε παράθυρο εθνικών ομάδων - Συνολικά 8 από αυτούς τους αγώνες (πριν από Παγκόσμιο Κύπελλο 2022) θα μεταδοθούν παράλληλα και από το Open Beyond
21. UEFA Nations League 2020/21: Μετάδοση πλέι-άουτ υποβιβασμού League C + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
22. UEFA Youth League (-2024): 1 αγώνες ανά εβδομάδα + μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού
23. UEFA Women's Champions League (-2024): Μετάδοση Τελικού (Champions League Γυναικών) - o οποίος μεταδίδεται παράλληλα και από το YouTube κανάλι της COSMOTE TV *Όλοι οι αγώνες της σεζόν από τη φάση των Ομίλων και έπειτα θα μεταδίδονται live ως και το 2023 από το YouTube κανάλι του DAZN
24. UEFA Futsal Champions League (-2024): Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Champions League Ποδοσφαίρου Σάλας)
25. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα)





Μπάσκετ





1. NBA: 350 live μεταδόσεις αγώνων όλη τη σεζόν σε καθημερινή βάση + Play-off + Play-In Tournament + WNBA + NBA Draft + NBA All Star Game + Global games + Christmas Day Games + MLK Day Games + live καθημερινές μεταδόσεις του NBA TV (live αγώνες + live εκπομπές + παλιοί αγώνες) + μετάδοση NBA 360 κάποιες ημέρες (παράλληλη live μετάδοση όλων των αγώνων της βραδιάς) + τελετές Hall of Fame + εκπομπές (Μετάδοση αγώνων σε prime time ζώνη κάθε Σάββατο και Κυριακή)
2. WNBA: Πάνω από 18 live μεταδόσεις κάθε σεζόν μαζί με τους Τελικούς και μεταδόσεις αγώνων για τα play-off και του All-Star Game - Μετάδοση επιπλέον 12 αγώνων της κανονικής σεζόν μέσω του Twitter του WNBA
3. Basketball Champions League: Μετάδοση όλων των αγώνων των ελληνικών ομάδων (Λαύριο, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ) + μετάδοση μεγάλων αναμετρήσεων σε κανονική φάση και νοκ-άουτ αγώνες + Μετάδοση όλων των αγώνων του Final-4
4. Liga ACB (Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ) (-2024): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική κ' Copa del Rey + Ισπανικό Supercopa - Εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (με μετάδοση ενός αγώνα κάθε Σάββατο στις 21:45 σταθερά)
5. Τουρκικό Πρωτάθλημα + Τουρκικό Κύπελλο (μετάδοση των αγώνων από τα ημιτελικά ως και τον τελικό): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική
6. VTB United League (Ρωσικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ με τη συμμετοχή μίας ομάδας επίσης από Καζακστάν, Λευκορωσία, Εσθονία και Πολωνία): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική
7. Διηπειρωτικό Κύπελλο Μπάσκετ *





Βόλεϊ





1. Champions League Ανδρών: 2 αγώνες κάθε εβδομάδα
2. Champions League Γυναικών: 2 αγώνες κάθε εβδομάδα
3. CEV Cup Ανδρών: Μετάδοση αγώνων από ημιτελική φάση και Τελικού
4. CEV Cup Γυναικών: Μετάδοση αγώνων από ημιτελική φάση και Τελικού
5. Challenge Cup Ανδρών: Μετάδοση Τελικών
6. Challenge Cup Γυναικών: Μετάδοση Τελικών
7. Εθνική Ομάδα Ανδρών: Μετάδοση εκτός έδρας προκριματικών ευρωπαϊκού πρωταθλήματος
8. Εθνική Ομάδα Γυναικών: Μετάδοση εκτός έδρας προκριματικών ευρωπαϊκού πρωταθλήματος





Τένις





1. ATP Masters 1000 (-2023)
2. ATP 500 (-2023)
3. ATP 250 (-2023): Κάλυψη των περισσότερων (από τα 32) τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (από προημιτελικά ή ημιτελικά + ο Τελικός)
4. ATP Finals (-2023)
5. Next Generation ATP Finals (-2023) (με τη συμμετοχή των καλύτερων τενιστών ηλικίας κάτω των 21 ετών)
6. WTA Tour: Mεταδόσεις τελικών φάσεων τουρνουά από διάφορες κατηγορίες (από WTA 1000 ,WTA 500 και WTA 250)
7. WTA Finals
8. Αγώνες Μαρίας Σάκκαρη στο WTA Tour
9. Billie Jean King Cup: Μεταδόσεις αγώνων από τα Finals (Κύπελλο Εθνικών Ομάδων Γυναικών)
10. Mubadala World Tennis Championship
11. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις Ανδρών και Γυναικών *: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικών Ανδρών, Γυναικών και Διπλού
12. Εθνική Ελλάδος Ανδρών *: Αγώνες στο πλαίσιο του World Group II του Davis Cup
13. Μετάδοση Lyttos Beach τουρνουά στο πλαίσιο του ITF World Tour *: Διοργάνωση δευτέρου επιπέδου στο Τένις Γυναικών
14. ITF U-16 Junior’s European Cup





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός






1. Formula 1 (-2021): Live όλες οι ελεύθερες δοκιμές, κατατακτήριες δοκιμές (+Sprint Qualifying όπου γίνεται) και ΌΛΟΙ οι αγώνες (χωρίς διαφημίσεις κατά τη διάρκεια των αγώνων) + εκπομπές με όλη τη δράση και ειδήσεις από το χώρο του αθλήματος. *Παράλληλη μετάδοση του ίδιου πακέτου μεταδόσεων με την ΕΡΤ, η οποία έχει τα δικαίωματα ως το 2022. Όλοι οι αγώνες μεταδίδονται και σε 4Κ από την COSMOTE TV
2. Moto GP, Moto 2, Moto 3 (-2023): Μετάδοση των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων και ελεύθερων δοκιμών και των warm-ups. Live μετάδοση και των αγώνων Red Bull MotoGP Rookies Cup και Moto E. Στιγμιότυπα από Hawkers European Talent Cup (μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων, Idemitsu Asia Talent Cup και FIM CEV Repsol μέσων εκπομπών όπως και μαγκαζίνο με τη δράση και τα στιγμιότυπα όλων των αγώνων και κατηγοριών.
3. WRC (-2022): Live μετάδοση τουλάχιστον 10 διαδρομών κάθε αγώνα (τουλάχιστον 150 live ώρες ολόκληρη τη σεζόν) + Μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα κάθε αγώνα
4. Ράλυ Ακρόπολις (-2022): Αποκλειστική μετάδοση και κάλυψη όλων των ειδικών διαδρομών του αγώνα
5. Formula 2 (-2021): Live όλοι οι αγώνες
6. Formula 3 *: Live όλοι οι αγώνες
7. W Series *: Live όλοι οι αγώνες
8. FIA World Rallycross Championship (WRX): Live οι αγώνες της τελευταίας ημέρας του αγωνιστικού διημέρου ή τριημέρου (Σάββατο ή Κυριακή)
9. Extreme E: Μετάδοση αγώνων, highlights και τριών ντοκιμαντέρ *Παράλληλα με Eurosport
10. Pure ETCR: Μετάδοση highlights *Οι αγώνες μεταδίδονται ζωντανά από το Eurosport
11. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
12. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πλαγιολίσθησης: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
13. Ολυμπιακό Ράλι + Ανάβαση Κύμης + Ράλι Κρήτης + Ράλι Κεραυνός + Seajets SOAA Single: Στιγμιότυπα
14. Red Bull X-Fighters (Motocross)
15. Porsche Mobil 1 Supercup: Στιγμιότυπα
16. Race of Champions
17. Dirt Games: Στιγμιότυπα
18. Drone Champions League: Στιγμιότυπα
19. Ράλι Ντακάρ: Καθημερινή ανασκόπηση της δράσης
20. Ανάβαση Pikes Peak (Πολύωρη live μετάδοση ανάβασης στα Βραχώδη Όρη των ΗΠΑ)
21. Μετάδοση στιγμιοτύπων και από άλλα μηχανοκίνητα σπορ και πρωταθλήματα
22. Esports F1, MotoGP, WRC: Live και μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων
23. Στιγμιότυπα Supercross + live αγώνες: Μετάδοση MONO από EDGEsport HD






Χάντμπολ





1. Τσάμπιονς Λιγκ (-2023): 1 αγώνας κάθε αγωνιστική (μεσοβδόμαδη μετάδοση)
2. Γερμανικό Πρωτάθλημα και Κύπελλο + Μετάδοση Super Cup: 1 αγώνας κάθε αγωνιστική
3. Εθνική Γυναικών: Μετάδοση εκτός έδρας αγώνων στο πλαίσιο των προκριματικών του EHF Euro 2022





Υπόλοιπα





1. Πυγμαχία: Μετάδοση μεγάλων αναμετρήσεων από όλο τον κόσμο
2. Πυγμαχία: Μετάδοση ελληνικών επαγγελματικών αγώνων
3. UFC (Αγώνες που συνδυάζουν διάφορες μαχητικές τέχνες): Μετάδοση Fight Nights
4. World Athletics Continental Tour *: Μετάδοση μίτινγκ Κατηγορίας Α στον Στίβο
5. ETTU Champions League Πινγκ Πονγκ: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού
6. Μπιτς Σόκερ: Euro Beach Soccer League + Euro Winners Cup + Intercontinental Cup
7. Ντοκιμαντέρ ESPN 30 for 30 (σχετικά με πρόσωπα και γεγονότα του παγκόσμιου αθλητισμού)
8. Στιγμιότυπα από ελληνικούς αγώνες Ιστιοπλοΐας
9. Στιγμιότυπα από παγκόσμιους αγώνες υδάτινων σπορ
10. Στιγμιότυπα από διάφορους αγώνες εναλλακτικών σπορ από όλο τον κόσμο
11. Στο Πλεχτό: Σατιρική εκπομπή για τον αθλητισμό, Game R1: Εκπομπή για τα videogames
12. Blast from the Past + The Immortals: Ανασκοπήσεις μεγάλων αγώνων, στιγμών και προσωπικοτήτων του παρελθόντος






Eurosport - διαθέσιμο μέσω Nova, Vodafone TV, WIND VISION αλλά και του Eurosport Player στο Internet





Ολυμπιακοί Αγώνες (δικαιώματα ως τους Θερινούς Ολυμπιακούς του 2024)





1. Χειμερικοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022, Πεκίνο, Κίνα - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)]
2. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024, Παρίσι, Γαλλία - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)]
3. Μεγάλα ιστορικά αφιερώματα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες





European Championships (Μη-αποκλειστικά δικαιώματα) - Παράλληλη κάλυψη τους μαζί με ΕΡΤ -





1. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
2. Eυρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου (Πόλο, Κολόμβηση, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας)
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τριάθλου
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γκολφ





Ποδόσφαιρο






1. Πρωτάθλημα Νορβηγίας (-2023): Μετάδοση όλων των αγώνων μέσω Eurosport Player σε τοπική μετάδοση
2. Πρωτάθλημα Σουηδίας (-2026): Μετάδοση όλων των αγώνων μέσω Eurosport Player σε τοπική μετάδοση
3. UEFA Champions League και UEFA Europa League: Μετάδοση κλήρωσεων από τη φάση των πλέι-οφ και έπειτα





Σνούκερ (-2026)





1. ΒορειοΙρλανδικό Open (10-17 Οκτωβρίου)
2. Αγγλικό Open (1-7 Νοεμβρίου)
3. Βρετανικό Πρωτάθλημα (23 Νοεμβρίου-5 Δεκεμβρίου)
4. Σκωτσέζικο Open (6-12 Δεκεμβρίου)
5. Παγκόσμιο Grand Prix (13-19 Δεκεμβρίου)
6. Cazoo Masters (9-16 Ιανουαρίου)
7. Snooker Shoot Out (20-23 Ιανουαρίου) - Διαφορετικού τύπου τουρνουά με αντίστροφη μέτρηση σε κάθε βολή -
8. Γερμανικό Masters (26-30 Ιανουαρίου)
9. Πρωτάθλημα Παικτών (7-13 Φεβρουαρίου)
10. European Masters (21-27 Φεβρουαρίου)
11. Ουαλικό Open (28 Φεβρουαρίου-6 Μαρτίου)
12. Κινέζικο Open (14-20 Μαρτίου)
13. Open Γιβραλτάρ (24-26 Μαρτίου)
14. Betfred Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (16 Απριλίου-2 Μαΐου)
15. Μετάδοση και άλλων μικρότερων πρωταθλημάτων





Τένις





1. Αυστραλιανό Open (-2031)
2. Ρολάν Γκαρός (-2026) + Μετάδοση Προκριματικών: Παράλληλη κάλυψη κύριας φάσης με ΕΡΤ *
3. Αμερικάνικο Open (-2022) + Μετάδοση Προκριματικών
4. ATP 250 - Αδελαΐδα (-2031)
5. Laver Cup (-2030): Μετάδοση αγώνων (αγώνες μεταξύ έξι επίλεκτων παικτών της Ομάδας Ευρώπης και της Ομάδας Κόσμου)
6. Ultimate Tennis Showdown: Μετάδοση όλων των αγώνων
7. Μετάδοση και άλλων τουρνουά ATP 250 και αγώνων επιδείξεων
8. Μετάδοση τουρνουά WTA





Στίβος





1. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου
2. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
3. Διάφορα μίτινγκ και μαραθώνιοι διαφόρων κατηγοριών και αγώνων





Χειμερινά Αθλήματα (-2026 πλην Διάθλου, Πατινάζ Ταχύτητας και Καλλιτεχνικού Πατινάζ)





1. Αλπικό Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
2. Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
3. Βορινό Σύνθετο: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
4. Άλμα με Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Summer Grand Prix
5. Ελεύθερο Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
6. Σνόουμπορντ: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
7. Freestyle: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
8. Δίαθλο (-2022): Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων, το World Team Challenge θα μεταδίδεται ως το -2026
9. Πατινάζ Ταχύτητας (-2023): Μετάδοση τουρνουά, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
10. Καλλιτεχνικό Πατινάζ (-2023): Μετάδοση ISU Grand Prixs, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
11. Κέρλινγκ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
12. Λουτζ: Παγκόσμιο Κύπελλο
13. Free Ride World Tour: Αγώνες ελεύθερου σκι και σνόουμπορντ (Μετάδοση Στιγμιοτύπων)
14. Μετάδοση και άλλων αθλημάτων και διοργανώσεων (Πανεπιστημιάδα, κτλ.)





Μηχανοκίνητα Αθλήματα





1. 24 ώρες Λε Μαν (-2025)
2. WEC (-2025): Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής - Μετάδοση όλων των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων δοκιμών
3. Michelin Le Mans Cup: Μετάδοση στιγμιοτύπων
4. Formula E: Μετάδοση αγώνων καθώς και αγώνων eSports
5. WTCR (-2025): Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτοκινήτων Τουρισμού - Μετάδοση αγώνων καθώς και αγώνων eSports
6. PURE ETCR: Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ηλεκτρικών Αυτοκινήτων Τουρισμού *eTouring Car World Cup από το 2022 και έπειτα
7. Electric GT Championship: Ξεκινάει από το το 2023 και έπειτα
8. ERC (-2021): Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ράλι - Προβολή στιγμιοτύπων + ανασκοπήσεων
9. Porsche Supercup: Ανασκοπήσεις αγώνων (Διεθνής υποστηρικτική σειρά αγώνων της F1 που διεξάγεται την ίδια ημέρα με διάφορα γκραν πρι της F1, οι οδηγοί οδηγούν Porsche 911 GT3) + μετάδοση κάποιων αγώνων ζωντανά ή σε μαγνητοσκόπηση
10. World Superbikes (-2025): Μοτοσυκλέτες
11. World Supersport (-2025): Μοτοσυκλέτες
12. World Supersport 300 (-2025): Μοτοσυκλέτες
13. British Superbikes (-2027): Μοτοσυκλέτες
14. British Supersport (-2027): Μοτοσυκλέτες
15. FIM Endurance World Championship (-2030): Μοτοσυκλέτες- Αγώνες Αντοχής
16. FIM Motocross World Championship (-2022): Μοτοσυκλέτες- Μετάδοση όλων των αγώνων επιπέδου MXGP και X2
17. FIM Speedway Grand Prix World Championship (SGP), Speedway World Cup (SWC), Speedway of Nations (SON), Speedway European Championship, Speedway u21 (SGP2), Speedway Youth World Championship (SGP3) και SGP4 (-2031): Μοτοσυκλέτες
18. Extreme E (-2023): Ηλεκτρικά οχήματα off-road *Παράλληλα με COSMOTE TV
19. Freestyle Motocross: Νύχτα των Αλμάτων (Διάφορα events)
20. Ράλι Ντακάρ (Νότια Αμερική): Καθημερινές 30λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
21. Africa Eco Race (Βόρεια Αφρική): Καθημερινές 15λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
22. Eset V4 Cup: 15λεπτη ανασκόπηση της δράσης
23. Μετάδοση και άλλων μηχανοκίνητων αγώνων σε αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες





Ποδηλασία





1. Tour de France (-2025)
2. Giro d’Italia (-2025)
3. Vuelta a Espana (-2025)
4. Αγώνες Monuments (Milan-San Remo -2025, Tour of Flanders -2024, Paris-Roubaix - 2025, Liege - Bastogne - Liege - 2025, Il Lombardia -2025)
5. Μετάδοση κάθε μεγάλου αγώνα της UCI (-2021) μεταξύ αυτών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Cyclo-cross (Ανωμάλου δρόμου), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Urban Cycling, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα BMX, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Mountain Bike, Nations Cup Ποδηλασίας Πίστας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Urban Cycling, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Cyclo-cross
6. Tour de France Femmes (Γυναικών), UCI Women's World Tour, Paris-Roubaix Femmes (Γυναικών) (-2025)
7. Μετάδοση και άλλων Γύρων, Διαδρομών, Σπριντ, Κλασικών Αγώνων, Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων, Αγώνων Πίστας, Αγώνων ανωμάλου δρόμου από όλο τον κόσμο (Μετάδοση πάνω από 35 αγώνων από το πρόγραμμα του UCI World Tour, μετάδοση διοργανώσεων Cyclo-cross Telenet Superprestige, X2O Badkamers Trofee, Ethias Cross, USCX Series)
8. Tour of Britain, Women's Tour και Tour Series (-2025)
9. Flanders Classics (-2024): Μετάδοση και των 7 αγώνων + Amstel Gold Race
10. UCI Track Champions League (-2029) *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια της πλατφόρμας ERTFLIX της ΕΡΤ
11. Cyclo-cross Superprestige (διοργάνωση 8 αγώνων ανωμάλου δρόμου ανδρών και γυναικών)
12. Enduro World Series + EWS-E
13. BMX: Γαλλικό Εθνικό Πρωτάθλημα





Πινγκ Πονγκ





1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ανδρών
2. Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών
3. Παγκόσμιο Κύπελλο Ομαδικού
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ομαδικού
5. ITTF World Tour Grand Finals
6. ITTF World Tour Platinum Events: Μετάδοση διάφορων αγώνων
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
8. Ευρωπαϊκό Top-16: Ετήσιο τουρνουά με τη συμμετοχή των καλύτερων 16 Ευρωπαίων αθλητών σε Άνδρες και Γυναίκες
9. Μετάδοση διαφόρων ακόμη τουρνουά





Άλλα αθλήματα





1. Κολύμβηση: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25μ., Παραολυμπιακό Πρωτάθλημα
2. Κανόε-Καγιάκ: Live μετάδοση 5 Παγκοσμίων Κυπέλλων Κανόε-Σλάλομ και 2 Παγκοσμίων Κυπέλλων Κανόε-Σπριντ
3. Άρση Βαρών: Παγκόσμια και Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα
4. Πάλη: Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Πρωταθλήματα και Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα
5. Τζούντο: Ζωντανές μεταδόσεις και στιγμιότυπα από τα Γκραν Σλαμς, Μάστερς και τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα μαζί με μηνιαία εκπομπή
6. Ιππασία: Μετάδοση Global Champions Tour, Global Champions League, Nations Cup Series και αγώνων από το FEI World Cup
7. Σκοποβολή: Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Παγκόσμια Κύπελλα, Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα και Προοολυμπιακά Τουρνουά
8. Τοξοβολία: Μεταδόσεις και Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Κύπελλα και Παγκόσμια Πρωταθλήματα
9. Ξιφασκία: Μεταδόσεις από τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα και στιγμιότυπα από τα Grand Prix Series
10. Μπάντμιντον: Στιγμιότυπα από τα Super Series
11. Σκουός: Ζωντανές μεταδόσεις και Στιγμιότυπα από τους αγώνες του World Tour
12. Σάμπο (-2022): Ζωντανές μεταδόσεις και στιγμιότυπα από Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Παγκόσμια Κύπελλα, President's Cup.
13. Πανεπιστημιάδα (-2023): Μετάδοση FISU Θερινών Πανεπιστημιάδων Τσενγκντού 2021, Εκατερίνμπουργκ 2023 και FISU Χειμερινών Πανεπιστημιάδων Λουκέρνης 2021, Λέικ Πλάσιντ 2023
14. Ράγκμπι: Διάφοροι αγώνες
15. Ιστιοπλοΐα: Μετάδοση Vendee Globe + Μετάδοση The Ocean Race Europe και εβδομαδιαίων στιγμιοτύπων + στιγμιότυπα αγώνων yachting
16. Τρίαθλο Collins Cup (-2021) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα: Μετάδοση ολόκληρου του αγώνα
17. Βελάκια: Στιγμιότυπα
18. Αναρρίχηση - Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (διεξάγεται κάθε 2 χρόνια): Live μεταδόσεις από τα 3 είδη αναρρίχησης που συμπεριλαμβάνει - Lead Climbing (Δυσκολία), Bouldering (Αναρρίχηση διαδρομής - φυσικής ή τεχνητής), Speed climbing (Ταχύτητα)
19. Cliff Diving (Βουτιά από βράχο): Στιγμιότυπα από τους αγώνες του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
20. Teqball: Μετάδοση Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και αγώνων από όλο τον κόσμο
21. Καλοκαιρινό Δίαθλο: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
22. Γκολφ: PGA Tour (16 live ώρες μετάδοσης σε κάθε εβδομάδα διοργάνωσης - Πέμπτη με Κυριακή - μεταξύ αυτών THE PLAYERS Championship, Farmers Insurance Open, The Genesis Invitational, and the Arnold Palmer Invitational presented by Mastercard) + FedExCup Playoffs + Αγώνες επίδειξης
23. Σκάκι (-2021): Champions Chess Tour- Μετάδοση νοκ-άουτ γύρων μέσω Eurosport Player, μετάδοση στιγμιοτύπων από κάθε τουρνουά στο πλαίσιο του Tour
24. Powerlifting (-2023): Μετάδοση Equipped και Classic World Championships
25. Drone Racing League με Next-Gen Drones: Τηλεοπτικά στιγμιότυπα διάρκειας μίας ώρας για κάθε αγώνες (αγώνες που γίνονται σε επαγγελματικό επίπεδο)
26. Πόκερ: WPT Alpha8, Partypoker Millions






ΕΡΤ

Ποδόσφαιρο





1. Superleague 2 + μετάδοση εντός έδρας αγώνα της ομάδας της Superleague 2 για τα πλέι-άουτ: 3 αγώνες κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά μέσω ΕΡΤ3 + 3 αγώνες κάθε αγωνιστική μέσω ERTFLIX (3+3 αγώνες από Βόρειο και Νότιο Όμιλο) - Οι αγώνες του Σ/Κ μεταδίδονται στις 14:45 και στις 17:00. Όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ ή ERTFLIX, μεταδίδονται μέσω καναλιών των ομάδων ή live streaming πλατφόρμων
2. UEFA Euro Γυναικών (-2022): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης
3. UEFA Euro u-19 (-2022): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης *Aν δε μεταδοθεί από ΕΡΤ, μεταδίδεται μέσω football.eurovisionsports.tv/
4. UEFA Euro u-17 (-2022): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης *Aν δε μεταδοθεί από ΕΡΤ, μεταδίδεται μέσω football.eurovisionsports.tv/
5. Κανάλια μεγάλων ευρωπαϊκών συλλόγων: Μετάδοση μαγνητοσκοπημένων ειδήσεων, μαγκαζίνο και ειδήσεων από Liverpool TV, Manchester City TV, Bayern TV, Barca TV, Juventus TV, Inter TV, Roma TV, Ajax TV (μέσω ΕRTFLIX)
6. Ανασκόπηση ελληνικού ποδοσφαίρου με αφιέρωμα στις μεγάλες ομάδες που πέρασαν απ' αυτό διαχρονικά





Μπάσκετ





1. Α1 Μπάσκετ Ανδρών (-2022) + οψιόν για μία ακόμη χρονιά: Μετάδοση όλων των αγώνων, όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω τηλεόρασης μεταδίδονται μέσω ERTFLIX (με μεταδόσεις αγώνων Σάββατο και Κυριακή στις 17:00 και 20:00 καθώς και Δευτέρα)
2. Κύπελλο Ανδρών (-2022): Μεταδόσεις αγώνων + Final Four
3. Super Cup Ανδρών (-2022): Μεταδόσεις ημιτελικών, μικρού Τελικού + μεγάλου Τελικού
4. Α2 Μπάσκετ Ανδρών (-2022): Μετάδοση ενός αγώνα κάθε εβδομάδα μέσω ERTFLIX (συνήθως κάθε Κυριακή στις 15:00) + πλέι-οφ (Μεταδόσεις λοιπών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
5. Α1 Μπάσκετ Γυναικών (-2022): Μεταδόσεις αγώνων + Τελικών (Μεταδόσεις λοιπών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται μέσω του καναλιού YouTube του SDNA
6. Κύπελλο Γυναικών (-2022): Μεταδόσεις αγώνων + Τελικού (Μεταδόσεις λοιπών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
7. Eθνική Ελλάδας Ανδρών: Μετάδοση όλων των αγώνων του εθνικού συγκροτήματος σε Ευρωμπάσκετ 2022 (Άνδρες), αλλά και των διαφόρων φιλικών τουρνούα και αγώνων που δίνει
8. Ευρωμπάσκετ 2022: Κάλυψη όλων (της πλειοψηφίας δηλαδή) των αγώνων
9. Εθνική Ελλάδας Γυναικών: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (προκριματικά Ευρωμπάσκετ 2023 και φιλικοί αγώνες)
10. Ευρωμπάσκετ 2023 Γυναικών: Κάλυψη σημαντικών αγώνων + αγώνων Εθνικής ομάδας αν προκριθεί στην τελική φάση
11. Εθνική Ελλάδας: Κάλυψη τουρνουά νεαρότερων κατηγοριών της FIΒΑ με συμμετοχή της Εθνικής
12. Τουρνουά Ακρόπολις: Με συμμετοχή Εθνικής Ελλάδας Ανδρών και άλλων τριών εθνικών ομάδων





Βόλεϊ





1. Α1 Βόλεϊ Ανδρών (-2022): 1 αγώνας κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (κάθε Παρασκευή στις 19:15 μέσω ΕΡΤ3) + μετάδοση ενός ακόμη αγώνα κάθε Σ/Κ μέσω ΕΡΤ3 ή ERTFLIX + Μετάδοση δεύτερης φάσης Πρωταθλήματος (όχι όλοι οι αγώνες), Όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ ή ΕRTFLIX, μεταδίδονται μέσω live παραγωγών σε κανάλια YouTube *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται μέσω του καναλιού YouTube του SDNA
3. Λιγκ Καπ Ανδρών (-2022): Μετάδοση Τελικού + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ και ERTFLIX *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται μέσω του καναλιού YouTube του SDNA
4. Σούπερ Καπ Ανδρών (-2022): Αγώνας μεταξύ κατόχου Πρωταθλήματος και Λιγκ Καπ
4. Εθνική Ανδρών: Εντός έδρας προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
5. Εθνική Γυναικών: Εντός έδρας προκριματικά Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος





Χάντμπολ





1. Handball Premier (-2022): Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (κάθε Σάββατο στις 12:30 μέσω ΕΡΤ3) + Μετάδοση Πλέι-οφ (όχι όλοι οι αγώνες) + Τελικών
2. Α1 Χάντμπολ Γυναικών (-2022): Μετάδοση Τελικών (+ σημαντικών αγώνων σε κανονική διάρκεια και πλέι-οφ)
3. Τελικοί Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών (+ σημαντικών αγώνων σε προηγούμενες φάσεις) (-2022)
4. Εθνική Ανδρών και Εθνική Γυναικών (-2022): Μετάδοση εντός έδρας αγώνων





Πόλο και Υγρός Στίβος





1. Champions League Ανδρών: Αγώνες του Ολυμπιακού + Μετάδοση αγώνων του στο Final-8 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί + Μετάδοση τελικού διοργάνωσης
2. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πόλο (-2022): Άνδρες και Γυναίκες
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο (-2024): Άνδρες και Γυναίκες
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου (-2022): Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου (-2024): Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής πισίνας θάλασσας
6. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας (-2022)
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας (-2023)
8. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καταδύσεων (-2023)
9. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης (-2023)
10. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας (-2022)
11. Κολύμβηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών *
12. Κωπηλασία: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών *





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός






1. Formula 1 (-2022): Live όλες οι ελεύθερες δοκιμές, κατατακτήριες δοκιμές (+Sprint Qualifying όπου γίνεται) και ΌΛΟΙ οι αγώνες (με διαφημίσεις κατά τη διάρκεια των αγώνων). -Οι ελεύθερες δοκιμές μεταδίδονται μέσω ERTFLIX *Παράλληλη μετάδοση του ίδιου πακέτου μεταδόσεων με την COSMOTE TV ως το 2021
2. Ράλι Ακρόπολις *: Μετάδοση τελετής έναρξης, live μετάδοση της διαδρομής της Πέμπτης, μετάδοση απονομής καθώς και στιγμιότυπα αγώνα. *Η COSMOTE TV θα μεταδώσει αποκλειστικά live όλες τις διαδρομές του Ράλι Ακρόπολις





Τένις





1. Ρολάν Γκαρός *: Μετάδοση αγώνων από τηλεόραση και ERTFLIX, Παράλληλη κάλυψη με Eurosport





Στίβος





1. IAAF Diamond League (-2022)
2. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου (-2023)
3. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου (-2022)
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου (-2022): Παράλληλη κάλυψη με Eurosport
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου (-2023): Παράλληλη κάλυψη με Eurosport
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανώμαλο Δρόμου (-2023)
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εθνικών Ομάδων Super League (-2023)
8. Ευρωπαϊκά Πρωτάθλήματα μικρότερων ηλικιακών κατηγοριών (-2023)
9. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου - τόσο σε ανοιχτό όσο και σε κλειστό στίβο - (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
10. Διεθνή Μίτινγκ Στίβου που διεξάγονται στην Ελλάδα (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
11. Συμφωνία με ΣΕΓΑΣ για προβολή των επίσημων διοργανώσεων, μαραθωνίων και γκαλά στίβου (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
12. Διεθνής Μαραθώνιος Αθήνας (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
13. Μετάδοση διάφορων εγχώριων μαραθώνιων αγώνων
14. Μαγκαζίνο Στίβου





Μεγάλες Διοργανώσεις





1. Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2022 (Πεκίνο, Κίνα) + Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 (Παρίσι, Γαλλία) (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
2. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής 2022
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής 2022
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας 2022
5. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τριάθλου 2022
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γκολφ 2022
7. Καλλιτεχνικό Πατινάζ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
8. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιππασίας * + Athens Equestrian Festival *
9. UCI Track Champions League *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια Eurosport






Mega TV





1. Champions League (-2024): Μετάδοση ενός αγώνα (πρώτης επιλογής - παράλληλα με COSMOTE TV) κάθε Τετάρτη στις 22:00 από τα πλέι-οφ ως τα ημιτελικά. Μετάδοση Τελικού Champions League παράλληλα με COSMOTE TV. Μετάδοση highlights κάθε Τετάρτη + μετάδοση κληρώσεων από πλέι-οφ και έπειτα
2. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με COSMOTE TV







Open Beyond





1. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικοί αγώνες της εθνικής στο διάστημα Ιανουάριο έως Μάρτιο του 2022 καθώς και στο πλαίσιο της προετοιμασίας των εθνικών ομάδων για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 (σε παράλληλη μετάδοση με COSMOTE TV)
2. Ευρωπαϊκά πλέι-οφ (πρόκρισης) για Παγκόσμιο Κύπελλο 2022: Μετάδοση συνολικά 2 αγώνων (σε παράλληλη μετάδοση με COSMOTE TV)
3. Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας εθνικών ομάδων: Μετάδοση συνολικά 8 φιλικών αγώνων είτε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - σε παράλληλη μετάδοση με COSMOTE TV
4. Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων Παναθηναϊκού σε Α1 Βόλεϊ Ανδρών, Γυναικών, Α1 Μπάσκετ Γυναικών και αγώνων στην Α1 Πόλο Ανδρών μέσω καναλιού YouTube του SDNA και υβριδικής τηλεόρασης Open Beyond







ANT1





1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022: Μετάδοση τουλάχιστον 32 αγώνων από ΑΝΤ1 ενώ οι υπόλοιποι αγώνες θα καλυφθούν από Μακεδονία TV και τη διαδικτυακή πλατφόρμα ΑΝΤ1+





Δικαιώματα που δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα + Διαγωνισμοί





1. Euro 2024 (ΕΡΤ)





Αθλητικές διοργανώσεις χωρίς μέχρι στιγμής τηλεοπτική στέγη

1. Europa League και Europa Conference League: Ελεύθερη μετάδοση τελικών περιόδου 2022-24
2. Euro 2024 και Κύπελλο Εθνών Αφρικής 2021 (θα διεξαχθεί Ιανουάριο-Φεβρουάριο του 2022), Παγκόσμιο Κύπελλο 2026, Euro 2028
3. FIBA Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2023, Eurobasket 2025, ΠροΟλυμπιακό Τουρνουά 2024: Δικαιώματα ελεύθερου καναλιού (το οποίο θα μεταδίδει τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας καθώς και άλλους σημαντικούς αγώνες, σε παράλληλη μετάδοση με τη Nova)
4. Nations League 2022/23, 2024/25, 2026/27, Ευρωπαϊκά Προκριματικά Euro 2024, Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 και Euro 2028 καθώς και φιλικών αγώνων: Δικαιώματα ελεύθερου καναλιού (το οποίο θα μεταδίδει τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας σε αποκλειστική live μετάδοση καθώς και άλλους σημαντικούς αγώνες σε παράλληλη μετάδοση με τη Nova)
5. 2η Κατηγορία Γαλλίας
6. Πρωταθλήματα Αυστρίας, Ουκρανίας, Ελβετίας, Κύπρου, Τουρκίας, Δανίας
7. Πρωταθλήματα Αργεντινής, Βραζιλίας, Κύπελλο Βραζιλίας
8. Κύπελλα Πορτογαλίας, Σκωτίας, Ρωσίας, Τουρκίας, Λιγκ Απ + Σούπερ Καπ Πορτογαλίας
9. Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου Νότιας Αμερικής + άλλων ηπείρων
10. Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων + Βραβεύσεις βραβείων FIFA + Παγκόσμιο Κύπελλο Πρωταθλήματος Σάλας
11. UEFA Euro u-21 2023 και έπειτα
12. Εθνική Ελπίδων: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (οι αγώνες αυτοί προβάλλονται μέσω του Youtube καναλιού Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου)
13. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
14. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Σάλας (Futsal) Ανδρών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων) + Μετάδοση αγώνων Εθνικής Ελλάδας
15. Βίκος Cola Elite Neon Cup: Κάλυψη του τουρνουά επιπέδου under και όλων των ηλικιακών κατηγοριών του (κ-15, κ-13, κ-11)
16. Αδριατική Λίγκα Μπάσκετ
17. FIBA Europe Cup: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube της FIBA)
18. FIBA Eurocup Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube της FIBA - Οι εντός έδρας του Παναθηναϊκού μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube του SDNA)
19. Ιταλικό Πρωτάθλημα Βόλεϊ και Final-Four Coppa Italia (+Ιταλικό Supercopa) - Άνδρες και Γυναίκες -
20. Α1 Βόλεϊ Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
21. Κύπελλο Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
22. CEV Cup Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, Φοίνικα Σύρου, Challenge Cup Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ - Οι εντός έδρας του Παναθηναϊκού μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube του SDNA
23. CEV Cup Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ, Challenge Cup Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού - Οι εντός έδρας του Παναθηναϊκού μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube του SDNA
24. Παγκόσμιο Κύπελλο Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών
25. Παγκόσμιο Grand Champions Cup Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών
26. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα συλλόγων Βόλεϊ (Άνδρες-Γυναίκες)
27. Montreaux Volley Masters (Παγκόσμιο φιλικό Κύπελλο με εθνικές ομάδες Γυναικών Βόλεϊ)
28. A1 Πόλο Ανδρών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων και ΚΟΕ TV)
29. A1 Πόλο Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων και ΚΟΕ TV)
30. Κύπελλο Πόλο Ανδρών και Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των ομάδων)
31. Euro Cup Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων
32. Euro League Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, Βουλιαγμένης, Γλυφάδας, Εθνικού Πειραιώς + τελικής φάσης αν προκριθεί εκεί ελληνική ομάδα + αγώνες ελληνικών ομάδων σε LEN Trophy Γυναικών αν προκριθούν εκεί
33. FINA World League (Άνδρες και Γυναίκες)
34. Προκριματικά FINA World League-Εντός έδρας αγώνες Εθνικών Ανδρών και Γυναικών
35. Διοργανώσεις ΚΟΕ όπως το Θερινό Open Κολύμβησης
36. Κολύμβηση- FINA Swimming World Cup (Σειρά κολυμβητικών αγώνων) - Mare Nostrum (3 αγώνες τον Ιούνιο) - ISL (σειρά αγώνων) + Καταδύσεις- FINA Diving World Cup Series
37. EHF European League Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ΑΕΚ, EHF European Cup Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ, Δράμας 1986 - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων) - Αντίστοιχες μεταδόσεις αγώνων στις γυναικείες ευρωπαϊκές διοργανώσεις όπου υπάρχει συμμετοχή ελληνικού συλλόγου (European League ή European Cup)
38. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών
39. WTA Elite Trophy
40. NFL (Αμερικάνικο Ποδόσφαιρο)
41. MLB (Αμερικάνικο Μπέιζμπολ)
42. NHL (Αμερικάνικο Χόκεϊ)
43. NCAA Football (Αμερικάνικο Football)
44. BIG3 (3*3 τουρνουά Μπάσκετ με βετεράνους παίκτες του NBA)
45. NASCAR
46. Live μετάδοση Indianapolis 500 για τα Indycar Series και Στιγμιότυπα Indycar Series
47. GT World Challenge Europe: Sprint Cup + Endurance Cup (Μηχανοκίνητος αθλητισμός)
48. Formula 1 Powerboat World Championship
49. MotoAmerica Superbikes
50. Ενόργανη Γυμναστική- FIG World Cup Series + Ρυθμική Γυμναστική- FIG World Challence Cup Series
51. Μπιτς Βόλεϊ: Μετάδοση τελικής φάσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος
52. Μπιτς Βόλεϊ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα + World Tour (Άνδρες κ' Γυναίκες)
53. Μπιτς Σόκερ: Μουντιαλίτο Συλλόγων (Άνδρες)
54. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βελάκιων + Premier League Βελάκιων (Darts)
55. Κύπελλο Ράγκμπι-Six Nations
56. NRL (Πρωτάθλημα Ράγκμπι Αυστραλίας)
57. Ryder Cup Γκολφ: Διεξάγεται κάθε δύο χρόνια μεταξύ δύο ομάδων, Ευρώπης και ΗΠΑ
58. Swix Ski Classics (Σκι Αντοχής-5 αγώνες)
59. Mosconi Cup - Ετήσια αναμέτρηση μεταξύ επίλεκτων ομάδων των ΗΠΑ και της Ευρώπης πάνω στο Αμερικάνικο Μπιλιάρδο (σε στυλ εθνικών ομάδων)
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Premier League: It’s coming home για τις επόμενες 6 σεζόν αποκλειστικά στο Novasports!​


H Premier League, το δημοφιλέστερο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου παγκοσμίως, επιστρέφει αποκλειστικά στο Novasports!

Από τον Αύγουστο του 2022 και για τις επόμενες έξι (6) σεζόν έως και το 2028, όλοι οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, θα έχουν την ευκαιρία να απολαμβάνουν αποκλειστικά τις συναρπαστικές αναμετρήσεις της Premier League μέσα από τη συμφωνία που εξασφάλισε για τους Έλληνες φιλάθλους η Nova, μέλος του United Group, κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και μέσων ενημέρωσης στη Νοτιοανατολική Ευρώπη.

Έτσι, το premium sports περιεχόμενο του Novasports θα εμπλουτιστεί ακόμη περισσότερο με το συναρπαστικό πρωτάθλημα στο οποίο συμμετέχουν 20 σύλλογοι, και καθηλώνει εκατομμύρια φιλάθλους προσφέροντας μοναδικό ποδοσφαιρικό θέαμα σε κάθε σεζόν από τον Αύγουστο μέχρι τον Μάιο.

Η Premier League, παράγει ένα από τα πιο ανταγωνιστικά και συγκλονιστικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στον κόσμο, με την κάτοχο του τίτλου Μάντσεστερ Σίτι να προσπαθεί να υπερασπιστεί το στέμμα της και να σηκώσει το τρόπαιο για έκτη φορά. Η σεζόν στην Premier League αποτελείται από 380 αγώνες, συμπεριλαμβανομένων και μερικών πολυαναμενόμενων αγώνων ντέρμπι. Τα 20 club της Premier League δεν έχουν φιλάθλους μόνο μέσα στις τοπικές κοινότητες της Μεγάλης Βρετανίας, αλλά έχουν κερδίσει την αγάπη εκατομμύρια φιλάθλων σε όλο τον κόσμο γι’ αυτό κάθε εβδομάδα οι αγώνες τους μεταδίδονται σε παγκόσμια κλίμακα.

Οι συνδρομητές Novasports με την προσθήκη της Premier League από την επόμενη σεζόν, θα απολαύσουν το πιο πλούσιο sports premium περιεχόμενο στην Ελλάδα σε 9 αθλητικά κανάλια και πάνω από 3.000 LIVE αγώνες, με τις εντός έδρας αναμετρήσεις κορυφαίων ελληνικών ομάδων για το Πρωτάθλημα SuperLeague Interwetten, με τα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου όπως οι La Liga Santander, Bundesliga, Ligue 1 και Eredivisie, αλλά και μετις μεγαλύτερες διοργανώσεις στο μπάσκετ με EuroLeague, EuroCup, FIBA, LegaSerieA, NCAA και με κορυφαίες διοργανώσεις σε τένις, βόλεϊ, γκολφ, μηχανοκίνητα.

Με την πλατφόρμα EON, οι συνδρομητές Nova έχουν πλέον την ευκαιρία να παρακολουθήσουν το αγαπημένο τους αθλητικό περιεχόμενο, μέσα από ένα πλούσιο, καλοσχεδιασμένο και εύχρηστο περιβάλλον, που καθιστά το περιεχόμενο της Nova διαθέσιμο οπουδήποτε, οποτεδήποτε και σε οποιαδήποτε συσκευή, με πρωτοπόρα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως το catch-up 7 ημερών και την υπηρεσία EON Sports Mode, που παρέχει ζωντανά στατιστικά για επιλεγμένους αγώνες.

Premier League! It’s coming home ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο Novasports!

Μείνετε συντονισμένοι στο Novasports με το πιο πλούσιο premium sports περιεχόμενο!

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

Ποδοσφαιρική πανδαισία με το ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης, Ολυμπιακός – Βόλος ΝΠΣ, ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ και τις «μάχες» των Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν, Παρί Ζεν Ζερμέν αποκλειστικά στο Novasports!​


Μην χάσετε (26-29/11), συναρπαστικές αναμετρήσεις με Super League Interwetten, La Liga, Bundesliga, Ligue 1, Eredivisie, Jupiler Pro League, τον εκτός έδρας αγώνα της Εθνικής Γυναικών με την Ουαλία και άλλα πολλά από το premium sports περιεχόμενο.

Ποδοσφαιρικό υπερθέαμα με περισσότερους από 40 συναρπαστικούς αγώνες με «El Clasico» στην Θεσσαλονίκη, ΠΑΟΚ – Άρης, «μάχες» για Ολυμπιακό και ΑΕΚ, αλλά και σπουδαίες αναμετρήσεις για Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν, Ντόρτμουντ και Παρί Σεν Ζερμέν περιμένει τους συνδρομητές Novasports! Έτσι, από την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου έως και την Δευτέρα 29 Νοεμβρίου, οι φίλοι της «στρογγυλής θεάς» θα έχουν την δυνατότητα να απολαύσουν για το πρωτάθλημα της Super League Interwetten το ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Άρη να κλέβει τις εντυπώσεις (28/11, 19:30), αλλά και τους αγώνες Ολυμπιακός – Βόλος ΝΠΣ (28/11, 15:00), ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (27/11, 19:30) και Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος (27/11, 17:15). Την ίδια στιγμή, μία ημέρα πριν από το κυριακάτικο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, το Novasports θα μεταδώσει την αναμέτρηση ΠΑΟΚ – Άρης για το πρωτάθλημα υποδομής SuperLeague Κ19(27/11, 13:00).

Παράλληλα, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα και όλους τους αγώνες της LaLigaSantander με τα παιχνίδια Ρεάλ Μαδρίτης – Σεβίλλη (28/11, 22:00) και Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα (27/11, 22:00) να μαγνητίζουν το ενδιαφέρον, αλλά και της Bundesliga με τις αναμετρήσεις Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ (27/11, 16:30), Μπάγερν Μονάχου – Αρμίνια Μπίλεφελντ (27/11, 19:30) να ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα.

Στη Γαλλία και στη Ligue 1 ξεχωρίζουν οι αγώνες Σεντ Ετιέν – Παρί Σεν Ζερμέν (28/11, 14:00) και Μονπελιέ – Λιόν (28/11, 18:05), ενώ αμφίρροπα παιχνίδια θα διεξαχθούν σε Eredivisie, Jupiler Pro League, Serie B, EFL Championship, 2. Bundesliga, La Liga SmartBank και MLS.

Οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τον εκτός έδρας αγώνα της Εθνικής Γυναικών με την Ουαλία (26/11, 21:15) για την 5η αγωνιστική της Προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2023.

Και φυσικά το πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα του Novasports πλαισιώνουν οι εκπομπές «MatchdayLive» με τον Αποστόλη Λάμπο, «Ώρα των Πρωταθλητών» με τον Γιαννίκο Δούσκα και «MondayFootballClub» με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο στο Novasports Prime!

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542
Η United Media πήρε μέσω SportKlub τα δικαιώματα στην περιοχή της πρώην Γιουγκοσλαβίας για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής 2021 που θα διεξαχθεί στο Καμερούν το Γενάρη του 2022, καθώς και για την αντίστοιχη έκδοση του 2023 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού.

Θα δείξει η Nova τη σχετική διοργάνωση στην Ελλάδα; Για να δούμε.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

ΕΡΤ3 – Αθλητικό Τριήμερο στην ΕΡΤ3 – 26, 27, 28 Νοεμβρίου 2021​


Με Volley League Ανδρών ξεκινά το αθλητικό τριήμερο της ΕΡΤ3, την Παρασκευή 26 Νοεμβρίου και συνεχίζει με Handball Premier και Super League Σαββατοκύριακο 27 & 28 Νοεμβρίου.

Σάββατο 27/11, 12:30 Handball Premier: Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Ζαφειράκης Νάουσας

Σάββατο 27/11, 14:45 Super League 2: Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας

Σάββατο 27/11, 17:00 Super League 2: Καλαμάτα – Εργοτέλης

Σάββατο 27/11, 20:00 Volley League ανδρών: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων Ολυμπιακός

Κυριακή 28/11, 14:45 Super League 2: Ηρακλής (Τρίγλια) – ΑΕ Λάρισας

Κυριακή 28/11, 17:00 Super League 2: Κηφισιά – Διαγόρας Ρόδου

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,542

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΓΑΛΩΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΗΝ COSMOTE TV​


Η καρδιά των φίλων του ποδοσφαίρου «χτυπά» στην COSMOTE TV , η οποία την επιφυλάσσει μία εβδομάδα γεμάτη ντέρμπι από τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης. Τσέλσι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Νάπολι-Λάτσιο, Έβερτον-Λίβερπουλ και Μπενφίκα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα μεταδόσεων, από το οποίο φυσικά δεν λείπουν αναμετρήσεις της Super League Interwetten, ο τελικός του Copa Libertadores και εντυπωσιακά σουτ στα παρκέ του ΝΒΑ και της Ευρώπης.

Super League Interwetten: 11η αγωνιστική με προορισμό τη Ριζούπολη, το Ηράκλειο και τη Λεωφόρο

Στη Super League Interwetten, ο Απόλλων Σμύρνης, που έχει «κολλήσει» στη μία νίκη, θα αναζητήσει πάση θυσία ένα καλό αποτέλεσμα στο ματς κόντρα στη Λαμία (Σάββατο 27/11, 19.30, COSMOTE SPORT 2HD). Στη μάχη της 11ης αγωνιστικής θα ριχτεί και ο ΟΦΗ με τον Ιωνικό, με τους Κρητικούς να προέρχονται από μεγάλο «διπλό» (Κυριακή 28/11, 15.00, COSMOTE SPORT 2HD), καθώς και ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μετά την ιστορική ανατροπή της προηγούμενης Δευτέρας, θα αντιμετωπίσει τον Παναιτωλικό (Κυριακή 28/11, 19.30, COSMOTE SPORT 1HD).

Όπως κάθε εβδομάδα, τα κανάλια COSMOTE SPORT έχουν ετοιμάσει πλούσια κάλυψη για τις αναμετρήσεις της Super League Interwetten. Πριν και μετά από κάθε αγώνα, τα PreGame και PostGame Shows, θα ενημερώνουν τους τηλεθεατές για όλο το παρασκήνιο και το ρεπορτάζ των ματς, ενώ θα παρουσιάζουν και αποκλειστικές δηλώσεις παικτών και προπονητών.

Premier League: δυνατά ντέρμπι ζωντανά & αποκλειστικά στα κανάλια COSMOTE SPORT

H Premier League μπαίνει στη 13η στροφή της διαδρομής για την αγωνιστική περίοδο 2021-22, με την πρωταθλήτρια Ευρώπης και πρωτοπόρο της κατάταξης της αγγλικής λίγκας, Τσέλσι να υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την Κυριακή 28/11 στις 18.30 (COSMTOE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K). Με το παιχνίδι αυτό, θα πραγματοποιηθεί το ντεμπούτο του υπηρεσιακού προπονητή, Μάικλ Κάρικ στο πρωτάθλημα, στη θέση του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Την ίδια ημέρα (Κυριακή 28/11), η Μάντσεστερ Σίτι, που είναι στη «σκιά» των «μπλε» θα υποδεχθεί την τέταρτη στη βαθμολογία, Γουέστ Χαμ (16.00, COSMOTE SPORT 1HD), η Μπέρνλι την Τότεναμ (16.00, COSMOTE SPORT 4HD), η Λέστερ τη Γουότφορντ (16.00, COSMOTE SPORT 7HD) και η Μπρέντφορντ την Έβερτον (16.00, COSMOTE SPORT 9HD). Μία ημέρα πριν (Σάββατο 27/11) στα κανάλια COSMOTE SPORT θα μεταδοθούν τα ματς Άρσεναλ-Νιούκαστλ (14.30, COSMOTE SPORT 1HD), Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον (17.00, COSMOTE SPORT 4HD), Νόριτς-Γουλβς, 17.00, COSMOTE SPORT 7HD), Κρίσταλ Πάλας-Άστον Βίλα (17.00, COSMOTE SPORT 8HD) και Μπράιτον-Λιντς (19.30, COSMOTE SPORT 1HD).

Την Τρίτη 30/11 η σκυτάλη θα δοθεί στις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής, στην οποία ξεχωρίζει το Merseyside derby (Έβερτον-Λίβερπουλ - Τετάρτη 1/12, 22.15, COSMOTE SPORT 3HD & COSMOTE SPORT 4K) και το παιχνίδι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ (Πέμπτη 2/12, 22.15, COSMOTE SPORT 2HD). Το παζλ της δράσης στην αγγλική λίγκα συμπληρώνουν, μεταξύ άλλων, οι αγώνες Λιντς-Κρίσταλ Πάλας (Τρίτη 30/11, 22.15, COSMOTE SPORT 2HD), Γουότφορντ-Τσέλσι (Τετάρτη 1/12, 21.30, COSMOTE SPORT 4HD) και Άστον Βίλα-Μάντσεστερ Σίτι (Τετάρτη 1/12, 22.15, COSMOTE SPORT 5HD).

Lega Serie A: πλούσια δράση, με το ματς Νάπολι-Λάτσιο, στο επίκεντρο

Η αγωνιστική δράση στη Lega Serie A συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον, καθώς η τελευταία αγωνιστική «εξαφάνισε» το αήττητο των Νάπολι και Μίλαν, με την Ίντερ να υποχρεώνει τους «παρτενοπέι» στην πρώτη τους ήττα και τη Φιορεντίνα να επικρατεί των «ροσονέρι».

Από το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής ξεχωρίζει το Νάπολι-Λάτσιο, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 28/11, στις 21.45 (COSMOTE SPORT 2HD), ημέρα που η Μίλαν θα υποδεχθεί τη Σασουόλο (16.00, COSMOTE SPORT 3HD), η Ουντινέζε τη Τζένοα (13.30, COSMOTE SPORT 3HD), η Σπέτσια την Μπολόνια (16.00, COSMOTE SPORT 8HD) και η Ρόμα την Τορίνο (19.00, COSMOTE SPORT 3HD). Μία ημέρα πριν (Σάββατο 27/11), η Έμπολι θα υποδεχτεί τη Φιορεντίνα (16.00, COSMOTE SPORT 3HD), η Σαμπντόρια την Ελλάς Βερόνα (16.00, COSMOTE SPORT 9HD) και η Γιουβέντους την Αταλάντα (19.00, COSMOTE SPORT 3HD). Εκτός του «Τζουζέπε Μεάτσα» θα βρεθεί, ωστόσο, η Ίντερ, η οποία θα φιλοξενηθεί από Βενέτσια (21.45, COSMOTE SPORT 3HD).

Την Τρίτη 30/11 θα δοθεί το σφύριγμα έναρξης της 15ης αγωνιστικής, με τα παιχνίδια Αταλάντα-Βενέτσια, 19.30, COSMOTE SPORT 3HD), Φιορεντίνα-Σαμπντόρια (19.30, COSMOTE SPORT 9HD), Σαλερνιτάνα-Γιουβέντους (21.45, COSMOTE SPORT 2HD) και Ελλάς Βερόνα-Κάλιαρι (21.45, COSMOTE SPORT 3HD).

Οι μονομαχίες στην Ιταλία θα συνεχιστούν την Τετάρτη 1/12, με τη Μίλαν να φιλοξενείται από τη Τζένοα (21.45, COSMOTE SPORT 8HD), η Νάπολι από τη Σασουόλο (21.45, COSMOTE SPORT 7HD) και η Ρόμα από την Μπολόνια (19.30, COSMOTE SPORT 9HD). Η Ίντερ από την άλλη, θα μείνει στο σπίτι της για να υποδεχθεί τη Σπέτσια (19.30, COSMOTE SPORT 8HD). Η αυλαία της 15ης αγωνιστικής θα πέσει την Πέμπτη 2/12 με τις αναμετρήσεις Τορίνο-Έμπολι (19.30, COSMOTE SPORT 9HD) και Λάτσιο-Ουντινέζε (21.45, COSMOTE SPORT 3HD).

Liga Portugal Bwin: ώρα για το ντέρμπι Μπενφίκα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας

H μάχη των τριών κορυφαίων ομάδων της Πορτογαλίας, για τον τίτλο του πρωταθλητή της τρέχουσας περιόδου στη Liga Portugal Bwin συνεχίζεται με τις Πόρτο και Σπόρτινγκ να μοιράζονται την κορυφή της κατάταξης και την Μπενφίκα να τους παρακολουθεί από απόσταση μόλις ενός βαθμού. Για τη 12η αγωνιστική, η Μπενφίκα θα επισκεφτεί την Μπελενένσες (Σάββατο 27/11, 22.30, COSMOTE SPORT 9HD), η Σπόρτινγκ θα φιλοξενήσει την Τοντέλα (Κυριακή 28/11, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD) και η Πόρτο θα περιμένει στην έδρα της τη Βιτόρια Γκιμαράες (Κυριακή 28/11, 22.30, COSMOTE SPORT 8HD). Στη 13η αγωνιστική τα βλέμματα είναι στραμμένα στο ντέρμπι Μπενφίκα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, την Παρασκευή 3/12, στις 23.15 (COSMOTE SPORT 2HD). Λίγο νωρίτερα, η Πόρτο έχει εκτός έδρα υποχρέωση κόντρα στην Πορτιμονένσε (21.00, COSMOTE SPORT 3HD).

Στα γήπεδα της Σκωτίας και της Ρωσίας

Από την Cinch Scottish Premiership, οι συνδρομητές των καναλιών COSMOTE SPORT θα παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά τα ματς που μπορούν να αλλάξουν τα πάντα στην κορυφή της βαθμολογίας. Ειδικότερα, στην COSMOTE TV θα μεταδοθεί η επίσκεψη της πρωτοπόρου και αήττητης Ρέιντζερς στην έδρα της Λίβινγκστον (Κυριακή 28/11, 14.00, COSMOTE SPORT 9HD), καθώς και το ντέρμπι -για την τετράδα- μεταξύ της Μάδεργουελ και της Νταντί Γιουνάιτεντ (Τρίτη 30/11, 21.45, COSMOTE SPORT 8HD). Το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής είναι το Σέλτικ-Χαρτς, που θα κάνει σέντρα την Πέμπτη 2/12, στις 21.45 (COSMOTE SPORT 8HD).

Η Tinkoff Russian Premier Liga έφτασε στην 16η αγωνιστική, στο πλαίσιο της οποίας, θα διεξαχθεί το ντέρμπι μεταξύ των παραδοσιακών κορυφαίων δυνάμεων της χώρας. Η πρωτοπόρος Ζενίτ θα πάει στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, που αγωνίζεται να καλύψει το χαμένο έδαφος και να εμφανιστεί στην τετράδα της κατάταξης, την Κυριακή 28/11, στις 19.00 (COSMOTE SPORT 8HD). Την ίδια ημέρα, στις 15.30, στο COSMOTE SPORT 6HD θα γίνει σύνδεση με το παιχνίδι της Ρούμπιν Καζάν με την Ντινάμο Μόσχας.

Ποιος θα σηκώσει το Copa Libertadores;

Ο γνωστός στην Ελλάδα από τη θητεία του στον ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα έχει την ευκαιρία να πανηγυρίσει back to back κατακτήσεις του Copa Libertadores, με την Παλμέιρας να είναι το ένα εκ των μελών του βραζιλιάνικου τελικού της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης στη Νότιο Αμερική. Η πολυνίκης της Βραζιλίας θα βρει απέναντι της τη Φλαμένγκο, το Σάββατο 27/11 στις 22.00, στο Estadio Centenario του Μοντεβιδέο. Ο προορισμός των φίλων της ασπρόμαυρης θεάς είναι το COSMOTE SPORT 8HD. Όποιος κατακτήσει το τρόπαιο, θα προκριθεί στο 2021 FIFA Club World Cup και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του 2021 Copa Sudamericana (Ατλέτικο Παραναένσε), για τον τίτλο του 2022 Recopa Sudamericana. Επίσης, θα μπει απευθείας στους ομίλους του 2022 Copa Libertadores.

ΝΒΑ: πλούσια δράση με Γιάννη Αντετοκούνμπο και άλλους σταρ των παρκέ

Οι Μπακς άρχισαν να βρίσκουν τον εαυτό τους την περασμένη εβδομάδα, με την επιστροφή του Κρις Μίντλετον και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι σταθερά κυρίαρχος. Τη Δευτέρα 29/11 (00.00, COSMOTE SPORT 7HD) θα μεταδοθεί το παιχνίδι των «ελαφιών» στην Ιντιάνα, την Πέμπτη 2/12 (03.00, COSMOTE SPORT 7HD) η συνάντησή τους με τους Χόρνετς, ενώ την Παρασκευή 3/12 (02.30, COSMOTE SPORT 4HD), η αναμέτρησή τους με τους Ράπτορς.

Μετά τη νίκη τους επί των Νετς, οι Ουόριορς έγιναν κάτοχοι του καλύτερου ρεκόρ στο ΝΒΑ (15-2). Την Κυριακή 28/11 στις 22.30 οι φίλοι του μπάσκετ θα παρακολουθήσουν την απόβαση των «Πολεμιστών» στο Λος Άντζελες, για να αντιμετωπίσουν τους Κλίπερς (COSMOTE SPORT 4HD). Η παρέα των Πολ Τζορτζ και Έρικ Μπλέντσο θα υποδεχθούν αυτή την εβδομάδα και τους Πίστονς (Παρασκευή 26/11, 22.30, COSMOTE SPORT 4HD).

Σίξερς, που πλέον θα έχουν στη διάθεσή τους και τον ηγέτη τους, Τζόελ Εμπιίντ, θα παίξουν εναντίον της Μινεσότα (Κυριακή 28/1, 01.00, COSMOTE SPORT 4HD) και της Σάρλοτ (Τρίτη 7/12, 02.00, COSMOTE SPORT 4HD). Την Τετάρτη 1/12 στις 02.30, οι Νικς θα δοκιμαστούν απέναντι στους Νετς, (COSMOTE SPORT 4HD), ενώ στις 05.00 οι Λέικερς θα επισκεφτούν το Σακραμέντο (COSMTOE SPORT 7HD). Την Παρασκευή 3/12 στις 04.00 το Φοίνιξ θα τεθεί αντιμέτωπο με το Ντιτρόιτ, στο COSMOTE SPORT 7ΗD.

Στα παρκέ της Τουρκίας με 2 ντέρμπι

Στα παρκέ της Τουρκίας, θα πραγματοποιηθούν δύο ντέρμπι, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της ING Basketball Super League. Την Τρίτη 30/11 στις 16.30 (COSMOTE SPORT 9HD) θα δοθεί το τζάμπολ του Γαλατασαράι-Μπεσίκτας, ενώ στις 19.00 (COSMOTE SPORT 8HD), αυτό του Φενέρμπαχτσε-Καρσίγιακα.