Αθλητικός τηλεοπτικός χάρτης 2020-2021

  • Αγαπητοί φίλοι

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub για το 2023

    Την Κυριακή, 19/2/2023 και ώρα 14:00 στο Μεζεδοπωλείο "Αρχοντικό"θα πραγματοποιήσουμε την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του Avclub για το 2023.

    Το Μεζεδοπωλείο βρίσκεται στο Μπουρνάζι Λ. Κωνσταντινουπόλεως 94 Περιστέρι Τηλ.: 210 5743525

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας δούμε από κοντά.

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733
Ανανέωση με τον τηλεοπτικό χάρτη της σεζόν 2022-23.Αν βρείτε κάποιο λάθος ή βρείτε κάτι που έχω ξεχάσει να συμπληρώσω,παρακαλώ αναφέρετε το.


Ο χάρτης αυτός θα ανανεώνεται συνεχώς μόλις ανακοινώνεται κάποια νέα συμφωνία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του forum που με έχουν βοηθήσει ώστε να κρατάω ενημερωμένο συνέχεια το thread. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στο Digital TV Info και τον κ. Μποζιονέλο, που αποτελούν τις κύριες πηγές για τη σωστή συμπλήρωση του χάρτη.


* Όπου υπάρχει αστερίσκος, σημαίνει ότι δεν υπάρχει 100% επιβεβαίωση απόκτησης των δικαιωμάτων της διοργάνωσης που αντιστοιχεί στον αστερίσκο





Ενημέρωση (21/10/2022)





Nova - Wind

Ποδόσφαιρο





1. Super League: ΠΑΟΚ (-2023), Άρης (-2025), ΠΑΣ Γιάννινα (-2023), Αστέρας Τρίπολης (-2023), Ατρόμητος (-2023), Λεβαδειακός (-2023): Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (3 αγώνες κάθε αγωνιστική) σε κανονική διάρκεια και πλέι-οφ, πλέι-άουτ + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις των ομάδων αυτών + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων των ομάδων αυτών (Τα δικαιώματα Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΑΕΚ, Ιωνικού, ΟΦΗ, Βόλου, Παναιτωλικού, Λαμίας τα έχει η COSMOTE TV)
2. Premier League (-2028): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00, Σάββατο 19:30, Κυριακή 16:00, Κυριακή 18:30, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + κανάλι Novasports Premier League με καθημερινό πρόγραμμα
3. Primera Division (-2026): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο και Κυριακή 15:00, 17:15, 19:30, 22:00, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
4. Bundesliga (-2025) + DFL-Supercup (Σούπερ Καπ Γερμανίας) (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:30, Σάββατο 16:30, Σάββατο 19:30, Κυριακή 16:30, Κυριακή 18:30, Κυριακή 20:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση μπαράζ υποβιβασμού
5. Πρωτάθλημα Γαλλίας (-2024) + Trophee des Champions (Σούπερ Καπ Γαλλίας) (-2023): 6 αγώνες κάθε αγωνιστική (Zώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 18:00 ή 20:00, Σάββατο 22:00, Κυριακή 14:00, Κυριακή 18:05, Κυριακή 21:45) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση μπαράζ υποβιβασμού
6. Πρωτάθλημα Ολλανδίας: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των ματς των τριών μεγάλων (Άγιαξ, PSV Αϊντχόβεν Φέγενορντ) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
7. Πρωτάθλημα Βελγίου + Μετάδοση Πλέι-οφ 1: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (Με μετάδοση δύο αγώνων συνήθως κάθε Παρασκευή ή Σάββατο στις 21:45 και κάθε Κυριακή στις 14:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
8. 2η Κατηγορία Ισπανίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2026): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (με μεταδόση δύο αγώνων συνήθως Παρασκευή στις 22:00 και Δευτέρα στις 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
9. Bundesliga 2 (-2025): 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - 1 αγώνας κάθε ημέρα από Παρασκευή μέχρι Κυριακή (Ζώνες Μετάδοσης: Παρασκευή 19:30, Σάββατο 21:30, Κυριακή 14:30) + μετάδοση μπαράζ ανόδου με 1η Κατηγορία
10. 2η Κατηγορία Ιταλίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): 1 αγώνας κάθε αγωνιστική (Κυριακή ένας αγώνας συνήθως στις 17:15)
11. MLS (Πρωτάθλημα ΗΠΑ) (-2022): 2 αγώνες κάθε Σ/Κ + μετάδοση αγώνων μεσοβδόμαδα + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + Μετάδοση αγώνων Πλέι-οφ + Μετάδοση MLS Cup (Μεγάλου Τελικού) *Το Apple TV απέκτησε τα δικαιώματα του MLS και του Leagues Cup - κύπελλο με συμμετοχή αμερικανικών και μεξικανικών συλλόγων - για το διάστημα 2023-2032 (ελεύθερη μετάδοση περιορισμένων αγώνων, ευρεία μετάδοση αγώνων διαθέσιμη χωρίς έξτρα κόστος στους συνδρομητές του Apple TV+ ενώ οι συνδρομητές στη streaming υπηρεσία του MLS εντός του Apple TV θα μπορούν να παρακαλουθούν όλους τους αγώνες)
12. Κύπελλο Ιταλίας (-2024) + Supercoppa Italiana (Σούπερ Καπ Ιταλίας) (-2023) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
13. Κύπελλο Βελγίου + Σούπερ Καπ Βελγίου
14. UEFA Nations League 2022/23, 2024/25, 2026/27: Μετάδοση όλων των αγώνων - με εκπομπή λεπτό προς λεπτό κάθε ημέρα (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha τις σεζόν 2022/23 και 2024/25) - Μετάδοση τελικής φάσης Nations League (ο τελικός της διοργάνωσης μεταδίδεται παράλληλα και από τον Alpha τις σεζόν 2022/23 και 2024/25) + Μετάδοση πλέι-άουτ υποβιβασμού League C + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
15. Προκριματικά Euro 2024, Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 και Euro 2028: Μετάδοση όλων των αγώνων - με εκπομπή λεπτό προς λεπτό κάθε ημέρα (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha στα Προκριματικά Euro 2024 και Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
16. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν από Euro 2024, Παγκόσμιο Κύπελλο 2026, Euro 2028 αλλά και μέσα στο διάστημα Ιούνιος 2022-Ιούνιος 2028 σε κάθε παράθυρο εθνικών ομάδων: Μετάδοση όλων των αγώνων (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha το διάστημα Ιούνιος 2022-Ιούνιος 2026)- Οι φιλικοί αγώνες των εθνικών ομάδων (μαζί με αυτούς της Εθνικής Ελλάδας) πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 θα μεταδοθούν από COSMOTE TV και Open Beyond
17. Finalissima (-2028): Μετάδοση διηπειρωτικού Σούπερ Καπ μεταξύ πρωταθλήτριας Euro και πρωταθλήτριας Copa America (διεξάγεται κάθε τρία χρόνια - 2025, 2028)
18. Εθνική Γυναικών Ελλάδας *: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων και επιλεγμένων εκτός έδρας αγώνων για προκριματικά διεθνών διοργανώσεων
19. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα) + μετάδοση των τελικών φάσεων αυτών των κατηγοριών
20. Premier League Asia Trophy: Καλοκαιρινό φιλικό τουρνουά που διεξάγεται στην Ασία κατά τη διάρκεια των προετοιμασιών





Μπάσκετ





1. EuroLeague (-2023): Αποκλειστική μετάδοση όλων των αγώνων
2. EuroCup (-2023): 2 με 8 ματς κάθε αγωνιστική (Μετάδοση όλων των αγώνων του Προμηθέα) + μετάδοση Ημιτελικών και Τελικών
3. NCAA: Μεταδόσεις αγώνων κανονικής σεζόν + March Madness + Final Four
4. Παγκόσμιο Κύπελλο 2023: Μετάδοση όλων των αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας και άλλων σημαντικών αγώνων από ελεύθερο κανάλι
5. Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023: Επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων απ' όλο τον κόσμο (μ' έμφαση στην ευρωπαϊκή ζώνη), οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδας μεταδίδονται παράλληλα μέσω ελεύθερου streaming στο κανάλι YouTube Nova Greece και μέσω προωθητικών ελεύθερων ενεργειών της EON πλατφόρμας
6. ΠροΟλυμπιακό τουρνουά 2024 (Άνδρες και Γυναίκες): Μετάδοση επιλεγμένων αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από ελεύθερο κανάλι
7. EuroBasket 2025: Μετάδοση όλων των αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας και άλλων σημαντικών αγώνων από ελεύθερο κανάλι
8. Προκριματικά EuroBasket 2025: Επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων, οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδας μεταδίδονται παράλληλα μέσω ελεύθερου streaming στο κανάλι YouTube Nova Greece και μέσω προωθητικών ελεύθερων ενεργειών της EON πλατφόρμας
9. EuroBasket 2023 και 2025 Γυναικών: Κάλυψη σημαντικών αγώνων + αγώνων Εθνικής ομάδας αν προκριθεί στην τελική φάση
10. Παγκόσμια Κύπελλα u-19 και u-17 Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση τελικής φάσης, από προημιτελικούς ως Τελικούς





Βόλεϊ





1. Volleyball Nations League Ανδρών και Γυναικών (επίπεδο Εθνικών Ομάδων): Μετάδοση επιλεγμένων αγώνων από τη φάση των Ομίλων καθώς και των τελικών φάσεων Ανδρών και Γυναικών
2. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα συλλόγων Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση ημιτελικών και Τελικού





Τένις





1. Wimbledon: Αποκλειστική μετάδοση του τουρνουά
2. WTA 1000: Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
3. WTA 500: Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά - Από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (προημιτελικά και έπειτα)
4. WTA 250: Κάλυψη των περισσότερων (από τα 29) τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (προημιτελικά και έπειτα)
5. WTA Finals
6. Αγώνες Μαρίας Σάκκαρη στο WTA Tour (Από την αρχή του κάθε τουρνουά)
7. Davis Cup: Μεταδόσεις αγώνων των Finals από την τελική φάση + μετάδοση αγώνων στη φάση των Ομίλων (Κύπελλο Εθνικών Ομάδων Ανδρών)
8. ATP Cup: Διοργάνωση με αγώνες εθνικών ομάδων
9. Αγώνες επίδειξης





Γκολφ






1. The Masters
2. PGA Championship
3. US Open (Ανδρών και Γυναικών)
4. The Open





Υπόλοιπα






1. DTM: Μετάδοση των αγώνων από κάθε γκραν πρι (Σάββατο και Κυριακή στις 14:30) + μετάδοση προκριματικών αγώνων + μεταδόσεις από υποστηρικτικούς αγώνες DTM Trophy
2. Πυγμαχία: Μετάδοση αγώνων από τη σειρά Global Titans με κορυφαίους πυγμάχους
3. Μαχητικά σκορ MMA: Ζωντανή μετάδοση αγώνων από Bare Knuckle Fighting Championship, Fight Globe Invicta, National Fighting Championship και αγώνες ΜΜΑ
4. Winter X Games: Ετήσιοι χειμερινοί αγώνες extreme sports
5. Ιστιοπλοΐα-Ράλι Αιγαίου: Στιγμιότυπα
6. Διεθνή μίτινγκ Στίβου και Μαραθώνιοι + Προβολή μαγκαζίνο με ειδήσεις
7. Στιγμιότυπα από Ράλι, Ιππασία, Χειμερινούς αγώνες Audi Quattro, Freesports (εναλλακτικά αθλήματα), Ιστιοπλοΐα, Kiteboard, Formula 1 Powerboat, Tour Auto Optic 2000, UIM-ABP Aquabike, Τρίαθλο, Καγιάκ, Ποδηλασία (Γύροι και Ορεινή Ποδηλασία), Μπιλιάρδο
8. Εκπομπές - Ανασκοπήσεις - Αγώνες από παλιότερες εποχές





COSMΟΤΕ ΤV

Ποδόσφαιρο





1. Super League: Ολυμπιακός (-2025), Παναθηναϊκός (-2023), ΑΕΚ (-2023), Ιωνικός (-2023), ΟΦΗ (-2023), Βόλος (-2023), Παναιτωλικός (-2023), Λαμία (-2023): Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (4 αγώνες κάθε αγωνιστική) σε κανονική διάρκεια και πλέι-οφ, πλέι-άουτ + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις των ομάδων αυτών + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων των ομάδων αυτών (Τα δικαιώματα ΠΑΟΚ, Άρη, ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρα Τρίπολης, Ατρομήτου, Λεβαδειακού τα έχει η NOVA)
2. Κύπελλο Ελλάδας (-2023): Αποκλειστική live μετάδοση του Τελικού
3. Champions League (-2024): Όλοι οι αγώνες από τη φάση των πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από πλέι-οφ ως τη φάση των προημιτελικών), παράλληλη μετάδοση ενός αγώνα πρώτης επιλογής της Τετάρτης με το Mega TV από τη φάση των πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά. Παράληλη μετάδοση του Τελικού με το Mega TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση κληρώσεων από πλέι-οφ και έπειτα. (Ζώνες Μετάδοσης: Τρίτη και Τετάρτη: 2 αγώνες στις 19:45, 6 αγώνες στις 22:00)
4. Europa League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των προημιτελικών), παράλληλη μετάδοση του Τελικού με ΕΡΤ και το YouTube κανάλι της COSMOTE TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 καθώς σε άλλες ημέρες)
5. Europa Conference League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τα ημιτελικά (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των προημιτελικών, παράλληλη μετάδοση του Τελικού με ΕΡΤ και το YouTube κανάλι της COSMOTE TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 καθώς σε άλλες ημέρες)
6. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με Mega TV
7. Serie A (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45, Σάββατο 16:00, Σάββατο 19:00, Σάββατο 21:45, Κυριακή 13:30, Κυριακή 16:00, Κυριακή 19:00, Κυριακή 21:45, Δευτέρα 21:45) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
8. Πρωτάθλημα Πορτογαλίας (-2023): 5 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των ματς των τριών μεγάλων (Σπόρτινγκ, Πόρτο, Μπενφίκα) κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης [όχι πάντα σταθερές]: Παρασκευή ένα ματς μετά τις 21:00, Σάββατο και Κυριακή 20:00 και 22:30, Δευτέρα ένας ματς μετά τις 21:00), κάθε Δευτέρα η COSMOTE TV μεταδίδει στιγμιότυπα από όλους τους αγώνες της αγωνιστικής σε εκπομπή της
9. Πρωτάθλημα Σκωτίας: 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική (μετάδοση συνολικά 48 αγώνων σε ολόκληρη τη σεζόν, μεταδίδονται συνήθως οι αγώνες που έχει επιλέξει το Sky Sports για μετάδοση - συνήθως μεταδίδεται αγώνας κάθε Κυριακή στις 14:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
10. Championship + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): 2 με 4 αγώνες κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45 ή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00, Κυριακή 14:00, Δευτέρα 21:45 ή 22:00 και μεσοβδόμαδες αγωνιστικές κάθε Τρίτη και Τετάρτη στις 21:45 ή 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
11. League One + League Two + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): Μετάδοση των αγώνων που έχει επιλέξει το Sky Sports για μετάδοση στην κανονική σεζόν
12. Κύπελλο Αγγλίας (FA Cup): Μετάδοση αγώνων + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
13. Community Shield Αγγλίας (Σούπερ Καπ Αγγλίας)
14. Λιγκ Καπ Σκωτίας
15. Copa Libertadores: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα ως και τον Τελικό + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
16. Copa Sudamericana: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα ως και τον Τελικό + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
17. Recopa Sudamericana: Διπλοί αγώνες Σούπερ Καπ Νοτίου Αμερικής
18. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικοί αγώνες της εθνικής στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 (σε παράλληλη μετάδοση με Open Beyond)
19. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - Συνολικά 8 από αυτούς τους αγώνες (πριν από το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022) θα μεταδοθούν παράλληλα και από το Open Beyond
20. UEFA Youth League (-2024): 1 αγώνας ανά εβδομάδα + μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού
21. Κάτω-20 Διηπειρωτικό Κύπελλο (-2024): Αγώνας μεταξύ του νικητή του UEFA Youth League και του U-20 Copa Libertadores
22. UEFA Women's Champions League (-2024): Μετάδοση Τελικού (Champions League Γυναικών) - o οποίος μεταδίδεται παράλληλα και από το YouTube κανάλι της COSMOTE TV *Όλοι οι αγώνες της σεζόν από τη φάση των Ομίλων και έπειτα θα μεταδίδονται live ως και το 2023 από το YouTube κανάλι του DAZN UEFA Women's Champions League
23. UEFA Futsal Champions League (-2024): Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Champions League Ποδοσφαίρου Σάλας)
24. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα) *Η μετάδοση των τελικών φάσεων αυτών των κατηγοριών γίνεται από τη Nova
25. Socca Παγκόσμιο Κύπελλο: Παγκόσμιο Κύπελλο εθνικών ομάδων με 6 παίκτες ανά ομάδα (Μετάδοση αγώνων από τους Ομίλους ως και τον Τελικό)





Μπάσκετ





1. NBA: 350 live μεταδόσεις αγώνων όλη τη σεζόν σε καθημερινή βάση (τουλάχιστον 2 αγώνες live κάθε ημέρα + μετάδοση αγώνων σε prime time ζώνη κάθε Σάββατο και Κυριακή) + Play-off + Play-In Tournament + NBA All Star Game + NBA Draft + Christmas Day Games + MLK Day Games + live καθημερινές μεταδόσεις του NBA TV (με live αγώνες + live εκπομπές + παλιούς αγώνες) + μετάδοση NBA 360 σ' επιλεγμένες ημέρες (παράλληλη live μετάδοση όλων των αγώνων της βραδιάς) + τελετές Hall of Fame + Global games + εκπομπές (NBA Action + NBA Daily)
2. WNBA: Πάνω από 18 live μεταδόσεις κάθε σεζόν μαζί με τους Τελικούς και μεταδόσεις αγώνων για τα play-off και του All-Star Game - Μετάδοση 12 αγώνων της κανονικής σεζόν μέσω του Twitter του WNBA
3. Basketball Champions League: Μετάδοση όλων των αγώνων ΑΕΚ, Περιστερίου, ΠΑΟΚ + μετάδοση κι άλλων αναμετρήσεων (ξένων ομάδων) σε κανονική φάση και νοκ-άουτ αγώνες + Μετάδοση όλων των αγώνων του Final-4
4. Liga ACB (Ισπανικό Πρωτάθλημα) (-2024): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική κ' Copa del Rey + Ισπανικό Supercopa - Εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
5. Τουρκικό Πρωτάθλημα: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική + Τουρκικό Κύπελλο
6. Ιταλικό Πρωτάθλημα (-2025): 2 ματς κάθε αγωνιστική + Ιταλικό Κύπελλο + Ιταλικό Supercoppa





Βόλεϊ






1. CEV Champions League Ανδρών: 1 αγώνας κάθε εβδομάδα + Μετάδοση Final-Four (Κάθε εβδομάδα μεταδίδονται live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
2. CEV Champions League Γυναικών: 1 αγώνας αγώνες κάθε εβδομάδα + Μετάδοση Final-Four (Κάθε εβδομάδα μεταδίδονται live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
3. CEV Cup Ανδρών: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων σε προηγούμενες φάσεις (Μεταδίδονται τακτικά live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
4. CEV Cup Γυναικών: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων σε προηγούμενες φάσεις (Μεταδίδονται τακτικά live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
5. CEV Challenge Cup Ανδρών: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων σε προηγούμενες φάσεις (Μεταδίδονται τακτικά live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
6. CEV Challenge Cup Γυναικών: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών ομάδων σε προηγούμενες φάσεις (Μεταδίδονται τακτικά live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball)
7. Εθνική Ανδρών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ
8. Εθνική Γυναικών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ





Τένις





1. ATP Masters 1000 (-2023): Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
2. ATP 500 (-2023): Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
3. ATP 250 (-2023): Κάλυψη των περισσότερων (από τα 39) τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (ημιτελικά ή ο Τελικός)
4. ATP Finals (-2023)
5. Next Generation ATP Finals (-2023) (με τη συμμετοχή των καλύτερων τενιστών ηλικίας κάτω των 21 ετών)
6. Αγώνες Στέφανου Τσιτσιπά στο ATP Tour (Από την αρχή του κάθε τουρνουά)
7. Billie Jean King Cup *: Μεταδόσεις αγώνων από τα Finals (Κύπελλο Εθνικών Ομάδων Γυναικών)
8. Mubadala World Tennis Championship
9. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικών Ανδρών, Γυναικών και Διπλού
10. IMG Future Stars: Διοργάνωση στο Τατόι με exhibition matches μεταξύ ονομάτων του ATP Tour (Άνδρες)
11. Εθνική Ελλάδος Ανδρών: Αγώνες στο πλαίσιο του World Group II του Davis Cup
12. Μετάδοση Lyttos Beach τουρνουά στο πλαίσιο του ITF World Tour: Διοργάνωση δευτέρου επιπέδου στο Τένις Γυναικών
13. ITF U-16 Junior’s European Cup
14. World Padel Tour και Premier Padel Tour Ανδρών και Γυναικών: Μεταδόσεις ημιτελικών + Τελικού από τα τουρνουά Major (Τένις σε μορφή Παντέλ)





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός





1. Formula 1 (-2022): Live όλες οι ελεύθερες δοκιμές, κατατακτήριες δοκιμές (+ Sprint Qualifying όπου γίνεται) και ΌΛΟΙ οι αγώνες (χωρίς διαφημίσεις κατά τη διάρκεια των αγώνων) + εκπομπές με όλη τη δράση και ειδήσεις από το χώρο του αθλήματος. *Παράλληλη μετάδοση του ίδιου πακέτου μεταδόσεων με την ΕΡΤ, η οποία έχει τα δικαίωματα ως το 2022. Όλοι οι αγώνες μεταδίδονται και σε 4Κ από την COSMOTE TV
2. Moto GP, Moto 2, Moto 3 (-2023): Μετάδοση των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων και ελεύθερων δοκιμών και των warm-ups. Live μετάδοση και των αγώνων Red Bull MotoGP Rookies Cup και Moto E. Στιγμιότυπα από Hawkers European Talent Cup (μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων, Idemitsu Asia Talent Cup και FIM CEV Repsol μέσων εκπομπών όπως και μαγκαζίνο με τη δράση και τα στιγμιότυπα όλων των αγώνων και κατηγοριών.
3. WRC (-2025): Live μετάδοση τουλάχιστον 10 διαδρομών κάθε αγώνα (τουλάχιστον 150 live ώρες ολόκληρη τη σεζόν) + Μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα κάθε αγώνα
4. Ράλυ Ακρόπολις (-2023): Αποκλειστική μετάδοση και κάλυψη όλων των ειδικών διαδρομών του αγώνα σε ειδικά αφιερωμένο κανάλι, στο πλαίσιο του WRC
5. Formula 2 (-2022): Live όλοι οι αγώνες
6. Formula 3 *: Live όλοι οι αγώνες
7. W Series * Live όλοι οι αγώνες
8. FIA World Rallycross Championship (WRX) (-2025): Live μετάδοση των αγώνων
9. ERC (-2025): Live μετάδοση διαδρομών από κάθε αγώνα + προβολή στιγμιοτύπων + ανασκοπήσεων
10. Extreme E: Μετάδοση αγώνων, highlights και τριών ντοκιμαντέρ *Παράλληλα με Eurosport
11. eTouring Car World Cup: Μετάδοση highlights *Οι αγώνες μεταδίδονται ζωντανά από το Eurosport
12. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
13. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πλαγιολίσθησης: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
14. Ολυμπιακό Ράλι + Ανάβαση Κύμης + Ράλι Κρήτης + Ράλι Κεραυνός + Seajets SOAA Single: Στιγμιότυπα
15. Red Bull X-Fighters (Motocross)
16. Porsche Mobil 1 Supercup: Στιγμιότυπα αγώνων
17. Race of Champions: Ζωντανή μετάδοση αγώνων
18. 24 Ώρες Νίρμπουργκρινγκ: Ζωντανή κάλυψη του αγώνα
19. Dirt Games: Στιγμιότυπα
20. Μετάδοση στιγμιοτύπων και από άλλα μηχανοκίνητα σπορ και πρωταθλήματα
21. Esports F1, MotoGP, WRC: Live και μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων
22. Στιγμιότυπα Supercross + live αγώνες: Μετάδοση MONO από EDGEsport HD






Χάντμπολ





1. EHF Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών
2. Γερμανικό Πρωτάθλημα και Κύπελλο + Μετάδοση Super Cup: 1 αγώνας κάθε αγωνιστική
3. Εθνική Ανδρών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ





Υπόλοιπα





1. NFL (-2024): Μετάδοση αγώνων της Regular season (5 μεταδόσεις κάθε αγωνιστική εβδομάδα [1 αγώνας ξημερώματα Παρασκευής - 03:15, 3 αγώνες το βράδυ της Κυριακής - 20:00, 23:25, 03:20 και 1 αγώνας ξημερώματα Τρίτης - 03:15]), των playoffs και του Super Bowl (Μεταδόσεις κάθε Παρασκευή ξημερώματα, Κυριακή και Τρίτη ξημερώματα)
2. Πυγμαχία: Μετάδοση κορυφαίων αναμετρήσεων από τις καλύτερες κατηγορίες βαρών του κόσμου
3. Πυγμαχία: Μετάδοση ελληνικών επαγγελματικών αγώνων
4. UFC (Αγώνες που συνδυάζουν διάφορες μαχητικές τέχνες): Μετάδοση Fight Nights
5. World Athletics Continental Tour: Μετάδοση μίτινγκ Κατηγορίας Gold στον Στίβο
6. World Athletics Indoor Tour: Μετάδοση μίτινγκ Κατηγορίας Gold στον Κλειστό Στίβο
7. Μπιτς Σόκερ: Euro Beach Soccer League + Euro Winners Cup + Intercontinental Cup
8. Χόκεϊ επί Πάγου: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (μετάδοση αγώνων της τελικής φάσης)
9. Σκοποβολή: Εγχώριες και διεθνείς διοργανώσεις της ελληνικής Ομοσπονδίας
10. Ντοκιμαντέρ ESPN 30 for 30 (σχετικά με πρόσωπα και γεγονότα του παγκόσμιου αθλητισμού)
11. Στιγμιότυπα από ελληνικούς αγώνες Ιστιοπλοΐας
12. Στιγμιότυπα από παγκόσμιους αγώνες υδάτινων σπορ
13. Στιγμιότυπα από διάφορους αγώνες εναλλακτικών σπορ από όλο τον κόσμο
14. Στο Πλεχτό: Σατιρική εκπομπή για τον αθλητισμό, Game R1: Εκπομπή για τα videogames
15. Blast from the Past + The Immortals: Ανασκοπήσεις μεγάλων αγώνων, στιγμών και προσωπικοτήτων του παρελθόντος





Eurosport - διαθέσιμο μέσω Nova - Wind, Vodafone TV αλλά και του Eurosport Player στο Internet





Ολυμπιακοί Αγώνες (δικαιώματα ως τους Θερινούς Ολυμπιακούς του 2024)





1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024, Παρίσι, Γαλλία - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
2. Μεγάλα ιστορικά αφιερώματα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες





Ποδόσφαιρο





1. Πρωτάθλημα Σουηδίας (-2026): Μετάδοση όλων των αγώνων μέσω Eurosport Player σε τοπική περιγραφή





Τένις





1. Australian Open (-2031) + Μετάδοση Προκριματικών
2. Roland-Garros (-2026) + Μετάδοση Προκριματικών
3. US Open * + Μετάδοση Προκριματικών
4. ATP 250 - Αδελαΐδα (-2031)
5. Laver Cup (-2030): Μετάδοση αγώνων (αγώνες μεταξύ έξι επίλεκτων παικτών της Ομάδας Ευρώπης και της Ομάδας Κόσμου)
6. Ultimate Tennis Showdown: Μετάδοση όλων των αγώνων
7. Μετάδοση και άλλων τουρνουά ATP 250 και αγώνων επιδείξεων
8. Μετάδοση τουρνουά WTA





Μηχανοκίνητα Αθλήματα





1. 24 ώρες Λε Μαν (-2025)
2. WEC (-2025): Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής - Μετάδοση όλων των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων δοκιμών
3. Michelin Le Mans Cup: Μετάδοση στιγμιοτύπων
4. Formula E: Μετάδοση αγώνων καθώς και αγώνων eSports
5. WTCR (-2025): Παγκόσμιο Κύπελλο Αυτοκινήτων Τουρισμού - Μετάδοση αγώνων καθώς και αγώνων eSports
6. eTouring Car World Cup: Παγκόσμιο Κύπελλο Ηλεκτρικών Αυτοκινήτων Τουρισμού
7. Electric GT Championship: Ξεκινάει από το το 2023 και έπειτα
8. Porsche Supercup: Ανασκοπήσεις αγώνων (διεθνής υποστηρικτική σειρά αγώνων της F1 που διεξάγεται την ίδια ημέρα με διάφορα γκραν πρι της F1, οι οδηγοί οδηγούν Porsche 911 GT3) + live ή μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων
9. World Superbikes (-2025): Μοτοσυκλέτες
10. World Supersport (-2025): Μοτοσυκλέτες
11. World Supersport 300 (-2025): Μοτοσυκλέτες
12. British Superbikes (-2027): Μοτοσυκλέτες
13. British Supersport (-2027): Μοτοσυκλέτες
14. MotoAmerica Superbikes: Μετάδοση αγώνων
15. MotoAmerica Supersport: Μετάδοση αγώνων
16. FIM Endurance World Championship (-2030): Μοτοσυκλέτες- Αγώνες Αντοχής
17. FIM Motocross World Championship *: Μοτοσυκλέτες- Μετάδοση όλων των αγώνων επιπέδου MXGP και X2
18. FIM Speedway Grand Prix World Championship (SGP), Speedway World Cup (SWC), Speedway of Nations (SON), Speedway European Championship, Speedway u21 (SGP2), Speedway Youth World Championship (SGP3) και SGP4 (-2031): Μοτοσυκλέτες
19. Extreme E (-2023): Ηλεκτρικά οχήματα off-road *Παράλληλα με COSMOTE TV
20. Freestyle Motocross: Νύχτα των Αλμάτων (Διάφορα events)
21. Ράλι Ντακάρ (Νότια Αμερική): Καθημερινές 30λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
22. Africa Eco Race (Βόρεια Αφρική): Καθημερινές 15λεπτες ανασκοπήσεις της δράσης
23. Eset V4 Cup: 15λεπτη ανασκόπηση της δράσης
24. Μετάδοση και άλλων μηχανοκίνητων αγώνων σε αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες





Ποδηλασία





1. Tour de France (-2025)
2. Giro d’Italia (-2025)
3. Vuelta a Espana (-2025)
4. Αγώνες Monuments (Milan-San Remo -2025, Tour of Flanders -2024, Paris-Roubaix - 2025, Liege - Bastogne - Liege - 2025, Il Lombardia -2025)
5. Μετάδοση κάθε μεγάλου αγώνα της UCI μεταξύ αυτών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Cyclo-cross (Ανωμάλου δρόμου), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Urban Cycling, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα BMX, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Mountain Bike, Nations Cup Ποδηλασίας Πίστας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Urban Cycling, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Cyclo-cross
6. Tour de France Femmes (Γυναικών), UCI Women's World Tour, Paris-Roubaix Femmes (Γυναικών) (-2025)
7. Μετάδοση και άλλων Γύρων, Διαδρομών, Σπριντ, Κλασικών Αγώνων, Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων, Αγώνων Πίστας, Αγώνων ανωμάλου δρόμου από όλο τον κόσμο (Μετάδοση πάνω από 35 αγώνων από το πρόγραμμα του UCI World Tour, μετάδοση διοργανώσεων UCI ProSeries, Cyclo-cross Telenet Superprestige, X2O Badkamers Trofee, Ethias Cross, USCX Series)
8. Tour of Britain, Women's Tour και Tour Series (-2025)
9. Flanders Classics (-2024): Μετάδοση και των 7 αγώνων + Amstel Gold Race
10. UCI Track Champions League (-2029) *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια της πλατφόρμας ERTFLIX της ΕΡΤ
11. UCI Mountain Bike World Cup (2023-2030)
12. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας *Παράλληλη μετάδοση με ΕΡΤ
13. Cyclo-cross Superprestige (διοργάνωση 8 αγώνων ανωμάλου δρόμου ανδρών και γυναικών)
14. Enduro World Series + EWS-E
15. BMX: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα + Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα





Χειμερινά Αθλήματα (-2026 πλην Διάθλου, Πατινάζ Ταχύτητας και Καλλιτεχνικού Πατινάζ)





1. Αλπικό Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
2. Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
3. Βορινό Σύνθετο: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
4. Άλμα με Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Summer Grand Prix
5. Ελεύθερο Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
6. Σνόουμπορντ: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
7. Freestyle: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων
8. Δίαθλο (-2022): Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων, το World Team Challenge θα μεταδίδεται ως το -2026
9. Πατινάζ Ταχύτητας (-2023): Μετάδοση τουρνουά, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
10. Καλλιτεχνικό Πατινάζ (-2023): Μετάδοση ISU Grand Prixs, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
11. Κέρλινγκ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
12. Λουτζ: Παγκόσμιο Κύπελλο
13. Free Ride World Tour: Αγώνες ελεύθερου σκι και σνόουμπορντ (Μετάδοση Στιγμιοτύπων)
14. Μετάδοση και άλλων αθλημάτων και διοργανώσεων (Πανεπιστημιάδα, κτλ.)





Σνούκερ (-2026)





1. European Masters (16-21 Αυγούστου)
2. Βρετανικό Open (26 Σεπτεμβρίου-2 Οκτωβρίου)
3. ΒορειοΙρλανδικό Open (16-23 Οκτωβρίου)
4. Βρετανικό Πρωτάθλημα (12-20 Νοεμβρίου)
5. Σκωτσέζικο Open (28 Νοεμβρίου-4 Δεκεμβρίου)
6. Αγγλικό Open (12-18 Δεκεμβρίου)
7. Cazoo Masters (8-15 Ιανουαρίου)
8. Παγκόσμιο Grand Prix (16-22 Ιανουαρίου)
9. Snooker Shoot Out (25-28 Ιανουαρίου) - Διαφορετικού τύπου τουρνουά με αντίστροφη μέτρηση σε κάθε βολή -
10. Γερμανικό Masters (1-5 Φεβρουαρίου)
11. Ουαλικό Open (13-19 Φεβρουαρίου)
12. Πρωτάθλημα Παικτών (20-26 Φεβρουαρίου)
13. Τουρκικό Masters (13-19 Μαρτίου)
14. Betfred Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (15 Απριλίου-1 Μαΐου)
15. Μετάδοση και άλλων μικρότερων πρωταθλημάτων





Άλλα αθλήματα





1. Στίβος: Διάφορα μίτινγκ και μαραθώνιοι
2. Κανόε-Καγιάκ: Live μετάδοση 5 Παγκοσμίων Κυπέλλων Κανόε-Σλάλομ και 2 Παγκοσμίων Κυπέλλων Κανόε-Σπριντ
3. Πυγμαχία: Μετάδοση αγώνων και Παγκόσμιων Τίτλων IBO και IBF σε συμφωνία με την εταιρεία Probellum
4. Τζούντο: Ζωντανές μεταδόσεις και στιγμιότυπα από τα Γκραν Σλαμς, Μάστερς και τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα μαζί με μηνιαία εκπομπή
5. Ιππασία: Μετάδοση Global Champions Tour, Global Champions League, Nations Cup Series και αγώνων από το FEI World Cup
6. Τοξοβολία: Μεταδόσεις και Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Κύπελλα και Παγκόσμια Πρωταθλήματα
7. Ξιφασκία: Μεταδόσεις από τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα και στιγμιότυπα από τα Grand Prix Series
8. Γκολφ: PGA Tour (16 live ώρες μετάδοσης σε κάθε εβδομάδα διοργάνωσης - Πέμπτη με Κυριακή - μεταξύ αυτών THE PLAYERS Championship, Farmers Insurance Open, The Genesis Invitational, Arnold Palmer Invitational presented by Mastercard) + FedExCup Playoffs + TOUR Championship + European Tour (live μεταδόσεις σε κάθε εβδομάδα διοργάνωσης) + Αγώνες επίδειξης
9. Σάμπο (-2022): Ζωντανές μεταδόσεις και στιγμιότυπα από Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Παγκόσμια Κύπελλα, President's Cup.
10. Πανεπιστημιάδα (-2023): Μετάδοση FISU Θερινής Πανεπιστημιάδας Τσενγκντού 2023 και FISU Χειμερινής Πανεπιστημιάδας Λέικ Πλάσιντ 2023
11. Ιστιοπλοΐα: Μετάδοση Vendee Globe + Μετάδοση αγώνων The Ocean Race και εβδομαδιαίων στιγμιοτύπων + στιγμιότυπα αγώνων yachting
12. Τρίαθλο PTO Tour: Μεταδόσεις των αγώνων Canadian Open, Collins Cup και US Open
13. Τρίαθλο (-2022) : SLT Championship Series και SLT Arena Games Triathlon (αγώνες esports)
14. Βελάκια (Darts): Μετάδοση Παγκόσμιου Πρωταθλήματος (Άνδρες, Γυναίκες και επίπεδο νέων) + Στιγμιότυπα
15. Αναρρίχηση (-2024): Live μεταδόσεις Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων από τα 3 είδη αναρρίχησης που συμπεριλαμβάνει - Lead Climbing (Δυσκολία), Bouldering (Αναρρίχηση διαδρομής - φυσικής ή τεχνητής), Speed climbing (Ταχύτητα)
16. Teqball: Μετάδοση Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και αγώνων από όλο τον κόσμο
17. Powerlifting (-2023): Μετάδοση Equipped και Classic World Championships





ΕΡΤ

Ποδόσφαιρο





1. Super League 2 - Oψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο (2022-23): Μετάδοση 5 ή 6 αγώνων κάθε αγωνιστική Σ/Κ: Συνήθως 3 αγώνες τηλεοπτικά μέσω ΕΡΤ3 + 3 αγώνες μέσω ERTFLIX (κατά βάση 3+3 αγώνες από Βόρειο και Νότιο Όμιλο) - Οι αγώνες του Σ/Κ μεταδίδονται στις 14:45 και στις 17:00 ή 20:00. Στις μεσοβδόμαδες αγωνιστικές, μεταδίδονται 2 αγώνες συνολικά και από τους 2 Ομίλους (ένας αγώνας κάθε Τετάρτη στις 15:30 μέσω ΕΡΤ3 και ένας αγώνας στις 15:00 μέσω ERTFLIX). Όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ ή ERTFLIX, μπορούν να μεταδοθούν μέσω καναλιών των συλλόγων ή live streaming πλατφόρμων
2. Τελικός Europa League - Oψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο (-2023): Ζωντανή μετάδοση του τελικού παράλληλα με COSMOTE TV και YouTube κανάλι της COSMOTE TV
3. Τελικός Europa Conference League - Oψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο (-2023): Ζωντανή μετάδοση του τελικού παράλληλα με COSMOTE TV και YouTube κανάλι της COSMOTE TV
4. Euro 2024 και Euro 2028: Μετάδοση όλων των αγώνων της τελικής διοργάνωσης
5. FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο u-20 Ανδρών και Γυναικών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
6. FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο u-17 Ανδρών και Γυναικών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
7. UEFA Euro u-21 (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
8. UEFA Euro u-19 Ανδρών και Γυναικών (-2024): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
9. UEFA Euro u-17 Ανδρών και Γυναικών (-2024): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
10. UEFA Euro Ποδοσφαίρου Σάλας Γυναικών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
11. UEFA Euro u-19 Ποδοσφαίρου Σάλας Ανδρών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι)
12. Ανασκόπηση ελληνικού ποδοσφαίρου με αφιέρωμα στις μεγάλες ομάδες που πέρασαν απ' αυτό διαχρονικά





Μπάσκετ





1. Basket League Ανδρών (-2023) + Oψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο: Μετάδοση όλων των αγώνων, όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω τηλεόρασης μεταδίδονται μέσω ERTFLIX (με μεταδόσεις αγώνων Σάββατο και Κυριακή στις 16:00, 17:00 και 19:15 καθώς και Δευτέρα)
2. Κύπελλο Ανδρών *: Μεταδόσεις αγώνων + Final Four
3. Super Cup Ανδρών: Μεταδόσεις ημιτελικών, μικρού Τελικού + μεγάλου Τελικού
4. Α1 Μπάσκετ Γυναικών *: Μεταδόσεις επιλεγμένων αγώνων (Κανονική διάρκεια και Πλέι-οφ) + Τελικών (Μεταδόσεις αγώνων και μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
5. Κύπελλο Γυναικών *: Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων από προηγούμενες φάσεις (Μεταδόσεις αγώνων και μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
6. Εθνική Ελλάδας Γυναικών: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (προκριματικά Ευρωμπάσκετ 2023 και φιλικοί αγώνες)
7. Εθνική Ελλάδας Ανδρών: Μετάδοση φιλικών αγώνων + κάλυψη τουρνουά νεαρότερων κατηγοριών της FIΒΑ με συμμετοχή της Εθνικής
8. Τουρνουά Ακρόπολις: Με συμμετοχή Εθνικής Ελλάδας Ανδρών και άλλων τριών εθνικών ομάδων





Βόλεϊ





1. Volley League Ανδρών (-2023): 1 αγώνας κάθε αγωνιστική τηλεοπτικά (κάθε Σάββατο στις 21:30) + μετάδοση ενός ακόμη αγώνα (όχι σε σταθερή βάση) κάθε Σ/Κ ή Δευτέρα μέσω ΕΡΤ3 ή ERTFLIX + Μετάδοση αγώνων δεύτερης φάσης Πρωταθλήματος (όχι όλοι οι αγώνες), Όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ ή ΕRTFLIX, μεταδίδονται μέσω live παραγωγών στο κανάλι YouTube Volley League *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
2. Κύπελλο Ανδρών (-2023): Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
3. Λιγκ Καπ Ανδρών (-2023): Μετάδοση Τελικού + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
4. Σούπερ Καπ Ανδρών: Αγώνας μεταξύ κατόχου Πρωταθλήματος και Λιγκ Καπ
5. Κύπελλο Γυναικών (-2023): Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
6. Εθνική Ανδρών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV
7. Εθνική Γυναικών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV
8. Μπιτς Βόλεϊ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα + Masters Finals
9. Μπιτς Βόλεϊ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα *





Χάντμπολ





1. Handball Premier Ανδρών *: Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική + μετάδοση ενός αγώνα όταν υπάρχει μεσοβδόμαδη αγωνιστική + Μετάδοση αγώνων από τα Πλέι-οφ και Πλέι-άουτ + Μετάδοση Τελικών (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων)
2. Α1 Χάντμπολ Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών + σημαντικών αγώνων σε κανονική διάρκεια και πλέι-οφ (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων)
3. Τελικοί Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών (+ σημαντικών αγώνων σε προηγούμενες φάσεις) * (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων)
4. Εθνική Ανδρών και Εθνική Γυναικών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV





Πόλο και Υγρός Στίβος





1. A1 Πόλο Ανδρών (-2023): Μετάδοση ενός αγώνα κάθε αγωνιστική (είτε μέσω ΕΡΤ3 είτε μέσω ERTFLIX) + Μετάδοση αγώνων από τα Πλέι-οφ + Μετάδοση Τελικών (Μεταδόσεις επιπλέον αγώνων κάθε αγωνιστική μέσω του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV καθώς και των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
2. A1 Πόλο Γυναικών (-2023): Μετάδοση Τελικών + σημαντικών αγώνων σε κανονική διάρκεια και πλέι-οφ (Μεταδόσεις αγώνων και μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV)
3. Κύπελλο Πόλο Ανδρών και Γυναικών (-2023): Μετάδοση τελικής φάσης διοργάνωσης (Μεταδόσεις αγώνων των προηγούμενων φάσεων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV)
4. LEN Champions League Ανδρών *: Όλοι οι αγώνες του Ολυμπιακού + Μετάδοση αγώνων του στο Final-8 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί + Μετάδοση τελικού διοργάνωσης
5. Εθνική Πόλο Ανδρών και Γυναικών (-2022): Μεταδόσεις εντός έδρας αγώνων κυρίως στο πλαίσιο των προκροματικών του FINA World League
6. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πόλο *: Άνδρες και Γυναίκες
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο (-2024): Άνδρες και Γυναίκες
8. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου *: Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
9. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου (-2024): Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
10. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας (-2022)
11. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας (-2023)
12. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καταδύσεων (-2023)
13. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης (-2023)
14. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας *
15. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας *
16. Κολύμβηση *: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών
17. Κωπηλασία *: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός





1. Formula 1 (-2022): Live όλες οι ελεύθερες δοκιμές, κατατακτήριες δοκιμές (+Sprint Qualifying όπου γίνεται) και ΌΛΟΙ οι αγώνες (με διαφημίσεις κατά τη διάρκεια των αγώνων). -Οι ελεύθερες δοκιμές μεταδίδονται μέσω ERTFLIX *Παράλληλη μετάδοση του ίδιου πακέτου μεταδόσεων με την COSMOTE TV ως το 2022
2. Ράλι Ακρόπολις (-2023): Μετάδοση τελετής έναρξης, live μετάδοση της πρώτης διαδρομής του αγώνα, μετάδοση απονομής καθώς και στιγμιότυπα του αγώνα. *Η COSMOTE TV μεταδίδει αποκλειστικά live όλες τις διαδρομές του Ράλι Ακρόπολις





Στίβος





1. IAAF Diamond League *
2. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου (-2029)
3. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου (-2028)
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Δρόμου (-2029) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου (-2028) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βάδην (-2028) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών (-2029)
5. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου u-20 (-2028)
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου *
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου (-2023)
8. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου (-2023)
9. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εθνικών Ομάδων Super League (-2023)
10. Ευρωπαϊκά Πρωτάθλήματα μικρότερων ηλικιακών κατηγοριών (-2023)
11. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου - τόσο σε ανοιχτό όσο και σε κλειστό στίβο - (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
12. Διεθνή Μίτινγκ Στίβου που διεξάγονται στην Ελλάδα (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
13. Συμφωνία με ΣΕΓΑΣ για προβολή των επίσημων διοργανώσεων, μαραθωνίων και γκαλά στίβου (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
14. Διεθνής Μαραθώνιος Αθήνας (-2022) *Με δυνατότητα ανανέωσης για άλλα δύο χρόνια έπειτα
15. Μετάδοση διάφορων εγχώριων μαραθώνιων αγώνων
16. Μαγκαζίνο Στίβου





Μεγάλες Διοργανώσεις





1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 (Παρίσι, Γαλλία) (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
2. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής *
3. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής *
4. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας + BMX *
5. Καλλιτεχνικό Πατινάζ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
6. Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας: Μεταδόσεις από τις διαδρομές του Ποδηλατικού Γύρου
7. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιππασίας + Athens Equestrian Festival
8. UCI Track Champions League *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια Eurosport






Mega TV





1. Champions League (-2024): Μετάδοση ενός αγώνα (πρώτης επιλογής - παράλληλα με COSMOTE TV) κάθε Τετάρτη στις 22:00 από τα πλέι-οφ ως τα ημιτελικά. Μετάδοση Τελικού Champions League παράλληλα με COSMOTE TV. Μετάδοση highlights κάθε Τετάρτη σε ειδική εκπομπή μετά το τέλος του αγώνα.
2. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με COSMOTE TV





Alpha





1. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι αγώνες της εθνικής στο πλαίσιο των Nations League 2022/23 και 2024/25 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
2. Nations League 2022/23 και 2024/25: Μετάδοση Τελικού Nations League + Μετάδοση σημαντικών αγώνων από τη φάση των Ομίλων κάθε αγωνιστική (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
3. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικές αγώνες της εθνικής από τον Ιούνιο του 2022 έως τον Ιούνιο του 2026 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova) - Οι φιλικοί αγώνες της εθνικής Ελλάδας πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 θα μεταδοθούν από Open Beyond και COSMOTE TV
4. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι αγώνες της εθνικής στο πλαίσιο των Προκριματικών του Euro 2024 και των Ευρωπαϊκών Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
5. Προκριματικά Euro 2024 και Ευρωπαϊκά Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026: Μετάδοση σημαντικών αγώνων (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)





ANT1





1. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022: Μετάδοση 32 αγώνων από τον ΑΝΤ1 (με έμφαση στους βραδινούς αγώνες στη φάση των Ομίλων, όλοι οι προημιτελικοί, όλοι οι ημιτελικοί και ο Τελικός) ενώ οι υπόλοιποι 32 αγώνες θα καλυφθούν από τη διαδικτυακή συνδρομητική πλατφόρμα ΑΝΤ1+





Open Beyond





1. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικοί αγώνες της εθνικής ομάδας στο πλαίσιο της προετοιμασίας των εθνικών ομάδων για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - σε παράλληλη μετάδοση με COSMOTE TV
2. Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας εθνικών ομάδων για Παγκόσμιο Κύπελλο: Μετάδοση συνολικά 8 φιλικών αγώνων στο πλαίσιο της προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 - σε παράλληλη μετάδοση με COSMOTE TV





Action 24 - διαθέσιμο ελεύθερο περιφερειακά στην Αττική, μέσω Web TV καθώς και μέσω Nova - Wind και COSMOTE TV





1. Λιγκ Καπ Αγγλίας





Eleven Sports - Διεθνής διαδικτυακή πλατφόρμα όπου με δωρεάν εγγραφή παρακολουθεί κανείς live ποδοσφαιρικούς αγώνες σε τοπική περιγραφή (διαθέσιμα και μέσω FIFA+ με την οποία συνεργάζεται)





1. Πρωτάθλημα Νορβηγίας
2. Πρωτάθλημα Ελβετίας
3. Πρωτάθλημα Δανίας
4. Πρωτάθλημα Σλοβακίας
5. Πρωτάθλημα Καζακστάν
6. Πρωτάθλημα Λετονίας
7. Πρωτάθλημα Βόρειας Ιρλανδίας
8. Πρωτάθλημα Ισλανδίας
9. Πρωταθλήματα, Κύπελλα και ηπειρωτικές διοργανώσεις απ' όλο τον κόσμο και τις ηπείρους





DAZN - Διαδικτυακή πλατφόρμα με μηνιαίο αντίτιμο 1.99 €





1. Πυγμαχία (Μεγάλοι διεθνείς αγώνες παγκοσμίου επιπέδου σε αγγλική περιγραφή)





Αθλητικές διοργανώσεις χωρίς μέχρι στιγμής τηλεοπτική στέγη

1. Κύπελλο Εθνών Αφρικής 2023, Κόπα Αμέρικα 2024, Παγκόσμιο Κύπελλο 2026
2. FIBA Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2023, Eurobasket 2025, ΠροΟλυμπιακό Τουρνουά 2024: Δικαιώματα ελεύθερου καναλιού στις τελικές διοργανώσεις (το οποίο θα μεταδίδει τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας καθώς και άλλους σημαντικούς αγώνες, σε παράλληλη μετάδοση με τη Nova)
3. Κύπελλα Ισπανίας, Γερμανίας, Γαλλίας, Ολλανδίας, Πορτογαλίας, Σκωτίας, Τουρκίας, Ρωσίας
4. Πρωταθλήματα Αυστρίας, Ουκρανίας, Τουρκίας, Ρωσίας, Κύπρου
5. 2η Κατηγορία Γαλλίας
6. Λιγκ Καπ Πορτογαλίας, Σούπερ Καπ Ισπανίας
7. Πρωταθλήματα Αργεντινής, Βραζιλίας, Κύπελλο Βραζιλίας
8. Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου Νότιας Αμερικής + άλλων ηπείρων
9. Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, Βραβεύσεις βραβείων FIFA, Παγκόσμιο Κύπελλο Πρωταθλήματος Σάλας
10. Εθνική Ελπίδων Ανδρών: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (οι αγώνες αυτοί προβάλλονται μέσω του Youtube καναλιού Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου)
11. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) - Champions League Γυναικών: Μετάδοση αγώνων ελληνικής ομάδας στα προκριματικά της διοργάνωσης - UEFA Euro Γυναικών
12. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Σάλας (Futsal) Ανδρών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) - Μετάδοση αγώνων Εθνικής Ελλάδας
13. Elite League Μπάσκετ Ανδρών (Α2 Κατηγορία): Ένας αγώνας κάθε αγωνιστική (Κυριακή στις 15:00) μεταδίδεται μέσω διαφόρων περιφερειακών καναλιών σε όλη την Ελλάδα (μετάδοση αγώνων μέσω του YouTube καναλιού HellenicBF καθώς και των YouTube καναλιών των συλλόγων)
14. VTB United League Μπάσκετ, Αδριατική Λίγκα Μπάσκετ
15. FIBA Europe Cup Μπάσκετ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube FIBA - The Basketball Channel), Διηπειρωτικό Κύπελλο Μπάσκετ
16. FIBA EuroLeague Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube EuroLeague Women) - FIBA EuroCup Μπάσκετ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube FIBA - The Basketball Channel)
17. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών
18. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών
19. Volley League Γυναικών (Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων)
20. Ιταλικό Πρωτάθλημα Βόλεϊ και Final-Four Coppa Italia (+ Ιταλικό Supercopa) - Άνδρες και Γυναίκες -
21. CEV Challenge Cup Βόλεϊ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ
22. CEV Cup Βόλεϊ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ - CEV Challenge Cup Βόλεϊ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, Άρη, Θέτιδας Βούλας
23. Μπιτς Βόλεϊ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, World Tour (Άνδρες κ' Γυναίκες)
24. LEN Champions League Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Βουλιαγμένης, Πανιωνίου - LEN Euro Cup Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ - LEN Challenger Cup Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Απόλλωνα Σμύρνης, Υδραϊκού
25. LEN Champions League Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, ΑΝΟ Γλυφάδας, Βουλιαγμένης, Εθνικού Πειραιά - LEN Euro Cup Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων
26. FINA World Cup Πόλο (Άνδρες και Γυναίκες)
27. Κολύμβηση- FINA Swimming World Cup (Σειρά κολυμβητικών αγώνων) - ISL (σειρά κολυμβητικών αγώνων) - Mare Nostrum (3 αγώνες τον Ιούνιο) + Καταδύσεις- FINA Diving World Cup Series
28. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών
29. EHF Champions League: Μεταδόσεις αγώνων κανονικής διάρκειας, νοκ-άουτ αγώνων και Final-Four
30. EHF European Cup Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΕΣΧ Πυλαίας - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων)
31. EHF European Cup Χάντμπολ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ, Αναγέννησης Άρτας - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων)
32. MLB (Αμερικάνικο Μπέιζμπολ)
33. NHL (Αμερικάνικο Χόκεϊ)
34. NCAA Football (Αμερικάνικο Football)
35. Ράγκμπι: Παγκόσμιο Κύπελλο, τουρνουά Six Nations
36. NRL (Πρωτάθλημα Ράγκμπι Αυστραλίας)
37. NASCAR
38. Indycar Series: Live μετάδοση Indianapolis 500 και στιγμιότυπα αγώνων
39. Ενόργανη Γυμναστική- FIG World Cup Series, Ρυθμική Γυμναστική- FIG World Cup Series
40. Πινγκ Πονγκ - Μεταδόσεις αγώνων
 

george53

Established Member
13 March 2015
165
Χαιρετισματα στον ΑΝΤ1+.ΚΚαλησπερα σας . Παιδια μην προβληματιζεστε με τον ΑΝΤ1 απο οτι ακουσα το μουντιαλ θα το δειξει και τους 64 αγωνες το Ιταλικο RAI 1 HD που ειναι και FTA στον δορυφορο HOTBIRD 13 E. Ασε τον ΑΝΤ1 να περιμενει να μαζεψει λεφτα απο το ΑΝΤ1+.
 

Psilos2003

Senior Member
17 October 2013
405
Χαιρετισματα στον ΑΝΤ1+.ΚΚαλησπερα σας . Παιδια μην προβληματιζεστε με τον ΑΝΤ1 απο οτι ακουσα το μουντιαλ θα το δειξει και τους 64 αγωνες το Ιταλικο RAI 1 HD που ειναι και FTA στον δορυφορο HOTBIRD 13 E. Ασε τον ΑΝΤ1 να περιμενει να μαζεψει λεφτα απο το ΑΝΤ1+.
Καταρχή απ' ό,τι θυμάμαι το RAI στον Hotbird κλειδώνει όταν δείχνει ποδόσφαιρο. Επίσης λογικά όταν έχει παράλληλους αγώνες θα τους δείχνει στο RAI 2.
 

rangers72

Senior Member
26 October 2010
615
milos
τα κρατικα της ιταλικης τηλεορασης κλειδωνουν στον δορυφορο.υπαρχουν αλλα καναλια που θα δειξουν το μουντιαλ ελευθερα και ειναι τα κρατικα καναλια της γερμανιας ARD και ZDF στους δορυφορους αστρα.επισις υπαρχει το κρατικο καναλι της τουρκιας το TRT που θα μεταδωσει τα παιχνιδια ελευθερα στους τουρκικους δορυφορους εναλακτικες παντα υπαρχουν ;) και ασε το αντ1 να ψαχνει συνδρομητες.
 

anto_33

AVClub Enthusiast
1 May 2013
901
Οτι δηλαδη ο μεσος κοσμος και εχει και δορυφορο και ξερει και πως να τον αλλαζει για να βρει τα ελευθερα καναλια
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733
Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΑΚΕ αποδέχθηκε με ομόφωνη απόφαση του την πρόταση της ΕΡΤ Α.Ε. για την κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Basket League της σεζόν 2022-23.

Η κεντρική διαχείριση παγιώνεται ως μέθοδος διαπραγμάτευσης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων ύστερα από δύο δεκαετίες, ενώ οι ΚΑΕ συμφώνησαν στην κατανομή των εσόδων αποδεικνύοντας έμπρακτα ότι ενωμένες προχωρούν στην περαιτέρω αναβάθμιση και ανάπτυξη του Επαγγελματικού Πρωταθλήματος.

Σε αυτή την προσπάθεια σημαντική είναι η συμβολή της ΕΡΤ, από την οποία αναμένουμε να επικυρώσει την σχετική πρόταση της.

 
  • Love
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

george53

Established Member
13 March 2015
165
τα κρατικα της ιταλικης τηλεορασης κλειδωνουν στον δορυφορο.υπαρχουν αλλα καναλια που θα δειξουν το μουντιαλ ελευθερα και ειναι τα κρατικα καναλια της γερμανιας ARD και ZDF στους δορυφορους αστρα.επισις υπαρχει το κρατικο καναλι της τουρκιας το TRT που θα μεταδωσει τα παιχνιδια ελευθερα στους τουρκικους δορυφορους εναλακτικες παντα υπαρχουν ;) και ασε το αντ1 να ψαχνει συνδρομητες.
Εχεις δικαιο τα R A I κλειδωνουν οταν δειχνει ποδοσαιρο εγω παρασυρθηκα γιατι εχω το TIVUSAT .
Παντως τα RAI παιζουν και στον W5 μονο που ειναι σε multistream.
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Άγιαξ – Λίβερπουλ: Ζωντανά στο MEGA την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου, στις 22:00​


Το σπουδαίο ευρωπαϊκό ντέρμπι Άγιαξ – Λίβερπουλ, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του UEFA Champions League, έρχεται ζωντανά στο MEGA την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου, στις 22:00.

Η Λίβερπουλ του Κώστα Τσιμίκα, με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να προέρχεται από το πιο γρήγορο χατ-τρικ στην ιστορία της διοργάνωσης, θέλει να σφραγίσει το εισιτήριο για τη φάση των «16» με αποτέλεσμα στην «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» εναντίον του Άγιαξ.

Ο Αίαντας παίζει το τελευταίο του χαρτί για να εξαντλήσει τις πιθανότητες της μεγάλης ανατροπής ή τουλάχιστον να εξασφαλίσει την τρίτη θέση στον όμιλο που οδηγεί στο UEFA Europa
League. Τον αγώνα περιγράφει ο Αντώνης Κατσαρός.

Μετά το σφύριγμα της λήξης, ο Αντώνης Καρπετόπουλος και ο Μένιος Σακελλαρόπουλος παρουσιάζουν τις μάχες που διαμορφώνουν τα δεδομένα στους υπόλοιπους ομίλους. Στην Post-Game εκπομπή θα απολαύσουμε εκτενή στιγμιότυπα από τον αγώνα Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου, αλλά και τις κομβικές φάσεις από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής.

Με πλούσιο και διεισδυτικό ρεπορτάζ, δυνατό σχολιασμό και πρωτοποριακή ανάλυση, το MEGA φέρνει κάθε Τετάρτη στις οθόνες μας τις κορυφαίες μάχες του UEFA Champions League.#

 
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733
Η ΕΡΤ μέσω του ΕΡΤ Sports 1 της πλατφόρμας ERTFLIX, θα μεταδώσει τους εξής αγώνες για το Παγκόσμιο Κύπελλο u-17 Γυναικών που διεξάγεται στην Ινδία:

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Α' Ημιτελικός στις 14:00
Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Β' Ημιτελικός στις 17:30

Κυριακή 30 Οκτωβρίου: Α' Ημιτελικός στις 13:00
Κυριακή 30 Οκτωβρίου: Β' Ημιτελικός στις 16:30
 
  • Love
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

To FIFA Women’s World Cup στον ΑΝΤ1 και τον ΑΝΤ1+​


Ο όμιλος ΑΝΤΕΝΝΑ θα μεταδώσει το FIFA Women’s World Cup το 2023. Η διοργάνωση θα προβληθεί την επόμενη χρονιά από τον ΑΝΤ1 ελεύθερα και συνδρομητικά από τον ΑΝΤ1+ όπως ανακοίνωσε ο Γιώργος Λεβέντης επικεφαλής των τηλεοπτικών δραστηριοτήτων του ομίλου, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου για το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022.

 
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Η Εθνική μπάσκετ κι όλο το πλούσιο αθλητικό περιεχόμενο της ΕΟΝ, ΔΩΡΕΑΝ 7 ημέρες για όλους!​


Δες τους μεγάλους αγώνες της Εθνικής μας ομάδας για τα προκριματικά Μουντομπάσκετ 2023 της FIBA με τη Λετονία και το Βέλγιο - 7 ημέρες ΔΩΡΕΑΝ πρόσβαση στο premium sports περιεχόμενο της ΕΟΝ, από την Τετάρτη 9/11 έως την Τρίτη 15/11.

Η Nova ανοίγει και πάλι τον μαγικό κόσμο της ΕΟΝ σε όλους! Από την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου και για 7 ολόκληρες ημέρες, μέχρι την Τρίτη 15 Νοεμβρίου δίνει την ευκαιρία σε όποιον επιθυμεί να παρακολουθήσει τους δύο αγώνες της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ, για τη δεύτερη προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023 της FIBA. Αρχικά θα παρακολουθήσουν τον αγώνα Ελλάδα – Λετονία την Παρασκευή 11/11 (19:00) που θα διεξαχθεί στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου «Δύο Αοράκια» και στη συνέχεια την αναμέτρηση Βέλγιο – Ελλάδα τη Δευτέρα 14/11 (21:30) που θα διεξαχθεί στη «Mons Arena».Παράλληλα, όσοι αποκτήσουν ΔΩΡΕΑΝ πρόσβαση θα απολαύσουν μέσα από την ΕΟΝ όλο το πλούσιο premium αθλητικό περιεχόμενο με περισσότερους από 3.500 αγώνες από 40 και πλέον κορυφαίες διοργανώσεις.

 
  • Like
Reactions: karras

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Αποφάσεις Δ.Σ. Super League 2​


Το Διοικητικό Συμβούλιο της Super League 2, κατά τη σημερινή του συνεδρίαση αποφάσισε κατά πλειοψηφία όπως παραχωρηθούν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της αγωνιστικής περιόδου 2022-2023 στην ΕΡΤ Α.Ε..

Ως εκ τούτου το πρωτάθλημα εκκινεί κανονικά στις 5-6 Νοεμβρίου.

Το προσεχές σαββατοκύριακο θα εκκινήσει και το πρωτάθλημα K19 - Super League 2.

Εντός της ημέρας θα αναρτηθεί το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου.

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Αποκλειστικό | Οι μεταδόσεις του Λιγκ Καπ από Action24 και… Attica TV!​


Το Action24 έκανε φέτος την έκπληξη, αποκτώντας τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Οι πρώτες μεταδόσεις έγιναν… στη ζούλα, χωρίς καλά καλά να διαφημιστούν αλλά υπήρχε χρόνος για το κανάλι για να προετοιμαστεί για τις επόμενες.


Ο 3ος γύρος του Carabao Cup λαμβάνει χώρα την άλλη εβδομάδα και η… είδηση είναι πως αγώνες δεν θα δείξει μόνο το Action24, αλλά και το «ομόσταυλο» Attica TV που επίσης ανήκει στη νέα ιδιοκτησία, των Δημήτρη Μπάκου και Γιάννη Καϋμενάκη.


Την Τρίτη 8 Νοεμβρίου και την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου, κάθε κανάλι θα δείξει ζωντανά από έναν αγώνα. Θα υπάρξουν και άλλες μεταδόσεις από ματς του 3ου γύρου, μαγνητοσκοπημένες όμως και θα γίνουν γνωστές προσεχώς.

Και, ανάμεσά τους, και το Σίτι – Τσέλσι! Διάνα έκαναν στον νεοσύστατο όμιλο με την επιλογή των τηλεοπτικών δικαιωμάτων. Αναλυτικά…:

Τρίτη 8/11

  • 21:45 Μπόρνμουθ – Εβερτον, Action24
  • 21:45 Λέστερ – Νιούπορτ, Attica TV
Τετάρτη 9/11

  • 21:45 Νότιγχαμ Φόρεστ – Τότεναμ, Attica TV
  • 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι, Action24
Πέμπτη 10/11

  • 22:00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άστον Βίλα, Action24

 
  • Like
Reactions: theox and karras

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Γιουβέντους – Παρί Σεν Ζερμέν: Την Τετάρτη στις 2 Νοεμβρίου ζωντανά από το Mega​


Την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου, στις 22:00, το MEGA θα μεταδώσει ζωντανά το ντέρμπι αστέρων Γιουβέντους - Παρί Σεν Ζερμέν για το φινάλε της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League.

Η Γιουβέντους χρειάζεται νίκη για να μην περιμένει το αποτέλεσμα της Μακάμπι Χάιφα και να συνεχίσει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και το UEFA Europa League, ενώ η Παρί Σεν Ζερμέν με την τριάδα Μέσι-Εμπαπέ-Νεϊμάρ σε τρελά κέφια, έχει στόχο να πάρει την πρωτιά του ομίλου από την Μπενφίκα. Τον αγώνα περιγράφει ο Αντώνης Κατσαρός.

Αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης, θα παρακολουθήσουμε τα καλύτερα στιγμιότυπα και τις αναλύσεις από τους αγώνες που σφραγίζουν τα τελευταία εισιτήρια για την επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Ο Αντώνης Καρπετόπουλος και ο Μένιος Σακελλαρόπουλος σχολιάζουν με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο την προσπάθεια της Μίλαν να βρεθεί στους «16», την ποδοσφαιρική παράσταση της Ρεάλ Μαδρίτης και το θρίλερ με Λειψία και Σαχτάρ. Στο φινάλε της βραδιάς, στην Post-Game εκπομπή, παρουσιάζονται οι 16 ομάδες που θα συνεχίσουν στο δρόμο για τον τελικό της Κωνσταντινούπολης.

 
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
1,733

Αποκλειστικό. Το Σούπερ Καπ Ισπανίας στο Action24!


Άλλη μια κίνηση προς τα αθλητικά, τηλεοπτικά δικαιώματα από το Action24. Μετά το Λιγκ Καπ Αγγλίας, γνωστό ως Carabao Cup, το ανανεωμένο και ενισχυμένο Action24 προχώρησε στην απόκτηση των δικαιωμάτων και του Σούπερ Καπ Ισπανίας.

Το Supercopa de España από το 2020 διεξάγεται σε μορφή Final-4 και… εκτός Ισπανίας. Υπήρχε αρχικά τριετής, και με κουβέντα για 10ετή, συμφωνία ώστε να φιλοξενείται στη Σαουδική Αραβία. Και όντως, εκεί έγινε το 2020 (στην Τζέντα, και το πήρε η Ρεάλ) και το 2022 (στο Ριάντ, και το πήρε ξανά η Ρεάλ). Και το 2021 επρόκειτο να γίνει στη Μέση Ανατολή αλλά λόγω πανδημίας διεξήχθη εντέλει στη Σεβίλλη.

Το Σούπερ Καπ Ισπανίας 2023, που θα αναδείξει την υπερπρωταθλήτρια Ισπανίας για τη σεζόν 2021-22, διεξάγεται 11 με 15 Ιανουαρίου στο Ριάντ. Στα ημιτελικά, 11 και 12 Ιανουαρίου, παίζουν Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια και Μπέτις – Μπαρτσελόνα και οι νικήτριες θα διεκδικήσουν το τρόπαιο στον τελικό, στις 15/1.