Αθλητικός τηλεοπτικός χάρτης 2023-2024

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055
Ανανέωση με τον Αθλητικό Τηλεοπτικό Χάρτη της σεζόν 2023-2024.Αν βρείτε κάποιο λάθος ή βρείτε κάτι που έχω ξεχάσει να συμπληρώσω,παρακαλώ αναφέρετε το.


Ο χάρτης αυτός θα ανανεώνεται συνεχώς μόλις ανακοινώνεται κάποια νέα συμφωνία. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του forum που με έχουν βοηθήσει ώστε να κρατάω ενημερωμένο συνέχεια το thread. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στο Digital TV Info και τον κ. Μποζιονέλο, που αποτελούν τις κύριες πηγές για τη σωστή συμπλήρωση του χάρτη.


* Όπου υπάρχει αστερίσκος, σημαίνει ότι δεν υπάρχει 100% επιβεβαίωση απόκτησης των δικαιωμάτων της διοργάνωσης που αντιστοιχεί στον αστερίσκο





Ενημέρωση (1/8/2023)





Nova - EON TV

Ποδόσφαιρο





1. Super League: ΠΑΟΚ (-2025), Άρης (-2025), Ατρόμητος (-2025), ΠΑΣ Γιάννινα (-2025), Αστέρας Τρίπολης (-2025), Πανσερραϊκός (-2025): Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (3 αγώνες κάθε αγωνιστική) σε κανονική διάρκεια και Πλέι-οφ, Πλέι-άουτ + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων (Τα δικαιώματα ΑΕΚ, Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού, Βόλου, ΟΦΗ, Παναιτωλικού, Λαμίας, Κηφισιάς τα έχει η COSMOTE TV)
2. Premier League (-2028): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00, Σάββατο 19:30, Σάββατο 22:00, Κυριακή 16:00, Κυριακή 18:30, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + κανάλι Novasports Premier League με καθημερινό 24ωρο πρόγραμμα
3. Primera Division (-2026): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο και Κυριακή 15:00, 17:15, 19:30, 22:00, Δευτέρα 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
4. Bundesliga (-2025) + DFL-Supercup (Σούπερ Καπ Γερμανίας) (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:30, Σάββατο 16:30, Σάββατο 19:30, Κυριακή 16:30, Κυριακή 18:30, Κυριακή 20:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση πλέι-οφ υποβιβασμού/ανόδου με την 2η Κατηγορία
5. Πρωτάθλημα Γαλλίας (-2024) + Trophee des Champions (Σούπερ Καπ Γαλλίας) (-2023): 6 αγώνες κάθε αγωνιστική (Zώνες μετάδοσης: Παρασκευή 22:00, Σάββατο 18:00, Σάββατο 22:00, Κυριακή 14:00, Κυριακή 18:05, Κυριακή 21:45 και Τετάρτη 20:00 και 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
6. Πρωτάθλημα Ολλανδίας: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των αγώνων των Φέγενορντ, PSV Αϊντχόβεν, Άγιαξ και AZ Άλκμααρ κάθε αγωνιστική + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
7. Πρωτάθλημα Βελγίου + Μετάδοση Πλέι-οφ 1: 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (με μετάδοση δύο αγώνων συνήθως κάθε Παρασκευή ή Σάββατο στις 21:45 και κάθε Κυριακή στις 14:30) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
8. 2η Κατηγορία Ισπανίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2026): 2 με 3 αγώνες κάθε αγωνιστική (με μεταδόση δύο αγώνων συνήθως Παρασκευή στις 22:00 και Δευτέρα στις 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
9. 2η Κατηγορία Ιταλίας + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): 1 αγώνας κάθε αγωνιστική (ένας αγώνας συνήθως Κυριακή στις 17:15) *Tα Πλέι-οφ ανόδου διεξάγονται αν η διαφορά μεταξύ 3ης και 4ης ομάδας στη βαθμολογία είναι από 14 πόντους και κάτω *Η Nova μεταδίδει τους Ημιτελικούς και τους Τελικούς των Πλέι-οφ ανόδου
10. Bundesliga 2 (-2025): 3 αγώνες κάθε αγωνιστική - 1 αγώνας κάθε ημέρα από Παρασκευή μέχρι Κυριακή (Ζώνες Μετάδοσης: Παρασκευή 19:30, Σάββατο 21:30, Κυριακή 14:30) + μετάδοση πλέι-οφ ανόδου/υποβιβασμού με την 1η Κατηγορία
11. Κύπελλο Ιταλίας (-2024) + Supercoppa Italiana (Σούπερ Καπ Ιταλίας) (-2023) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
12. Κύπελλο Βελγίου + Σούπερ Καπ Βελγίου
13. UEFA Nations League 2024/25, 2026/27: Μετάδοση όλων των αγώνων - με εκπομπή λεπτό προς λεπτό κάθε ημέρα (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha τη σεζόν 2024/25) - Μετάδοση τελικής φάσης Nations League Finals (ο Μεγάλος Τελικός και ο Μικρός Τελικός της διοργάνωσης μεταδίδονται παράλληλα και από τον Alpha τη σεζόν 2024/25) + Μετάδοση πλέι-άουτ υποβιβασμού League C 2022/23, 2024/25, 2026/27 + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
14. Προκριματικά Euro 2024, Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 και Euro 2028: Μετάδοση όλων των αγώνων - με εκπομπή λεπτό προς λεπτό κάθε ημέρα (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha στα Προκριματικά Euro 2024 και Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
15. Μετάδοση φιλικών αγώνων προετοιμασίας των εθνικών ομάδων πριν από Euro 2024, Παγκόσμιο Κύπελλο 2026, Euro 2028 αλλά και μέσα στο διάστημα Ιούνιος 2022-Ιούνιος 2028 σε κάθε παράθυρο εθνικών ομάδων (παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας αλλά και άλλων σημαντικών αγώνων με Alpha το διάστημα Ιούνιος 2022-Ιούνιος 2026)
16. Finalissima (-2028): Διηπειρωτικό Σούπερ Καπ μεταξύ πρωταθλήτριας Euro και πρωταθλήτριας Copa America (διεξάγεται κάθε τρία χρόνια - 2025, 2028)
17. Εθνική Γυναικών Ελλάδας *: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων και επιλεγμένων εκτός έδρας αγώνων για προκριματικές φάσεις διεθνών διοργανώσεων
18. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα) + μετάδοση των τελικών φάσεων αυτών των κατηγοριών (Οι τελικές φάσεις μεταδίδονται ελεύθερα και μέσω του YouTube καναλιού Novasports.gr)
19. Premier League Summer Series: Καλοκαιρινό φιλικό τουρνουά που διεξάγεται στις ΗΠΑ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας των συλλόγων





Μπάσκετ





1. EuroLeague (-2028): Μετάδοση όλων των αγώνων από την κανονική σεζόν ως το Play-In Showdown, τα Playoffs και το Final Four
2. EuroCup (-2028): Μετάδοση όλων των αγώνων του Άρη + μετάδοση κι άλλων αναμετρήσεων (2 με 8 μεταδόσεις αγώνων κάθε αγωνιστική) σε κανονική σεζόν, ματς πρόκρισης στα προημιτελικά, Προημιτελικούς + Μετάδοση σειρών Ημιτελικών και Τελικών
3. NCAA Division Ι *: Μεταδόσεις αγώνων κανονικής σεζόν + μετάδοση αγώνων από March Madness (Playoffs των 4 περιφερειών με συμμετοχή 16 ομάδων στην καθεμία, προκύπτει μία τελική νικήτρια στον Τελικό Περιφέρειας Elite 8) + Final Four με τη συμμετοχή των 4 πρωταθλητριών των περιφερειών
4. Παγκόσμιο Κύπελλο 2023: Μετάδοση όλων των αγώνων ως και τον Τελικό, παράλληλη μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας όπως και άλλων σημαντικών αγώνων από την ΕΡΤ (Η ΕΡΤ πρόκειται να μεταδώσει συνολικά 22 αγώνες σε όλη τη διοργάνωση, ως και τον Τελικό)
5. ΠροΟλυμπιακό τουρνουά 2024 (Άνδρες και Γυναίκες): Μετάδοση επιλεγμένων αγώνων, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από ελεύθερο κανάλι
6. EuroBasket 2025: Μετάδοση όλων των αγώνων ως και τον Τελικό, παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας και άλλων σημαντικών αγώνων από ελεύθερο κανάλι
7. Προκριματικά EuroBasket 2025: Επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων, οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδας μεταδίδονται παράλληλα μέσω ελεύθερου streaming στο κανάλι YouTube Nova Greece και μέσω προωθητικών ελεύθερων ενεργειών της EON πλατφόρμας
8. EuroBasket 2025 Γυναικών: Κάλυψη σημαντικών αγώνων μ' έμφαση στις νοκ-άουτ φάσεις ως και τον Τελικό + μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από την ΕΡΤ και το YouTube κανάλι Novasports.gr)
9. Παγκόσμια Κύπελλα u-19 και u-17 Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση τελικής φάσης, από προημιτελικούς ως Τελικούς (Μετάδοση όλων των αγώνων των διοργανώσεων ζωντανά μέσω του YouTube καναλιού FIBA - The Basketball Channel από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό) + μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από τη φάση των Ομίλων στην περίπτωση που προκριθεί





Τένις





1. Wimbledon (-2025): Αποκλειστική μετάδοση του τουρνουά
2. WTA 1000: Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
3. WTA 500: Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά - Από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (προημιτελικά και έπειτα)
4. WTA 250: Κάλυψη των περισσότερων (από τα 29) τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μόνο η τελική φάση τους (προημιτελικά και έπειτα)
5. WTA Finals
6. Αγώνες Μαρίας Σάκκαρη στο WTA Tour (Από την αρχή του κάθε τουρνουά)
7. Davis Cup Finals: Μεταδόσεις αγώνων από την τελική νοκάουτ φάση + μετάδοση αγώνων από τη φάση των Ομίλων + μετάδοση αγώνων από τον προκριματικό γύρο (Κύπελλο Εθνικών Ομάδων Ανδρών)





Άλλα Αθλήματα





1. Γκολφ: Μετάδοση The Masters
2. Πυγμαχία: Μετάδοση αγώνων από τη σειρά Global Titans με κορυφαίους πυγμάχους
3. Μαχητικά σκορ MMA: Ζωντανή μετάδοση αγώνων από Bare Knuckle Fighting Championship, Fight Globe Invicta, National Fighting Championship, 8TKO, ONE Friday Fights, ONE Fight Fights, Eagle FC και αγώνες ΜΜΑ
4. Winter X Games: Ετήσιοι χειμερινοί αγώνες extreme sports
5. Ιστιοπλοΐα - AEGEAN 600 και Ράλλυ Αιγαίου: Καθημερινά 15λεπτα στιγμιότυπα των δύο διοργανώσεων (παράλληλα και μέσω του YouTube καναλιού Novasports.gr)
6. Διεθνή μίτινγκ Στίβου και Μαραθώνιοι + Προβολή μαγκαζίνο με ειδήσεις
7. Στιγμιότυπα και Μεταδόσεις από Ράλι, Rally Raid, Ιππασία, Χειμερινούς αγώνες Audi Quattro, Freesports (εναλλακτικά αθλήματα), Ιστιοπλοΐα, Kiteboard, Formula 1 Powerboat, Tour Auto Optic 2000, UIM-ABP Aquabike, Τρίαθλο, Καγιάκ, Ποδηλασία (Γύροι και Ορεινή Ποδηλασία), Μπιλιάρδο
8. Εκπομπές - Ανασκοπήσεις - Αγώνες από παλιότερες εποχές





COSMΟΤΕ ΤV

Ποδόσφαιρο





1. Super League: ΑΕΚ (-2025), Παναθηναϊκός (-2025), Ολυμπιακός (-2025), Βόλος (-2025), ΟΦΗ (-2025), Παναιτωλικός (-2025), Λαμία (-2025), Κηφισιά (-2024): Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (4 αγώνες κάθε αγωνιστική) σε κανονική διάρκεια και Πλέι-οφ, Πλέι-άουτ + μετάδοση εντός έδρας προκριματικών αγώνων στις ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις + μετάδοση επιλεγμένων φιλικών αγώνων (Τα δικαιώματα ΠΑΟΚ, Άρη, Ατρομήτου, ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρα Τρίπολης, Πανσερραϊκού τα έχει η NOVA)
2. Champions League (-2024): Όλοι οι αγώνες από τη φάση των πλέι-οφ ως και τον Τελικό (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από πλέι-οφ ως τη φάση των προημιτελικών), παράλληλη μετάδοση ενός αγώνα πρώτης επιλογής της Τετάρτης με το Mega TV από τη φάση των πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά. Παράληλη μετάδοση του Τελικού με το Mega TV + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση κληρώσεων από πλέι-οφ και έπειτα. (Ζώνες Μετάδοσης: Τρίτη και Τετάρτη: 2 αγώνες στις 19:45, 6 αγώνες στις 22:00)
3. Europa League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των ημιτελικών) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 καθώς σε άλλες ημέρες)
4. Europa Conference League (-2024): Όλοι οι αγώνες αποκλειστικά από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό (με εκπομπή λεπτό προς λεπτό από τη φάση των Ομίλων ως τη φάση των ημιτελικών + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής (Ζώνες Μετάδοσης: Πέμπτη: Μισοί αγώνες στις 19:45, μισοί αγώνες στις 22:00 με μετάδοση λίγων αγώνων στις 17:30 καθώς σε άλλες ημέρες)
5. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με Mega TV
6. Serie A (-2024): Μετάδοση όλων των αγώνων (όσοι αγώνες δε μεταδίδονται ζωντανά, υπάρχει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τους) (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45, Σάββατο 16:00, Σάββατο 19:00, Σάββατο 21:45, Κυριακή 13:30, Κυριακή 16:00, Κυριακή 19:00, Κυριακή 21:45, Δευτέρα 19:30, Δευτέρα 21:45) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής *σε περίπτωση ισοβαθμίας μεταξύ 1ου και 2ου όπως ή/και μεταξύ 17ου και 18ου στην τελική βαθμολογία διεξάγεται αγώνας πλέι-οφ (90 λεπτά + πέναλτι) - ανεξαρτήτως κριτηριών ισοβαθμίας - για τον τίτλο του πρωταθλήματος ή/και την παραμονή στην κατηγορία
7. Πρωτάθλημα Πορτογαλίας: 5 αγώνες κάθε αγωνιστική - μετάδοση των ματς των τριών μεγάλων (Μπενφίκα, Πόρτο, Σπόρτινγκ Λισαβόνας) κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης [όχι πάντα σταθερές]: Παρασκευή ένα ματς μετά τις 21:00, Σάββατο και Κυριακή 20:00 και 22:30, Δευτέρα ένα ματς μετά τις 21:00), κάθε Δευτέρα η COSMOTE TV μεταδίδει στιγμιότυπα από όλους τους αγώνες της αγωνιστικής σε εκπομπή της
8. Πρωτάθλημα Σκωτίας: 1 με 2 αγώνες κάθε αγωνιστική (μετάδοση συνολικά 48 αγώνων σε ολόκληρη τη σεζόν, μεταδίδονται συνήθως οι αγώνες που έχει επιλέξει το Sky Sports για μετάδοση - συνήθως μεταδίδεται αγώνας Σάββατο στις 14:30 ή Κυριακή στις 14:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής + μετάδοση πλέι-οφ ανόδου/υποβιβασμού με την Championship Σκωτίας
9. Championship + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): 3 με 4 αγώνες κάθε αγωνιστική (Ζώνες μετάδοσης: Παρασκευή 21:45 ή 22:00, Σάββατο 14:30, Σάββατο 17:00, Κυριακή 14:00, Δευτέρα 21:45 ή 22:00 και μεσοβδόμαδες αγωνιστικές κάθε Τρίτη και Τετάρτη στις 21:45 ή 22:00) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
10. League One + League Two + Μετάδοση Πλέι-οφ ανόδου (-2024): Συνήθως μετάδοση των αγώνων που έχει επιλέξει το Sky Sports για μετάδοση στην κανονική σεζόν (20 αγώνες συνολικά + περισσότεροι αγώνες κατά τη διάρκεια των διαλειμμάτων για τις εθνικές ομάδες)
11. Κύπελλο Αγγλίας (FA Cup): Μετάδοση αγώνων + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης + μετάδοση Τελικού FA Youth Cup (Κύπελλο Ομάδων Νέων Αγγλίας) + μετάδοση Τελικού Women's FA Cup (Κύπελλο Γυναικών Αγγλίας)
12. Κύπελλο Ισπανίας (Copa del Rey) (-2024)
13. Λιγκ Καπ Σκωτίας (Viaplay Cup)
14. Community Shield Αγγλίας (Σούπερ Καπ Αγγλίας)
15. ΕFL Tρόφι (-2024): Μετάδοση Τελικού (Συμμετέχουν οι σύλλογοι από League One και League Two, μαζί με τις u-21 ομάδες 16 συλλόγων της Premier League)
16. Τσάλετζ Καπ Σκωτίας (Trust Trophy): Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Συμμετέχουν οι σύλλογοι από Championship και κάτω, μαζί με τις u-20 ομάδες των συλλόγων της Premiership)
17. Copa Libertadores: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα από τους προκριματικούς γύρους ως και τον Τελικό (3 αγώνες κάθε εβδομάδα από τη φάση των Ομίλων και έπειτα) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
18. Copa Sudamericana: Μετάδοση αγώνων κάθε αγωνιστική εβδομάδα από τον Πρώτο Γύρο ως και τον Τελικό (3 αγώνες κάθε εβδομάδα από τη φάση των Ομίλων και έπειτα) + εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα της κάθε φάσης
19. Recopa Sudamericana: Διπλοί αγώνες Σούπερ Καπ Νοτίου Αμερικής
20. UEFA Youth League (-2024): 1 αγώνας ανά εβδομάδα + μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού
21. Κάτω-20 Διηπειρωτικό Κύπελλο (-2024): Αγώνας μεταξύ του νικητή του UEFA Youth League και του U-20 Copa Libertadores
22. UEFA Futsal Champions League (-2024): Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικού (Champions League Ποδοσφαίρου Σάλας)
23. Μετάδοση αγώνων (κυρίως ντέρμπι) από μικρές ηλικιακές κατηγορίες Superleague (από τις ομάδες των οποίων έχει τα δικαιώματα) *Η μετάδοση των τελικών φάσεων αυτών των κατηγοριών γίνεται από τη Nova
24. Socca Παγκόσμιο Κύπελλο: Παγκόσμιο Κύπελλο εθνικών ομάδων με 6 παίκτες ανά ομάδα (Μετάδοση αγώνων από τους Ομίλους ως και τον Τελικό)





Μπάσκετ





1. NBA: 350 live μεταδόσεις αγώνων όλη τη σεζόν (έως 8 αγώνες κάθε εβδομάδα σε ελληνική περιγραφή, τουλάχιστον 2 αγώνες live καθημερινά μαζί με αυτούς που μεταδίδονται από NBA TV σε αγγλική περιγραφή) + μετάδοση αγώνων σε prime time ζώνη κάθε Σάββατο και Κυριακή + όλοι οι αγώνες του Play-In Tournament + καθημερινές μεταδόσεις αγώνων από τα Playoffs ως και τους Τελικούς Περιφερειών και τους Τελικούς NBA + όλοι οι νοκ-άουτ αγώνες του In-Season Tournament (μαζί με τον Championship αγώνα για την κατάκτηση του NBA Cup) + NBA All-Star Game + NBA Draft + Christmas Day Games + MLK Day Games + live καθημερινές μεταδόσεις του NBA TV (με 1-2 live αγώνες καθημερινά σε αγγλική περιγραφή + live εκπομπές + παλιοί αγώνες) + μετάδοση NBA 360 σ' επιλεγμένες ημέρες (παράλληλη live μετάδοση όλων των αγώνων της βραδιάς) + τελετές Hall of Fame + Global games + εκπομπές (NBA Action + NBA Daily)
2. WNBA: Πάνω από 18 live μεταδόσεις κάθε σεζόν μαζί με τους Τελικούς + μεταδόσεις αγώνων για τα Playoffs + WNBA All-Star Game *Το Amazon Prime Video μεταδίδει 21 αγώνες στην κανονική σεζόν ξημερώματα Παρασκευής μαζί με τον αγώνα του Commissioner's Cup που διεξάγεται στο πλαίσιο της σεζόν, το Twitter μεταδίδει 12 αγώνες στην κανονική σεζόν στο #WNBATwitterLive
3. Basketball Champions League: Μετάδοση όλων των αγώνων Περιστερίου, ΠΑΟΚ, Προμηθέα Πατρών και ΑΕΚ + μετάδοση κι άλλων αναμετρήσεων (ξένων συλλόγων) σε κανονική φάση, Play-ins, Φάση των 16 και Προημιτελικούς + Μετάδοση όλων των αγώνων του Final Four *Κάθε εβδομάδα μεταδίδεται live ένας αγώνας από το YouTube κανάλι Basketball Champions League
4. Liga ACB (Ισπανικό Πρωτάθλημα) (-2024): 2 αγώνες κάθε αγωνιστική + Copa del Rey (Κύπελλο Ισπανίας) + Ισπανικό Supercopa - Εβδομαδιαίο μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα όλης της αγωνιστικής
5. Τουρκικό Πρωτάθλημα *: 2 αγώνες κάθε αγωνιστική + Τουρκικό Κύπελλο
6. Ιταλικό Πρωτάθλημα (-2025): 2 αγώνες κάθε αγωνιστική + Coppa Italia (Κύπελλο Ιταλίας) + Ιταλικό Supercoppa
7. Διηπειρωτικό Κύπελλο FIBA: Με τη συμμετοχή 6 συλλόγων [4 πρωταθλητές από Ευρώπη (Basketball Champions League), Αμερική (Basketball Champions League Americas) Αφρική (Basketball Africa League) και δυτική Ασία (West Asia Super League), τον σύλλογο NBA G League Ignite (αντιπρόσωπο του NBA G League) και τον σύλλογο Ζεγιάνγκ Γκόλντεν Μπουλς (αντιπρόσωπο της Κίνας - CBA)]





Βόλεϊ





1. CEV Champions League Ανδρών *: 1 με 2 αγώνες κάθε εβδομάδα (Φάση Ομίλων, Playoff 6, Προημιτελικοί, Ημιτελικοί) + Μετάδοση Τελικού + Μετάδοση αγώνων Ολυμπιακού στα προκριματικά *Κάθε εβδομάδα μεταδίδονται live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball
2. CEV Champions League Γυναικών *: 1 με 2 αγώνες κάθε εβδομάδα (Φάση Ομίλων, Playoff 6, Προημιτελικοί, Ημιτελικοί) + Μετάδοση Τελικού *Κάθε εβδομάδα μεταδίδονται live αγώνες από το YouTube κανάλι European Volleyball
3. CEV Cup Ανδρών *: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων *Αγώνες από τις νοκ-άουτ φάσεις μεταδίδονται live από το YouTube κανάλι European Volleyball
4. CEV Cup Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων *Αγώνες από τις νοκ-άουτ φάσεις μεταδίδονται live από το YouTube κανάλι European Volleyball
5. CEV Challenge Cup Ανδρών *: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων *Αγώνες από τις νοκ-άουτ φάσεις μεταδίδονται live από το YouTube κανάλι European Volleyball
6. CEV Challenge Cup Γυναικών *: Μετάδοση Τελικών + επιλεγμένες μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων *Αγώνες από τις νοκ-άουτ φάσεις μεταδίδονται live από το YouTube κανάλι European Volleyball
7. Εθνική Ανδρών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ
8. Εθνική Γυναικών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ





Τένις





1. ATP Masters 1000 (-2023): Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
2. ATP 500 (-2023): Πλήρης κάλυψη όλων των τουρνουά
3. ATP 250 (-2023): Κάλυψη των περισσότερων (από τα 40) τουρνουά - από κάποια τουρνουά μεταδίδεται μονάχα ο Τελικός
4. ATP Finals (-2023)
5. Next Generation ATP Finals (-2023) (με τη συμμετοχή των καλύτερων τενιστών ηλικίας κάτω των 21 ετών)
6. Αγώνες Στέφανου Τσιτσιπά στο ATP Tour (-2023) (Από την αρχή του κάθε τουρνουά)
7. United Cup (Κύπελλο εθνικών ομάδων με άνδρες και γυναίκες, διεξάγεται στην Αυστραλία με συμμετοχή και της Εθνικής Ελλάδας)
8. Mubadala World Tennis Championship
9. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τένις: Μετάδοση Ημιτελικών και Τελικών Ανδρών, Γυναικών και Διπλού
10. Κύπελλο Τένις: Μετάδοση Τελικών Μονού και Διπλού Ανδρών, Γυναικών
11. Εθνική Ελλάδος Ανδρών *: Αγώνες στο πλαίσιο του World Group I του Davis Cup
12. Διάφορες διοργανώσεις που διεξάγονται υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης σε επίπεδο Ανδρών, Γυναικών και Under Κατηγοριών
13. World Padel Tour και Premier Padel Tour Ανδρών και Γυναικών: Μεταδόσεις ημιτελικών + Τελικού από τα τουρνουά Major (Τένις σε μορφή Παντέλ)





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός





1. MotoGP, Moto2, Moto3 (-2023): Live όλες οι ελεύθερες και κατατακτήριες δοκιμές των 3 Κατηγοριών, οι Sprint αγώνες του MotoGP, το Warm-Up του MotoGP και οι Κανονικοί Αγώνες (χωρίς διαφημίσεις κατά τη διάρκεια των αγώνων) των 3 Κατηγοριών + Live μετάδοση των αγώνων Red Bull MotoGP Rookies Cup και MotoE + Στιγμιότυπα από Hawkers European Talent Cup + μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων Idemitsu Asia Talent Cup και FIM CEV Repsol μέσων εκπομπών όπως και μαγκαζίνο με τη δράση και τα στιγμιότυπα όλων των αγώνων και κατηγοριών + Esports MotoGP (Live και μαγνητοσκοπημένη μετάδοση events)
2. WRC (-2025): Live τουλάχιστον 10 διαδρομές σε κάθε αγώνα (τουλάχιστον 150 live ώρες ολόκληρη τη σεζόν) + Μαγκαζίνο με τα στιγμιότυπα κάθε αγώνα + Esports WRC (Live και μαγνητοσκοπημένη μετάδοση events)
3. Ράλυ Ακρόπολις (-2025): Live ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όλες οι ειδικές διαδρομές του αγώνα σε αφιερωμένο κανάλι, στο πλαίσιο του WRC
4. FIA World Rallycross Championship (WRX) (-2025): Live μετάδοση των αγώνων
5. ERC (-2025): Live μετάδοση διαδρομών από κάθε αγώνα + προβολή στιγμιοτύπων + ανασκοπήσεων
6. DTM (-2024): Μετάδοση των αγώνων κάθε γκραν πρι (Σάββατο και Κυριακή στις 14:30)
7. Extreme E: Μετάδοση αγώνων, highlights και τριών ντοκιμαντέρ
8. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
9. Ελληνικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πλαγιολίσθησης: Μετάδοση όλων των αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος σε μαγνητοσκόπηση + Στιγμιότυπα
10. Ολυμπιακό Ράλι + Ανάβαση Κύμης + Ράλι Κρήτης + Ράλι Κεραυνός + Seajets SOAA Single + Dirt Games: Στιγμιότυπα
11. Race of Champions: Ζωντανή μετάδοση αγώνων
12. 24 Ώρες Νίρμπουργκρινγκ: Ζωντανή κάλυψη μερών του αγώνα
13. Μετάδοση στιγμιοτύπων και από άλλα μηχανοκίνητα σπορ και πρωταθλήματα





Χάντμπολ





1. EHF Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών: Μετάδοση Ημιτελικών, Μικρού και Μεγάλου Τελικού + σημαντικών αγώνων στις δύο φάσεις Ομίλων + μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας σε περίπτωση που προκριθεί
2. Γερμανικό Πρωτάθλημα και Κύπελλο + Μετάδοση Super Cup: 1 αγώνας κάθε αγωνιστική
3. Εθνική Ανδρών: Εκτός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εντός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την ΕΡΤ





Άλλα Αθλήματα





1. NFL (-Super Bowl 2024): Μετάδοση αγώνων της Regular season (5 μεταδόσεις κάθε αγωνιστική εβδομάδα [1 αγώνας ξημερώματα Παρασκευής - 03:15, 3 αγώνες το βράδυ της Κυριακής - 20:00, 23:25, 03:20 και 1 αγώνας ξημερώματα Τρίτης - 03:15] + μετάδοση αγώνων International Series, Thanksgiving, Christmas, New Year's Day + μετάδοση όλων των αγώνων των Playoffs και του Super Bowl
2. Πυγμαχία: Μετάδοση κορυφαίων αναμετρήσεων από τις καλύτερες κατηγορίες βαρών του κόσμου + Μετάδοση ελληνικών επαγγελματικών αγώνων
3. UFC (Αγώνες που συνδυάζουν διάφορες μαχητικές τέχνες): Μετάδοση Fight Nights
4. World Athletics Continental Tour: Μετάδοση μίτινγκ Κατηγορίας Gold στον Στίβο
5. World Athletics Indoor Tour: Μετάδοση μίτινγκ Κατηγορίας Gold στον Κλειστό Στίβο
6. FIG Παγκόσμιο Κύπελλο Ενόργανης Γυμναστικής: Μετάδοση μίτινγκ στην Ενόργανη Γυμναστική
7. FIS Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ελεύθερου Σκι και Σνόουμπορντ *: Καθημερινές μεταδόσεις από προκριματικά και Τελικούς *παράλληλα με Eurosport, που μεταδίδει όλη τη δράση
8. Χόκεϊ επί Πάγου: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (μετάδοση Ημιτελικών, Μικρού και Μεγάλου Τελικού)
9. Σκοποβολή: Εγχώριες και διεθνείς διοργανώσεις της ελληνικής Ομοσπονδίας
10. Ντοκιμαντέρ ESPN 30 for 30 (σχετικά με πρόσωπα και γεγονότα του παγκόσμιου αθλητισμού)
11. Στιγμιότυπα από ελληνικούς αγώνες Ιστιοπλοΐας
12. Στιγμιότυπα από παγκόσμιους αγώνες υδάτινων σπορ
13. Στιγμιότυπα από διάφορους αγώνες εναλλακτικών σπορ από όλο τον κόσμο
14. Στο Πλεχτό: Σατιρική εκπομπή για τον αθλητισμό, Game R1: Εκπομπή για τα videogames
15. Blast from the Past + The Immortals: Ανασκοπήσεις μεγάλων αγώνων, στιγμών και προσωπικοτήτων του παρελθόντος





Eurosport - διαθέσιμο μέσω Nova, Vodafone TV και στο διαδίκτυο (eurosport.com και app Eurosport)





Ολυμπιακοί Αγώνες (ως τους Θερινούς Ολυμπιακούς του 2032)





1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024, Παρίσι, Γαλλία - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων - τηλεοπτικό και streaming - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
2. Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2026, Μιλάνο/Κορτίνα, Ιταλία - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων - τηλεοπτικό και streaming - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
3. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2028, Λος Άντζελες, ΗΠΑ - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων - τηλεοπτικό και streaming - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
4. Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2030 - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων - τηλεοπτικό και streaming - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
5. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2032, Μπρισμπέιν, Αυστραλία - Έχει ολόκληρο το πακέτο κάλυψης αθλημάτων - τηλεοπτικό και streaming - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
6. Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων (2026-32) - Θερινοί Ντακάρ 2026, Σενεγάλη - Χειμερινοί 2028 - Θερινοί 2030 - Χειμερινοί 2032 - (παράλληλη κάλυψη με ΕΡΤ)
7. Μεγάλα ιστορικά αφιερώματα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες




Τένις





1. Australian Open (-2031) + Μετάδοση Προκριματικών
2. Roland-Garros (-2026) + Μετάδοση Προκριματικών
3. US Open (-2027) + Μετάδοση Προκριματικών
4. ATP 250 - Αδελαΐδα (-2031)
5. Laver Cup (-2030): Μετάδοση αγώνων (αγώνες μεταξύ έξι επίλεκτων παικτών της Ομάδας Ευρώπης και της Ομάδας Κόσμου)
6. Μετάδοση και άλλων τουρνουά ATP 250, WTA 250 και αγώνων επιδείξεων ανδρών και γυναικών





Μηχανοκίνητος Αθλητισμός





1. 24 ώρες Λε Μαν (-2025)
2. WEC (-2025): Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής - Μετάδοση όλων των αγώνων καθώς και των κατατακτήριων δοκιμών
3. Michelin Le Mans Cup: Μετάδοση στιγμιοτύπων από τους αγώνες
4. Formula E: Μετάδοση ελεύθερων δοκιμών + μετάδοση κατατακτήριων δοκιμών + μετάδοση των αγώνων καθώς και αγώνων eSports
5. Electric GT Championship: Πρωτάθλημα Ηλεκτρικών Αυτοκινήτων GT
6. Porsche Supercup: Ανασκοπήσεις αγώνων (διεθνής υποστηρικτική σειρά αγώνων της F1 που διεξάγεται την ίδια ημέρα με διάφορα γκραν πρι της F1, οι οδηγοί οδηγούν Porsche 911 GT3) + live ή μαγνητοσκοπημένη μετάδοση αγώνων
7. Superbike World Championship (-2025): Μετάδοση ελεύθερων δοκιμών + μετάδοση Superpole + μετάδοση Superpole αγώνα + μετάδοση των 2 αγώνων κάθε γκραν πρι
8. Supersport World Championship (-2025): Μετάδοση Superpole + μετάδοση των 2 αγώνων κάθε γκραν πρι
9. Supersport 300 World Championship (-2025): Μετάδοση Superpole + μετάδοση των 2 αγώνων κάθε γκραν πρι
10. British Superbike Championship (-2027): Μετάδοση κατατακτήριων δοκιμών + μετάδοση των 3 αγώνων κάθε γκραν πρι της κανονικής σεζόν και του Showdown
11. British Supersport Championship (-2027): Μετάδοση κατατακτήριων δοκιμών + μετάδοση των 2 αγώνων κάθε γκραν πρι
12. FIM Endurance World Championship (-2030): Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αντοχής Μοτοσυκλετών - Μετάδοση όλων των αγώνων
13. FIM Motocross World Championship (-2025): Μοτοσυκλέτες- Μετάδοση όλων των αγώνων επιπέδου MXGP και ΜX2 σε κάθε γκραν πρι, μαζί με το Motocross of Nations
14. FIM Speedway Grand Prix World Championship (SGP), Speedway World Cup (SWC), Speedway of Nations (SON), Speedway European Championship, Speedway u21 (SGP2), Speedway Youth World Championship (SGP3) και SGP4 (-2031): Μετάδοση αγώνων speedway Μοτοσυκλετών
15. Formula 1 Powerboat World Championship (F1H2O) (-2027): Μετάδοση αγώνων σκαφών ταχύτητας θαλάσσης, μαζί με εκπομπές στιγμιοτύπων
16. Freestyle Motocross: Νύχτα των Αλμάτων (Διάφορα events)
17. World Rally-Raid Championship: Καθημερινές ανασκοπήσεις της δράσης των αγώνων του πρωταθλήματος, συμπεριλαμβανομένου του Ράλι Ντακάρ (διεξάγεται στην Σαουδική Αραβία)
18. Μετάδοση και άλλων μηχανοκίνητων αγώνων σε αυτοκίνητα και μοτοσυκλέτες





Ποδηλασία





1. Tour de France (-2025)
2. Giro d’Italia (-2025)
3. Vuelta a Espana (-2025)
4. Αγώνες Monuments (Milan-San Remo -2025, Tour of Flanders -2024, Paris-Roubaix - 2025, Liege - Bastogne - Liege - 2025, Il Lombardia -2025)
5. Μετάδοση κάθε μεγάλου αγώνα της UCI μεταξύ αυτών: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας (πρωτάθλημα που διεξάγεται κάθε 4 χρόνια, περιλαμβάνει τις περισσότερες μορφές Ποδηλασίας), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Κύπελλο Cyclo-cross (Ανωμάλου δρόμου), Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Urban Cycling, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα BMX, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Mountain Bike, Nations Cup Ποδηλασίας Πίστας, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Urban Cycling, Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Cyclo-cross
6. Μετάδοση και άλλων Γύρων, Διαδρομών, Σπριντ, Κλασικών Αγώνων, Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων, Αγώνων Πίστας, Αγώνων ανωμάλου δρόμου από όλο τον κόσμο (Μετάδοση πάνω από 35 αγώνων από το πρόγραμμα του UCI World Tour, μετάδοση διοργανώσεων UCI ProSeries, Cyclo-cross Telenet Superprestige, X2O Badkamers Trofee, Ethias Cross, USCX Series)
7. Tour of Britain, Women's Tour και Tour Series (-2025)
8. Tour de France Femmes (Γυναικών), Giro Donne, La Vuelta Femenina, UCI Women's World Tour, Paris-Roubaix Femmes (Γυναικών) (-2025)
9. Flanders Classics (-2024): Μετάδοση και των 7 αγώνων + Amstel Gold Race
10. UCI Track Champions League (-2029) *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια της πλατφόρμας ERTFLIX της ΕΡΤ
11. UCI Mountain Bike World Series (-2030): Αγώνες επιπέδου Παγκοσμίου Κυπέλλου για cross-country Olympic (XCO), cross-country Short Track (XCC), cross-country Marathon (XCM), Downhill (DHI), Enduro (EDR), E-Enduro (E-EDR) + μετάδοση κατηγοριών under 23 και Junior
12. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας *Παράλληλη μετάδοση με ΕΡΤ
13. Cyclo-cross Superprestige (διοργάνωση 8 αγώνων ανωμάλου δρόμου ανδρών και γυναικών)
14. BMX: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα + Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα





Χειμερινά Αθλήματα (-2026 πλην Πατινάζ Ταχύτητας και Καλλιτεχνικού Πατινάζ)





1. Αλπικό Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων (μαζί με τα Παγκόσμια Κύπελλα της Ελβετικής Ομοσπονδίας σε ξεχωριστή συμφωνία)
2. Σκι Ανώμαλου Δρόμου: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων (μαζί με τα Παγκόσμια Κύπελλα της Ελβετικής Ομοσπονδίας σε ξεχωριστή συμφωνία)
3. Βορινό Σύνθετο: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων (μαζί με τα Παγκόσμια Κύπελλα της Ελβετικής Ομοσπονδίας σε ξεχωριστή συμφωνία)
4. Άλμα με Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Summer Grand Prix (μαζί με τα Παγκόσμια Κύπελλα της Ελβετικής Ομοσπονδίας σε ξεχωριστή συμφωνία)
5. Ελεύθερο Σκι: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων (μαζί με τα Παγκόσμια Κύπελλα της Ελβετικής Ομοσπονδίας σε ξεχωριστή συμφωνία) *Παράλληλη μετάδοση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος με COSMOTE TV, με το Eurosport να δείχνει όλη τη δράση
6. Σνόουμπορντ: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων *Παράλληλη μετάδοση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος με COSMOTE TV, με το Eurosport να δείχνει όλη τη δράση
7. Δίαθλο: Μετάδοση τουρνουά, Παγκόσμιων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων, Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων, World Team Challenge
8. Πατινάζ Ταχύτητας (-2023): Μετάδοση τουρνουά, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων, Παγκοσμίων Κυπέλλων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
9. Καλλιτεχνικό Πατινάζ (-2023): Μετάδοση ISU Grand Prixs, Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων
10. Κέρλινγκ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα + Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
11. Λουτζ: Παγκόσμιο Κύπελλο
12. Free Ride World Tour: Αγώνες ελεύθερου σκι και σνόουμπορντ (Μετάδοση Στιγμιοτύπων)
13. Μετάδοση και άλλων αθλημάτων και διοργανώσεων (Πανεπιστημιάδα, κτλ.)





Σνούκερ (-2026)





1. European Masters (22-27 Αυγούστου)
2. Σανγκάη Masters (11-17 Σεπτεμβρίου)
3. Βρετανικό Open (25 Σεπτεμβρίου-1 Οκτωβρίου)
4. Αγγλικό Open (2-8 Οκτωβρίου)
5. Γουχάν Open (9-15 Οκτωβρίου)
6. ΒορειοΙρλανδικό Open (22-29 Οκτωβρίου)
7. Διεθνές Πρωτάθλημα (5-12 Νοεμβρίου)
8. Βρετανικό Πρωτάθλημα (25 Νοεμβρίου-3 Δεκεμβρίου)
9. Snooker Shoot Out (7-10 Δεκεμβρίου) - Διαφορετικού τύπου τουρνουά με αντίστροφη μέτρηση σε κάθε βολή -
10. Σκωτσέζικο Open (11-17 Δεκεμβρίου)
11. Masters (7-14 Ιανουαρίου)
12. Παγκόσμιο Grand Prix (15-21 Ιανουαρίου)
13. Γερμανικό Masters (29 Ιανουαρίου-4 Φεβρουαρίου)
14. Ουαλικό Open (12-18 Φεβρουαρίου)
15. Πρωτάθλημα Παικτών (19-25 Φεβρουαρίου)
16. Betfred Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (20 Απριλίου-6 Μαΐου)
17. Μετάδοση και άλλων μικρότερων πρωταθλημάτων





Άλλα αθλήματα





1. Στίβος: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2023 *Παράλληλη μετάδοση με ΕΡΤ, διάφορα μίτινγκ και μαραθώνιοι
2. Πυγμαχία: Μετάδοση αγώνων και Παγκόσμιων Τίτλων IBO και IBF σε συμφωνία με την εταιρεία Probellum
3. Τζούντο: Ζωντανές μεταδόσεις και στιγμιότυπα από τα Γκραν Σλαμς, Μάστερς και τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα μαζί με μηνιαία εκπομπή
4. Πάλη: Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Πρωταθλήματα και Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα
5. Ιππασία: Μετάδοση Global Champions Tour, Global Champions League, Nations Cup Series και αγώνων από το FEI World Cup
6. Τοξοβολία: Μεταδόσεις και Στιγμιότυπα από Παγκόσμια Κύπελλα και Παγκόσμια Πρωταθλήματα
7. Ξιφασκία: Μεταδόσεις από τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα και στιγμιότυπα από τα Grand Prix Series
8. Γκολφ: PGA Tour (16 live ώρες μετάδοσης σε κάθε εβδομάδα διοργάνωσης - Πέμπτη με Κυριακή - μεταξύ αυτών THE PLAYERS Championship, Farmers Insurance Open, The Genesis Invitational, Arnold Palmer Invitational presented by Mastercard) + FedExCup Playoffs + TOUR Championship + European Tour (live μεταδόσεις σε κάθε εβδομάδα διοργάνωσης) + The Match + Αγώνες Επίδειξης
9. Πανεπιστημιάδα (-2023): Μετάδοση FISU Θερινής Πανεπιστημιάδας Τσενγκντού 2023
10. Ιστιοπλοΐα: Μετάδοση Vendee Globe + Μετάδοση αγώνων The Ocean Race και εβδομαδιαίων στιγμιοτύπων + στιγμιότυπα αγώνων yachting
11. Τρίαθλο PTO Tour: Μεταδόσειςαγώνων Canadian Open, Collins Cup, US Open, European Open, Asian Open
12. Τρίαθλο *: SLT Championship Series και SLT Arena Games Triathlon (αγώνες esports)
13. Αναρρίχηση (-2024): Live μεταδόσεις Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και Παγκοσμίων Κυπέλλων από τα 3 είδη αναρρίχησης που συμπεριλαμβάνει - Lead Climbing (Δυσκολία), Bouldering (Αναρρίχηση διαδρομής - φυσικής ή τεχνητής), Speed climbing (Ταχύτητα)
14. Teqball: Μετάδοση Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων και αγώνων από όλο τον κόσμο
15. Ορεινό Τρέξιμο: Μετάδοση Golden Trail Series
16. Powerlifting (-2029): Μετάδοση Equipped Open Championships και Classic Open World Championships. Μετάδοση European Classic Open Championships από το 2025 ως και το 2029





ΕΡΤ

Ποδόσφαιρο





1. Euro 2024 και Euro 2028: Μετάδοση όλων των αγώνων της τελικής διοργάνωσης
2. FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο u-20 Ανδρών και Γυναικών *: Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με FIFA+
3. FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο u-17 Ανδρών και Γυναικών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με FIFA+
4. UEFA Euro u-21 Ανδρών *: Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με UEFA.tv
5. UEFA Euro u-19 Ανδρών και Γυναικών (-2024): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με UEFA.tv
6. UEFA Euro u-17 Ανδρών και Γυναικών (-2024): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με UEFA.tv
7. UEFA Euro u-19 Ποδοσφαίρου Σάλας Ανδρών (-2023): Μετάδοση τελικής διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX (απόφαση της ΕΡΤ, αν υπάρχει μετάδοση αγώνων ή όχι) *Παράλληλη μετάδοση με UEFA.tv
8. Ανασκόπηση ελληνικού ποδοσφαίρου με αφιέρωμα στις μεγάλες ομάδες που πέρασαν απ' αυτό διαχρονικά





Μπάσκετ





1. Basket League Ανδρών Oψιόν ανανέωσης για έναν ακόμη χρόνο: Μετάδοση όλων των αγώνων, όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ3 μεταδίδονται μέσω ERTFLIX (με μεταδόσεις αγώνων Σάββατο στις 16:00, 17:00, 19:15 και Κυριακή στις 15:45, 17:00, 19:15 καθώς και Δευτέρα) + μετάδοση όλων των αγώνων των Πλέι-οφ + μετάδοση Τελικών + μετάδοση All Star Game
2. Κύπελλο Ανδρών *: Μετάδοση Final 8 (με συμμετοχή των πρώτων 7 ομάδων της Basket League στο τέλος του πρώτου γύρου και του νικητή του Final-Four Ερασιτεχνών)
3. Super Cup Ανδρών: Μεταδόσεις ημιτελικών, μικρού Τελικού + μεγάλου Τελικού
4. Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2023: Μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας, μετάδοση συνολικά 22 αγώνων της διοργάνωσης ως και τους ημιτελικούς, τον Μικρό Τελικό και τον Μεγάλο Τελικό *Όλοι οι αγώνες της διοργάνωσης στη Nova, μαζί με τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας
5. Κύπελλο Γυναικών *: Μετάδοση Τελικού + σημαντικών αγώνων από προηγούμενες φάσεις μέσω ERTFLIX (Μεταδόσεις αγώνων και μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
6. EuroBasket 2025 Γυναικών: Μετάδοση όλων των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας παράλληλη μετάδοση των αγώνων της Εθνικής Ελλάδας από τη Nova και το κανάλι YouTube Novasports.gr, η οποία μεταδίδει και άλλους αγώνες από τις νοκ-άουτ φάσεις ως τον Τελικό)
7. Εθνική Ελλάδας Γυναικών: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων και επιλεγμένων εκτός έδρας αγώνων (προκριματικά διεθνών διοργανώσεων και φιλικοί αγώνες)
8. Εθνική Ελλάδα Ανδρών: Μετάδοση εντός έδρας φιλικών αγώνων
9. Τουρνουά Ακρόπολις: Με συμμετοχή της Εθνικής Ελλάδας Ανδρών και άλλων τριών εθνικών ομάδων
10. Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών: Μετάδοση των αγώνων της Εθνικής σε Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα under Κατηγοριών (Μετάδοση όλων των αγώνων των διοργανώσεων ζωντανά μέσω του YouTube καναλιού FIBA - The Basketball Channel από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό)
11. Διοργανώσεις 3x3 FIBA (-2024)





Βόλεϊ





1. Volley League Ανδρών *: 1 αγώνας κάθε αγωνιστική μέσω ΕΡΤ3 (κάθε Σάββατο στις 21:30) + μετάδοση ενός ακόμη αγώνα (όχι σε σταθερή βάση) κάθε Σ/Κ μέσω ERTFLIX + Μετάδοση αγώνων από τα Πλέι οφ + μετάδοση Τελικών, Όσοι αγώνες δε μεταδίδονται μέσω ΕΡΤ3 ή ΕRTFLIX, μεταδίδονται μέσω live παραγωγών στο κανάλι YouTube Volley League *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
2. Κύπελλο Ανδρών *: Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ3 και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και από το κανάλι YouTube Volley League) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
3. Λιγκ Καπ Ανδρών *: Μετάδοση Τελικού + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ3 και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και από το κανάλι YouTube Volley League) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
4. Σούπερ Καπ Ανδρών: Αγώνας μεταξύ κατόχου Πρωταθλήματος και Λιγκ Καπ
5. Κύπελλο Γυναικών *: Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ΕΡΤ3 και ERTFLIX (Μεταδόσεις άλλων μη-τηλεοπτικών αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων) *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
6. Εθνική Ανδρών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV
7. Εθνική Γυναικών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV
8. Μπιτς Βόλεϊ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα + Masters Finals + εγχώρια Grand Slams μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX
9. Μπιτς Βόλεϊ: Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα





Χάντμπολ





1. Εθνική Ανδρών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος *Oι εκτός έδρας αγώνες μεταδίδονται από την COSMOTE TV - Οι αγώνες των εθνικών ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων) σε περίπτωση που δεν υπάρχει live μετάδοση
2. Εθνική Γυναικών: Εντός έδρας αγώνες προκριματικών Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος - Οι αγώνες των εθνικών ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων) σε περίπτωση που δεν υπάρχει live μετάδοση
3. Κύπελλο Ανδρών: Μετάδοση των Final Four μέσω ΕΡΤ3 και ERTFLIX, μεταδόσεις αγώνων προηγούμενων φάσεων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων





Πόλο και Υγρός Στίβος





1. A1 Πόλο Ανδρών *: 1 αγώνας κάθε αγωνιστική μέσω ERTFLIX - (κάθε Σάββατο) από Α' και Β' Φάση + Μετάδοση αγώνων από τα Πλέι-οφ + Μετάδοση Τελικών (Μεταδόσεις επιπλέον αγώνων κάθε αγωνιστική μέσω του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV καθώς και των YouTube καναλιών των συλλόγων)
2. Κύπελλο Πόλο Ανδρών και Γυναικών *: Μετάδοση Final-Four + σημαντικών αγώνων στις προηγούμενες φάσεις από ERTFLIX (Μεταδόσεις αγώνων των προηγούμενων φάσεων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV)
3. LEN Champions League Ανδρών: Όλοι οι αγώνες του Ολυμπιακού * μέσω ERTFLIX + Μετάδοση αγώνων του στο Final-4 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί + Μετάδοση όλων των αγώνων του Final-4 της διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ2 και ERTFLIX
4. LEN Champions League Ανδρών: Όλοι οι εντός αγώνες ελληνικών συλλόγων * μέσω ERTFLIX + Μετάδοση αγώνων τους στο Final-4 σε περίπτωση που φθάσει ως εκεί + Μετάδοση όλων των αγώνων του Final-4 της διοργάνωσης μέσω ΕΡΤ2 και ERTFLIX
5. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πόλο: Άνδρες και Γυναίκες
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο (-2024): Άνδρες και Γυναίκες
7. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου: Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
8. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου (-2024): Κολύμβηση, Πόλο, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη Κολύμβηση, Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
9. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας
10. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης 25άρας πισίνας (-2023)
11. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καταδύσεων
12. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης
13. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας
14. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας





Στίβος





1. IAAF Diamond League
2. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου (-2029) *Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2023 σε παράλληλη μετάδοση με Eurosport
3. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου (-2028)
4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Δρόμου (-2029) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου (-2028) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βάδην (-2028) + Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών (-2029)
5. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου u-20 (-2028)
6. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου
8. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανώμαλου Δρόμου (-2023)
9. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εθνικών Ομάδων
10. Ευρωπαϊκά Πρωτάθλήματα μικρότερων ηλικιακών κατηγοριών (-2023)
11. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου - τόσο σε ανοιχτό όσο και σε κλειστό στίβο (-2024)
12. Διεθνή Μίτινγκ Στίβου που διεξάγονται στην Ελλάδα (-2024)
13. Συμφωνία με ΣΕΓΑΣ για προβολή των επίσημων διοργανώσεων, μαραθωνίων και γκαλά στίβου (-2024)
14. Διεθνής Μαραθώνιος Αθήνας (-2024)
15. Μετάδοση διάφορων εγχώριων μαραθώνιων αγώνων
16. Μαγκαζίνο Στίβου





Μεγάλες Διοργανώσεις





1. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2024 (Παρίσι, Γαλλία) - Τουλάχιστον 200 ώρες τηλεοπτικού προγράμματος μαζί με μεγάλη γκάμα live streaming (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
2. Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2026 (Μιλάνο/Κορτίνα, Ιταλία) - Τουλάχιστον 100 ώρες τηλεοπτικού προγράμματος μαζί με μεγάλη γκάμα live streaming (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
3. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2028 (Λος Άντζελες, ΗΠΑ) - Τουλάχιστον 200 ώρες τηλεοπτικού προγράμματος μαζί με μεγάλη γκάμα live streaming (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
4. Χειμερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2030 - Τουλάχιστον 100 ώρες τηλεοπτικού προγράμματος μαζί με μεγάλη γκάμα live streaming (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
5. Θερινοί Ολυμπιακοί Αγώνες 2032 (Μπρισμπέιν, Αυστραλία) - Τουλάχιστον 200 ώρες τηλεοπτικού προγράμματος μαζί με μεγάλη γκάμα live streaming (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
6. Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων (-2026-32) - Θερινοί Ντακάρ 2026, Σενεγάλη - Χειμερινοί 2028 - Θερινοί 2030 - Χειμερινοί 2032 (παράλληλη κάλυψη με Eurosport)
7. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής
8. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής
9. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας + BMX
10. Ράλι Ακρόπολις (-2023): Μετάδοση τελετής έναρξης, live μετάδοση της πρώτης διαδρομής του αγώνα, μετάδοση απονομής καθώς και στιγμιότυπα του αγώνα. *Η COSMOTE TV μεταδίδει αποκλειστικά live όλες τις διαδρομές του Ράλι Ακρόπολις
11. Καλλιτεχνικό Πατινάζ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα
12. Διεθνής Ποδηλατικός Γύρος Ελλάδας: Live μετάδοση των Ετάπ (διαδρομών) του Ποδηλατικού Γύρου μέσω ERTFLIX
13. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιππασίας + Athens Equestrian Festival
14. UCI Track Champions League: Live μεταδόσεις μέσω ERTFLIX *Oι αγώνες μεταδίδονται παράλληλα και από τα κανάλια Eurosport






Mega TV





1. Champions League (-2024): 1 αγώνας (πρώτης επιλογής - παράλληλα με COSMOTE TV) κάθε Τετάρτη στις 22:00 από τα πλέι-οφ ως και τα ημιτελικά. Μετάδοση Τελικού Champions League παράλληλα με COSMOTE TV. Μετάδοση highlights κάθε Τετάρτη σε ειδική εκπομπή μετά το τέλος του αγώνα.
2. Ευρωπαϊκό Super Cup (-2023): Παράλληλη μετάδοση του αγώνα με COSMOTE TV





Alpha





1. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι αγώνες της εθνικής στο πλαίσιο του Nations League 2024/25 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
2. Nations League 2024/25: Μετάδοση Μεγάλου Τελικού και Μικρού Τελικού των Nations League Finals + Μετάδοση σημαντικών αγώνων από τη φάση των Ομίλων κάθε αγωνιστική (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
3. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι φιλικές αγώνες της εθνικής από τον Ιούνιο του 2022 έως τον Ιούνιο του 2026 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
4. Εθνική Ελλάδας Ποδοσφαίρου: Όλοι οι αγώνες της εθνικής στο πλαίσιο των Προκριματικών του Euro 2024 και των Ευρωπαϊκών Προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)
5. Προκριματικά Euro 2024 και Ευρωπαϊκά Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026: Μετάδοση σημαντικών αγώνων (σε παράλληλη μετάδοση με Nova)





ANT1





1. Formula 1 (-2025): Live όλοι οι Κανονικοί Αγώνες και οι 6 Sprint Αγώνες μέσω ΑΝΤ1 τηλεοπτικά και ΑΝΤ1+ Free διαδικτυακά (προβολή των αγώνων ΜΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ, όπου κατά τη διάρκεια τους συνεχίζει σε μικρό παράθυρο να δείχνει τον αγώνα χωρίς ήχο - εκτός από ένα 4λεπτο διάλειμμα στους Αγώνες που παίζει μονάχα διαφημίσεις). Οι κανονικοί αγώνες προβάλλονται ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της). Ζωντανά και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της) οι κατατακτήριες δοκιμές (μαζί με τα 6 Sprint Shootout) και οι ελεύθερες δοκιμές κάθε γκραν πρι + εκπομπή FORMULA 1 SHOW πριν και μετά από κάθε αγώνα με ειδήσεις, αναλύσεις, δηλώσεις. Το πακέτο ΑΝΤ1+ F1 προσφέρει επίσης θεματικό κανάλι F1 με αποκλειστικό on demand περιεχόμενο.
2. Formula 2 (-2025): Live και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όλοι οι αγώνες (Sprint Αγώνες και Feature Αγώνες) μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της)
3. Formula 3 (-2025): Live και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ όλοι οι αγώνες (Sprint Αγώνες και Feature Αγώνες) μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της)
4. Porsche Supercup (-2025): Στιγμιότυπα των αγώνων μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της) (Οι αγώνες μεταδίδονται live ή μαγνητοσκοπημένα μέσω Eurosport)
5. F1 Academy (-2025): Στιγμιότυπα των αγώνων μέσω του πακέτου ΑΝΤ1+ F1 και της 9μηνης συνδρομής Μουντιάλ ΑΝΤ1+ (μέχρι το τέλος διάρκειας της) -Γυναικεία αναπτυξιακή κατηγορία μηχανοκίνητου αθλητισμού
6. Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου Γυναικών 2023: Μετάδοση 17 αγώνων από τον ΑΝΤ1 (μαζί με ημιτελικούς και τον Τελικό) και του συνόλου των 64 αγώνων μέσω της διαδικτυακής συνδρομητικής πλατφόρμας ΑΝΤ1+





Οpen Beyond





1. Πρωτάθλημα Βραζιλίας: 4 αγώνες κάθε αγωνιστική μέσω της υβριδικής τηλεόρασης του Open Beyond (HbbTV τηλεόραση, tvopen.gr, ethnos.gr και mobile app OPENTV) -κάποιοι αγώνες μεταδίδονται σε ελληνική περιγραφή, οι περισσότεροι σε αγγλική περιγραφή
2. Πρωτάθλημα Αργεντινής: 4 αγώνες κάθε αγωνιστική μέσω της υβριδικής τηλεόρασης του Open Beyond (HbbTV τηλεόραση, tvopen.gr, ethnos.gr, YouTube κανάλι OPEN και mobile app OPENTV) -κάποιοι αγώνες μεταδίδονται σε ελληνική περιγραφή, οι περισσότεροι σε αγγλική περιγραφή





Action 24 - διαθέσιμο μέσω Live Stream, ελεύθερο περιφερειακά στην Αττική, διαθέσιμο επίσης μέσω Nova και COSMOTE TV





1. Λιγκ Καπ Αγγλίας *Αγώνες μεταδίδονται και μέσω του Attica TV (διαθέσιμο μέσω Live Stream, ελεύθερο περιφερειακά στην Αττική, διαθέσιμο επίσης μέσω COSMOTE TV)
2. Στιγμιότυπα και Μεταδόσεις από ομαδικά σπορ όπως και από εναλλακτικά αθλήματα






Apple TV - Όλοι οι αγώνες MLS και Leagues Cup διαθέσιμοι στο MLS Season Pass, έως και 6 αγώνες κάθε αγωνιστικής του MLS διαθέσιμοι ελεύθερα στο Apple TV, μαζί με ελεύθερη μετάδοση κάποιων αγώνων του Leagues Cup στο Apple TV





1. MLS (Πρωτάθλημα ΗΠΑ) (-2032)- Μετάδοση των αγώνων από την Κανονική σεζόν ως τα MLS Cup Playoffs και τον Τελικό του MLS Cup, εκπομπή MLS 360 με 5ωρη live κάλυψη από όσους αγώνες γίνονται παράλληλα (διαθέσιμη στους συνδρομητές Apple TV+ και MLS Season Pass) + μετάδοση MLS All-Star Game
2. Leagues Cup (-2032)- Μετάδοση των αγώνων της διοργάνωσης από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό, με συμμετοχή όλων των συλλόγων MLS και Liga MX (πρωτάθλημα Μεξικό)
3. MLS NEXT Pro (-2032)- Μετάδοση εκατοντάδων αγώνων της διοργάνωσης, που αποτελείται από τις ρεζέρβες των συλλόγων του MLS και ανεξάρτητους συλλόγους (επίπεδο 3ης Κατηγορίας)- Διαθέσιμο αποκλειστικά στο MLS Season Pass
4. MLS NEXT (-2032)- Μετάδοση εκατοντάδων αγώνων της διοργάνωσης, με συμμετοχή συλλόγων μικρών ηλικιακών κατηγοριών- Διαθέσιμο αποκλειστικά στο MLS Season Pass
5. Campeones Cup (-2032)- Ετήσιος αγώνας μεταξύ νικητή MLS και Liga MX





DAZN - Διαδικτυακή συνδρομητική πλατφόρμα με διαφορετικά επίπεδα συνδρομών διαφορετικής χρονικής διάρκειας





1. UEFA Women's Champions League (-2025): Όλοι οι αγώνες από τη φάση των Ομίλων ως και τον Τελικό ζωντανά στην συνδροημητική πλατφόρμα του DAZN, ελεύθερη μετάδοση 19 αγώνων παράλληλα με το YouTube κανάλι DAZN UEFA Women's Champions League (12 αγώνες από την φάση των Ομίλων (2 σε κάθε αγωνιστική), 4 Προημιτελικοί (2+2), 2 Ημιτελικοί (1+1) και ο Τελικός)
2. Πυγμαχία (Μεγάλοι διεθνείς αγώνες παγκοσμίου επιπέδου σε αγγλική περιγραφή) (Δυνατότητα Pay per View, στους αγώνες πυγμαχίας)





Αθλητικές διοργανώσεις χωρίς μέχρι στιγμής τηλεοπτική στέγη

1. Κύπελλο Εθνών Αφρικής 2023, Κόπα Αμέρικα 2024, Παγκόσμιο Κύπελλο 2026
2. EuroBasket 2025, ΠροΟλυμπιακό Τουρνουά 2024: Δικαιώματα ελεύθερου καναλιού στις τελικές διοργανώσεις (το οποίο θα μεταδίδει τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας καθώς και άλλους σημαντικούς αγώνες, σε παράλληλη μετάδοση με τη Nova)
3. Κύπελλο Ελλάδας
4. Super League 2
5. Κύπελλα Γερμανίας, Γαλλίας, Ολλανδίας, Πορτογαλίας, Σκωτίας, Τουρκίας, Ρωσίας
6. Πρωταθλήματα Αυστρίας, Ελβετίας, Τουρκίας, Ουκρανίας, Νορβηγίας, Δανίας, Σουηδίας, Κύπρου, Ρωσίας
7. Λιγκ Καπ Πορτογαλίας, Σούπερ Καπ Ισπανίας, 2η Κατηγορία Γαλλίας
8. Κύπελλο Βραζιλίας, Πρωτάθλημα Σαουδικής Αραβίας + Κύπελλο και Σούπερ Καπ Σαουδικής Αραβίας
9. Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου Νότιας Αμερικής + άλλων ηπείρων
10. Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων (μετάδοση των αγώνων μέσω FIFA+, η οποία πλατφόρμα μεταδίδει live ποδοσφαιρικούς αγώνες σε τοπική περιγραφή απ' όλο τον κόσμο κάθε εβδομάδα), Βραβεύσεις βραβείων FIFA, Παγκόσμιο Κύπελλο + Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Futsal (Ποδόσφαιρο Σάλας)
11. Εθνική Ελπίδων Ποδοσφαίρου Ανδρών: Μετάδοση εντός έδρας αγώνων (οι αγώνες αυτοί προβάλλονται μέσω του YouTube καναλιού Εθνική Ομάδα Ποδοσφαίρου)
12. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων - Champions League Ποδοσφαίρου Γυναικών: Μετάδοση αγώνων ΠΑΟΚ στα προκριματικά της διοργάνωσης - UEFA Euro Γυναικών
13. Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Σάλας (Futsal) Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων - Μετάδοση αγώνων Εθνικής Ελλάδας
14. Elite League Μπάσκετ Ανδρών (Α2 Κατηγορία): Ένας αγώνας κάθε αγωνιστική (Κυριακή στις 15:00) μεταδίδεται μέσω διαφόρων περιφερειακών καναλιών σε όλη την Ελλάδα (μετάδοση αγώνων μέσω του YouTube καναλιού HellenicBF καθώς και των YouTube καναλιών των συλλόγων)
15. VTB United League Μπάσκετ, Αδριατική Λίγκα Μπάσκετ, Γαλλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ
16. FIBA Europe Cup Μπάσκετ Ανδρών: Όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube FIBA - The Basketball Channel
17. Α1 Μπάσκετ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
18. FIBA EuroCup Μπάσκετ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, Ελευθερίας Μοσχάτου (όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube FIBA - The Basketball Channel) - FIBA EuroLeague Μπάσκετ Γυναικών: Όλοι οι αγώνες μεταδίδονται live από το κανάλι YouTube EuroLeague Women
19. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών
20. Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών
21. Volleyball Nations League Ανδρών και Γυναικών
22. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Συλλόγων Ανδρών και Γυναικών
23. Volley League Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων *Oι εντός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού μεταδίδονται αποκλειστικά μέσω του συνδρομητικού PAO TV
24. Ιταλικό Πρωτάθλημα Βόλεϊ και Final-Four Coppa Italia (+ Ιταλικό Supercopa) - Άνδρες και Γυναίκες -
25. CEV Cup Βόλεϊ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ, Μίλωνα - CEV Challenge Cup Βόλεϊ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, Κηφισιάς
26. CEV Challenge Cup Βόλεϊ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Θέτιδας Βούλας
27. Μπιτς Βόλεϊ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, World Beach Pro Tour, Nations Cup - Άνδρες και Γυναίκες -
28. LEN Champions League Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις εκτός έδρας αγώνων ελληνικών συλλόγων - LEN Euro Cup Πόλο Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων (Οι αγώνες μεταδίδονται live μέσω του site len.eu)
29. A1 Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων και μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων και του YouTube καναλιού ΚΟΕ TV
30. LEN Champions League Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων (Οι αγώνες μεταδίδονται live μέσω του site len.eu) - LEN Euro Cup Πόλο Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ελληνικών συλλόγων (Οι αγώνες μεταδίδονται live μέσω του site len.eu)
31. FINA World Cup Πόλο - Άνδρες και Γυναίκες - (Μετάδοση τουρνουά Super final και εκτός έδρας αγώνες εθνικής Ελλάδος στις προκριματικές φάσεις) + αγώνες προκριματικών φάσεων των εθνικών ομάδων
32. Κολύμβηση: FINA Swimming World Cup (Σειρά κολυμβητικών αγώνων) - ISL (σειρά κολυμβητικών αγώνων) - Mare Nostrum (3 αγώνες τον Ιούνιο) + Καταδύσεις: FINA Diving World Cup Series
33. Κολύμβηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών + Κωπηλασία: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών
34. Handball Premier Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων
35. Α1 Χάντμπολ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων
36. Κύπελλο Χάντμπολ Γυναικών: Μετάδοση των Final Four μέσω του YouTube καναλιού OXE TV, μεταδόσεις αγώνων προηγούμενων φάσεων μέσω των YouTube καναλιών των συλλόγων
37. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών και Γυναικών (Μετάδοση των αγώνων της διοργάνωσης μέσω του YouTube καναλιού IHF - Competitions)
38. EHF Champions League Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων κανονικής διάρκειας, νοκ-άουτ αγώνων και Final-Four - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων)
39. EHF European League Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων ΑΕΚ - EHF European Cup Χάντμπολ Ανδρών: Μεταδόσεις αγώνων Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ, Διομήδη Άργους - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων)
40. EHF European League Χάντμπολ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων ΠΑΟΚ - EHF European Cup Χάντμπολ Γυναικών: Μεταδόσεις αγώνων OΦΝ Ιωνίας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Αναγέννησης Άρτας, ΑΕΠ Πανοράματος - Οι αγώνες των ομάδων μεταδίδονται live μέσω του ehftv.com (το οποίο απαιτεί μονάχα δωρεάν εγγραφή για την προβολή των αγώνων)
41. Billie Jean King Cup Τένις: Μεταδόσεις αγώνων των Finals (Κύπελλο Εθνικών Ομάδων Γυναικών)
42. MLB (Αμερικάνικο Μπέιζμπολ)
43. NHL (Αμερικάνικο Χόκεϊ)
44. NCAA Football (Αμερικάνικο Football κολλεγιακού επιπέδου)
45. Ράγκμπι: Παγκόσμιο Κύπελλο, τουρνουά Six Nations
46. NRL (Πρωτάθλημα Ράγκμπι Αυστραλίας)
47. NASCAR
48. Indycar Series: Live μετάδοση Indianapolis 500 και στιγμιότυπα αγώνων
49. TCR World Tour: Μετάδοση αγώνων Αυτοκινήτων Τουρισμού
50. Γκολφ: Μετάδοση PGA Championship, US Open (Ανδρών και Γυναικών) και The Open
51. Βελάκια (Darts): Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών
52. Μπιτς Σόκερ: Euro Beach Soccer League + Euro Winners Cup + Intercontinental Cup
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Ανδρών: Το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις των φιλικών​


Η Εθνική Ανδρών βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον πρώτο αγώνα προετοιμασίας της ενόψει της συμμετοχής της στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2023. Αντιμετωπίζει αύριο την Σλοβενία στη Λουμπλιάνα, ενώ δύο μέρες αργότερα (4/8) θα την υποδεχθεί στο ΟΑΚΑ, πριν περάσει η σκυτάλη στο τουρνουά θεσμό «Aegean Aκρόπολις» και στο τουρνουά του Άμπου Ντάμπι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις είναι οι εξής:

2/8

19.30
Σλοβενία-Ελλάδα Action 24

4/8

19.00
Ελλάδα-Σλοβενία ΕΡΤ

18.50
Βράβευση Νίκου Γκάλη ΕΡΤ


8-10/8 Τουρνουά Aegean Ακρόπολις

8/8

19.45
Ελλάδα-Σερβία ΕΡΤ

9/8

19.45
Σερβία-Ιταλία ΕΡΤ

10/8

19.45
Ιταλία-Ελλάδα ΕΡΤ


18-19/8

18/8

19.00
ΗΠΑ-Ελλάδα Action 24

19/8

19.00
Γερμανία-Ελλάδα Action 24
 
  • Love
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

boozer761

Senior Member
5 September 2015
312
Ναι κι επίσης θα δείξει και φιλικά στο μπάσκετ(ΗΠΑ-Γερμανία στο τουρνουά που θα συμμετάσχει και η Ελλάδα, Ισπανία-Σλοβενία, ΗΠΑ-Σλοβενία, ΗΠΑ-Ισπανία). Επίσης το Γερμανία-Ελλάδα ζωντανά και από την Cosmote, παράλληλα με το action24.
 

boozer761

Senior Member
5 September 2015
312
Οπότε λογικά μαζί με το πρωτάθλημα θα δείχνει και το κύπελλο και το σούπερ καπ. Επιβεβαιώθηκε σε αυτό που έγραψε χθες ο Μποζιονέλος για το Σαουδαραβικό. Άρα δεν είναι απίθανο να επιβεβαιωθεί και στα υπόλοιπα(πχ κύπελλο Γαλλίας στο action24).
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Οι κρίσιμες ευρωπαϊκές ρεβάνς του ΠΑΟΚ και του Άρη αποκλειστικά στο Novasports​


Η πρόκριση για τον ΠΑΟΚ και τον Άρη στον επόμενο γύρο του UEFA Europa Conference League θα κριθεί στο Novasports! Οι φίλοι του ποδοσφαίρου την Πέμπτη 3/8 θα έχουν την ευκαιρία να δουν ζωντανά και αποκλειστικά στα αθλητικά κανάλια της Nova τις «μάχες» των ελληνικών ομάδων.

O ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Ιερουσαλήμ, όπου την Πέμπτη 3/8 θα αντιμετωπίσει την ισραηλινή Μπεϊτάρ στον επαναληπτικό αγώνα για τον 2ο προκριματικό γύρο του UEFA Europa Conference League. To πρώτο μεταξύ τους ματς είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο χωρίς τέρματα. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 20:30 και θα μεταδοθεί απευθείας από το Novasports2.

Παράλληλα, την Πέμπτη 3/8, ο Άρης υποδέχεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” την Αραράτ στη ρεβάνς του 1-1 και θα επιδιώξει με τη συμπαράσταση των φιλάθλων του να πάρει το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο. Η αναμέτρηση θα αρχίσει στις 21:15 και θα μεταδοθεί απευθείας από το Novasports Prime.

Αναλυτικά οι μεταδόσεις έχουν ως εξής:

Πέμπτη 3 Αυγούστου

  • 20:30, Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ-ΠΑΟΚ, στο Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 20:45, Pre Game Show Άρης-Αραράτ Αρμένια στο Novasports Prime, στο Web TV και στο κανάλι του Novasports στο Youtube με τον Γιάννη Πάγκο.
  • 21:15, Άρης-Αραράτ Αρμένια, στο Novasports Prime σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα, Ακη Κουζούλη.
 
  • Like
Reactions: karras

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Η πρώτη αναμέτρηση της Εθνικής στο Μουντομπάσκετ κόντρα στην Σλοβενία​


Ο δρόμος της Εθνικής μας ομάδας μπάσκετ για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα, το Μουντομπάσκετ των Φιλιππίνων, περνά μέσα από το ACTION 24.

Η αρχή θα γίνει την Τετάρτη 2 Αυγούστου στις 21:30 με την αναμέτρηση στη Λιουμπλιάνα κόντρα στη Σλοβενία του αστέρα του NBA, Λούκα Ντόντσιτς.

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης θα βρίσκεται στο στούντιο του ACTION 24 με τον Σταύρο Κουράκο και την Ελένη Μαρκάτη για το pregame και το postgame show, καθώς και στο σχόλιο της αναμέτρησης, την οποία θα μεταδώσουν ο Παντελής Βλαχόπουλος και ο Χάρης Σταύρου.


Μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση:

μέσω της ιστοσελίδας του ACTION 24: https://www.action24.gr/live-stream/

καθώς και από το You Tube: https://youtube.com/live/51TmxzokBuY

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Το MotoGP™ αποκλειστικά στην COSMOTE TV για τα επόμενα 3 χρόνια​


Τα αποκλειστικά δικαιώματα μετάδοσης του παγκόσμιου πρωταθλήματος FIM MotoGP™ στην Ελλάδα ανανέωσε για τα επόμενα τρία χρόνια η COSMOTE TV, η οποία φιλοξενεί το συναρπαστικό μηχανοκίνητο άθλημα από το 2012.

Οι φίλοι των motorsports θα συνεχίσουν να απολαμβάνουν ζωντανά και αποκλειστικά στα κανάλια COSMOTE SPORT όλα τα Grand Prix του MotoGP™, μαζί με τις ελεύθερες και κατατακτήριες δοκιμές και τους νέους αγώνες Tissot Sprint, έως και το 2026. Επιπλέον, η COSMOTE TV θα μεταδίδει όλους τους αγώνες των Moto2™, Moto3™, αλλά και εκείνους του παγκοσμίου πρωταθλήματος FIM Enel MotoE™ και του Red Bull MotoGP™ Rookies Cup, προσφέροντας ολοκληρωμένη εμπειρία στους φανατικούς των δύο τροχών.

H εκπομπή της COSMOTE TV «GRAND PRIX» θα συνεχίσει να μεταφέρει κάθε Κυριακή όλη τη δράση, τα νέα και τις εξελίξεις από τις δημοφιλέστερες διοργανώσεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

 
  • Love
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Το Τουρνουά Ακρόπολις και ο φιλικός αγώνας της Εθνικής μας ομάδας μπάσκετ, μόνο, στην ΕΡΤ​


Πάντα στο πλευρό τής Εθνικής μας ομάδας μπάσκετ, η ΕΡΤ θα μεταδώσει τα πιο κρίσιμα φιλικά παιχνίδια που θα δώσει το συγκρότημα του Δημήτρη Ιτούδη μέχρι την κορυφαία διοργάνωση, το Παγκόσμιο Κύπελλο Καλαθοσφαίρισης, το οποίο θα παρακολουθήσετε για μια ακόμη φορά από τη δημόσια Τηλεόραση.

Η αρχή γίνεται με τη μεγάλη αναμέτρηση της Εθνικής μας απέναντι στη Σλοβενία του Λούκα Ντόντσιτς. Παρακολουθήστε απευθείας από το ΟΑΚΑ και την ΕΡΤ1 την Παρασκευή 4 Αυγούστου 2023, στις 19:00 το πρώτο δυνατό τεστ εντός συνόρων κόντρα σε ένα από τα φαβορί για μετάλλιο. Πριν από την έναρξη του αγώνα θα βραβευτεί ο άνθρωπος που άλλαξε το μπάσκετ στη χώρα μας, ο κορυφαίος Νίκος Γκάλης.

Το κυρίως πιάτο των μεταδόσεων έρχεται με το φημισμένο Τουρνουά Ακρόπολις που κάθε χρόνο μεταδίδεται από την ΕΡΤ. Από την Τρίτη 8 ως και την Πέμπτη 10 Αυγούστου 2023 η Ελλάδα θα φιλοξενήσει τη Σερβία και την Ιταλία που προετοιμάζονται, επίσης, για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Και οι τρεις αγώνες, μαζί με πλούσιο ρεπορτάζ, θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ1, που πάντα βρίσκεται κοντά στα μεγάλα αθλητικά γεγονότα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Παρασκευή 4 Αυγούστου 2023

18:50 PRE GAME ΕΛΛΑΔΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ & ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΝΙΚΟΥ ΓΚΑΛΗ (Ζ)

19:15 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΛΑΔΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)


Τρίτη 8 Αυγούστου 2023

19:45 ΜΠΑΣΚΕΤ – ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΕΛΛΑΔΑ – ΣΕΡΒΙΑ (Ζ)

Τετάρτη 9 Αυγούστου 2023

19:45 ΜΠΑΣΚΕΤ – ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΣΕΡΒΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Πέμπτη 10 Αυγούστου 2023

19:45 ΜΠΑΣΚΕΤ – ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ, ΙΤΑΛΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
 
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Το Carabao Cup παίζει μπάλα τη νέα σεζόν στο ACTION 24​


Το Carabao Cup έρχεται και τη νέα σεζόν αποκλειστικά στο ACTION 24. Ο ιστορικός θεσμός του Λιγκ Καπ Αγγλίας στο ποδόσφαιρο, ανοίγει την αυλαία του στις 8 Αυγούστου και το ACTION 24 θα μεταφέρει τον παλμό των πιο σημαντικών αναμετρήσεων στην πορεία μέχρι και τον τελικό, για την κατάκτηση του πολυπόθητου τροπαίου.

Μην χάσετε την αρχή των αναμετρήσεων του πρώτου γύρου, της Ρέξαμ κόντρα στην Γουίγκαν, την Τρίτη 8 Αυγούστου στις 22:00 και της Μπέρτον Άλμπιον απέναντι στη Λέστερ, την Τετάρτη 9 Αυγούστου στις 22:00 αποκλειστικά μόνο από την συχνότητα του ACTION 24.
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Η εκδήλωση «The Night of the Legend» προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη αποκλειστικά στη Nova!​


Την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου στις 20:30 η λαμπερή εκδήλωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός στη διάρκεια της οποίας θα σηκωθεί στον «ουρανό» του ΣΕΦ η φανέλα με το Νο7.

  • Την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου στις 20:30 η λαμπερή εκδήλωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός στη διάρκεια της οποίας θα σηκωθεί στον «ουρανό» του ΣΕΦ η φανέλα με το Νο7
  • Πολλές εκπλήξεις και εκλεκτοί καλεσμένοι καθώς και φιλικός αγώνας των νταμπλούχων Ελλάδας με την Armani Milano στο ΣΕΦ
  • Ζωντανά και αποκλειστικά στο Novasports 4 το τελετουργικό για τον σπουδαίο Βασίλη Σπανούλη που τίμησε το ελληνικό και ευρωπαϊκό μπάσκετ
  • Μην χάσετε λεπτό με τη σφραγίδα της κορυφαίας δημοσιογραφικής ομάδας του Novasports
Η Nova, μέλος της United Group, του κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και media στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, δίνει την ευκαιρία στους φίλους του μπάσκετ και στους συνδρομητές της να απολαύσουν ζωντανά και αποκλειστικά στο Novasports 4 την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου (20:30) τη μεγάλη εκδήλωση «The Night of the Legend» που διοργανώνει η ΚΑΕ Ολυμπιακός στο ΣΕΦ προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη τιμώντας τον για την προσφορά του. Το special event στη διάρκεια του οποίου θα αποσυρθεί η φανέλα του V-Span, θα έχει πολλές εκπλήξεις, εκλεκτούς προσκεκλημένους παγκοσμίου βεληνεκούς καθώς και πολλές προσωπικότητες του ελληνικού αθλητισμού ενώ στη συνέχεια θα ακολουθήσει φιλικός αγώνας των νταμπλούχων Ελλάδας με μία από τις πιο ιστορικές ομάδες του ευρωπαϊκού μπάσκετ, την Armani Milano.

To Novasports με την κορυφαία δημοσιογραφική ομάδα θα μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα γίνουν στο παρκέ του ΣΕΦ προς τιμήν του σπουδαίου αθλητή που τίμησε το ελληνικό μπάσκετ τόσο σε συλλογικό όσο και σε εθνικό επίπεδο.

Οι σπουδαιότερες στιγμές της εκδήλωσης, θα φιλοξενηθούν επίσης στο novasports.gr και στους επίσημους λογαριασμούς Novasports στα social media.

 
  • Like
Reactions: AntonisTz

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Ο δρόμος προς τα «αστέρια» για ΑΕΚ και Παναθηναϊκό περνά αποκλειστικά από την COSMOTE TV​


Οι «μάχες» των ελληνικών ομάδων στα προκριματικά του UEFA Champions League έρχονται αποκλειστικά στην COSMOTE TV. Τα κανάλια COSMOTE SPORT θα μεταδώσουν ζωντανά τις αναμετρήσεις της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού, στην προσπάθειά τους να βρεθούν στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Παράλληλα, η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα της COSMOTE TV θα μεταφέρει τον παλμό της δράσης με πλούσιο ρεπορτάζ και ειδικές εκπομπές αφιερωμένες στους κρίσιμους αγώνες.

Η αρχή θα γίνει με την ΑΕΚ, η οποία ξεκινά τις ευρωπαϊκές τις υποχρεώσεις στον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League αντιμετωπίζοντας την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. Την Τρίτη 8/8 στις 21:45 θα διεξαχθεί το πρώτο ματς στην «OPAP Arena» (COSMOTE SPORT 1HD), ενώ θα ακολουθήσει η ρεβάνς στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας την Τρίτη 15/8 (21.00, COSMOTE SPORT 2HD).

Ο Παναθηναϊκός, μετά την πρόκρισή του κόντρα στην ουκρανική Ντνίπρο με συνολικό σκορ 5-3, θα αντιμετωπίσει στον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League τη Μαρσέιγ. Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί την Τετάρτη 9/8 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» (21.00, COSMOTE SPORT 1HD), ενώ η ρεβάνς θα γίνει την Τρίτη 15/8 στη Μασσαλία (22.00, COSMOTE SPORT 1HD).

Αν οι ελληνικές ομάδες πάρουν την πρόκριση θα συνεχίσουν στα Playoffs του UEFA Champions League.


Αναλυτικά το πρόγραμμα των μεταδόσεων για τον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Champions League:


Τρίτη 08.08.23

ΑΕΚ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Τετάρτη 09.08.23

Παναθηναϊκός-Μαρσέιγ (21.00, COSMOTE SPORT 1HD)


Τρίτη 15.08.23

Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΑΕΚ (21.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Μαρσέιγ-Παναθηναϊκός (22.00, COSMOTE SPORT 1HD)

 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Οι ευρωπαϊκοί αγώνες του ΠΑΟΚ και του Άρη με Χάιντουκ Σπλιτ και Ντιναμό Κιέβου αποκλειστικά στο Novasports!​


Οι ευρωπαϊκές αναμετρήσεις Χάιντουκ Σπλιτ – ΠΑΟΚ και Άρης – Ντιναμό Κιέβου με φόντο την πρόκριση στα Playoffs του UEFA Europa Conference League θα κριθούν αποκλειστικά στο Novasports!

  • Άρης – Ντιναμό Κιέβου στις 21:15 στο NovasportsPrime και Χάιντουκ Σπλιτ– ΠΑΟΚ στις 22:00 στο Novasports2 στους πρώτους αγώνες για τον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Europa Conference League
  • Την Πέμπτη 17/8 στις 20:30 η ρεβάνς ΠΑΟΚ – Χάιντουκ Σπλιτ στο NovasportsPrime
Οι ευρωπαϊκές αναμετρήσεις Χάιντουκ Σπλιτ – ΠΑΟΚ και Άρης – Ντιναμό Κιέβου με φόντο την πρόκριση στα Playoffs του UEFA Europa Conference League θα κριθούν αποκλειστικά στο Novasports! Οι φίλοι του ποδοσφαίρου την Πέμπτη 10 Αυγούστου θα έχουν την ευκαιρία να δουν ζωντανά και αποκλειστικά στα αθλητικά κανάλια της Nova τους πρώτους αγώνες των δύο ελληνικών ομάδων, ενώ την Πέμπτη 17/8 θα παρακολουθήσουν επίσης ζωντανά και αποκλειστικά τη ρεβάνς ΠΑΟΚ – Χάιντουκ Σπλιτ.

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να φοράει το ευρωπαϊκό του κοστούμι και καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της κροατικής Χάιντουκ Σπλιτ στον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Europa Conference League. Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί αυτή την Πέμπτη 10/8 στην Κροατία και ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει στο γήπεδο της Τούμπας στις 17/8. Ο Άρης συνεχίζει τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις και καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της ουκρανικής Ντιναμό Κιέβου στον 3ο προκριματικό γύρο του UEFA Europa Conference League. Οι “κιτρινόμαυροι” θα δώσουν το πρώτο παιχνίδι στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και με τη συμπαράσταση των φιλάθλων τους θα επιδιώξουν τη νίκη με σκορ που θα τους δώσει το πάνω χέρι για την πρόκριση.

Αναλυτικά οι μεταδόσεις έχουν ως εξής στο Novasports:

Πέμπτη 10 Αυγούστου, 1οι αγώνες

  • 21:15 Άρης-Ντιναμό Κιέβου, Novasports Prime σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα και Αποστόλη Νταλούκα
  • 22:00 Χάιντουκ Σπλιτ – ΠΑΟΚ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου
Πέμπτη 17 Αυγούστου, επαναληπτικός αγώνας

  • 20:30 ΠΑΟΚ– Χάιντουκ Σπλιτ Novasports Prime
 

boozer761

Senior Member
5 September 2015
312
Προσεχείς μεταδόσεις της ΕΡΤ3 για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Βόλεϊ Γυναικών στο Ντίσελντορφ

17/8 21:00 Ελλάδα-Γερμανία
19/8 18:00 Σουηδία-Ελλάδα
20/8 18:00 Ελλάδα-Τσεχία
22/8 18:00 Αζερμπαϊτζάν-Ελλάδα
23/8 18:00 Ελλάδα-Τουρκία
 

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055

Η Εθνική Ελλάδας μπάσκετ θα ολοκληρώσει την προετοιμασία για το FIBA World Cup 2023 στην COSMOTE TV​


Η προετοιμασία της Εθνικής Ανδρών στο μπάσκετ, ενόψει του FIBA World Cup 2023, είναι σε εξέλιξη και η COSMOTE TV θα βρίσκεται στα τουρνουά της Μάλαγα (11-13/08) και του Άμπου Ντάμπι (18-19/8), όπου θα μεταδώσει έξι σπουδαία φιλικά παιχνίδια, ανάμεσα στα φαβορί της κορυφαίας διοργάνωσης, σε εθνικό επίπεδο.

Ο Δημήτρης Ιτούδης προγραμμάτισε σειρά δυνατών φιλικών για τους εκλεκτούς του, στην τελευταία τους δοκιμασία πριν το ταξίδι στις Φιλιππίνες και το Παγκόσμιο Κύπελλο. Η αναμέτρηση που ξεχωρίζει είναιεκείνη ανάμεσα στην Ελλάδα και τις ΗΠΑ (Παρασκευή 18/8, 19:00, COSMOTE SPORT 4HD), ενώ μιαημέρα μετά η Εθνική μας ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Γερμανία (Σάββατο 19/8, 19:00, COSMOTE SPORT
4HD).

Αναλυτικά το πρόγραμμα μεταδόσεων:
Παρασκευή 11.08.23
22.30 Ισπανία-Σλοβενία, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD
Σάββατο 12.08.23
22.30 Η.Π.Α.-Σλοβενία, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD
Κυριακή 13.08.23
22.30 Η.Π.Α.-Ισπανία, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD
Παρασκευή 18.08.23
19.00 Η.Π.Α.-Ελλάδα, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD
Σάββατο 19.08.23
19.00 Γερμανία-Ελλάδα, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD
Κυριακή 20.08.23
19.00 Η.Π.Α.-Γερμανία, Διεθνής Φιλικός Αγώνας Μπάσκετ LIVE COSMOTE SPORT4HD

 
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ

fotis246

AVClub Addicted Member
26 October 2012
2,055
Προς το παρόν, το γερμανικό Κύπελλο ξεκινάει φέτος χωρίς κάποιο ελληνικό δίκτυο να το μεταδίδει.
 

boozer761

Senior Member
5 September 2015
312
Το FIBA Basketball World Cup στο NBA TV App

Το ΝΒΑ και η FIBA ανακοίνωσαν ότι το NBA App και το NBA.com θα ενσωματώσουν την ψηφιακή πλατφόρμα της FIBA, Courtside 1891, επιτρέποντας στους φίλους του μπάσκετ σε 20 χώρες να προμηθευτούν το FIBA World Cup Pass και να παρακολουθήσουν το Παγκόσμιο Κύπελλο της FIBA 2023.

Ξεκινώντας από τα παιχνίδια της Παρασκευής 25 Αυγούστου και συνεχίζοντας μέχρι τον Τελικό της Κυριακής 10 Σεπτεμβρίου, το FIBA World Cup Pass του Courtside 1891 θα προσφέρει στους φιλάθλους πρόσβαση σε ζωντανό περιεχόμενο αλλά και παιχνίδια on demand και εκτεταμένα highlights.

Η προσθήκη του FIBA World Cup Pass στην εφαρμογή του NBA βασίζεται στις προσπάθειες που κάνει ο αμερικάνικος οργανισμός του μπάσκετ να αλληλεπιδρά με τους φιλάθλους και εκτός σεζόν του ΝΒΑ και να διευρύνει το περιεχόμενο του στο μπάσκετ.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της FIBA 2023, που θα πραγματοποιηθεί στις Φιλιππίνες, την Ιαπωνία και την Ινδονησία, περιλαμβάνει 32 ομάδες που συμμετέχουν σε 92 αγώνες σε 16 αγωνιστικές ημέρες.

Το NBA θα ανακοινώσει την πλήρη λίστα των παικτών του ΝΒΑ που θα συμμετέχουν στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ της FIBA 2023 μόλις καθοριστούν όλα τα τελικά ρόστερ των εθνικών ομάδων.

Το FIBA World Cup Pass του Courtside 1891 είναι διαθέσιμο για αγορά στο NBA.com/WorldCup και το πλήρες πρόγραμμα αγώνων είναι διαθέσιμο στο NBA.com/fiba/world-cup/2023/schedule.

Οι χώρες και τα εδάφη που περιλαμβάνονται είναι η Αγκόλα, η Αργεντινή, το Πράσινο Ακρωτήριο, η Ακτή Ελεφαντοστού, η Τσεχία, η Δομινικανή Δημοκρατία, η Ελλάδα, η Ινδονησία, το Ισραήλ, η Λετονία, η Λιθουανία, το Μεξικό, η Πολωνία, το Πουέρτο Ρίκο, η Σερβία, η Σλοβενία, η Ισπανία, η Ταϊλάνδη , Τουρκία και Ηνωμένο Βασίλειο.

 
Last edited:
  • Like
Reactions: ΓΡΥΠΑΣ