- 19 June 2006
- 744
Εχω πολύ καιρό να ασχοληθώ και δεν ξέρω τι ακρίβώς γίνεται με τους τελευταίους A/V. Αλλα έπεσα σε διάφορα reviews και άκουσα για την σύνδεση ethernet που παρέχουν οι καινούργιοι (και σχετικά ακριβοί). Εχω κουράστει με τα CD's και θέλω να περάσω όλη μου την συλλογή στον υπολογιστή σε wav (θα αγοράσω εναν σκληρό δίσκο μόνο για μουσική - μαλλον 400αρη).
Δυο μοντέλα που βρήκα με τέτοιες δυνατότητες είναι ο Denon AVR-4306 και ο Yamaha RX-N600, ο Denon είναι αρκετά ακριβός, ξεφεύγει απο τα χρήματα που θέλω να διαθέσω. Αν ξέρετε και άλλους με δυνατότητα ethernet playback μπορείτε να μου πείτε.
Αυτο που θέλω να μάθω απο ιδιοκτήτες οι άτομα που έχουν δουλέψει αυτές τις δυνατότητες είναι:
1. Η λειτουργία είναι εύκολη, η χρειάζεται να χάνομαι μέσα σε τεράστια μενού για να βρώ το folder που έχω κάνει share.
2. Η ποιότητα του ήχου πώς είναι (μιλάω πάντα για wav)
3. Παίζουν λίστες και σε τι format
4. Τα κομμάτια που δεν έχουν DRM παίζουν
5. Το μενού κάνει display στην τηλεόραση
Αυτο που έχει μεγαλύτερη σημασία για εμένα είναι η ποιότητα του ήχου, μιλάμε βέβαια πάντα για wav γιατι σε mp3 η aac το τελευταίο που θα επηρεάσει την ποιότητα είναι ο ενισχυτής.
Ευχαριστώ και σορρύ για τις πολλές ερωτήσεις.
Δυο μοντέλα που βρήκα με τέτοιες δυνατότητες είναι ο Denon AVR-4306 και ο Yamaha RX-N600, ο Denon είναι αρκετά ακριβός, ξεφεύγει απο τα χρήματα που θέλω να διαθέσω. Αν ξέρετε και άλλους με δυνατότητα ethernet playback μπορείτε να μου πείτε.
Αυτο που θέλω να μάθω απο ιδιοκτήτες οι άτομα που έχουν δουλέψει αυτές τις δυνατότητες είναι:
1. Η λειτουργία είναι εύκολη, η χρειάζεται να χάνομαι μέσα σε τεράστια μενού για να βρώ το folder που έχω κάνει share.
2. Η ποιότητα του ήχου πώς είναι (μιλάω πάντα για wav)
3. Παίζουν λίστες και σε τι format
4. Τα κομμάτια που δεν έχουν DRM παίζουν
5. Το μενού κάνει display στην τηλεόραση
Αυτο που έχει μεγαλύτερη σημασία για εμένα είναι η ποιότητα του ήχου, μιλάμε βέβαια πάντα για wav γιατι σε mp3 η aac το τελευταίο που θα επηρεάσει την ποιότητα είναι ο ενισχυτής.
Ευχαριστώ και σορρύ για τις πολλές ερωτήσεις.