Παιδιά γεια,ήθελα να ρωτήσω το εξής,έχω την CRT PHILIPS 9551 (HD PREPARED)με είσοδο HDMI,Βλέπω ταινίες dvd με ένα LG 5083 3ΕΤΙΑΣ με συνδεση scart. Το ερώτημα ειναι αν πάρω ένα dvd με 'εξοδο HDMI Θα έχω άραγε καλύτερη εικόνα απότι έχω τώρα?α !!!και κάτι αλλο...επειδη κατεβαζω απο internet avi ταινιες αυτες αναπαράγονται στους players που λένε αναπαραγωγή DIX -XVID? σας ευχαριστώ:violent-smiley-030: