- 5 April 2012
- 8
καλώς σας βρήκα όλους! είμαι τελείως άσχετος σε θέματα hi fi. γνωρίζω και παρακολουθώ το φόρουμ αλλά τώρα πρώτη φορά χρειάζομαι μια γνώμη. λοιπόν: κατέβηκα στο χωριό για Πάσχα και όπως πήγα στην αποθήκη να βρω ένα ποδήλατο έπεσα πάνω σε 2 ηχεία ξύλινα με μεταλικη σήτα μπροστά. επειδή μου αρέσουν εμφανισιακά και δεν είναι εποχές για έξοδα λέω να τα χρησιμοποιήσω για να ακούω καμιά μουσικη από ένα pc που υπάρχει εδώ ή από το smartphone και γενικά με έχει πιάσει η μ@λ@κια για να περνάω την ώρα μου αυτές τις μέρες. χρειάζομαι λοιπόν έναν ενισχυτή για να κουμπώσω τα 2 αυτά ηχεία έως 50ε περίπου που έχουν χαρακτηριστικά: HIFI-Studiobox nach Din 45 500 type:sb 700 musikikleistung :70w frewuenzbereich:45-20 000 hz impedanz :4-8 ohm made in Germany τα έγραψα όπως ακριβώς τα έχει η ετικέτα. μπροστά γράφουν ''profi''.το ξέρω ότι δεν είναι κάτι σημαντικό και δεν ξέρω αν αξίζει καν τον κόπο γιατί μπορεί να έχουν χαλάσει από την υγρασία αλλά ακούω γνώμες..δεν ξέρω για την αναλογία watt ηχείων -ενισχυτή το πότε καίγεται τι κτλ.πχ κάτι τέτοιο κάνει?http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=19120 .thanks :Banane0:
Last edited: