... αλλά θα χρειάζεται ειδικός επανα-κωδικοποιητής (transcoder) απο aacPlus σε DTS.
http://www.digit-life.com/news.html?07/54/94#75494
Καιρός ήταν να χρησιμοποιηθει ο πιο σύγχρονος και αποτελεσματικός αλγόριθμος συμπίεσης ηχου, μετά την ιντερνετική ραδιοφωνία και στα δορυφορικά. Θεωρητικά αποδίδει πολύ ανώτερη ποιότητα ηχου απο το D.D. 5.1 (εφάμιλλη του DTS ???) καταναλώνοντας μάλιστα λιγότερο bandwidth απο το DD.
http://www.digit-life.com/news.html?07/54/94#75494
Καιρός ήταν να χρησιμοποιηθει ο πιο σύγχρονος και αποτελεσματικός αλγόριθμος συμπίεσης ηχου, μετά την ιντερνετική ραδιοφωνία και στα δορυφορικά. Θεωρητικά αποδίδει πολύ ανώτερη ποιότητα ηχου απο το D.D. 5.1 (εφάμιλλη του DTS ???) καταναλώνοντας μάλιστα λιγότερο bandwidth απο το DD.