Προσωπικός έιναι ο χαρακτηρισμός και όχι αντικειμενικός φυσικά. Το σήμα δεν ήταν εμετικό, ήταν απλά κακόγουστο, πρόχειρο και φτηνιάρικο. Το εμετικό του πράγματος προέρχεται από την όλη ιστορία του πως αυτό το σήμα άρχισε να εκπέμπει.
... όσο για το δε βλεπόταν, κι αυτό προσωπικό ήταν, και είχε να κάνει με τη βαριεστημένη περιγραφή (που σε πολλά σημεία ήταν και αρκετά αδαής).
Η πρωτοχρονιάτικη συναυλία εκτός από ένα χαζοχαρούμενο πάρτυ κοσμικών προσωπικοτήτων, με μουσική που ουσιαστικά υπήρξε η αντίστοιχη "ποπ" της εποχής της, ήταν και ένα πρωτοχρονιάτικο έθιμο για πολλά σπίτια, πάντα μαζί με την στα όρια του γραφικού χαρούμενη περιγραφή του Κωστάλα. Μάλιστα πέρσι απ'ό,τι έμαθα ήταν και αναμετάδοση σε HD μέσω της ΕΡΤ.
Ξαναλέω, προσωπικά συναισθήματα είναι όλα αυτά, και όχι αντικειμενικά γεγονότα. Χρόνια πολλά!