Πολύ ωραία! Λίγο παραπάνω περιθώριο να είχες στην πάνω πλευρά!...
ισχυει ειδικα στις μεγαλες μεγενθυνσεις αλλα γιαυτο υπαρχει και η επεξεργασια μετα , αν βαλω τριποδο ή τουλαχιστον μονοποδο στο stacking ουτε αυτο υπαρχει ομωςΩραία αλλά το χεράτο stacking βγάζει κάτι σαν halos στα πέταλα. Τα ίδια μου κάνει και η ΟΜ5 οπότε το παράτησα το σπορ - έτσι κι αλλιώς δεν του έχω ιδιαίτερη αδυναμία...![]()
ισχυει ειδικα στις μεγαλες μεγενθυνσεις αλλα γιαυτο υπαρχει και η επεξεργασια μετα , αν βαλω τριποδο ή τουλαχιστον μονοποδο στο stacking ουτε αυτο υπαρχει ομως
αυτο σε γενικες γραμμες ισχυει , εχουν καλυτερη αισθητικη . Αλλα εξαρταται απο αυτο που θελεις να παρουσιασεις ,Πάντως εγώ, πέραν της επίτευξης τεχνικής τελειότητας, δυσκολεύομαι να συμπαθήσω stacking σε φωτογραφίες λουλουδιών —σχεδόν πάντα μου φαίνονται αφύσικες. Δέχομαι πιο εύκολα το μεγάλο βάθος πεδίου σε εικόνες (νεκρών) εντόμων, χάριν ολοκληρωμένης ανατομικής αποτύπωσης.
Είναι πολυπαινεμένος crop φακός. Έχει το καλό ότι είναι επαρκέστατος ήδη από το f/1.4.καλοβλέπω τον sigma
Ναι, διότισε δρόμο τον έχεις λιώσει