Αποφάσισα να αγοράσω μεσω ebay ενα generic 3.0" LCD screen protector για την Canon PowerShot SX240HS. Το πακέτο κόστισε γύρω στα 3.76Ευρω. Παραθέτω μερικές φωτογραφίες από την εγκατάσταση και γενικά πως φαίνεται. Το συγκεκριμένο από GGS ειναι για 3.0" LCD οθονες, και η λογικη του ειναι οτι κολαει πανω απο την οθονη με ειδικη ταινια της 3Μ. Το αποτελεσμα ειναι σαφεστατα κομψο και δεν προσθετει ιδιαιτερα σε πάχος...
Τώρα ειδα οτι ειχε ειδικο μοντελο για την Canon SX210HS (πιο wide για να καλύπτει όλο το LCD):rifle:
Τώρα ειδα οτι ειχε ειδικο μοντελο για την Canon SX210HS (πιο wide για να καλύπτει όλο το LCD):rifle: