Για όσους από εσάς σκοπεύετε να πάτε σε κάποια σκοτεινή η θερινή αίθουσα αυτή τη εβδομάδα , θα σας προτείνω δυο από τις σημαντικότερες (που λέει ο λόγος) ταινίες που άνοιξαν στη χώρα μας
Η πρώτη είναι μια αρκετά αναμενόμενη καθώς σ’ αυτή πρωταγωνιστούν δυο εκ των ωραιότερων κατά πολλούς θηλυκών του κινηματογράφου. Συνδυασμός που σκοτώνει. Πενέλοπη Κρούζ και Σάλμα Χάγιεκ . Ο τίτλος αυτής Bandidas η κατ ελληνιστί Οι λησταρχίνες. Είναι μια ΑμερικανοΜεξικανοΓαλική παραγωγή σε παραγωγή και σενάριο του Πανταχού παρόντος τα τελευταία χρόνια Λικ Μπεσόν. Πρόκειται για μια Γουέστερν περιπέτεια με μπόλικες δώσεις χιούμορ . Απολαυστικότατη ιδιαίτερα τώρα που το θερμόμετρο ανεβαίνει.
Η δεύτερη ταινία μας έχει τον τίτλο Σε επιφυλακή και είναι ένα αστυνομικό θρίλερ με μυστικές υπηρεσίες , βρόμικους πράκτορες και τα σχετικά Έδω βλέπουμε να επιστρέφει ο κατά πολύ γερασμένος Μάϊκλ Ντάγκλας. Στο πλάι του ο ιδιαίτερα δημοφιλής τελευταία με την τηλεοπτική σειρά 24 Κίφερ Σαδερλαντ . Η σκηνοθεσία είναι του Κλαρκ Τζόνσον και το στόρι θα ικανοποιήσει όλους αυτούς που αρέσκονται σε ταινίες μυστήριου , αγωνίας και ανατροπών του σεναρίου. Βλέπετε ευχάριστα αν και δεν καταφέρνει να ξεχωρίσει απ το σορό των ομοίων της
Η πρώτη είναι μια αρκετά αναμενόμενη καθώς σ’ αυτή πρωταγωνιστούν δυο εκ των ωραιότερων κατά πολλούς θηλυκών του κινηματογράφου. Συνδυασμός που σκοτώνει. Πενέλοπη Κρούζ και Σάλμα Χάγιεκ . Ο τίτλος αυτής Bandidas η κατ ελληνιστί Οι λησταρχίνες. Είναι μια ΑμερικανοΜεξικανοΓαλική παραγωγή σε παραγωγή και σενάριο του Πανταχού παρόντος τα τελευταία χρόνια Λικ Μπεσόν. Πρόκειται για μια Γουέστερν περιπέτεια με μπόλικες δώσεις χιούμορ . Απολαυστικότατη ιδιαίτερα τώρα που το θερμόμετρο ανεβαίνει.
![bandidas.jpg](http://www.imedias.biz/images/bandidas.jpg)
Η δεύτερη ταινία μας έχει τον τίτλο Σε επιφυλακή και είναι ένα αστυνομικό θρίλερ με μυστικές υπηρεσίες , βρόμικους πράκτορες και τα σχετικά Έδω βλέπουμε να επιστρέφει ο κατά πολύ γερασμένος Μάϊκλ Ντάγκλας. Στο πλάι του ο ιδιαίτερα δημοφιλής τελευταία με την τηλεοπτική σειρά 24 Κίφερ Σαδερλαντ . Η σκηνοθεσία είναι του Κλαρκ Τζόνσον και το στόρι θα ικανοποιήσει όλους αυτούς που αρέσκονται σε ταινίες μυστήριου , αγωνίας και ανατροπών του σεναρίου. Βλέπετε ευχάριστα αν και δεν καταφέρνει να ξεχωρίσει απ το σορό των ομοίων της
![TheSentinel_2.jpg](http://www.cinemanews.gr/v3/other_images/poster/TheSentinel_2.jpg)