Καλησπέρα παιδιά.Θέλω τα φώτα σας σε ενα πρόβλημα που έχω.Μέχρι τώρα ήμουν ο "ευτυχής" κάτοχος μιας CRT 27" και ενος VHS-VIDEO.Ολα τα τηλεοπτικά κανάλια τα έπιανα τζάμι.Επειδή όμως το video παρέδωσε το πνεύμα,είπα να αναβαθμιστώ και να πάρω το Dvd-recorder της LG(DR-389).Δυστυχώς όμως υπάρχει πρόβλημα στον συντονισμό των καναλιών.Αρκετά εχουν συντονιστεί με άψογη εικόνα,αλλά και άλλα που έχουν από πολλά,έως πάρα πολλά χιόνια.Δοκίμασα τα πάντα.Ξανά συντονισμό,μικροδιόρθωση εικόνας,αλλαγή καλωδίων,τπτ.Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Καμία γνώμη πριν καλέσω τον τεχνικό?