- 7 March 2012
- 1
καλησπέρα
Είμαι νέος όχι μόνο στο forum αλλά και στον χώρο τών turntables. Παρόλο που έχω βινύλια αυτά σκονίζονταν για αρκετά χρόνια σε κούτες. Η πηγή που χρησιμοποιούσα τότε είναι ενα sanyo tp 625 http://www.vinylengine.com/library/sanyo/tp-625.shtml Θα ήθελα να ρωτήσω το forum το κατά πόσο αξίζει να κρατήσω αυτό το πικαπ ή και να το αναβαθμίσω ή απλά να το αφήσω και να πάρω ένα καινούργιο; Γεγονός είναι ότι δέν έχω σημεία αναφοράς σχετικά με τα turntables οπότε δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο το δικό μου αποδίδει καλά και αν όχι τι φταίει. Σίγουρα παίζει χωρίς προβλήματα παρόλα αυτά δέν θα ήθελα να χάσω κάτι απο τον βελτιωμένο ήχο που θα προσέφερε ένα καινούργιο μηχάνημα. Να ανφέρω ότι το συγκεκριμένο παλιό μηχάνημα δέν έχει κανένα μηχανικό πρόβλημα. Δέν γνωρίζω κατά πόσο όμως η κεφαλή αποδίσει τα μέγιστα μιάς και έχει περάσει μιά 20ετία απο τότε που αγοράστηκε και μιά δεκαετία αχρηστίας. Γενικά τα παλιά πικαπ είναι επισκευάσημα ;
ευχαριστώ
Αντώνης
Είμαι νέος όχι μόνο στο forum αλλά και στον χώρο τών turntables. Παρόλο που έχω βινύλια αυτά σκονίζονταν για αρκετά χρόνια σε κούτες. Η πηγή που χρησιμοποιούσα τότε είναι ενα sanyo tp 625 http://www.vinylengine.com/library/sanyo/tp-625.shtml Θα ήθελα να ρωτήσω το forum το κατά πόσο αξίζει να κρατήσω αυτό το πικαπ ή και να το αναβαθμίσω ή απλά να το αφήσω και να πάρω ένα καινούργιο; Γεγονός είναι ότι δέν έχω σημεία αναφοράς σχετικά με τα turntables οπότε δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο το δικό μου αποδίδει καλά και αν όχι τι φταίει. Σίγουρα παίζει χωρίς προβλήματα παρόλα αυτά δέν θα ήθελα να χάσω κάτι απο τον βελτιωμένο ήχο που θα προσέφερε ένα καινούργιο μηχάνημα. Να ανφέρω ότι το συγκεκριμένο παλιό μηχάνημα δέν έχει κανένα μηχανικό πρόβλημα. Δέν γνωρίζω κατά πόσο όμως η κεφαλή αποδίσει τα μέγιστα μιάς και έχει περάσει μιά 20ετία απο τότε που αγοράστηκε και μιά δεκαετία αχρηστίας. Γενικά τα παλιά πικαπ είναι επισκευάσημα ;
ευχαριστώ
Αντώνης