Legionnaire
Established Member
- 28 November 2009
- 165
Μια χαρά η συνεργασία αν και ακόμα δεν έχω κάτσει να δω από που είναι καλύτερα να βλέπεις cosmotetv Netflix και αλλά.
Σύνδεση στην HMDMI 1 της τηλεόρασης.
![]()
Sent from my iPhone using Tapatalk
Εννοώ... πχ το Netflix ή το YouTube τόσο καλύτερα φαίνονται από το tv box που έχεις, παρά από το Android της τηλεόρασης?Τι εννοείς μεγαλη διαφορά;
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αντιμετωπίζει κανείς smearing effect σε σκοτεινές σκηνές όπως και γω;
Άσχετο, κ χωρίς να έχω διαβάσει όλο το νήμα.. αλλά σε αυτή την εικόνα κάτω αριστερά υπάρχει κάποιο πρόβλημα??
Προφανώς..Για την ασπρίλα λες ;
![]()
Sent from my iPhone using Tapatalk
Προφανώς..
Άσχετο, κ χωρίς να έχω διαβάσει όλο το νήμα.. αλλά σε αυτή την εικόνα κάτω αριστερά υπάρχει κάποιο πρόβλημα??
Όταν υπάρχει κίνηση στην οθόνη και στα σκοτεινά σημεία η εικόνα αφήνει "αποτύπωμα" στο ίδιο σημείο για λίγο. Κάτι σαν ghosting αλλά μόνο για τα σκούρα πιξελΤι ειναι το smearing effect;
Όταν υπάρχει κίνηση στην οθόνη και στα σκοτεινά σημεία η εικόνα αφήνει "αποτύπωμα" στο ίδιο σημείο για λίγο. Κάτι σαν ghosting αλλά μόνο για τα σκούρα πιξελ
Υπάρχει κανένα τεστ για το banding? Για τα περισσότερα εχω βρει, αλλα αυτο δεν ξέρω πως τεστάρεται. Πχ κανα συγκεκριμένο βίντεο στο YouTube που να φαίνεται?Μην το ψάχνεται σχετικά με το θέμα 4k@120 γιατί πολύ απλά το hardware δεν το επιτρέπει από ότι φαίνεται, και μάλλον πιαστήκαμε λιγάκι κορόιδα. False advertising. Αλλά δεν με ενδιαφέρει πολύ αυτό, όσο το τρομερό color banding που έχει η τιβι σε εξωτερικές συνδέσεις
Όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι που να είναι στην ίδια ανάλυση. Όλες οι εικόνες ηταν μικρότερες αρκετά. Και όσον αφορά το YouTube έχω διαβάσει ότι δεν είναι αξιόπιστο ως τεστ λόγω του compressionΥπάρχει κανένα τεστ για το banding? Για τα περισσότερα εχω βρει, αλλα αυτο δεν ξέρω πως τεστάρεται. Πχ κανα συγκεκριμένο βίντεο στο YouTube που να φαίνεται?
Κανείς παιδια;Οποιος μπορει ας προτείνει κάτιΚαλημέρα σε όλους! Χθες εστησα και εγώ την 55αρα 9096 όλα μια χαρά προς το παρόν.Μπορει κάποιος να μου προτείνει ssd για τις εφαρμογές καθώς και μια καλή θηκη; επίσης κανένα remote με πληκτρολογιο;
Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κανείς παιδια;Οποιος μπορει ας προτείνει κάτι
Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk