Αυτόνομα.....κανονικό tv box είναι και μάλιστα από τα καλύτερα. Μην μπερδεύεσαι με το παλιό το μαύρο.τα Chromecast full hd και 4Κ δουλευουν και αυτονομα ή λαμβανουν μονο εικονα απο αλλη συσκευη?
Όλα τέλεια....απλά να το βάλεις σε 1080p50.... Στις ρυθμίσεις....και παίξε με τα χρώματα.δοκιμασμενο με netflix,otetv,eot και λοιπα?
Από εκεί τα έχω πάρει κι εγώ.... Βρες όποιο είναι φθηνό και με καλές κριτικές..... Κοντά στην πόλη που μένεις.εχουμε καποιο καταστημα εντος ή εκτος,ή οτι βλεπω στο τσιγκουνομαγαζο?
Γιατι αυτό?Όλα τέλεια....απλά να το βάλεις σε 1080p50.... Στις ρυθμίσεις....και παίξε με τα χρώματα.
720p50...αν σου κάνει σπασίματα βάλτο 720p60 ή ανάποδα.... ότι "σηκώνει" η τηλεόραση.... Και επειδή είναι παλιά, η ανάλυσή σου θα είναι μέχρι 720....Να συνεχίσω την ερώτηση μου.
Μπήκα στις ρυθμίσεις του Chromecast και στην εικόνα μου δίνει 720 50 και 720 60.
Η τηλεόραση είναι παλιά Samsung plasma.
Που είναι καλύτερα να το βάλω?
Περίεργο που δίνει 720 σε 1080 τηλεόραση. Μήπως έχει περιοριστμό το HDMI της κ δέχεται μέχρι 720?σε μια παλια sony του 2006,μεσω hdmi,αναγκαστικα σε 720p(1080i ειναι η τιβι,αλλα μεχρι 720 δινει το μηχανακι)
και σε 50 αλλα και σε 60hz,εχω αρκετα κολληματακια.
πολυ πιθανο να φταιει η χαμηλη αναλυση.κατι αλλο δεν βλεπω.
ουσιαστικα,720p ειναι,αλλα στην συγκεκριμενη τηλεοραση,εχω δει να παιζει και 1080i,Περίεργο που δίνει 720 σε 1080 τηλεόραση. Μήπως έχει περιοριστμό το HDMI της κ δέχεται μέχρι 720?
Αν ναι, τότε ίσως δε σηκώνει το bitrate κ κάνει κολλήματα
Φαντάζομαι ρεύμα στο στικ δίνεις από εξωτερικό τροφοδοτικό κι όχι από την τηλεόραση. Κοίτα πόσα mAh είναι, μήπως υπάρχει κι εκεί θέμα