a84xr
New member
- 12 February 2007
- 63
Το Σαββατο που μας περασε, ειχα τη χαρα να φιλοξενησω σπιτι μου τον Αργυρη Μ. , τον Αργυρη Λ. και το "θηριο" του (διοτι περι θηριου προκειται), για να παρουμε μια μικρη γευση του Ζεν, παρεα με τα Φοστεξ.
Η κατασκευη που εχει κανει ο Αργυρης ειναι πολυ στιβαρη και ομορφη, η συναρμογη των αλουμινενιων κομματιων πολυ καλη, εξαιρετικη η ανοδιωση, ενω, απ οσο μπορεσα να δω μεσα απο τις γρυλλιες, ομορφο και τακτοποιημενο ειναι και το εσωτερικο του ενισχυτη.
Απο το λιγο που ακουσα μεσω συζητησεων και καφε, ο Ζεν μου αρεσε πολυ,εχοντας ηχητικη φυσιογνωμια και παρουσια που θυμιζε εντονα λαμπατους ενισχυτες, ενω σε καποιους τομεις (πριμα) ισως ειναι και καλυτερος.
Εντυπωση μου εκανε οτι με το αυτι κολλημενο κυριολεκτικα στο μεγαφωνο δεν ακουγεται τιποτα. Πιο ησυχος απ ολα τα ΣΣ που ετυχε να ακουσω με τα ηχεια μου.
Η συνεργεια του με τα Φοστεξ, μου τοσο καλη, που πιστευω οτι ο Νελσωνας οταν σχεδιαζε τα Ζεν, στο βαθος του μυαλου του ειχε μονοδρομα και ευαισθητα ηχεια :grinning-smiley-043.
Ελπιζω καποτε να βρω το χρονο και το κουραγιο να ξεκινησω και γω ενα Ζεν....
Αργυρη, συγχαρητηρια για την κατασκευη και καλη συνεχεια στο προξεκτ των ηχειων σου ....
Αν δεν ειμαι αδιακριτος ποια Fostex εχεις και σε ποια καμπινα??